Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nelze nainstalovat Visual C# .NET Express Edition Beta 2

Standa_ce4you (380)|11.5.2005 10:15
Zkoušeli jste už někdo tento soft? Už při instalaci Frameworku se pokouší poslat error report panu Gatesovi a instalačka skončí. Když zkouším jednotlivé položky (Framework, VC#, MSDN Library) instalovat ručně, napíše mi, že mám málo místa na disku, malý swap, nebo poškozený .cab soubor.
Všechny předchozí verze jsem měl řádně odinstalovány utilitkou dle doporučení Microsoftu. Mám Win XP SP2.
Standa_ce4you (380)|11.5.2005 10:34
No, jak tak čtu tady, Express edice nějak nepodporují Mobile Devices, takže nic, pouštím to k vodě :)
xmaster (47)|11.5.2005 10:54
Mě to šlo nainstalovat na všech PC bez problémů. Po stažení souboru a spuštění instalace se to připojí a stáhne to dalších 350MB na disk do tempu v profilu. Z tama to pak nainstaluje a nakonec smaže.
Jenže to nepodporuje mobilní zařízení a navíc to není zpětně kompatibilní s .NET 2003, takže když tam něco upravíš, tak pak projekt v 2003 neotevřeš.
Takže uninstall a instalace .NET 2003.
Standa_ce4you (380)|11.5.2005 12:18
[QUOTE="xmaster"]Mě to šlo nainstalovat na všech PC bez problémů. Po stažení souboru a spuštění instalace se to připojí a stáhne to dalších 350MB na disk do tempu v profilu. Z tama to pak nainstaluje a nakonec smaže.
Jenže to nepodporuje mobilní zařízení a navíc to není zpětně kompatibilní s .NET 2003, takže když tam něco upravíš, tak pak projekt v 2003 neotevřeš.
Takže uninstall a instalace .NET 2003.[/QUOTE]
Zkoušel jsem si stáhnout i celý .img soubor i instalaci přes net, ale nejde ani jedna. Přitom samostatná instalace Frameworku 2 Beta jede v pohodě. No nic, stejně je mi k ničemu...
xmaster (47)|12.5.2005 13:11
Jaký IMG? Jsou to 3 exáče: lxpvcs.exe, sqlexpr.exe a msdnixp.exe
Jinak změna, už se objevil Async 4 a zároveň Windows Mobile 5.0 SDK . Teď instaluju, tak uvidíme co to udělá.
xmaster (47)|12.5.2005 13:14
Hmmm, ale chce to standard verzi a né tu express zdarma ke stažení. :?
Standa_ce4you (380)|13.5.2005 10:57
[QUOTE="xmaster"]Jaký IMG? Jsou to 3 exáče: lxpvcs.exe, sqlexpr.exe a msdnixp.exe
Jinak změna, už se objevil Async 4 a zároveň Windows Mobile 5.0 SDK . Teď instaluju, tak uvidíme co to udělá.[/QUOTE]
Na MS stránkách nabízí instaler, který sám všechno stáhne a nainstaluje, a v případě potíží cca 450MB .img soubory, které se vypálí na CD nebo zavedou do virtuální mechaniky. A právě ten obraz mi nefunguje. Včera jsem znova zkusil instaler, sice opět hodil hlášku, že bude posílat error report, ale VC# 2005 už běhá. Nevím, je to nějaké čudné.
