Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Recenzia GPS Asus BT100

peter.nr (501)|9.5.2005 09:19
Prednedávnom som si po dlhšom zvažovaní pre a proti a porovnávaní jednotlivých modelov kúpil Asus BT100 GPS prijímač. Patrí do kategórie lacnejších bluetooth GPS zariadení, vo veľkoobchode sa dá kúpiť za 3500 Sk bez DPH. Moje skúsenosti s používaním sú len tie najlepšie. Ale poďme pekne po poriadku. :)



Přečtěte si celou recenzi.
Orloj_ce4you (299)|9.5.2005 17:38
tyjo to je skoro jako PR clanek :) -abych pravdu rekl, trochu nad koupi GPSky premyslim, tak by me zajimalo, jestli slape ve spojeni s MDAcompact.. ma nekdo zkusenosti?
oltcit (1098)|9.5.2005 17:53
Skvelý článoček,myslím pane kolego,že si ma práve presvedčil na zakúpenie GPS ;)
môžem vedieť predajcu odkiaľ si zakúpil ?
Medved_ce4you (200)|9.5.2005 18:35
[QUOTE="Orloj"]tyjo to je skoro jako PR clanek :) -abych pravdu rekl, trochu nad koupi GPSky premyslim, tak by me zajimalo, jestli slape ve spojeni s MDAcompact.. ma nekdo zkusenosti?[/QUOTE]
S MDAc samozrejme slape bezproblemu
Netlife (18)|9.5.2005 18:39
Ma samozrejme PIN na sparovani, jen ted z hlavy nevim, bud 0000 nebo 1234. Mam ji take a pouzivam jako rucni, ale mel jsem doma dve, kdyz jsem to instaloval, tak ted nevim, ktery PIN k ni patri a zkouset se mi to nechce.
peter.nr (501)|9.5.2005 20:53
[QUOTE="Orloj"]tyjo to je skoro jako PR clanek :) -abych pravdu rekl, trochu nad koupi GPSky premyslim, tak by me zajimalo, jestli slape ve spojeni s MDAcompact.. ma nekdo zkusenosti?[/QUOTE]

Ubezpečujem ťa, že s Asusom ani žiadnym distribútorom nemám nič spoločné. Len som jednoducho nadšený tým, ako to "šlape".
Na druhej strane som napísal, že mi tam veeeľmi chýba možnosť ukladať dáta o polohe do internej pamäte. No zase pri tej cene a rozmeroch, čo by sme chceli?
peter.nr (501)|9.5.2005 20:56
[QUOTE="oltcit"]Skvelý článoček,myslím pane kolego,že si ma práve presvedčil na zakúpenie GPS ;)
môžem vedieť predajcu odkiaľ si zakúpil ?[/QUOTE]

Kúpil som ho v Libre - BA.
Nájdi si niekoho, čo u nich kupuje a kúp to cez neho.
www.libra.sk
peter.nr (501)|9.5.2005 21:00
[QUOTE="Netlife"]Ma samozrejme PIN na sparovani, jen ted z hlavy nevim, bud 0000 nebo 1234. Mam ji take a pouzivam jako rucni, ale mel jsem doma dve, kdyz jsem to instaloval, tak ted nevim, ktery PIN k ni patri a zkouset se mi to nechce.[/QUOTE]
Ja som ho nikdy nepároval - nebolo treba.
j-cop (80)|9.5.2005 23:26
Muzu pridat jednu temer stejne nadsenou a kladnou zkusenost :-) Bezchybna a rychla funkce, po prvnim pripojeni si to uz muj Asus 730W hleda sam (takze pokud ji nezapomenete zapnout, funguje). BTW na vnitrni akumulator pomerne slusna vydrz...
plachow_ce4you (159)|10.5.2005 11:20
Pin je samozřejmě existující a je 1234. S MDA2 ho jinak nespárujete. Mám ho už nějakej pátek a jsem s ním max spokojenej.
peter.nr (501)|10.5.2005 15:13
Ospravedlňujem sa všetkým, že som to nenapísal do recenzie:

Samozrejme, je možné to spárovať - PIN je 1234 a následne vytvoriť SPP Slave connection. Pri každom spustení GPS aplikácie je potom automaticky vytvorené spojenie. Super vlastnosť! :yes:

