Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mobilní telefon pro 3G sítě pohání Windows Mobile 5.0 [Pravo.cz]

Pavel Koza (4761)|13.5.2005 12:05
http://www.novinky.cz/05/61/56.html

Microsoft s nejnovějším systémem Windows Mobile 5.0 míří do segmentu kapesních počítačů a mobilních telefonů, kde dosud dominují programy společností PalmSource a Nokia.

Tak jsem se při hledání novinek dostal i na web Práva. Už upoutávka (3G MOBIL s WINDOWS připomíná PDA) mě trochu zaskočila, výše uvedený odstavec pak úplně dorazil.

Chápu, že věcná správnost informací bude na obecném serveru přeci jen trochu nižší než na serveru specializovaném, ale toto už je torchu moc. Navíc se jen bojím pomyslet na to, jak jsem informován o věcech, které si nejsem schopen nějak ověřit...
Losos_ce4you (1147)|13.5.2005 13:48
Výborný článek :-D a velice zajímavá je i diskuse - nejen "pisálci" ale rozhodně také čtenáři PRÁVA jsou opravdu na úrovni :-D
Dzejkob (286)|13.5.2005 14:11
[QUOTE="Losos"]Výborný článek :-D a velice zajímavá je i diskuse - nejen "pisálci" ale rozhodně také čtenáři PRÁVA jsou opravdu na úrovni :-D[/QUOTE]

A to jsem si myslel, ze horsi diskuzi nez na Mobilmanii nenajdu, opak je pravdou :). No co, alespon se clovek pobavi, i kdyz to je v podstate i dost k placi, takovych clanku totiz bohuzel pribyva :no:.
beecher (9270)|13.5.2005 14:23
Muzu mit blby dotaz? :D
Muze mi nekdo ukazat cistokrevny kapesni pocitac (tedy nemyslim PDA s GSM/GPRS modulem ani smartphone), ktery ma na sobe nalepku Nokia? :sarcastic: :D
Mr. Pocket (6)|13.5.2005 22:18
[QUOTE]Telefon obsahuje vestavěnou klávesnici, která může být díky operačnímu systému Windows Mobile 5.0 použita i k tvorbě a úpravě aplikací obsažených v balíku Microsoft Office.[/QUOTE]

Aha, takže něco pro programátory. Díky skvělé klávesnici si můžete třeba trošku poupravit zdrojové kódy Wordu a ti pokročilejší mají možnost napsat zcela nový progam, který Microsoft začlení do balíku Office.

Někdo si asi plete aplikaci a dokument.

Kdepak, číst novinky a tamní diskuse, to je síla. Navíc díky svázání se Seznamem se ty bludy dostanou k tolika lidem, až to pěkné neni.
Kája_oldd (759)|13.5.2005 23:18
[QUOTE="beecher"]Muzu mit blby dotaz? :D
Muze mi nekdo ukazat cistokrevny kapesni pocitac (tedy nemyslim PDA s GSM/GPRS modulem ani smartphone), ktery ma na sobe nalepku Nokia? :sarcastic: :D[/QUOTE]
Ale ne, to myslím autor nemyslel, jen to tak blbě napsal:
do segmentu kapesních počítačů a mobilních telefonů, kde dosud dominují programy společností PalmSource a Nokia. a tudíž myslel palm pro pda a nokii pro mobilní phony;)

Ale nedivte se, tak je to se vším-tady jde sic jen pda naštěstí, ale ty ostatní zprávy, o velmi vážných a delikátních věcech, tam je to samé a....no hrůza pomyslet:sarcastic: