Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pratická zkušenost s USB klávesnicí Benq mini buddy

hanysek3099 (115)|15.5.2005 15:00
Ahojda mám botaz na všechny uživatele shora zmiňované mini USB klávky. Jaké s ní máte zkušenosti? Dá se na ní opravdu rozumně psát (např. přednášky na VŠ) nebo je to spíš tak na občasné psaní emailů? Trošku mě vyděsilo když jsem ji v minulém týdnu poprvě viděl fyzicky jak je doopravdy miniaturní, na obrázcích to tak nevyzní. Viděl jsem v diskuzi, že hlavně několik uživatelů z fóra FS a Aceru ji používá, ale nechtěl jsem zbytečně zakládat off topic. Díky Honza
hanysek3099 (115)|20.5.2005 12:21
halo lidičky no tak neříkejte mi že ji nikdo nemáte, nebo jste aspon nemeli???
Moc prosím o konzultaci, nechce se mi vyhodit luftem 600,- ;)
Wuffi (1599)|20.5.2005 12:25
Muzes na ni prosim hodit odkaz?
peter.nr (501)|20.5.2005 15:58
Ja ju mám objednanú, v pondelok ju budem mať doma. Potom napíšem.
Viem, že je malá, preto som ju kupoval. Ale podľa príspevkov v diskusnom fóre by nemali byť žiadne problémy.
hanysek3099 (115)|21.5.2005 09:12
Jasně link je např. na cybex.cz : http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Type=K&CategoryId=24&Shortcut=BEN-611803
hanysek3099 (115)|21.5.2005 12:29
Tak a ještě jeden malý dotaz. Jak to vypadá s namapováním psaní čísel u této klávesnice? U moji Geniusky KE19, která má číselnou klávesnici samostatně to nebyl žádný problém, ale u této je číselná kláveska sloučená s normálními klávesami. Půjde to přez AEKmap nějak udělat nebo to bude problém?
hanysek3099 (115)|27.5.2005 22:33
Ahojda mám problém vůbec netuším jak namapovat horní řadu kláves na své Benq mini buddy (F1-F9) tak aby se na ní psaly číslice. Poradíte někdo postup pro blbého? Mám nainstalovaný AEKmap, diakritika je v pohodě, když si najedu na AEK map scan tak mi to vyjede číselné kódy ale vůbec netuším co s nimi potom. Jak je mám změnit, nebo kam vložit. V PDA je ještě AEK map settings a spoušťák programu + lokalizace do různých jazyků. Takže co s tím dál, please???
peter.nr (501)|1.6.2005 08:41
Konečne som sa dostal k napísaniu svojho názoru na túto tlávesnicu.

Podľa mňa je úplne super! :yes:

Nemám žiadne problémy s preklepmi, pretože i keď je neuveriteľne malá, píše sa na nej ako na klasickej notebookovej klávesnici s tým rozdielom, že usporiadanie kláves je absolútne štandardné a hodnotím ho na výbornú.

Klávesnica má malý zdvih a ľudia zvyknutí na notebooky nespozorujú rozdiel.

Používam Leng, takže diakritika funguje bez problémov. Problémom môže byť iba nemožnosť prepnutia SK/CZ/EN na klávesnici (neprišiel som na to), pokiaľ je klávesnica pripojená na PDA. Ale to je skôr problém PDA. Na notebooku to funguje.

Čo sa týka mapovania kláves, to je záležitosť software.
hanysek3099 (115)|2.6.2005 13:02
Ahojda takže kláveska je opravdu super, myslím že v této cenové kategorii nemá konkurenci a když si připočítáte ješte cenu optické mini myši kterou k tomu dostanete (300-350,-) tak je to fakt bomba. Jinak namapování kláves se už podařilo, jen jsem potřeboval vědět že je nutné to udělat na compu, prostě jen upravic Cz profil. Takže teď už mám číslíčka na klávesách F1-F10 a plná spokojenost. Jen zatím nevím jak napsat malé ď, ť, ň. Velké jde přez spec. klávesu v pohodě, ovšem malé ne. Pokud někdo víte jak na to u AEK map tak dejte vědět:D
beecher (9270)|2.6.2005 14:04
[QUOTE="peter.nr"]Problémom môže byť iba nemožnosť prepnutia SK/CZ/EN na klávesnici (neprišiel som na to), pokiaľ je klávesnica pripojená na PDA. Ale to je skôr problém PDA.[/QUOTE] 1. Prehazovani klavesnic (tedy rozlozeni) se dela pomoci CTRL+SHIFT
2. Mas vybrane rozlozeni externich klavesnic v LEngu? (Start->Settings->System->LEng Options->Ext. Keyboard a pak Add/Remove tech klavesnic, ktere chces pouzivat... ;) )
Mira_ce4you_oldd (192)|23.6.2005 15:16
Mam jeden obecny dotaz. Mam iPAQ hx4700 a rad bych si usnadnil obcasne psani textu, ale nechce se mi investovat kolem dvou tisic do skladaci klavesnice. Je pravda, ze je pohodlnejsi sebou nosit slozenou klavesnici, ale pro me v teto dobe neni tak dulezita mobilni klavesnice, jako spis usnadneni psani textu na jednom miste.

Takze dotaz, lze k iPAQ hx4700 pripojit tuto (nebo jinou) klavesnici s USB vystupem?

Dik

Mira
beecher (9270)|23.6.2005 15:24
Pouze pres CF kartu, ktera umozni USB host.
Mira_ce4you_oldd (192)|23.6.2005 15:32
[QUOTE="beecher"]Pouze pres CF kartu, ktera umozni USB host.[/QUOTE]

Dik za info. :yes:
Tajne jsem doufal ze nebudu odkazanej jen na infra a bluetooth :) a ze bude existovat nejaka redukce :(

Mira