Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BT+USB GPS Billionton

Barrby (30)|9.5.2005 00:45
Pořídil jsem si BT+USB GPS Billionton a zatím spokojenost. Výborný je, že komunikuje jak přes USB (5pin mini USB), tak přes BT, tak i zcela samostatně bez PDA nebo PC! Má totiž svůj vlastní grafickej displej. Ověrěna funkce s notebookem a MDA compact. :yes: :cool:
taja_ce4you (127)|9.5.2005 09:58
Dotaz: musí být odklopená anténa, aby fungoval? Jak je velký s a bez antény. Dík jt
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|9.5.2005 10:44
Asi před měsícem jsem se rozhodl pořídit si GPS a na stránkách KOBE jsem našel i tuto, byla v užším výběru, pro byla možnost spojení přes BT i drát, proti slabší výdrž na baterie a rozměry...ale rozhodl jsem se pro jinou. Jen mne zajímá, co zobrazuje vlastní displej GPS, můžeš sem hodit více prodrobností a případně i snímeček? Podle popisu to zobrazuje základní údaje, jaké dostanu do cihly např. pomocí BeeLineGPS nebo VisualGPSce, je to tak?
Barrby (30)|9.5.2005 23:38
Tak popořadě: funguje i se sklopenou anténou, ale asi je lepší příjem s odklopenou.
Rozměry: š 51, v 82 (sklopená)/120 (odklopená), tl. 18 (odklopená) (resp. 26 v kloubu)/32 (sklopená) mm

Vlastní displej zobrazuje a bočním "nahoru dolu - stisk" ovladačem přepíná:
1) status vyhledávání/ připojení k satelitům, sílu signálu, stav baterky
2) aktuální pozici x y z (stisk ovladače ji přidá jako waypoint)
3) grafický kompas (kruh se střelkou) + rychlost v uzlech, km/h, ml/h
4) kruh se střelkou ukazující směr k cíli (jeho souřadnice si ručně zadáte)
5) grafický znázornění napojených satelitů (jejich poloha na kruhovém "nebi")
6) tabulkový výpis napojených satelitů - jejich čísla a sílu signálu
7) datum a GMT + lokální čas (nastavíte si časoý posun)

Dál jsou na boku dvě tlačítka Menu a Esc. Menu má 4 hlavní položky:
System Status - (stav baterky, síla signálu GPS, USB status, BT status)
System Commands - (změna módu (Handheld, USB, BT), podsvícení LCD (On, Off, Powersave), kontrast LCD)
GPS Commands - (reset GPS (Hot, Warm, Cold), WAAS, GPS Powersave)
Waypoints - (grafické znázornění waypointů (nic moc), výpis x y waypointů, smazání waypointů)

Displej je grafickej, 8 řádků a asi 25 znaků na řádek (body počítat nebudu :D )
S tím co na displeji zobrazuje se fakt dá dost dobře používat i bez MDA nebo PC, třeba jen s mapou - poloha, kompas, rychlost, směr k cíli - bohatě stačí.
A je dost lehká, lehčí než vypadá. Zkusim připojit fotky, ale ještě jsem to nedělal ... :oops:
taja_ce4you (127)|11.5.2005 00:20
Ještě jeden dotaz, prosím. Jak je to s tou baterií - typ, výdrž? Dík jt
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|11.5.2005 00:56
2 Barrby: Díky za podrobné info i vyžádané foto, pěkná hračka ;) .. více fotografií odešleš tak, že u první doplníš zatržítko pod textem psaného příspěvku "Připojit k příspěvku soubor", odešleš příspěvek a následně máš nad odeslaným příspěvkem tři tlačítka (soubor/citovat/upravit), klepni na soubor a můžeš odeslat další přílohu příspěvku (foto, program atd.), lze opakovat...
Falco_ce4you (311)|11.5.2005 07:39
No, musím říct, hezká hračka. :yes:
Jakou to má v sobě čipovou sadu? A jak je to s tou výdrží na accu?
Barrby (30)|11.5.2005 22:24
Jaroušovi díky za info ;)

Pro taju a Falca může být odpovědí přímý odkaz na GPS na stránky kobe.cz v mém prvním příspěvku (dobrá, tak znova :D )
Pokud jde o tu čipovou sadu, nevim co tim myslíš. Nemyslíš spíš protokoly? Ty umí NMEA 183 a SiRF (s WAAS podporou).

Jinak acu je, jak píšou na Kobe.cz ;) vestavěné nabíjecí Li-Ion baterie NP-20 (uživatelsky výměnné) a s tou výdrží bych těm 5ti h asi věřil. Ještě jsem nezkoušel ten GPS Powersave režim.

A aby to bylo úplně jasný, tady jsou dva obrázky (ten druhej je z MDA c, páč ve velkym foťáku chcíply baterky :mad: )
Barrby (30)|11.5.2005 22:27
Totéž jako v předchozím příspěvku, jen jsem nejdřív nevěděl, jak ho tam dostat a tohle už asi nesmažu, tak sorry.
:oops:

BTW, shánim k týhle GPS + k MDA compact nabíječku do auta, která má dva výsupy USB, nevíte o něčem? V Kobe mi ji pan šéf ukazoval v katalogu, že ji objednají, ale zatim nic.