Nevedel som o tom ... :oops:
velitel (58)|10.5.2005 21:50
Docetl jsem se, ze baterie v gps je vymenitelna, tak nevim, jestli je to chyba alzasoftu, nebo se recenzent spletl. :?:
mskorepa_ce4you (3)|10.5.2005 21:57
Můžu mít dotaz ohledně konektoru napájení? Jedná se mi zda bude možné v autě nabíjet IPAQ rx 3715 a GPS současně.
Děkuji
velitel (58)|10.5.2005 22:25
osobne se domnivam, ze ano, nutna bude pouze redukce, co je na napajecim kabelu pro ipaq. Opravte mne prosim, jestli se mylim.
Medved_ce4you (200)|10.5.2005 23:05
[QUOTE="velitel"]Docetl jsem se, ze baterie v gps je vymenitelna, tak nevim, jestli je to chyba alzasoftu, nebo se recenzent spletl. :?: [/QUOTE]
A je spravne. Baterii menit nelze.
Medved_ce4you (200)|10.5.2005 23:08
[QUOTE="mskorepa"]Můžu mít dotaz ohledně konektoru napájení? Jedná se mi zda bude možné v autě nabíjet IPAQ rx 3715 a GPS současně.
Děkuji[/QUOTE]
Ano pujde. K CL adapteru Y kabel (rozdvojka), ktery ma na jednom slauchu mini USB konektor pro GPS a na druhem standardni konektor, ktery lze najit na konci adapteru vsech iPAQu.
peter.nr (501)|11.5.2005 09:26
[QUOTE="Medved"][QUOTE="velitel"]Docetl jsem se, ze baterie v gps je vymenitelna, tak nevim, jestli je to chyba alzasoftu, nebo se recenzent spletl. :?: [/QUOTE]
A je spravne. Baterii menit nelze.[/QUOTE]
Presne tak. Teda pokiaľ sa bavíme o výmene typu: odsuniem kryt, vyberiem batériu, vložím novú batériu a zasuniem kryt.
Keby sme GPS "rozšróbovali" a rozobrali, tak možno, ale to by som neradil, pretože by došlo k porušeniu záruky. A navyše sa mi to po odšróbovaní dvoch šróbikov ani nepodarilo otvoriť - nechcel som zlomiť kryt.

Zhrniem to: VYMENITEĽNÁ NIE JE! Iba v servise.
peter.nr (501)|11.5.2005 09:30
[QUOTE="mskorepa"]Můžu mít dotaz ohledně konektoru napájení? Jedná se mi zda bude možné v autě nabíjet IPAQ rx 3715 a GPS současně.
Děkuji[/QUOTE]

V recenzii je to spomínané:
predlžovací kábel s rozdvojkou GPS/PPC - výstup z autoadaptéra je možné rozdvojiť na napájanie GPS (mini USB) a PPC (okrúhly konektor)

A ešte raz obrázok (tretí zľava):
Heliax (1)|11.5.2005 09:40
Zdravim .

nakolko recenzia ma velmi nadchla, chcel by som sa spytat, ci niekto z pritomnych skusal mal tu moznost vyskusat si toto alebo obdobne zariadenie v spojeni so SmartPhonom (Orange SPV C500 resp. HTP Typhoon, v Eurotely tusim pod oznacim SDA). Ake su Vase skusenosti ?

Dakujem
markjag (386)|12.5.2005 00:16
PDA si idem len teraz kupovat a asi to bdue Loox 720. O GPS som moc neuvazoval no po precitani clanku... Len mam este taku otazku som lajik, ale ma velmi zaujimaju taketo technologicke zazraky :> a tak sa chcem spytat len tolko ze k comu to GPS je dobre? Kedze na cesty moc nechodim ale proste zide sa mi to uz len tak prezabavu ale chcel by som vedet co to presne dokaze. Aky soft si musim rpesne zohnat. Zobrazuje to len mapy ciest alebo sa da zohnat aj mama mesta napriklad ze na akej som ulici? Dik za rady a odpovede :>
peter.nr (501)|12.5.2005 03:17
Príklady:

VisualGPS, GPSDash: poloha v súradniciach na zemeguli, kompas, rýchlosť, nadm. výška

SmartMaps: zobrazuje polohu na mape, naviguje - kde odbočiť, ... vidno všetky ulice aj s názvami na rastrovej mape

PocketKim: to isté, ale s vektorovou mapou, na križovatkách upozorňuje zvukom, názvy ulíc, podrobne však len väčšie mestá

