Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Funkcni/nefunkcni aplikace pro WM 5

Kato_ce4you (970)|15.5.2005 13:12
Mozna je to trosku OT - na xda-dev je tech seznamu dost, ale moc mi nesedi - treba napriklad SPB PocketPlus 2.5 sice funguje, ale jak.... :sarcastic: Takze jestli byste sem mohli pripisovat programy, co funguji na 100%, co funguji z casti - a napsat co je konkretnim omezenim a co nefunguje vubec.
Takze moje zkusenosti:

FUNGUJE:
IDOS - uz mi funguje - nechapu - nic jsem nemenil, ale funguje
ArcsoftMMS-2.0.0.20 - MMSky integrovane primo do Outlooku ;)
MIDI56.sa - pridani MIDu na vyzvaneni
Space Detective
StorageManager
Asukal SIM Manager
Total Commander CE
Pocket ZenPhone
Agile Messenger
XCPU Scalar
VITO Button Mapper
IntelliPad
Resco Audio Recorder
SPB FullScreen Keyboard (i s CZ)
PocketRAR
PocketCHAT
PocketIRC
GB-Soft Tweak
MortRing
MortSaver
Flash Plugin(activex.cab)
BetaPlayer
uBook 0.8
GS Playerresp. tohle
DivX-XviD
SPB GPRS Monitor
WIMR
RealCalculator
Snails
Skype
Fifa 2002
IonSide Argentumresp. tohle
Pixelogic StreetDuel
Worms World Party
nastaveni pripojeni cez beecherovy CABy pro WM2k3SE
Pocketbreeze (yasmeene2)
SPB Time (yasmeene2)
SBSH Pocket Weather (yasmeene2)
Resco Explorer 5.13 (johnz) -nie 5.14!!
Pocket Artist 3 (johnz)
Textmaker (johnz)
1-Calc (johnz)
Omega One Battery Pack Pro (johnz) - dobry taskman, plugin do today aj ukazovatel batt, funguje uzasne
PHM Plus! (johnz)
PHM PowerToys (johnz)
Sunnysoft Backup Manager 3.3 (jval)
Handy Menu 2.7 (jval)
Mobipocket Reader Pro v4.8 (jval)
Password Plus (jval)
Resco Photo Viewer 5.20 (jval)
Taptext 1.0 (jval)
Resco Keyboard Pro 4.33 CS (johnz)
Kilmist Registry Editor (jval)
Pocket Kim (Igor96)
Sunnysoft Interwrite 8.5 (johnz)
SPB Finance (Igor96)
Decuma Alphabetic

FUNGUJE Z CASTI:
Pocket nDays - funguji bez problemu, ale nerozumi si s kontakty (neupozorni na svatek/narozeniny jmena v kontaktech :-/ )
SPB Pocket Plus 2.5 - funguje jeho today cast, ale nefunguje prepinani aplikaci, lista baterky (zbytek jsem nezkousel/nezajima me)
CabInstl - nove Win maji instalaci vyresenou jinak - prilis systemove - stejne se pak prepnou do sys. instalatoru a CabInstl nema vliv.. (mimochodem je to vyreseno dobre)
PocketMusic - nejde mi vubec prehravat skadby - u prehravace vada dosti podstatna :-(
PhoneAlarm - zobrazuje se, ale to je tak vse - nepocita atd.
vxIPconfig - spusti se, zobrazuje nejaky detajly, ale ne ty nejdulezitejsi (IP, mask, gw)
PocketNav - funguje, ale pouziva vlastni ikonku na zavirani aplikaci - z Win 2k3 a WM 5 pouziva jinou - vypada to skarede... ale funguje..
Album by HTC (johnz) - nie camera, funguje iba ta v systeme
ICQ for PPC (johnz) - nie je dolna lista, da sa ovladat cez horne menu

ZCELA NEFUNKCNI:
PenReader - Po nainstalovani prestane obrazovka reagovat na dotek
Fathammer Stuntcar Extreme
MMS Composer z WM2k3 - misto toho je integrace do Pocket Outlooku :cool:
LEng Keyboard
ContactBreeze (yasmeene2)
Pocket Informant 2005 (yasmeene2)
NetFront 3.1 (jval)

