Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 13 z 13 PrvníPrvní ... 3111213
Zobrazené výsledky: 181 až 191 z 191

Téma: Nový navigační soft pro Čr a zbytek Evropy za dveřmi

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Všem - já erikt68i prohlašuji, že nemám žádné ekonomické vazby na propíraného výrobce navigace, nejsem jejich zaměstnancem, nejsem s jejich podnikáním jakkoli svázán - mám své a úspěšné. Naprosto nevidím do obchodní politiky této firmy ani nevím co všechno udělali a kde všude již pracovali. Nevidím do jejich finančních ani organizačních záležitostí a tyto jsou mě lhostejné a nezajímají mne. Jedinou vazbou na tuto organizaci je vazba pouze osobní, neb jeden z pracovníků je můj syn.
    Jediný důvod, proč jsem rozpoutal tuto diskuzi bylo obeznámení čtenářů ce4you s novým navigačním softem s kompletními datovými podklady aby většina potenciálních kupců navigačního softu případně ještě posečkala a rozhodla se o nákupu až se seznámí i s tímto produktem (někomu to snad pomohlo - doufám)

Nechce se mě již dál bavit na téma cena a pod. Jestli někdo není ochoten pochopit, že za kvalitu se platí i když se jedná jen o software tak se vlastně není proč divit, že je CR mezi zeměmi s největším počtem nelegálních kopií programů.

Jestli jste pozorně četli odpovědi pracovníků firmy, tak jistě víte, že nabídka navigace se neomezuje jen na PDA ale v průběhu roku nabídnou i ostatní navigační zařízení, bude možno si vybrat.

Jestli jste pozorně četli příspěvky tak taky víte, že podnikají i pod jinými značkami.

Děkuji za pozornost a doporučuji buď se bavit o vlastním softu, nebo tuto diskuzi uzavřít. Aspoň já od této chvíle na poznámky o ceně již nereaguji!

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

co myslíš tím ABS?řídící jednotku?JEště sem ji takhle označenou neviděl, z čehio je to zkratka?(nic proti tobě,tohle mě zajímá)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Pouze drobnost, manželka jezdí po zákaznících a samozřejmě občas musí do míst které nezná. Rozhodně není počítačový typ, k práci na PC má odpor! Přesto po krátké ukázce (samozřejmě, že PDA bylo komplet připraveno s GPS v CF slotu, externí anténa založena a program spuštěn!!) byla schopna si nalézt sama adresu a nechat se na dané místo navigovat. A to samé udělat i na cestu zpět! Pochvalné ódy jdou samozřejmě na vrub navigace a tvůrců. Takže teď vážně uvažuji o zakoupení Acer n35 a nav. softu pro manželku a nebudu muset dělat na PC itinerář cest k zákazníkům včetně několika map s úseky cesty!!!

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2004

To: Karm
    Zjednodušeně řečeno
    Pokud máš navigaci DX (nejenom) u auta, tak systém určí polohu na základě dat ze systému GPS a pak ještě získává informace ze systému ABS u auta. (snímačů úhlů natočení kol vozidla). Polohu pak porovnává s mapou v digitální podobě.

To Erik68i:
    Ano, manželka tě má vedle sebe a vždycky jí budeš moct poradit a nastavit jí PDA, popřípadě ti zavolá, pokud něco selže.
    Běžný uživatel pokud si zakoupí navigaci s PDA buď se z něho stane odborník nebo si najde někoho (i za peníze) kdo bude řešit jeho problémy.
    Netvrdím, že se to nenaučí, ale pokud si někdy ovládal DX autorádio …. Je to školení na 5 minut.
    No a umístění v autě…. Pokud máš GPS a PDA zvlášť, tak odběhnout na parkovišti na pět minut z auta je docela problém, než to vypneš, než to sbalíš, než to pak zase umístíš do držáku … atd.
    Autorádio mi přijde prostě komfortnější

Jinak ty máš zkušenosti s novou navigací, bude tam možnost zadání cíle přes PSČ?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Ano, objektivně máš pravdu - chvíli jsem si myslel, že bych manželku donutil používat aspoň PDA ale teď to vidím černě, takže spíš počkám na DX autorádio, mají ho dodávat taky. A navíc po zprovoznění vysílání aktuálního dopravního zpravodajství to bude podstatně jednodušší s implementací.

