Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Garmin cf iQue 1620

Brano75 (3)|15.5.2005 20:32
Zdravím,
dostal sa mi do ruky GPS navigačný modul od Garminu cf iQue 1620. Je to celkom zaujímavá vecička aj keď trochu drahá :-( (10.000,- SKK bez dane aj s mapou Europy)
Problém je, že okrem cestnej navigácie by som to chcel časom používať aj vo vzduchu pri bezmotorovom lietaní (napríklad s programom SeeYou alebo WinPilot) jednak na navigácou pri preletoch a jednak ako logger (zapisovač trasy letu). Nemáte s tým niekto skúsenosti? Zatiaľ nemám žiadny navigačný modul, ale keď by som nejaký kúpil, chcel by som "zabiť dve muchy jednou ranou" t.j. aj cestnú navigáciu SK+CZ+EU aj leteckú navigáciu SK.
Veľmi uvítam všetky podnetné rady v oblasti vhodného GPS modulu (najlepšie do CF) ako aj mapového softu (letecký aj cestný) k nemu.
Vopred veľká vďaka. :?
našrot (126)|16.5.2005 23:06
Nekupuj!!!! Mám, nedoporučuji. Má totiž jen protokol Garmin, takže jiné mapy, než Garmin se v ní nedají spouštět (jen OziExplorer funguje). Má sice spoustu dalších výhod, jako že má vlastní paměť a je skládací za PDA, ale její zásadní nevýhody jsou výše zmíněný s ničím nekompatibilní protokol a relativně malá citlivost - v lese smůla, na naprosto volné ploše za naprosto jasného počasí taky občas nic nic (cca jednou za 10minut minutový výpadek) a např. v úzkých uličkách Prahy občas taky nic není, ale to už není tak strašné. Tedy když Garmin k PDA, tak GPS10 přes Bluetooth, ale rozhodně ne tohle. Já už se toho zbavovat nebudu, protože jsem do ní už nějaké peníze a nové PDA (opět nefunguje s každým...) vrazil a zvykl jsem si a je fakt, že od té doby, co jí mám v autě na nabíječce, tak je i trochu citlivější, ale stejně jí nedoporučuji, protože ta nevýhoda jednoho protokolu je naprosto kolosální, i přesto, že Garmin navigace (bohužel už ne tak všechny mapy) je téměř výborná, ale za tu cenu se to nevyplatí...
Brano75 (3)|17.5.2005 10:11
Ahoj,
diky za tip, usetrim peknych par korun... :)
Asi radsej kupim nieco viac univerzalne... BTW, co je lepsie GPS modul do CF portu (mensi, skladnejsi, upevneny a napajany v PDA) alebo cez BT rozhranie (viac kompaktibilny, mozno ho pouzit aj s notebookom)? :?
Nema niekto skusenost s navigacnym lietanim na vetronoch? Aky SW pouzivate?