WM5 SDK je pěkné, ale u mého Looxe 410 se s upgradem nepočítá, takže výběrovým řízením prošel pouze Visual Studio .NET 2003
beecher (9270)|13.5.2005 14:39
[QUOTE="Standa"]WM5 SDK je pěkné, ale u mého Looxe 410 se s upgradem nepočítá, takže výběrovým řízením prošel pouze Visual Studio .NET 2003[/QUOTE] A proc by nemelo VS.NET2K5? Vzdyt .NET CF 2.0 bude instalovatelny i na PDA s OS <WM5... :yes:
Standa_ce4you (380)|14.5.2005 10:40
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Standa"]WM5 SDK je pěkné, ale u mého Looxe 410 se s upgradem nepočítá, takže výběrovým řízením prošel pouze Visual Studio .NET 2003[/QUOTE] A proc by nemelo VS.NET2K5? Vzdyt .NET CF 2.0 bude instalovatelny i na PDA s OS Abych to uvedl na pravou míru, s programováním začínám teprve teď, protože jsem neměl žádné Visual Studio, takže v tom mám pořád ještě hokej. Chtěl jsem používat VS.NET2005 Express Edition, za ostatní verze se bude muset platit, nemýlím-li se, jenže verze EE nemá template Smart Devices. Ale jestli to dobře chápu, nový template lze přidat? Nebo existuje ještě jiná možnost?
beecher (9270)|14.5.2005 19:02
[QUOTE="Standa"]Ale jestli to dobře chápu, nový template lze přidat? Nebo existuje ještě jiná možnost?[/QUOTE] Ne, to nepujde vubec, Express nema v sobe vubec knihovny a podporu pro vizualni vyvoj pro "Smart Devices" (tedy PDA ci SmartPhony). Preklad celeho rucne napsaneho kodu samozrejme pujde, na to staci mit na PC nainstalovany .NET CF 2.0 a SDK pro vyvoj apps na Smart Devices, coz je sice uplne zdarma, ale narovinu, neni to ono...
Ale v globalu, zase takova katastroficka cena to za VS.NET2K5 Standard Edition (nebo ktera je hned po tom Express Edition) zase nebude...
Navic bude MS urcite nabizet upgrade z VS.NET2K3, ktere jak chapu, ze mas.
Standa_ce4you (380)|16.5.2005 17:04
beecher:
Jo, VS.NET 2003 mám, ale není to ono. Chybí mi potvrzení o koupi ;) . To je jediné, co mi zatím vadí, takže počkám, až bude možno koupit V C#NET 2005. Jak se tak dívám, V C#NET 2003 stojí kolem čtyř tisíc, to zas taková pálka není.
beecher (9270)|16.5.2005 17:46
[QUOTE="Standa"]beecher:
Jo, VS.NET 2003 mám, ale není to ono. Chybí mi potvrzení o koupi ;) . To je jediné, co mi zatím vadí, takže počkám, až bude možno koupit V C#NET 2005. Jak se tak dívám, V C#NET 2003 stojí kolem čtyř tisíc, to zas taková pálka není.[/QUOTE] Nejsem si jist, jestli MS neopusti u VSNET2K5 metodu stepeni na jednotlive programovaci jazyky... Takze si koupis proste napr. Profesional Edition a budes tam mit VB.NET, C#, C/C++(.NET)...
Standa_ce4you (380)|16.5.2005 19:47
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Standa"]beecher:
Jo, VS.NET 2003 mám, ale není to ono. Chybí mi potvrzení o koupi ;) . To je jediné, co mi zatím vadí, takže počkám, až bude možno koupit V C#NET 2005. Jak se tak dívám, V C#NET 2003 stojí kolem čtyř tisíc, to zas taková pálka není.[/QUOTE] Nejsem si jist, jestli MS neopusti u VSNET2K5 metodu stepeni na jednotlive programovaci jazyky... Takze si koupis proste napr. Profesional Edition a budes tam mit VB.NET, C#, C/C++(.NET)...[/QUOTE]
No jo, MS to musí dělat složitější :) , každopádně do VS nemíním vrážet desítky tisíc, takže v tomto případě se přikloním k .NET CF SDK a bude klid...
xmaster (47)|17.5.2005 09:18
Tak včera sem si objednal poštou .NET 2005 standard beta 2 zdarma na stránkách MS včetně všech SDK i pro PPC.
Jak to dojde, tak vyzkouším.
Standa_ce4you (380)|17.5.2005 15:31
[QUOTE="xmaster"]Tak včera sem si objednal poštou .NET 2005 standard beta 2 zdarma na stránkách MS včetně všech SDK i pro PPC.