OziExplorer: spolupráca s vlastnými - naskenovanými mapami

Asi toľko.;)
Pavel Koza (4761)|12.5.2005 16:50
GPS prijimac je krabicka, ktera jse schopna prijimat signal GPS druzic a predat je dal. Co s nimi pak udelate uz zalezi jen na vas - muzete mit navigaci do auta, turisticke mapy, navigaci do letadla pro letecke nadsence, namorni navigaci... Je to jen na vas:)
markjag (386)|13.5.2005 00:45
aha, takze staci mat gps prijmac a ziadne poplatky tam nie su ze? :> nieco take ze platba za signal neexistuje? :> to je fajn, a nemozu sa satelity pri obrovskom mnzostve GPS primacou pretazit? a BTW kedy vyjdu Galileo zariadenia?
A este jedna vec, za mapy treba platit alebo sa daju niekde stiahnut aj na cierno? :D
peter.nr (501)|13.5.2005 07:08
1. Používanie GPS je zadarmo. Zatiaľ. Tiež som nad tým rozmýšlal, či ich nenapadne spoplatňovať a zarábať na tom. Ale tým pádom by odstavili všetky dnešné GPS-ky. Tak to pravdepodobne nespravia. Skôr si myslím (ale to je len moja hypotéza), že je istý poplatok (licencia) zarátaný v cene prijímača. Ten si účtujú od výrobcov spoložnosti, ktoré udržujú satelity. Neviem.
2. Preťažiť sa nemôžu, pretože GPS prijímač je len PRIJÍMAČ, ako to napovedá aj jeho názov. Niečo ako satelitný prijímač. Čiže dáta iba prijíma a neodosiela späť.
3. Mapy treba platiť, samozrejme. Aj keď do niektorých programov je možné nahrať vlastné mapy (svojpomocne naskenované).
Medved_ce4you (200)|13.5.2005 09:32
Trosku si prisadim :-)

Ad. 1: Satelity patri USA, ktere je dali k "volnemu pouzivani", tudiz zadne poplatky se neplati a to ani vyrobci GPS modulu, resp. vyrobci GPS chipu.

Ad. 2: Ano. Satelity pouze vysilaji signal stale stejnym vykonem a nezalezi, kolik prijimacu na zemi tento signal prijima. Je to uplne stejne jako radio - taky nevadi, kolik lidi si danou stanici naladi

Ad. 3: Mapy se samozrejme plati a to i ty papirove, ze kterych si ovsem muzes udelat podle autorskeho zakona kopii pro vlastni pouziti, pokud s ni budes nakladat jen pro vlastni pouziti - tak pravi platna legislativa, ovsem vsichni vime, jak to u nas chodi :-)
RockBiter_ce4you (0)|13.5.2005 10:16
Rozhoduju se mezi iTEC Bluetooth GPS Receiver a Asus BT100 GPS .. nemate nekdo nejake rozumne srozumitelne srovnani ci vlastni zkusenosti? S GPS zatim nemam moc zkusenosti, ale do budoucna to vypada ze ji budu docela casto pouzivat ..
peter.nr (501)|13.5.2005 10:23
[QUOTE="Medved"]Trosku si prisadim :-)
Ad. 3: Mapy se samozrejme plati a to i ty papirove, ze kterych si ovsem muzes udelat podle autorskeho zakona kopii pro vlastni pouziti, pokud s ni budes nakladat jen pro vlastni pouziti - tak pravi platna legislativa, ovsem vsichni vime, jak to u nas chodi :-) [/QUOTE]

V ČR máte možno trošku iný autorský zákon ako v SR, ale v SR hovorí zákon toto:

§ 24
Vyhotovenie rozmnoženiny zverejneného diela

(1) Rozmnoženinu zverejneného diela môže fyzická osoba vyhotoviť bez súhlasu autora pre svoju osobnú potrebu a na účel, ktorý nie je priamo ani nepriamo obchodný; za také použitie nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu.

...

(3) Ustanovenia odsekov 1 a 2 sa nevzťahujú na
a) architektonické dielo vo forme projektovej dokumentácie stavby alebo konštrukcie stavby,
b) celé literárne dielo ani na jeho podstatnú časť,
c) celé kartografické dielo ani na jeho podstatnú časť,
d) hudobné dielo zaznamenané v písomnej podobe,
e) počítačový program, ak nie je ustanovené inak,
f) databázu v elektronickej forme.

