Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 13 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 191

Téma: Nový navigační soft pro Čr a zbytek Evropy za dveřmi

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Včera jsem měl shodou okolností možnost si chvilinku pohrát s novým navigačním softem (ukecal jsem syna), který zanedlouho přijde na trh (cca za měsíc) v ČR a posléze i ve světě. Distributorem bude jeden velký německý koncern, který se mimo jiné angažuje i do výpočetní techniky. Autoři programu jsou čeští programátoři, kteří se svým softem vyhráli výběrové řízení na navigaci pro jeden velký automobilový koncern - mimochodem porazili i firmu Bosch a další!!!
    Jaký tedy tento soft je? Měl jsem možnost letmo ho vyzkoušet jak na ACER n10 s vloženou kartou GPS, tak i na ACER n35. Zapůjčený soft obsahuje kompletní českou republiku včetně všech měst - instalace na SD kartě zabírá cca 120 MByte. Zákazník dostane CD s instalací a uvažuje se i o kartě SD s přímo nainstalovanou aplikací a mapou ČR. Ostatní evropské země (cca 4 GByte dat) budou poté uvedeny na trh jako samostatné moduly. Po vložení karty do slotu se automaticky v menu Start objeví ikonka programu - Dynamický vizuální navigátor - po startu pak nabídka módů činnosti.
    Vlastní navigace je vektorová s databází zájmových bodů, jednotlivé druhy zájmových bodů si jako vrstvy zapínáte k zobrazení na mapě(včetně popisů), při vlastní navigaci máte k dispozici dva módy, pevná šipka a pohyblivá mapa(texty vždy správně orientovány) - nebo opačně, pohyblivá šipka a mapa severem nahoru. Zoomování mapy je otázka pouhého kliknutí na displej - reakce okamžitá i při běžící navigaci! Hlasová navigace profi, česká a od slečny! Výběr trasy přímo na PDA zadáním počátečního a koncového bodu. Volby typu cesty /rychlost/vzdálenost - výpočet během desítek sec. podle náročnosti. Zkrátka srovnatelné s TOM TOMem. Testovaná trasa z Prahy Vysočany ke mě domů - pro případ rychlosti bych to vzal jinými "nábližkami" než testovaný program, ale protože denně po Praze jezdím a pokládám se v tomto směru za znalce Prahy, tak je to neobjektivní srovnání. Jinak test dopadl na výbornou, motanice přes Smíchov - program vybral nejlepší možné řešení.
    Vyhledávání zájmových bodů v okolí počínaje bankomatem až po hotely přes benzinky probíhá svižně do 5 sec. a stanovení trasy k vybranému bodu též cca do 5 sec. Navigace hlasem je doplněna symboly směrových šipek - poloprůhledné na čtvrtině obrazovky a dobře viditelné. I po Starém městě v Praze se s tím dalo jet, zná to jednosměrky apod. Samozřejmě toto již je záležitost mapových podkladů, Siemens ovšem má (a chce!!!) na to koupit jen ty nejlepší!
    Příští týden chci ještě vyzkoušet "zakufrování" a reakci systému! Každopádně se na trhu objeví další slušný soft včetně map pro navigaci po ČR a později po světě.
    Doplněno: Předpokládaná cena 4000Kč

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

A jaká je předpokládaná cena ?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Tak to urcite nebude Siemens, rozhodne ne divize co dela navigacni softy pro VW/Audio/BMW.........

Protoze ty o tom nic nevedi

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Nechte se překvapit
    Nesmí se o tom mluvit ale ......

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Toz ja se jich du zeptat jeste jednou :-)

ipf ipf je offline
    Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od Erikt68i
    ... Distributorem bude jeden velký německý koncern, ...Předpokládaná cena 4000Kč
    Žeby LIDL? Je přece levný .

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Albert ... drzi ceny pri zemi

