Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nastavení pošty Loox 718

Jardach_ce4you (21)|8.5.2005 17:52
Může někdo poradit jak nastavit poštu na Loox 718.Synchronizace s PC proběhla v pohodě ,ale nemůžu nastavit účet abych mohl stahovat poštu přes wi-fi v terenu.Musel jsem si vytvořit nový účet na něm jsem konfiguroval servry pop3 a smtp (vše v pohodě) ,potom jsem poštu bez problémů přijal ,ale přesto nemohu nic odeslat.Servr odchozí pošty vyžaduje ověření ,ale nevím kde to ověřovací jméno a heslo zadat,jde do vůbec a proč nikde nemohu najít konfiguraci toho synchronizovaného účtu ????Mám teď v PDA dvakrát poštu (synchronizovanou) a mnou nově vytvořený účet.jde mi jen o to poslat poštu v terénu přes wifi toď vše.
Andilek (173)|9.5.2005 08:11
klasika. Ja postu normalne nesynchronizuju a nastavil jsem si IMAP ucty.
Zdenek Malinsky (9781)|9.5.2005 08:29
Server odchozí pošty musí být dle operátora, ke kterému jsi připojen, tzn. že musíš mít třeba t-email.cz když se připojuješ u T-Mobile, i když máš schránku u Seznamu.
Šeba_oldd (1184)|9.5.2005 08:42
Pokud mss ucet u seznam.cz staci pri nastavovani v kroku 4/4 prejit na moznosti a dale v kroku 2/3 zaskrtnout server vyzaduje overeni a dale zaskrtnout vyzaduje SSl pripojeni.Pri prvnim odesilani a prijmani to sice hodi chybku ale po te uz to funguje normalne.
Jardach_ce4you (21)|9.5.2005 08:51
V počítačích se vyznám ,je mi jasné ,že odchozí pošta musí být SMTP přes koho se zrovna připojím ,problém bude to nastavení (díky Šeba) hned jak budu pod svou wifi tak to zkusím.
Ještě mě zajímá jak je to s tím účtem ten "synchronizační" mi nejde nastavit na přijem a odeslání pošty a když vytvořím nový účet ten jde nastavit ,ale zase se mi nebude synchronizovat s PC jde o to ,že třeba přijmu emaily přes wifi a potom když dál Looxe do kolébky tak mi stáhne ty sami emaily z PC ,ale na ten "synchronizační" účet ,pak je budu mít dvakrát jde to nějak ošetřit ????
beecher (9270)|9.5.2005 10:56
Bohuzel toto nelze...
Asi jedinym workaroundem bude nesynchronizovat postu a pokud je to vas vlastni postovni server (nebo vasi firmy), pak zkusit pouzivat IMAP4 protokol...
Jardach_ce4you (21)|9.5.2005 17:59
Tak bohužel pánové email nejede.Poštu dokážu stáhnout (jasně pop3.post.cz) tam není problém ,ale odeslání (smtp místní wi-fi sítě) mají svoje jméno a heslo mi bohužel nejde nejsou na to kolonky kam bych to vepsal.V PC je to jednoduché Nastavení/účty/servry/servr vyžaduje ověření/přihlašovat se jako/jméno/heslo a je to ,ale v Looxovi bohužel na to nejsou kolonky.Pomuže někdo !! Ještě jednou zdůrazňuji jedná se o odchozí poštu.
beecher (9270)|10.5.2005 13:16
V Pocket Outlooku:
Tools->Accounts->Tap na ucet, ktery chci zmenit->Next->Next->Next->Options->Next
- Zaskrtnout Outgoing mail requires authentication
- pokud pro odchozi server je jiny username/password, tak jeste zaskrtnout User separate settings, Outgoing Settings, vyplnit pozadovane polozky a ulozit nastaveni (doporucuji zaskrtnout Save settings, at se ty prihlasovaci udaje nemusi vyplnovat pri kazdem prijmu/odesilani posty...)