Pod bod c) sa samozrejme dajú zahrnúť aj mapy. :(
peter.nr (501)|13.5.2005 10:27
[QUOTE="RockBiter"]Rozhoduju se mezi iTEC Bluetooth GPS Receiver a Asus BT100 GPS .. nemate nekdo nejake rozumne srozumitelne srovnani ci vlastni zkusenosti? S GPS zatim nemam moc zkusenosti, ale do budoucna to vypada ze ji budu docela casto pouzivat ..[/QUOTE]

S GPS od iTEC nemám skúsenosti, takže neviem porovnať. Ale bude to zrejme podobné. Tu rozhodne jedine cena+výbava. Ak chceš lepšie GPS, tak si zisti, či je schopné zaznamenávať NMEA dáta do svojej internej pamäte bez pripojenia na iné zariadenie. Asus to nevie.
RockBiter_ce4you (0)|13.5.2005 10:35
[QUOTE="peter.nr"].. Ak chceš lepšie GPS, tak si zisti, či je schopné zaznamenávať NMEA dáta do svojej internej pamäte bez pripojenia na iné zariadenie. Asus to nevie.[/QUOTE]

Mno problem je, ze:
a) nevim k cemu je to dobre
b) v kazde specifikaci pisou ruzne informace, takze se to neznalkovi tezko porovnava

k tomu iTEC-u pisou jenom "Standard pro záznam: standard NMEA-0183 na 57600 b/s" :?:
markjag (386)|13.5.2005 11:09
oki takzedozvedel som sa o strnake kde predavaju mapy a programy za 200 czk , celkom slusna cena
a este jedna dolezita otazka, ano GPS satilty patria USA a mna amici moc nenadchinaju :> , preto sa pytam ci neviete kedy sa rozbhente konecne europsky Galileo?
markjag (386)|13.5.2005 15:36
LOL. Pozeral som nejake programy a zbadal som ze maju aj 3 CD!! Ako to napcham do PDA??? Tomuto nechapem. To funguje tak ze si tam dam len staty co potrebujem? NO to potom nie je nic moc.... ked idem na dovolenku aby som sa nestratil v nejakom state ktore v PDA mat nebudem...
Medved_ce4you (200)|13.5.2005 16:01
To markjag:

Pokud chces navigaci, budes se s amikama muset smirit.

Jen 3 CD? V soucasnosti maji podrobne mapy Evropy nejakych 2,5GB (u vetsiny navigacnich softu jsou podklady stejne, +/- nejakych 300kB). Pokud chces navigovat, musis predem vedet, kam pojedes (v pripade dovolene to neni takovy problem). Pokud nevis kam pojedes a presto chces navigovat, muzes zvolit bud a) nekolik karet do PDA s ruznymiu staty b) notebook, ze ktereho budes mapy prubezne nahravat do PDA.
oltcit (1098)|13.5.2005 18:29
[QUOTE="Medved"]To markjag:

Pokud chces navigaci, budes se s amikama muset smirit.

Jen 3 CD? V soucasnosti maji podrobne mapy Evropy nejakych 2,5GB (u vetsiny navigacnich softu jsou podklady stejne, +/- nejakych 300kB). Pokud chces navigovat, musis predem vedet, kam pojedes (v pripade dovolene to neni takovy problem). Pokud nevis kam pojedes a presto chces navigovat, muzes zvolit bud a) nekolik karet do PDA s ruznymiu staty b) notebook, ze ktereho budes mapy prubezne nahravat do PDA.[/QUOTE]

za c) externy disk pripojeny do USB Host ;) predsa len je mensi ako notebook (ak bude mat zariadenie s touto funkciou :) )
markjag (386)|13.5.2005 18:41
[QUOTE="oltcit"][QUOTE="Medved"]To markjag:

Pokud chces navigaci, budes se s amikama muset smirit.

