Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Spyware?

asdfg (62)|11.5.2005 15:34
Nedavno jsem si na svem PDA otevrel inet a zadadl chybnou adresu. Misto klasickeho "Page was not found" na me vybehla nova stranka reg.ignum.cz. Je to web hostng. Bohuzel tato stranka na me vybiha i kdyz zadam spravnou adresu a vim ze dana stranka funguje (overeno na PC). Nedarilo se mi zbavit se otravneho presmerovani . Nasel jsem spojitost v registru v klici: HKLM\explorer . V dane "slozce" byl nevim proc soubor ze hry. Celou "slozku" Explorer jsem vycistil a je klid.
Stalo se vam to jiz? Me na PC v podobe ruznych spyware.
asdfg (62)|12.5.2005 00:22
takze jinak, chyba neni v "slozce" explorer, nybrz v slozce comm a jedna se o poderele WS2\SSL\sslls.dll - toto jsem zakazal a je klid. Explorer jsem povolil, protoze mimo jine obsahoval informace o databazich TASK, APPOINTMANET a CONTACTS.
Vite nekdo co to muze byt?
beecher (9270)|12.5.2005 00:57
Sice presne nevim, co to je (podle nazvu te DLLky to muze mit neco spolecneho s SSL komunikaci), ale zitra popatram... Spyware je trochu na PPC nesmysl, protoze IE je diky tomu, jak je blbe, defacto nenapadnutelne...
asdfg (62)|12.5.2005 12:12
To jsem si prave rikal taky, ale kdyz mi misto napr. kultura.centrum.cz vyskocilo reg.ignum.cz. Rekl jsem si, ze jim nefunguje server, ale kdyz se to stalo nekolikrat po sobe. A kdyz jsem na PC zjistil, ze ty stranky normalne chodi, nenasel jsem jine vysvetleni. I kdyz od firmy zabzvajici se hostingem je to asi hloupost, ale....
beecher (9270)|12.5.2005 16:03
[QUOTE="asdfg"]To jsem si prave rikal taky, ale kdyz mi misto napr. kultura.centrum.cz vyskocilo reg.ignum.cz. Rekl jsem si, ze jim nefunguje server, ale kdyz se to stalo nekolikrat po sobe. A kdyz jsem na PC zjistil, ze ty stranky normalne chodi, nenasel jsem jine vysvetleni. I kdyz od firmy zabzvajici se hostingem je to asi hloupost, ale....[/QUOTE] Nemate tam na PDA nastaveny nejaky divny DNS server? To by tomu odpovidalo...
Pavel Koza (4761)|13.5.2005 07:58
...nebo zadanou blbou proxy? Pripadne to muze byt pripojenim do spatne site (podobny princip jako pouziva napriklad Telecom - pokud nejste prihlaseni, at zadate co chcete, vzdy vas to presmeruje na prihlasovaci stranku)...