Takze tam ty kolonky jsou... ;) :D
Jardach_ce4you (21)|10.5.2005 14:08
Já v PDA klepu po pošta ,je to vůbec Pocket Outlook ?
A při nastavení účtu v kroku 4 jsou možnosti,ale tam se dá nastavit jen intervaly připojování na další obrazovce je Servr odchozí pošty vyžaduje ověření , Vyžaduje SSL připojení,Zobrazit pouze zprávy z posledních x dnů a potom si mohu vybrat na další obrazovce celé zprávy ,neho jen hlavičky .DOKONČIT Nic víc,nic míň,mám takové tušení ,že jsem asi v jiném programu.
Mějte se mnou trpělivost:oops: :oops: :oops:
beecher (9270)|10.5.2005 14:27
[QUOTE="Jardach"]Já v PDA klepu po pošta ,je to vůbec Pocket Outlook ?
A při nastavení účtu v kroku 4 jsou možnosti,ale tam se dá nastavit jen intervaly připojování na další obrazovce je Servr odchozí pošty vyžaduje ověření...[/QUOTE] Tak a ted si to prelozte zpatky do anglictiny (nebo si vypnete preklad prostredi) a budete doma... ;)

Jinak Posta je samozrejme Pocket Outlook... :yes:

EDIT: Nevim, jestli se trefim do prekladu, ale pokusim se:
Nastroje->Ucty->Tap na ucet, ktery chci zmenit->Dalsi->Dalsi->Dalsi->Volby->Dalsi
- Zaskrtnout Server odchozi posty vyzaduje overeni
- pokud pro odchozi server je jiny username/password, tak jeste zaskrtnout Pouzij zvlastni/jine nastaveni, Tapnout na tlacitko Nastaveni odchozi posty
Jardach_ce4you (21)|10.5.2005 14:33
To je mi jasny co to znamená , ale kde jsou ty okýnka kam vepsat login a password pro to ověření to tam prostě nemám .A samozřejmě ,že to mám stále zaškrtle,ale stejně mi to hodí chybu při připojování.Kde je ten zakopaný pes.
beecher (9270)|10.5.2005 14:55
[QUOTE="Jardach"]Kde je ten zakopaný pes.[/QUOTE] Ze by tady?
00063356_kde_tapnout_eIPl.jpg 00063356_username_password_RFqk.jpg
Jardach_ce4you (21)|10.5.2005 16:03
Tak nevim jsem někde vedle