Jen 3 CD? V soucasnosti maji podrobne mapy Evropy nejakych 2,5GB (u vetsiny navigacnich softu jsou podklady stejne, +/- nejakych 300kB). Pokud chces navigovat, musis predem vedet, kam pojedes (v pripade dovolene to neni takovy problem). Pokud nevis kam pojedes a presto chces navigovat, muzes zvolit bud a) nekolik karet do PDA s ruznymiu staty b) notebook, ze ktereho budes mapy prubezne nahravat do PDA.[/QUOTE]

za c) externy disk pripojeny do USB Host ;) predsa len je mensi ako notebook (ak bude mat zariadenie s touto funkciou :) )[/QUOTE]


Ej to si mu ale natrel :>, on bude mat asi HX4700 takze moznost s USB host ho nenapadla :>>>>>>>>>>>>>, ale na druhu stranu na dovolenku berem aj NB, avsak nemam zial ani centrino ani turion ani autonabojacku :> , alevzhladom na moj vek a na to ze ani nemam este vlastne auto je to normalne. Ja len rodicom chcem pomoct navigovat cestu, ale ako vidim uz doma si musim vybrat kade sa pojde a potom to nahrat do pda.
peter.nr (501)|13.5.2005 22:21
HDD sa nemusí pripojiť len cez USB, ale aj cez WiFi. Viď Asus WL-HDD.
markjag (386)|14.5.2005 09:32
[QUOTE="peter.nr"]HDD sa nemusí pripojiť len cez USB, ale aj cez WiFi. Viď Asus WL-HDD.[/QUOTE]

no hej to my je jasne ale pozri na to takto, USB kit na disk uz mam, a WiFi este nie i ked prvy clanok co som o tom cital som bol nadrzany ako delo.
jedle_ce4you (98)|17.5.2005 13:14
Už delší dobu koketuji s myšlenkou pořízení GPS. Tato recenze mne docela nadchla a přesvědčila o tom, že Asus BT100 GPS je dobrá koupě.

Teď jenom řeším, kde toto zařízení pořídit. Jsem z Prahy, takže jsem si říkal, že ho koupím v Alzasoftu (mají ho 4.627,-). Mají uvedeno dodání do 3 dnů. Po objednání mi však napsali, že doda dodání je neznámá :-(.

Poradíte nějaký jiný obchod (kamenný či internetový), kde mají zařízení skladem, případně jsou schopni ho dodat do konce týdne? Případně víte někdo o lepší ceně?

Předem díky za info
peter.nr (501)|17.5.2005 20:35
Skús nejaký veľkoobchod. Tam to kúpiš aj o 30% lacnejšie. Ak sa nezaoberáš predajom výpočtovej techniky tak si nájdi predajcu a nech ti to kúpi a predá.
xp3 (2)|17.5.2005 21:28
[QUOTE="jedle"]Teď jenom řeším, kde toto zařízení pořídit. Jsem z Prahy, takže jsem si říkal, že ho koupím v Alzasoftu (mají ho 4.627,-). Mají uvedeno dodání do 3 dnů. Po objednání mi však napsali, že doda dodání je neznámá :-(.
[/QUOTE]

Já si ho i přes tuto zprávu od Alzasoftu objednal a včera mi přifrčel. Měli ho už v pátek, ale to jsem tam už nestihl zajet - tak jsem si ho nechal poslat kurýrem.

Včera jsem se s ním byl rychle projet a zkoušel:
  • Smart Maps stadard - příšerné zpoždění dat... cca 30 sec.. podle toho se nedá jezdit... Navigator bohužel nemám k vyzkoušení tak nemůžu potvrdit zde uvedené výrazné zlepšení.
  • Navigator Map Factor - synchronizace dat s GPS se zdála lepší, ale co na tom, když vytěžoval PDA na 100% a díky tomu nestíhal překreslovat mapu natož hlásit křižovatky

Zkrátka a dobře, na poprvé propadák. Tak doufám, že časem najdu řešení, které bude plně funkční. Jinak Navigator s možností exportu části mapy vypada fajn... je česky i s hláškama. Ale ta náročnost.

Jenom pro info: testovano na PPC Asus 620 BT - což ještě před rokem byl nejvýkonější stroj a tak se mi nezdá ta náročnost na výpočetní výkon.

