Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ 4150 - jak sdílet internet přes WiFi v AdHoc?

Marty Alex (2)|14.5.2005 13:32
Pročetl jsem a vyzkoušel snad všechny rady na tomhle i jiných fórech, ale stále se mi nepodařilo nasdílet si připojení k internetu přes WiFi do iPAQu 4150.

Mám USB ADSL modem pro připojení na net, 1Mbit/s. WiFi kartu Edimax do PCI slotu, která běží v režimu AdHoc a je přes ní systémem ICS nasdílen internet do sítě.
IP: 192.168.0.1
Maska podsítě: 255.255.255.0
Vých. brána: 192.168.0.1
DNS: 192.168.0.1

Zároveň na počítači běží vDHCP 0.6, který funguje jako DHCP server a přiděluje požadavkům na 192.168.0.1 IP adresu v rozsahu 192.168.0.2-192.168.0.254, tedy tak aby mělo druhé zařízení ve WiFi IP adresu rozdílnou jen v D prvku.

Toto nastavení mi funguje pro notebook, ten se připojí, získá z DHCP IP adresu a je připojen na internet.

Pokud ale spustím iPAQ 4150 a WiFi, síť najde, nahlásí že je připojen, počítač také tvrdí že spojení je uskutečněno, ale ke sdílení internetu nedojde. Zkoušel IP adresu a ostatní adresy nastavit v iPAQu ručně-staticky, ale ani pak k připojení nedošlo. Když nastavím iPAQ aby přijmul nastavení od sítě automaticky, nastaví si připojení úplně ujetou adresu začínající 193... .

Zkoušel jsem nastavit, že se připojuji i do Work, i na Internet, v nastavení Proxy v Settings mám "Tato síť je připojena na internet" a proxy vypnuté.

Modem ale nemám nastaven žádný, stejně jako ISP...snad je chyba tady.

Nějaké řešení prosím?
Andilek (173)|14.5.2005 20:52
1) Wifi Edimax je desnej sh**, ale budiz.
2) AddHoc je na pripojeni pouze dvou zarizeni, tudiz nesmite soucasne pouzivat NB i PDA
3) Mate DNS nastavene na IP adresu pocitace s Edimaxem, bezi tam skutecne DNS server?
4) Pokud mate DHCP server a iPAQ nedostane korektne IP adresu, je na 90% chyba v pristupu.
- Pocitac pise connect ale ve skutecnosti jen oznamuje ze wifi zarizeni se snazi pristupovat, ale neni opravneno
- Nemate omezeni na MAC adresy? pokud ano, povolte si iPAQ a nebo jej vypnete
- Nemate zapnute sifrovani? Zkuste vse rozebehnout z vypnutym a teprve potom jej zapnete.

Nicmene pokud chcete pouzivat wifi pocitace jako interni, spis vam doporucim pouzit rezim AP, ve kterem je v pohode mozne koexistovat vicero pripojeni a pouzivani je ve vysledku mnohem snazsi.
Marty Alex (2)|15.5.2005 00:40
Naštěstí jsem notebook zapnutý neměl, problém tedy není v duplicitě zařízení.

Doteď jsem si myslel, že DNS stačí nastavit stejně jako masku, tedy stejně na obou zařízeních. Takže zase nějaký externí program?

MAC omezení nemám, vůbec to nepoužívám. WEP nastaveno mám, a mohu říci, že je to asi jediná věc, u které jsem si jistý, že jsem si nastavil v iPAQu dobře.

Moje wifi karta umožňuje jen režim infrastructure a adhoc a investovat do AP se mi nyní opravdu nechce.

Je jedno jestli mám síť nastavenou jako WORK nebo INTERNET?
Andilek (173)|15.5.2005 11:21
1) pro pristup na internet nastavit Internet.
2) Pro DNS je treba proste nastavit DHCP aby pridelovalo spravne IP adresy DNS serveru. Predpokladam, ze vam ISP nejake pridelil. Pripadne se daji zjistit prikazem ipconfig /all na windows a jedna se o DNS nastavena na druhem rozhrani nez je ta wifi.
Andilek (173)|15.5.2005 11:32
Take zkus kouknout, jestli ten NB co ti funguje vyuziva DHCP server a nebo jestli pouziva alternativni konfiguraci.
Jeste muze hrat roli Firewall pokud mas SP2