TENTO SEZNAM BUDU PRUBEZNE AKTUALIZOVAT - pridavat budu i seznam aplikaci od ostatnich, co pripisou v diskuzi - at je prehled ;)
Pokud to bude pridano od nekoho jineho, tak jeho jmeno bude uvedeno v zavorce za nazvem aplikace - pokud je to bez zavorky, tak je to pridano/overeno primo mnou :cool:
Wayne_ce4you (199)|15.5.2005 13:28
[QUOTE="Kato"]SPB Pocket Plus 2.5 - funguje jeho today cast, ale nefunguje prepinani aplikaci, lista baterky[/QUOTE]

To mohu potvrdit, ale kdyby sem někdo, kdo má Win2003 vystavil ty obrázkové soubůrky, které nesou jiné ikony baterie, paměti a osvětlení, tak by to šlo. Alespoň tedy myslím :)

Najde se někdo....:sarcastic:
yasmeene2 (794)|15.5.2005 14:05
Funguje:
Pocketbreeze
SPB time
SBSH weather
Betaplayer

Nefunguje:
Resco keyboard pro
ContactBreeze
PocketInformant
Kato_ce4you (970)|15.5.2005 15:20
4yasmeene2: tobe funguje SPB Pocket Plus, jo?! Jako vazne uplne vsechno a korektne? Tzn. i prepinani apps, a stav baterky nad tlacitkem Start? Se mi moc nezda.... a jestli jo, tak jaka verze?
:EDIT:Sorry - jsem slepej - OK (jsem misto SPB Time cetl automaticky PocketPlus - v tom pripade to samozrejme neplati)

4Wayne: viz to co jsem napsal yasmeene2 - nemel jsem namysli baterku v today - to snad aj funguje, ale indikator baterky, co je uplne nahore displeje - nad tlacitkem Start.


4All: co pouzivate na prepinani uloh? Ja jsem zvyklej na SPBP+ a to mi nefunguje.. A PocketNav je na tom tak, jak jsem popsal vyse...
Wayne_ce4you (199)|15.5.2005 15:39
Kato...mě ty skiny jiných témat nefungují, jdou mi jen ty dva standartní co tam jsou už od Microsoftu.
Mám SPB v2.5 a ten ukazatel stavu bat nahoře mi taky nefunguje.
Pokud ti jde měnit témata (myslím hlavně ty ikony stavu baterie, osvětlení a stavu paměti) tak prosím napiš jak to děláš, mě se ty standartní nelíbějí, ale co mám dělat, změnit je nemohu. :oops:
A vůbec jak se tam dají přepínat aplikace? :sarcastic:
Díky
Kato_ce4you (970)|15.5.2005 15:50
Jo tyhle skiny jsi mel namysli... K tomu jsem se nevyjadroval a samozrejme mne nefunguji taky (ale zatim me to nemrzi - ten defaultni skin je imho docela dost dobrej :) ). A jelikoz mi nefunguje to prepinani, tak SPBP+ nepouzivam vubec... takze v tomhle ohledu ti nepomuzu...
No a co se tyce tech prepinani aplikaci - presne na to se ptam - SPBP+ nevali a PocketNav je ve WM5 skaredej (i kdyz funkcni).

P.S. Ten seznam aplikaci v uvodnim prispevku budu prubezne aktualizovat (podle svych zkusenosti). A asi tam budu pridavat i vase.
yasmeene2 (794)|15.5.2005 15:58
Zatím než se objeví něco lepšího mi funguje jen PHM taskmanager - ale není příliš vhodný na přepínání aplikací, spíš na ukončování procesů. SPbP+ používám jen jako todayplugin, na přepínání jsem používal wisbarAdvance, ten ale taky nefunguje... Chce to počkat ještě tak půl roku až všici uvedou nové verze...
johnz_ce4you (59)|15.5.2005 19:14
funguje sqele:
resco explorer 5.13 (nie 5.14!!)
pocket artist 3 (aj s tlacitkami dole)
textmaker
1-calc
htc album (nie camera, funguje iba ta v systeme)
sim manager
omega one battery pack pro -dobry taskman, plugin do today aj ukazovatel batt, funguje uzasne

