Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Folie

ing.dr (116)|12.5.2005 13:23
ahoj všem,

mám malý roblém. už mám celkem zničenou fólii na displ. no a nevím jakou vybrat. mám ještě původní. tak potřebuju vědět jestli se dá sehnat nějaká co se tak neleskne jako ta moje. na sluníčku nevidím ani to nic. no a po čase se pod ní udělá jakási mastná vrstva, a fólie se po ní pak posunuje. nevím čím to je protože na display vetšinou nešahám.

no a když jsme u toho tak můžete napsat nějakou jinou možnost ochrany disp. někde jsem tu zahlédl něco o filatelistické folii, jinde jsem slyšel o nějaké kancelářské, no a už vůbec nechápu jak ji udělat z obalu na cd.. ta mi nebude držet pokud ji tam nepřilepím... z toho plyne další stručný dotaz...fakt existuje folie. která se nalepuje pomocí lepidla??? má nějaké výhody??? předem všem díky
Ivanm_ce4you (466)|12.5.2005 16:22
Teda, vcera jsem asi za 20 vterin nainstaloval folii na 2210. Slo to skoro samo, je ze 3 vrstev -spodni ochrana se zahodi, antistaticky se to prilipne na screen, vyhladi a pak se zahodi vrchni kryci. je to BRANDO -ultra Clear -Protector +. Snad 260,-
Jinak muj prispevek by mohl patrit i do diskuze o tom, jake ma kdo dalsi prislusenstvi k PDA.

Ja mam nove prislusenstvi: velmi kvalitni zrcadlo na screenu. Az me to sokovalo, myslel jsem, ze BRANDO mi to neblejskne, ale ... :-(
NJN, je tam napsano:
washable
removable
dust free
anti-scratch.

napis ANTIREFLEX tam neni, moje chyba. ja myslel, ze je to normalni.

Ivan
ing.dr (116)|13.5.2005 19:58
dik za typ...poucim se z tvych chyb a koupin antireflex.
Ivanm_ce4you (466)|13.5.2005 20:36
Jinak, co se tyka tech nahrad na display:
obal na CD je myslena ta plastikova filie, nikoli krabicka. nebo pruhledne desky na spisy, folie do tiskarny /3M, na meotar.../
Proste se to ostrihne na pozadovano velikost /zhruba o 1 mm vestsi/ polozi na display a zasune pod okraj. problem je , ze se to docela rychle poskrabe, zase je to levne.

ivan
ing.dr (116)|14.5.2005 11:05
to chapu ze ten igelit...jen jsem nechapal jak to tam bude držet...to ja bych měl asi menší problém. několikrát se mi dostala normální folie pod okraj u displ. no a stlačila se tam dotyková vrstva a když jsem někem kliknu tak se vysledný tah objevil přesně uprostřed..mezi okrajem a bodem kde jsem kliknul.u okrajů mám hold trochu těsno...
dort (1212)|14.5.2005 12:43
nevím jak je na tom Acer N10, ale na DELL jsem koupil fólii na HX 4700 lehce zastříhl a pak ji s pomocí WINDMASTER jarové metody lehounce zasunul i pod kraje a žádný problém s dotykovou vrstvou nemám

myslím, že je potřeba použít mokrou cestu pro našení fólie, ale prosím FÓLIE NE kusu obalu CD, neb fólie lepí :sarcastic:
Ivanm_ce4you (466)|14.5.2005 19:53
No, tu moji folii jsem si koupil presne na muj typ a nic jsem strihat nemusel.
Slovo lepí by se v tomto pripade melo psat asi radeji "lepí", nebot nema lepidlo. Napada me slovo přilne:-)
krome te odrazivosti je ta folie jinak super.
dort (1212)|14.5.2005 21:01
asi se mi nepodařilo vypíchnout podstanou myšlenku - pokud koupíte fólii příslušnou pro daný přístroj, tak pak je rozměr přesně na display, nebo spíše o maličko menší a pak Vám zůstane na jednom kraji kus bez fólie :-((

a proto je lepší koupit fóĺii o něco větší a změnšit ji, ale na rozměr o 2 - 3 mm větší než je Váš display, a pak použít WINDMASTER metodu s vodou a kapičkou jaru, kdy fólii zasunete maličko i pod tělo přístroje, a pak mátě 100% chráněný display a hlavně ani nepoznáte, že na něm máte fólii :yes:
Ivanm_ce4you (466)|14.5.2005 21:07
Pravda je, ze je dobre zacit folii "pokladat" od prave strany tesne k okraji, protoze tam byva posuvnik a obcas jezdit po folii, obcas po displayi je divne a asi i nezadouci.

Ale tuhle moji folii poznam ihned, LESK BLESK.