Hledání podle PSČ jsem nikde v softu neviděl. Ani v oblasti zájmových bodů. A vlastně ani dost dobře nechápu, k čemu by to mělo sloužit.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Citace Původně odesláno od Erikt68i
    Jediný důvod, proč jsem rozpoutal tuto diskuzi bylo obeznámení čtenářů ce4you s novým navigačním softem s kompletními datovými podklady aby většina potenciálních kupců navigačního softu případně ještě posečkala a rozhodla se o nákupu až se seznámí i s tímto produktem (někomu to snad pomohlo - doufám)
    Já osobně jsem rád, že jsem si nekoupil PocketKiMa a jsem rád i za tento "flame". Protože vlastním iPAQo hx4700 a nyní jsem si objednal GPS Asus BT100, tak jsem začal vybírat navigační SW. Rozhodně chci celou ČR a možná Evropu. Takže je pro mě tento SW přesně ten, na který čekám. Co se týká dalších mapových podkladů, využiji asi své "papírové", které naskenuji a přežvejkám do GPS souřadnic. Protože jich bude hafo a bude to i obrovský objem dat, mám s nimi jistý záměr

Nechce se mě již dál bavit na téma cena a pod. Jestli někdo není ochoten pochopit, že za kvalitu se platí i když se jedná jen o software tak se vlastně není proč divit, že je CR mezi zeměmi s největším počtem nelegálních kopií programů.
    Co se týká ceny, byl bych pochopitelně raději investoval do zmiňovaných 5k, ale když čtu tyto příspěvky, a hlavně reakce výrobce (což maximálně oceňuji :yes: ), jsem ochoten o vyšší ceně uvažovat, a hlavně si ji musím obhájit u "investora"

Takže, čekám na recenzi, a doufám, že mi poradí stejně dobře (dle mého názoru!) jako s ostatním HW, který mám.

A jeden dotaz na autory. Bude možné nějakým způsobem reportovat jakékoliv změny v mapovém podkladu přímo k vám? Například výstavba nového kulaťáku apod.? Apropo, máte v mapovém podkladu kulaťák na náměstí TGM v Příbrami?

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2004

To Erik68i:

Vyhledaní cíle podle PSČ, je vhodné tehdy, když se ti zobrazí velká tlačítka a ty jen zadáš 5-ti místný kód.
    Samozřejmě to musíš ještě upřesnit ulicí, ale jako první nástřel mi to přijde rychlejší.
    Ono je např. jednoduší zadat 50101 než Hradec Králové, byť např. u jiných softů to automaticky doplňuje počáteční písmena a vybírá ze seznamu, ale jak sám víš když zadáváš Hradec nabízí to … Králové, …. nad Moravicí apod

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2003

Předem se omlouvám se za délku příspěvku – když tak to přeskočte Dovolím si komentář nejen k zajímavé debatě o ceně, navigaci, ale i k produktu samotnému.

V okruhu lidí, kde se pohybuji jsou GPS celkem rozšířené, ale spíš z uživatelského hlediska, než aby se jednalo o zapálené koníčkáře, mezi které se řadím. Tedy, kdo ji opravdu potřebuje - již GPS má! Ale co s pokrytím... Několikrát jsme zabředli do debat ohledně mapového pokrytí nejen Evropy, ale i ČR. Žádaná je ale hlavně Evropa! Pokrytí ČR je chápáno sice za zajímavost - ne však životní nutnost. Tedy o existující samostatný konkurenční produkt pokrytí ČR za cca 7000,- nikdo nejeví valný zájem. Naše republika není až tak velká, že by člověk tápal. Pokud by ale ČR byla v jednom balíku, nikdo by se nezlobil Mě ale navigace v ČR zajímá!

Tedy v navigaci vítězí jednoúčelové GPS, které jsou na ovládání jednodušší, přehlednější, ve vozidle bezpečnější. Sotva tři z nich používají GPS v PDA a já jsem jedním z nich. PDA je chápáno pouze jako doplněk, a notebook tedy přeci jenom vítězí - to víte, manažeři (ne všichni samozřejmě)

Jaká značka že je rozšířená? Zatím Garmin. TomToma zatím nikdo z těch co Garmin a vlastní pořizovat nehodlá, vzhledem k tomu že Garmin je osvědčený, a jedna GPS bohatě stačí i když pořizovací náklady nejsou zrovna malé. Co ti, kteří se teprve o koupi GPS rozhodují? Dovolil bych je rozdělit do okruhu 4 skupin. Jedni chtějí navigaci ve vozidle, druzí turistickou, třetí jsou padáčkáři a ultralighti a ta čtvrtá - MY PDAčkáři. Ti, co chtějí navigaci ve vozidle prahnou po jednoúčelových přístrojích - PDA je pro ně silný nepřítel už jen tím, že se to podobá počítači

Tedy široký zájem o GPS by byl, ale buďto jednoúčelovou a nebo co slýchávám nejčastěji "Až to bude v telefonu - pak mi řekni! PDA? Ukaž! Hm, pěkný - za ty prachy si raději koupím parkera a blok v kůži a ještě zbude na pivo..." Určitě to sami znáte

Tak a k jádru věci: Srdce mi zaplesá, když vidím jak se objevuje nová konkurence. Zmiňovaný soft může být sebelepší či sebehorší - rozhodně to bude další hráč na dosud z 90% prázdném poli k tématu navigace. Závěry s provedením navigace a to jak funkčním či ergonomickým bych nechal až na osobní zkušenost. Nebude-li demo, určitě bude nějaká výstava, kde "to" bude možné osahat. Videosekvence určitě potěší! Ale zvědavý tedy rozhodně jsem.