Ale jinak krabička je to pěkná :)
markjag (386)|17.5.2005 22:10
Teraz fakt otazka lajika. Ak si kupim GPRS a nekupim si ziadny program ma v sebe Windows zabudovane aspon nieco take ze mi to ta zemepisnu sirku a dlzku? Alebo nadmorksu vysku?
OLE_ce4you (78)|17.5.2005 22:34
nie, ale je zopar freeware, co to vedia.
peter.nr (501)|18.5.2005 08:25
[QUOTE="xp3Včera jsem se s ním byl rychle projet a zkoušel:
  • Smart Maps stadard - příšerné zpoždění dat... cca 30 sec.. podle toho se nedá jezdit... Navigator bohužel nemám k vyzkoušení tak nemůžu potvrdit zde uvedené výrazné zlepšení.
  • Navigator Map Factor - synchronizace dat s GPS se zdála lepší, ale co na tom, když vytěžoval PDA na 100% a díky tomu nestíhal překreslovat mapu natož hlásit křižovatky

Zkrátka a dobře, na poprvé propadák. Tak doufám, že časem najdu řešení, které bude plně funkční. Jinak Navigator s možností exportu části mapy vypada fajn... je česky i s hláškama. Ale ta náročnost.

Jenom pro info: testovano na PPC Asus 620 BT - což ještě před rokem byl nejvýkonější stroj a tak se mi nezdá ta náročnost na výpočetní výkon.

Ale jinak krabička je to pěkná :)[/QUOTE]

Rýchlosť PDA nemá čo robiť s GPS prijímačom. Prijímač robí jediné - posiela textové dáta na sériový port. A keďže používa ten istý GPS chip ako desiatkty ďalších, tam problém nebude.

To, ako rýchlo sú dáta vyhodnocované, to je záležitosť software a rýchlosť závisí od rýchlosti PDA a kvality software.

Ja som doteraz nespozoroval žiaden časový posun. Ak sa blížim ku križovatke, presne to vidím na displeji (PocketKim). Pri zobrazovaní rýchlosti napr. cez VisualGPS trošku (1-3 sekundy) zaostáva zobrazenie akcelerácie. Povedzme prudko zrýchlim z 60 na 90 km/h a program to zobrazí s oneskorením asi 2 sekundy. Ale myslím si, že to je normálne, pretože to program interpoluje z prijímaných dát.

Skús ešte otestovať aj iný software a ak problémy budú pretrvávať, tak reklamuj GPS prijímač - toto by skutočne nemal robiť. Veď za 30 sekúnd prejdem na diaľnici 1,5 km a to je pri upozornení na výjazd naozaj veľa.
peter.nr (501)|18.5.2005 08:28
[QUOTE="OLE"]nie, ale je zopar freeware, co to vedia.[/QUOTE]

Doplním: Napr. Visual GPS.
jedle_ce4you (98)|21.5.2005 12:00
[QUOTE="xp3"][QUOTE="jedle"]Teď jenom řeším, kde toto zařízení pořídit. Jsem z Prahy, takže jsem si říkal, že ho koupím v Alzasoftu (mají ho 4.627,-). Mají uvedeno dodání do 3 dnů. Po objednání mi však napsali, že doda dodání je neznámá :-(.
[/QUOTE]

Já si ho i přes tuto zprávu od Alzasoftu objednal a včera mi přifrčel. Měli ho už v pátek, ale to jsem tam už nestihl zajet - tak jsem si ho nechal poslat kurýrem.
[/QUOTE]

Z Alzasoftu mi napsali, že bude k dispozici mezi 19.5. - 20.5. Do včerejška mi však nepřišel žádný email o dodání. Volal jsem do Alzasoftu a slečna mi sdělila, že jim ještě ani dodavatel nepotvrdil termín dodání. Nechápu tedy na základě čeho tedy tvrdili, že bude do 20.5. Plánoval jsem o víkendu někam vyrazit, takže mě to docela zklamalo :(.

Více mne však trápí fakt, že teď BT100 není nikde skladem a já příští pátek odjíždím na 14 dní do zahraničí, kde to "nutně" potřebuji. Na http://www.softshop.cz/ ho podle informací na webu mají. Objednal jsem ho tedy včera tam, ale zatím mi nepřišlo žádné potvrzení. Nevíte, jestli ho případně nemají ještě jinde?