z casti funguje:
icq pre ppc -nie je dolna lista, da sa ovladat cez horne menu
johnz_ce4you (59)|15.5.2005 19:28
este som zabudol, funguje mi tiez driver pre infra klavesnicu (smart keyboard sk6688) a aj phm pocket plus a phm powertoys
integrovany msn messenger je tiez velmi pekny a pouzitelny

skuste si pozriet to hodinove video z medc, ukazuju tam na mda4ke nove moznosti tem, video na today a komplet skinovatelne vsetko, este aj dialer, juuj tak sa na to tesim :)
btw mali tam halo2 temu..
jval (453)|17.5.2005 07:57
FUNGUJE:
Sunnysoft Backup Manager 3.3
Handy Menu 2.7
Mobipocket Reader Pro v4.8
Password Plus
Resco Photo Viewer 5.20
Taptext 1.0

NEFUNGUJE:
NetFront 3.1
Kato_ce4you (970)|17.5.2005 08:47
[QUOTE="johnz"]
omega one battery pack pro -dobry taskman, plugin do today aj ukazovatel batt, funguje uzasne[/QUOTE]
Tak jsem ho zkusil - tobe funguje vyborne? Hmmm - Program Bar a Battery Bar mi funguji dobre (Program Bar se mi teda nelibi, ale to je vec vkusu). Ale Journal Bar - ten sice funguje, ale pokud vlezu do jeho nastaveni, tak uz z neho nevylezu :(Jedine SR.
Battery Bar je fajn, akorat tam nefunguje ikonka pro zmenu podsviceni... jinak se mi to moc libi :yes:
No a ten integrovanej prepinac uloh - bych nenazyval, ze funguje skvele, ale ze funguje - nema pruhledne pozadi - tzn. do te listy vubec nepasuje a jeste prekryva datum/cas - vypada to pekne blbe (mozna se to da nekde prenastavit, ale toho jsem si teda nevsiml)
A nakonec 1Calc - proti tomu nemam vyhrad :))
Btw. po instalaci po mne chtel SR, tak jsem ho udelal a nabehl do obrazovky, kam se zadava bezpenosti kod - ovsem ja jsem ho do ted nepouzival a nemel jsem tam nastaveny heslo --> vubec jsem se do mobilu nedostal --> takze jsem si dal HR :sarcastic:
johnz_ce4you (59)|17.5.2005 14:44
program bar sa mi tiez velmi nepaci, no zvykol som si
battery bar funguje bez problemov, ze tam nepokracuje ten farebny prechod ma az tak netrapi :)
a cas mi neprekryva vobec, nemas tam nahodou aj datum?
journal bar nepouzivam vobec, neviem
po mne nepytal heslo po SR pri instalacii 1-calc a funguje v poho :)
hnidopich (6)|22.5.2005 15:41
Ahoj, kde se da stahnout ArcsoftMMS-2.0.0.20. Vzdy jsem zatim nasel jen verzi 2.0.0.16. a 20. ne a ne najit. Diky.
Jinak mam postreh k Batery packu, nefunguje s nim foceni.
Kato_ce4you (970)|22.5.2005 17:09
Cau - tak ArcsoftMMS-2.0.0.20 bys samozrejme sehnal na xda-dev - ale hodim ho i sem..
A k foceni - nedela to spis nejaky button mapper? (AEB, Vito,...)
david131 (67)|22.5.2005 19:01
instaloval jsem to vse ok . nakonfiguroval ale kde to najdu jako mms settings v outlooku ok ale jak napisu MMS ???
Kato_ce4you (970)|22.5.2005 19:23
Jsem te moc nepochopil - jak jak napises MMS? Stejne jako SMS nebo e-mail... Otevres Pocket Outlook, vyberes slozku MMS a das New - vyberes obrazek ap., zadas text, komu se to ma poslat a Send..
david131 (67)|22.5.2005 19:31
presne tak ale me nenaskocila zadana slozka MMS ja tam mam jenom text messeges , outlook E-mail a hotmail a zadne MMS . jenom v menu mi naskocil MMS settings.
david131 (67)|22.5.2005 19:56
a vubec funguje to nekomu myslim MMSky s WM2005 ????
Kato_ce4you (970)|22.5.2005 20:05
Ne asi - pouze jsem tuhle diskuzi pojmenoval "Funkcni/nefunkcni aplikace pro WM5" a tuhle aplikaci pridal jako "FUNKCNI" jenom proto, ze mi pod WM5 nefunguje - fakt logika :sarcastic: Samozrejme, ze mi to funguje - jinak bych to sem nepsal (teda nemam vyzkousenej potvrzenej prijem/odesilani, protoze to nemam s kym otestovat/MMS za 10Kc me beztak moc nebere).
Btw. zkousel jsi vsemocny reset?
david131 (67)|22.5.2005 20:08
jasne ze jo ale porad nic neni tam zadna slozka MMS
Kato_ce4you (970)|22.5.2005 20:35
Tak ja nevim - uz jsem si delal HR a fungovalo mi to predtim, funguju mi to i ted... Cim to, nevim.. Jinymi slovy podivej se na tenhle screenshot - vic pro tebe asi udelat nemuzu :?
00065784_wm5-mms_JkPx.png 00065784_wm5-mms2_2dl.png 00065784_wm5-mms3_BxU.png
david131 (67)|22.5.2005 21:48
koukam ale tam nemas slozku hotmail . pred instalaci MMS jsi ji tam mel nebo ne????
Kato_ce4you (970)|22.5.2005 21:54
tu tam vazne nemam - ty MMS jsou misto toho ;) (teda na 98% - ruku do ohne za to nedam, ale vic jak 98% to bude) - jsem si temer jistej, ze jsem tam mel predtim hotmail (a ted pri poslednim HR nevim, protoze se mi veskery soft automaticky instaluje z pseudoExtROM hned po HR :cool:
hnidopich (6)|22.5.2005 23:56
Diky moc za soft na MMS. A jeste jeden dotaz, funguje nekomu SimTooolkit? Ja kdyz vlezu do eBanky, tak mi to vytuhne a nic se nestane. Po resetu to nejede taky. Nevite co s tim? Diky. Jarda
jval (453)|23.5.2005 06:32
Když už tady byla řeč o Battery Pack Pro, tak si taky trochu přidám.