Bude-li tento software součástí jednoúčelových přístrojů nemám obavy, že by si svého koncového zákazníka nenašel. U PDA si netroufám spekulovat a nechal bych to až tak za půl roku po uvedení na trh. A bude-li, jak by to asi bylo s přenositelností. Jedna licence = 1 přístroj, dva, tři? Já mám dva a dvojnásobnou cenu bych opravdu viděl nerad. A když jsem u ceny, nechal bych to plavat – bude-li konkurence, a ta dříve či později přijde, s cenami to určitě zalomcuje, ale dovolím si komentář:
    Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    U vetsiny lidi jde bohuzel o princip, coz jen potvrzuji spousty stranek s warezem, kde se nachazeji aplikace v prumerne cene 15 dolaru, coz je proste pakatel...
    U většiny lidí nejde ani tak o princip jako spíš o kupní sílu. Ale to je na delší debatu, která už je mimo tento kontext.
    Tady jde o názory potencionálních uživatelů a jakákoli zpětná vazba ať pozitivní či negativní je vždycky vítaná! Neber za své obhajobu ceny.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

To romanx: Na výběr máš zadání jak části názvu města tak, samozřejmě ulice - opět si ještě jednou pozorně přečti příspěvek pracovníka firmy. Ono totiž stačí "necesky" napsat do kolonky názvu ulice např. Na Moráni tak napíšeš část řetězce názvu třeba z prostředka- jak libo, např. mora - stiskneš tlač. Hledej - a program Ti nabídne za cca 1 sec 72 výběrů v tomto případě a můžeš vyhledávat listováním správný název. Nebo dopíšeš další písmenko n - moran a dáš znova hledat a za další 1sec. najde Ti již jen 4 ulice(a za názvem ulice v závorce i příslušné město/čtvrť) :
    Moráňská - Velké Meziříčí
    Na Moráni - Český Krumlov
    Na Moráni - Chomutov
    Na Moráni - Praha 2

A z toho si již snadno vybereš

Prostě vůbec nehledám podle města - nepoužívám - rovnou píši část názvu ulice a dohledám podle potřeby - rychle i na starém Acer n10!!!!! Prostě výběr jakékoli adresy (samozřejmě existující ) netrvá déle než 2 sec. Samozřejmě nepočítám čas na "ťukání" části názvu.
    Takže v předchozím případě na 8 ťapnutí, z toho 5 na písmenka klávesnice.
    Včetně - pokud pro dané město existují i popisné číslo v ulici.

Edit: Pouze pokud je ulic se stejným názvem více - obligátní "9. května " pak použiji třeba jen salbiku z názvu města pro krátký výběrový seznam.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2004

Díky za odpověď, ono se to těžko představuje, když ty to máš v ruce a my jen spekulujeme, jak by to asi mohlo být s ovládáním

Můžu ještě, nikde jsem nenašel informaci jestli to umí i zadat cíl podle souřadnic GPS, šířka , délka … nemusíš to rozepisovat, stačí jen ANO, NE.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Tak doufám, že zde již bylo řečeno a zodpovězeno vše. Nyní již zbývá počkat na zmíněnou recenzi a ti co o koupi uvažují budou mít jasno. Další diskuze zde již považuji za zbytečné (obzvláště o ceně). Politika je jasná. Firma nabízí něco, do čeho investovala a samozřejmě očekává návratnost investice. To, jestli se jí to povede a zvolená cenová politika byla správná ukáže až trh sám.

Tímto zamykám tuto diskuzi.

Strana 13 z 13 PrvníPrvní ... 3111213

Podobná témata

1. 12 GB microSD karty od SanDisku za dveřmi
    Od Zdenek Malinsky v sekci Jaké si vybrat / koupit příslušenství?
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 02-04-2008, 10:18
  2. Nový soft pro Eurotel smartphone 2002
    Od ufonzak v sekci Zbývající SMP
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 17-12-2005, 23:01
  3. Jaký navigační soft nebo mapy pro Kanadu?
    Od Diver_ce4you v sekci Ostatní raritní navigace
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 30-08-2005, 10:09