Dále bych potřeboval vědět, jestli mi bude fungovat dodávaný kabel napájení s mým PDA (Acer n50) nebo jestli budu potřebovat redukci. Vypadá to totiž, že PDA dorazí nejdříve tak ve čtvrtek a já pak budu mít pouhý 1 den na nákup případné redukce. Rád bych tedy redukci (pokud bude potřeba) koupil s předstihem. Provozujete někdo tuto GPS s Acer n50, případně máte možnost srovnat konektory Asus 620 BT s Acer n50?
Díky za info
jedle_ce4you (98)|25.5.2005 01:59
[QUOTE="xp3"]Já si ho i přes tuto zprávu od Alzasoftu objednal a včera mi přifrčel. Měli ho už v pátek, ale to jsem tam už nestihl zajet - tak jsem si ho nechal poslat kurýrem.
[/QUOTE]
No tak tos měl fakt štěstí. Já ho po šílených peripetiích a dohadování asi s 5ti různými dodavateli nakonec sehnal až dneska. Společnost SunTech ho byla schopna dodat do druhého dne a to ještě asi o 300,- levněji, než ostatní davatelé. Za to jim patří můj dík :yes:
[QUOTE="xp3"]
Včera jsem se s ním byl rychle projet a zkoušel:
Smart Maps stadard - příšerné zpoždění dat... cca 30 sec.. podle toho se nedá jezdit... Navigator bohužel nemám k vyzkoušení tak nemůžu potvrdit zde uvedené výrazné zlepšení.
[/QUOTE]
No tak já to dnes večer testoval pouze v rychlosti. Docela dlouho jsem zápasil s nastavením, ale nakonec se podařilo. Nějak jsem delší dobu nikde nemohl zjistit, na kterém portu má PDA komunikovat s GPS. Nakone jsem to rozchodil.

PocketKim běhá hezky. SmartMaps Standard jsou ale brutálně pomalé. Respektive se mi zdá, že se pozice na mapě vůbec neaktualizuje :(. V okamžiku, kdy zapnu GPS (v mapě), tak se mi okamžitě zobrazí pozice na mapě (víceméně přesně). Po ujetí cca 500 metrů se pozice vůbec nezměnila. Pomůže vypnutí / zapnutí GPS (v mapě). Čím to může být?

Nemáte náhodou někdo zkušenosti s provozem Acer n50 a jeho napájením v autě? Bohužel Acer nemá přímo DC vstup a standardně se k němu nedodává žádná redukce :(. Dá se někde sehnat samostatně? Nikde jsem ji zatím nenašel :(

Případně uvažuji o koupi USB host kabelu, za jehož pomoci bych mohl PDA nabíjet. To je ale zbytečně velké / dlouhé. Opravdu bych potřeboval spíše jenom tu redukci. Poradíte, kde ji sehnat? Ještě ke všemu to potřebuji nejpozději do pátku .
Karm (365)|28.5.2005 08:17
Podporuje BT100 funkci XTRAC?Díky
Dan_M_ce4you (2)|18.6.2005 16:40
Zdravim,

používá někdo BT100 v kombinaci s MDA II ? Já to zkoušel přes pocket Kim a Smart maps, ale v obou případech nedošlo ke vzájemné komunikaci i přes bezproblémové spárování těcho zařízeních.

Např. u Pocket kim je stále přeškrtnutá ikonka GPS navigace a to sem vyzkoušel všechny porty, které mi to dovolilo. Některé porty se nepodařilo vůbec otevřít a jiné sice nevyhodily chybovou hlášku, ale také nijak jinak nefungovaly.

Na netu sem četl, že kompatibilita by měla být bezproblémová, takže je možné, že to chce nějaký fígl, který bohužel neznám :disgusted:

DaM
zden0 (16)|26.6.2005 19:06
[QUOTE="peter.nr"][QUOTE="oltcit"]Skvelý článoček,myslím pane kolego,že si ma práve presvedčil na zakúpenie GPS ;)
môžem vedieť predajcu odkiaľ si zakúpil ?[/QUOTE]

Kúpil som ho v Libre - BA.
Nájdi si niekoho, čo u nich kupuje a kúp to cez neho.
www.libra.sk[/QUOTE]

predam ASUS GPS BT-100 ma 3 dni alebo vymenim za i-tec pre smartphone moze byt aj moj dop.
Mamlas_ce4you (6)|27.6.2005 16:10
Mám také otázku - lze na ten rozdvojený napájecí kabel připojit FSC 410ku ??

Díky za info :))
trubka_ce4you (32)|29.6.2005 23:14
Mám též a jsem velmi spokojen - používám ho s ASUSem 730 - kolega používá Leadtek do CF a má mnohem menší citlivost, než ten ASUS (na stejné trase narozdíl od asuse vypadne cca 5x signál)
Jediná vada na kráse, že je u toho napájecí rozdvojka na ASUS PDA a GPS a ačkoli mi tvrdili, že je to i pro A730, tak bohužel není (jiný konektor) a jde to pouze v A6xx.