Byla to jedna z prvních aplikací, kterou jsem instalil, protože jsem to používal i na WM2003SE.

Jenže mi po zapnutí MDA asi tak 10 až 15 vteřin nereaguje displej na doteky a to čekání je otravný. Stačí když v nastavení Today vypnu Battery Bar a je po problému. Program Bar funguje v pohodě. Takže o 100% funkčnosti této aplikace trochu pochybuji.

Má někdo stejnej problém při zapnutém Battery Baru?

BTW: můžeš doplnit Kilmist Registry Editor. Ten funguje.
hnidopich (6)|23.5.2005 09:11
Tak jeste k tem MMS. Nainstaloval jsem si tu verzi 20. V nastaveni Outlooku mam polozku pro nastaveni MMS, ale slozku MMS tam nevidim. Mam tam stale Hotmail. Co s tim? J.
Igor96 (42)|23.5.2005 09:43
Pocket Kim funguje , SPB Finance sa naištaluje ale nie je v adresároch - čiže nefunguje
Kato_ce4you (970)|23.5.2005 10:24
4jval: tak to mi Battery Pack Pro nedelal, ale nepouzival jsem ho zas tak dlouho, abych mohl delat nejake vetsi zavery...
Btw. Ten Kilmist Registry Editor hned pridam :yes:

4hnidopich: SimToolkit nee - dostanu se do menu a taky vytuhnu.. No a ty MMS - nechapu to - to je ten samy pripad, jako psal david131.. Ale mne to vazne funguje :-O A jak jsem rikal - fungovalo mi to predtim, funguje mi to i ted po HR... takze kde je chyba netusim - nemuze se to s necim mlatit?

Muzete pls nekdo ty MMS otestovat? Je to cab stazenej primo z me pseudoExtROM, tak treba se to nejek blbe chytlo - zkuste to nekdo sosnout primo ze stranek xda-dev - nic jineho uz me fakt nenapada :( Resp. komu ty MMS funguji a komu ne? (zatim funguji to vypada jenom mne :-/ a 2 lidem ne)
david131 (67)|24.5.2005 20:21
jo stahnul jsem to primo od developers a uz to funguje diky
hnidopich (6)|24.5.2005 23:20
A muzes dat, prosim, odkaz, kde to tam najdu? Diky moc. Ja to tam hledal a nenasel. Jeste jednou diky.
Kato_ce4you (970)|25.5.2005 10:42
4david131: Fajn :) takze zrejme nejakej error pri uploadu sem :?