Jak to dojde, tak vyzkouším. [/QUOTE]
To je pěkné :) . Jdu to hledat. Můžeš tu dát odkaz, pro jistotu?
beecher (9270)|17.5.2005 15:36
[QUOTE="Standa"]To je pěkné :) . Jdu to hledat. Můžeš tu dát odkaz, pro jistotu?[/QUOTE]http://www.microsoft.com/emea/msdn/betaexperience/cscz/order.aspx
Staci? ;) :D

Ach jo, kdy se ty lidi naucej hledat... Pripadne lezt na stranky vyrobcu at uz HW ci SW... :sarcastic:
Standa_ce4you (380)|17.5.2005 15:56
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Standa"]To je pěkné :) . Jdu to hledat. Můžeš tu dát odkaz, pro jistotu?[/QUOTE]http://www.microsoft.com/emea/msdn/betaexperience/cscz/order.aspx
Staci? ;) :D

Ach jo, kdy se ty lidi naucej hledat... Pripadne lezt na stranky vyrobcu at uz HW ci SW... :sarcastic:[/QUOTE]
Díky, to už jsem si našel, mátl mne ten název - xmaster má objednanou verzi "standard" a tady je "team system", proto jsem chtěl ten odkaz. Pravdou ovšem je, že jsem se nepídil po rozdílu těchto dvou verzí - možná je to jedna a ta samá :)) .
Ještě se na to podívám...
beecher (9270)|17.5.2005 16:05
[QUOTE="Standa"]Díky, to už jsem si našel, mátl mne ten název - xmaster má objednanou verzi "standard" a tady je "team system", proto jsem chtěl ten odkaz. Pravdou ovšem je, že jsem se nepídil po rozdílu těchto dvou verzí - možná je to jedna a ta samá :)) .[/QUOTE] Cece nestastna:
1. Prectete si neco o tom VS.NET 2K5, nez to zacnete shanet...
2. Team System ma zjednodusit komunikaci mezi jednotlivymi vyvojari, mela by to byt defacto nejaka nova SourceSafe a asi bugtrackingovy system...
Standa_ce4you (380)|17.5.2005 16:16
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Standa"]Díky, to už jsem si našel, mátl mne ten název - xmaster má objednanou verzi "standard" a tady je "team system", proto jsem chtěl ten odkaz. Pravdou ovšem je, že jsem se nepídil po rozdílu těchto dvou verzí - možná je to jedna a ta samá :)) .[/QUOTE] Cece nestastna:
1. Prectete si neco o tom VS.NET 2K5, nez to zacnete shanet...
2. Team System ma zjednodusit komunikaci mezi jednotlivymi vyvojari, mela by to byt defacto nejaka nova SourceSafe a asi bugtrackingovy system...[/QUOTE]
No jo, moje angličtina není úplně nejlepší, takže čtení na anglických webech mi působí trochu problémy :oops: . Ale máš pravdu, než začnu něco shánět, mám si o tom něco přečíst. To samé chci po ostatních, tak teď to mám zpátky :D .
Standa_ce4you (380)|18.5.2005 17:48
to beecher:
No, asi se nedomluvíme, a zase budu za vola, ale co už ;) ...
Jak jsem se dočetl tady a tady, existuje několik verzí VS, z čehož každá má jiné funkce a jiné určení, jak jsem předpokládal. Např. VS Standard nemá podporu vývoje pro Office, naproti tomu VS Team System ji má, atd., atd., nejspíš to znáš. Proto jsem chtěl odkaz, myslel jsem, že xmaster objednává něco jiného, než jsem našel já, a potom napsal i ty.
A abych nebyl málo zmetěný, podle mejlu od MS, co mi došel po potvrzení objednávky, mi posílají verzi VS Professional. Tak jestli jsem něco špatně pochopil tady, tak už to asi nepochopím vůbec.