Nebo jsem lama :oops: :oops: :oops:
beecher (9270)|10.5.2005 16:23
To je jak kdyby v Looxu 718 ROMka s klasickymi WM2K3, kde to nebylo mozno nastavit, coz bude blbost, nebo to mrsi cestina... Zkuste vypnout preklad prostredi v InterWrite (nebo jeste lepe, vyslete ji ze sveho PDA velmi rychlym svinskym krokem...) a pak se na to podivejte znova...
Jardach_ce4you (21)|10.5.2005 19:46
Teď jsem zkoušel vypnout češtinu a nic ,stejný výsledek,asi je opravdu někde zakopán pes PDA používá i moje přítelkyně a ta by angličtinu nepřekousla asi se na to vykašlu ,zas tak důležité to není ,ale trochu to zamrzí na zařízení za 15 000 Kč.Jinak pro zajímavost Windows Mobile 2003 Second edition verze 4.21.1088 Build 14132-tak nevím
Přesto díky za snahu
beecher (9270)|10.5.2005 20:35
[QUOTE="Jardach"]Teď jsem zkoušel vypnout češtinu a nic ,stejný výsledek,asi je opravdu někde zakopán pes PDA používá i moje přítelkyně a ta by angličtinu nepřekousla asi se na to vykašlu ,zas tak důležité to není ,ale trochu to zamrzí na zařízení za 15 000 Kč.Jinak pro zajímavost Windows Mobile 2003 Second edition verze 4.21.1088 Build 14132-tak nevím
Přesto díky za snahu[/QUOTE] Hm, tak mne napada jeste jenom jedna vec... Zazalohujte, provedte HR, neinstalujte cestinu a podivejte se na to nastaveni znova.
To, ze lze nastavit rozdilne prihlaseni maji specifikovany WM2K3SE, takze to, ze to tam neni, je hodne zvlastni... Pokud to tam nebude ani po tom HR, tak to je zrale na reklamaci...
Nebo ze by to byl obecne problem Looxe 7xx?
Jardach_ce4you (21)|10.5.2005 22:57
Jak již jsem psal výše díky za snahu ,ale řešit to nebudu ten email není tak důležitý,mám v obci svou wifi síť jestli odešlu email z terénu v okruhu 500 m od domu nebo z domu mi nestojí určitě za "martyrium" kolem reklamace,leda že by se vyjádřili přímo majitelé loox 7xx řady.Hardreset provest mohu,mám tam zatím jed dva programy na wifi síť a intenzitu signálu (mám ho 4 dny) ,ale pokud nepomohla čeština ani její odinstalování tak nevěřím ,že HR pomůže už jen proto ,že v PDA nemám nic co by mi jej "rozhasilo" je prostě zatím prázdný .Možná pokud se vyjádří ostatní uživatelé jiných PDA .Myslel jsem ,že pokud je na PDA system tak by měly být všude stejné funkce ?!
Šeba_oldd (1184)|11.5.2005 00:08
S cestinou i bez ni je to stejne.Ta tabulka co postradas je krok 2nebo3/4pokud nastavujs novou tak zacni uplne znovu a uvidis že na to prijdes.Pokud ne zitra sem dam obrazovky jak nastavit.
novy ucet
1/4 zadejte el.adresu
2/4preskocit nebo zkusit ale spise je to nefunkcni
3/4jmeno,uzivatel, heslo
4/4 informace nazev
5/4 prichozi odchozi smtp pop3
MOZNOSTI
a dal uz to vis.Mame to mozna odlisne od Dell ale funguje to take.Email posilam zcela normalne pres seznam i pres servr. na kterem mam ucet.
beecher (9270)|11.5.2005 08:07
[QUOTE="Jardach"]...nepomohla čeština ani její odinstalování...[/QUOTE] Na neco, co se drzi PDAcka jak zidovska vira, odinstalace nepomuze...
Ja byt vami, tak provedu HR, protoze opravdu je neco spatne...
Tohle je deklarovana funkce WM2K3SE...
Šeba_oldd (1184)|11.5.2005 08:16
Vzdyt ja to hrknul a zkusil na cistem a je to uplne stejne jako s cestinou.A dle meho nazoru to jde.Pisu z PDA za chvilku sem mohu dat obrazky,ale myslim ze to neni trebs.
Jardach_ce4you (21)|11.5.2005 08:38
Tak hard reset proveden,bohužel,jak jsem předpokládal nic nepřibylo.Vše je úplně stejné jak jsem nafotil výše,jen je to v angličtině :D
Teď mě napadá ,doma mám instal CD WIN od PDA a je na něm nějaký Outlook (myslím,že jsem to zahlédl)
Nebo to je to samé co mám v PDA,protože po hard reset mám položku Messaging což mi jako Outlook nepřipadá s CZ to byla alespoň pošta ???
Je to standartně ve WIN ?????
beecher (9270)|11.5.2005 09:01
Heh, tak to by mne teda zajimalo, kde udelali soudruzi z NDR chybu...

Ten Outlook, co je na tom CD, je Outlook pro PC, ten do PDA nedostanete. A ta polozka Messaging vede na tzv. Pocket Outlook, to je v poradku.

