Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

uz zase mi umřela SD pametovka

aaischa (660)|11.5.2005 18:29
stalo se mi to samy uz po druhy a zarizenim to neni.. jednou v mda II a ted v MDA III... normalne sem mel svoji 512MB SD Toshiba v mda II a jednou ho zapnu a chybi mi slozka storage card ale v start-settings-about tam bylo napsano expansion slot: in use a kdyz sem ji vyndal tak ze je prazdnej.. ale nic ji nevydelo (pruzkumnik total commander a tak ani formatovaci utility a tak ani jiny pda nebo mda ci ctecka karet) tak sem ji vyreklamoval a dali mi Kingston 512MB SD a ta mi to dnes udelala taky v mda III takze zejtra jedu na reklamaci.. ale nikdy se to nikomu co znam nestalo.. nevite cim to muze byt... na tu kartu sem ani nesahnul normalne byla v mdacku a stalo se to najednou.. zapnul sem ho a bylo to
Miloš Strouhal (3997)|11.5.2005 19:11
No,a "opravit" pomocí bootloaderu jsi ji asi nezkousel..
aaischa (660)|12.5.2005 06:17
jak se to dela?? povide, mam mda III
aaischa (660)|12.5.2005 06:25
ja v bootloaderu nic takovyho nevidel tak nevim, teda v ty trojce sem tam nelez, ale kdyz ji nenajde ani ctecka a jiny pdacka tak newim, budu moc rad kdyz poradis, aspon nebudu dnes muset do reklamace :)
aaischa (660)|12.5.2005 07:06
tak uz sem tam byl ale v bootloaderu nevim jak se dostat do menu je tam akorat 2.06 a serial jako u dvojky...
aaischa (660)|12.5.2005 18:45
tak na reklamaci ze me byly udiveny ze uz je to podruhy ale zkusili ji a nic tak mi ji na miste vymenili, ale zajimalo by me jak ji teda zkusit opravit
Pavel Koza (4761)|13.5.2005 08:16
[QUOTE="aaischa"]tak na reklamaci ze me byly udiveny ze uz je to podruhy ale zkusili ji a nic tak mi ji na miste vymenili, ale zajimalo by me jak ji teda zkusit opravit[/QUOTE]

Nijak, tohle se neopravuje... Maximalne se posle vyrobci, aby zjistil, co presne umrelo (obzvlast pokud to neni ojedinely pripad).
Miloš Strouhal (3997)|13.5.2005 08:50
V některých případech ten bootloader pomůže. Už se to tu rozebíralo na deseti jiných místech, tak se mi to tu nechtělo/nechce popisovat celé znovu, ale ve zkratce:
-pomocí návodu a utulitek na zálohování ROM u zařízení MDA II/MDA III zazálohuj ROM na nefunkční SD kartu
-po hard resetu se zařízení zeptá zda má neviditelnou kartu naformátovat, potvrdíš že ano a máš hotovo

Ale jak říkám, pomůže to jen někdy, jen pokud karta není mrtvá úplně.. Což si mimochodem ověříš právě při tom zálohování, pokud je karta zcela bez života po zadání zálohovacího příkazu ti to vypíše jak v PC tak na displeji MDA chybovou hlášku, a můžeš se vydat reklamovat. ;)
aaischa (660)|14.5.2005 20:17
rikali ze je to velmi ojedinely pripad byl to Kingston a jednou Toshiba, rikali ze se to nestava a uz vubec ne dvakrat jednomu clovekovi, svadeli to na moje zatizeni jenze jednou to bylo v mdaII a podruhy v MDA III takze smula no diwny reklamace byla na miste hned vyrizena takze spokojenost a vam moc diky
plecja (3)|22.5.2005 21:32
Před třemi týdny jsem reklamoval úplně stejně mrtvou SD Kingstone 512MB. Nebylo to úplně náhlé úmrtí, už nějakou dobu předtím se mi stávalo, že některé složky na SD se mi ukazovaly prázdné, ačkoliv nebyly. Pomohlo jedině kartu vysunout a znovu zasunout. Pak ale umřela úplně, taky ji nepřečetlo už žádné PPC ani čtečka.
aaischa (660)|23.5.2005 06:21
me den pred tim z ni nesly smazat naky slozky a pak zase ne ale pak tak 3 hodiny makala v pohode tak sem tomu nedaval nakou vetsi vahu