4hnidopich: Zkus primo http://forum.xda-developers.com/download.php?id=4704
A kdyby to nefungovalo, tak musis na http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=21391&postdays=0&postorder=asc&start=125 je to asi v pulce - a musis byt prihlaseny ;)
david131 (67)|25.5.2005 22:13
presne tak ale nezapomente se prihlasovat
hnidopich (6)|27.5.2005 12:30
tak sem to stahnul a vysledek je porad stejny. Tak nevim. Mozna sem to mel udelat jako prvni, co sem mel nahrat. Ja si totiz prvne konfiguroval Messengera a ten mi pridal ci aktivoval ucet na hotmail v pocket otlooku. Ale HR se mi delat moc nechce. Pravda je, ze mi ten MMS klient nesel ani odebrat. Tak nevim.
Kato_ce4you (970)|27.5.2005 13:57
Tak to fakt nevim - jak rikam - vali mi vyborne, tedka jsem to dcakrat flashoval - zpet na radio 1.17 a valily mi MMS a hned na to jsem flashoval ROM na 1.50g a stale mi vali bezproblemu :cool:

Co je jina vec, tak ze mi naopak stale Pocket IE nezobrazuje obrazky - asi se mi vazne s necim hada a nemuzu prijit na to, s cim... :?

Dalsi vec je - obcas mi nechce nabehnout radio cast - kvuli tomu jsem vlastne downgradoval z 1.18 na 1.17, ale stale to same (akorat tentokrate mi staci SR s vytazenou kartou --> mam pocit, ze ho blokuje neco z SD karty - a jedine, co tak prichazi v uvahu je GPRS Monitor - ten jsem vzdycky instaloval do /Device jako takkoveho a ted ho instaluju na /Storage card --> predtim nepomohlo nic a tedka kdyz vyjmu kartu, tak radio nabehne - takze pravdepodobne se SPB GPRS Monitor 2.5 obcas hada s WM5!! Zatim to nemam overene na 100%, takze ho necham v seznamu 100%ne funkcnich aplikaci..

A posledni vec - NOVINKA - predevcirem (nebo kdy) jsem si trosku hral a v seznamu funkcnich/nefunkcnich aplikaci pro WM5 na uvodni strane jsem ke kazde aplikaci dal odkaz na oficialni stranky (ale toho jste si urcite uz beztak vsimli ;) ) Btw. doufam, ze to kdyzak admini nesmaznou - u nekterych je mozna odkaz primo na stahnuti, ale melo by to byt 100% free
Igor96 (42)|27.5.2005 16:18
Takže pridám pár skúseností z WM2005. Všetky programy ktoré som skúšal a majú výstup na Today majú problém sa korektne zobraziť . Či ide o SPB finance - ked je zobrazené na Today obrazovka bliká. Či rozne výstupi kalendárov - bud neodpovedali hned na funkcie alebo sa sekali. Inak programi fungovali . Takže vidím problém v zobrazovaní na Today. Inak WM 2005 ide spolahlivo a som spokojný . Ešte by som sa spital prečo sa Ram disc vymaže ked resetnem mašinu.
Kato_ce4you (970)|31.5.2005 16:07
Takze par novych postrehu - jak jsem downgradoval na radio 1.17 z 1.18 z duvodu, ze mi nenabihalo a stejne to nepomohlo a svadel jsem to tedy na SPB GPRS Monitor 2.5 - takze tim to neni - chova se mravne ;) Co to dela je AE Button Plus 0.91!!!. Ale ted se divam na oficialni stranky, ze jsou od te doby dve nove verze - 0.92b - spousti se se zpozdenim 30s po spusteni systemu - tzn. melo by to resit presne ten problem, co mi to dela :yes: No a dokonce vysla verze 1.0 - ovsem kosmeticke zmeny a tlacitko fotaku me moc nebere. Dulezite je tech 30s :))
Wayne_ce4you (199)|1.6.2005 19:42
Tak je nová verze Resco Explorer 2003 5.15 a zdá se být funkční. Ta 5.14 mi nešla pomalu ani spustit, ale 5.15 mi běhá nádherně :)