To Seba: Ja nerikam, ze nepujde poslat posta, ale predstav si modelovou situaci, ze jsi pres WiFi na firemni siti, kde sice muzes stahovat postu z venku, ale nemuzes pouzit venkovni SMTP server (zablokovany pristup), ale vnitrofiremni, ke kteremu se hlasis a musis se prihlasovat uplne jinym uzivatelskym jmenem a heslem. Coz tedy v pripade Looxu, jak sleduji, neni mozne nastavit, ac by melo, protoze tohle bylo "opraveno" ve WM2K3SE.
Davka_ce4you (7)|2.3.2006 15:25
Protože mám s Pocket Outlookem podobné problémy, pročetl jsem si tuhle diskuzi. Vlatním Acer N30 s původním Windows Mobile 2003 a už jsem pochopil, že u této verze systému se nedají specifikovat jiné přihlašovací údaje pro smtp. Budu se s tím muset nějak vyrovnat.
Mám však ještě jeden problém. Vůbec neprovádím synchronizaci s PC a chci tedy i poštu odesílat přímo. Pokud dám na PDA vytvořit novou zprávu a poté odeslat, přesune se do složky Koncepty v účtu ActiveSync. Odtam ji pak vůbec nemůžu dostat do složky Pošta k odeslání v mém poštovním účtu (volny.cz). Zkoušel jsem procházet natavení Pocket outlooku i ActiveSync, ale na nic jsem neprisel. Přitom nově vytvářená zpráva má nastaven jako účet právě volny.cz. Můžete někdo poradit, jak odeslat zprávu přímo (pokud jsem online) nebo ji uložit do složky Pošta k odeslání v účtu volny.cz? Díky.
atomion (1159)|2.3.2006 18:33
Co máte zaškrtlé v Outlook/Účty/?? Nemáte tam náhodou zašktrlý AS?? Je tam na výběr k zaškrtnutí buď AS nebo názet toho vašeho účtu...
Davka_ce4you (7)|2.3.2006 23:01
Na výběr tam mám skutečně AS nebo volny.cz a vybranej mám volny.cz. S tím už jsem si zkoušel taky hrát, ale nepomohlo.
Zajímalo by mě, jestli se někomu nově vytvořená zpráva ukládá jak jsem psal v předchozím příspěvku nebo to i ostatním automaticky hodí do složky Koncepty v účtu ActiveSync. Buď je to obecná vlastnost Pocket outlooku nebo se to někde nastavuje. Nevím.
beecher (9270)|3.3.2006 07:19
A mate ten SMTP server u toho uctu volny.cz vubec nastaven?
Davka_ce4you (7)|3.3.2006 10:32
SMTP server mam nastaven podle toho, přes co jsem připojen (mobilni operator, smtp v praci atd). Protože není v mé verzi WM umožněno nastavit jiné přihlašovací údaje pro smtp, jsem nucen to pokaždé změnit na hodnoty pro aktuální připojení, kde kontrolují pouze IP adresu.
Před chvílí jsem tedy vyzkoušel nastavit SMTP na smtp.volny.cz a v offline režimu vytvořil novou zprávu. Po odeslání se objevila ve složce Pošta k odeslání opět v účtu ActiveSync. Podotýkám, že PDA nebylo spojeno s PC a v AS na PDA je veškerá synchronizace odškrtnuta.
Nejraději bych v Pocket outlooku ten účet AS zrušil, ale to asi nejde.
Podle selského rozumu bych čekal, že pokud při vytváření nové zprávy nastavím v hlavičce kromě adresáta, předmětu atd. ještě odpovídající účet (volny.cz), tak se to vůbec do ActiveSync nebude cpát.
beecher (9270)|3.3.2006 11:34
Predpoklad hezky, ale kdo vi...
Ja bych zkusil udelat zalohu, HR, a vyzkouset to na cistem stroji, jestli to dela...
Davka_ce4you (7)|4.3.2006 17:05
Tak už to funguje. Místo HR jsem ještě zkusil variantu kompletního smazání účtu i s poštou a vytvoření nového. Jako mávnutím proutku se pak již nově vytvořená zpráva uloží do složky Pošta k odeslání v odpovídajícím účtu. Cesty Windows Mobile jsou zkrátka nevyzpytatelné.
Hardwarovému resetu jsem se nakonec stejně nevyhnul, protože jsem si experimentováním rozhasil ActiveSync a přestalo fungovat připojení k PC přes kabel. No, teď už vše funguje jak má, takže konec dobrý, všechno dobré. Díky za rady.