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2004

Sem s tim, bude nejake demo ? Nerad bych koupil PKima v pytli.
    V soucasne dobe mit podrobnou mapu CR bych byl ochotnej koupit pouze 2programy TOMTOM a ROUTE66, v nouzi nejvyssi i ALTURION. Takze pokud to bude nejak podobne temhle trem a bude to mit hlavne kompletni mapu CR jdu do toho predpokladana cena za techto podminek OK.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Demo nebude:no: : Sice jsem kluky přesvědčoval, aby něco udělali, ale není čas, musí se ještě připravit registrační procedury a závěrečné podklady pro hromadnou výrobu. Navíc "nejmenovaný" distributor je v pozici, když nechceš koupit, nemusíš. Už samotná značka distributora zaručuje kvalitu. Před otevřením prodeje proběhne samozřejmě reklamní kampaň a tam budou k dispozici típnuté screeny, případně demíčka.
    Ale fakt je tam komplet ČR, se všemi městy, prý mapové podklady jsou nejnovější a nejúplnější - lepší vektorovka pro ČR neexistuje. O vlastní program se nebojím, je dostatečně ověřen mnohaměsíčním testovacím provozem a v porovnání např. s route66 na PC je plně srovnatelný, a na obrazovce PDA to vypadá super. Na rozdíl od TomToma neumí "šikmé" zobrazení - v tom jediném se TomTomu nevyrovná!!

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Už samotná značka distributora zaručuje kvalitu

Tak to nebude Siemens

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

No ja by som tomu toľko neveril. Skrátka, demo musí byť! Známa značka ešte nezaručuje kvalitu.

Mimochodom, celá Európa (v ponímaní tej konkrétnej solídnej firmy) znamená aj Slovensko, Maďarsko, alebo Chorvátsko?

Mimochodom, značka Siemens kvalitu nezaručuje. Robili pre nás nejaké softy a bolo to brrrrrrr.:no:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

>výpočet během desítek sec. podle náročnosti.
    V tom nevidim moc vyhodu programu.

>Kup nebo nech byt, znacka je kvalitou
    To me pripomina komunismus. A spolehat se na jmeno znacky me pripade dost sebejiste.

Kdo je autorem podkladu map?

Co se tyce hlasove navigace, tak tu ma i Alturion a je to katastrofa.

Pokud to existuje necht mame moznost videt nejake screeny. Ale asi je to moc tajne.

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2004

Citace Původně odesláno od Erikt68i
    ... Navíc "nejmenovaný" distributor je v pozici, když nechceš koupit, nemusíš. Už samotná značka distributora zaručuje kvalitu.
    No to snad neee ? To si muze dovolit nekdo rict ? Mapove podklady neco stoji, nechce se mi verit ze by to kdokoliv prodaval a vyrabel v tomhle duchu ...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

Typické reakce, obdoba jiných diskuzí na tomto fóru, nezklamal jsem se ale mohu Vám pánové jen říct, kvalita a úplnost mapových podkladů a kvalita programu (nedělal ho Siemens jak už jsem psal v úvodu) se prosadí ať se to někomu líbí nebo ne. Nemíním se přít s lidmi, kteří vlastní názor pokládají za jedině správný a omílají stokrát omleté.
    Pro normální čtenáře, kteří uvažují před létem o nákupu navigačního softu jsem jen chtěl předat informaci, že zhruba za měsíc vyjde nový program s kompletními mapovými podklady pro ČR, které pokud já vím, zatím nemá k dispozici žádná jiná firma! Takže není-li nákup akutní nevyplatí se počkat?
    Všechno ostatní je nyní bezpředmětné, nelze z podnikových a vlastnických zájmů zveřejnit podrobnosti o datech, autorech atd. Počkejte si měsíc a pak uvidíte

Další diskuze je bezpředmětná, již se v ní nebudu angažovat až do přítomnosti nového softu na trhu. Jen si dovolím malé popíchnutí, jel jsem dnes podle této navigace z Barrandova do Jižního města a zpět na Staré město. Několikrát - testy. Vždy z konkrétní ulice s konkrétním popisným číslem ke stejně zadanému konečnému bodu. Po cca 30 sec. výpočtu jsem projel trasu a zastavil podle pokynu navigačního programu vždy před vchodem do budovy a pokud jsem trval při zadání i na správné straně ulice dostalo se mě i tohoto řešení!!! Tak který soft tohle po Praze a ČR umí?????

Občasný diskutér
    Registrace
    Aug 2004

Ale jo, navigaci dle popisnych cisel by bylo fajn mit. Zatim je to pro CR ale z rise snu, tzn pockame si snad se dockame. Pokud to bude do mesice budu mile prekvapen.

Strana 1 z 13 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. 12 GB microSD karty od SanDisku za dveřmi
    Od Zdenek Malinsky v sekci Jaké si vybrat / koupit příslušenství?
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 02-04-2008, 10:18
  2. Nový soft pro Eurotel smartphone 2002
    Od ufonzak v sekci Zbývající SMP
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 17-12-2005, 23:01
  3. Jaký navigační soft nebo mapy pro Kanadu?
    Od Diver_ce4you v sekci Ostatní raritní navigace
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 30-08-2005, 10:09