Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Screen Protector

drakulaj (45)|5.5.2005 20:09
Ahoj lidi myslite si, ze se vyplati si koupit tohle na PDA Acer Screen protector ? Mate s tim nekod zkusenosti? Premejslim o tyhle nebo o obyc od sunnysoftu za 100Kc.

Drakulaj
Zdenek Malinsky (9781)|5.5.2005 20:47
To je docela dost peněz za acerovskou folii. Zkus nejdříve antistatickou od Sunnysoft, ale nalep ji metodou Windmastera, který najdeš tady.
Doporučuji nalepovat směrem doleva (jsi-li pravák) a hladkou stranou nahoru. ;)
dort (1212)|5.5.2005 21:02
pokud nějaké příslušentsví tak od AH MOBILE ;-) včetně fóliem kterou určitě u nich na webu najdete ;)
ms_ce4you (364)|5.5.2005 22:45
Mam original ACER, ale uz bych ji nekoupil.
Je matna, snizuje jas a je desne predrazena.Nalepeni byl horor a musel jsem ji lepit namocenou. Navic, je mensi nez LCD.
dort (1212)|5.5.2005 22:50
neznám kvalitu fólií ACER, ale pokud chcete mít dobře "nalepenou" fólii, tak Vám nezbyde než použít "mokrou cestu" - jak již výše uvedl Zdeněk - metoda WINDMASTER :yes:
CommanderZ (1798)|6.5.2005 14:01
Ja jsem tuto metodu trochu upravil. nejdriv folii namocim vody s trochou mydla, otru o neco (treba o hranu stolu, ale zase ne tak, aby jsem setrei vsechno mydlo) a nalepim na displej. Ihned ji ale sundam, a pod proudem vody oplachnu, opet otru o hranu stolu, aby se z te folie dostalo co nejvic vody (bylo by nejlepsi ji uplne, ale rychle ususit. od hadriku by na ni zustaly chlupy) a nalepim na displej. Ten stale je vlhky a s trochou mydla, takze jde folie krasne vycentrovat. nez uschne je take treba palcem smerem ke kraji vytlacit co nejvice bublinek, ty zbyle do tydne zmizi.
rk_ce4you (33)|16.5.2005 08:34
Tak od neděle taky mohu potvrdit, že originál od acera si už nepořídím. Za téměř 500 Kč dostaneš něco, co je menší než display (ještě že tu někdo doporučil lepit odprava ;)) a lepení samotné je hrůza - očistil jsem poctivě display a když konečně byla fólie nalepá, byly pod ní bubliny i prach. Bublin jsem se zbavil jakžtakž v pohodě, ale prachu ani náhodou (btw.: jak nalepenou fólii sundat?). Nemluvě o tom, že to nesplňuje literu zákona - není u toho český (ba ani jiný) popis/návod. Je to docela sprostý.
dort (1212)|16.5.2005 10:23
no díky tomu, že je užší než display :D tak zcela jednoduše, lehce odloupnout a nejlépe nehtem :yes:

jinak mrkněte na Brando fólie, anebo vydržte až AH doveze první fólie Martin Fields - tam by pak neměla být tak strašná cena a kvalita je úplně jinde ;)
andrejcak (3)|16.5.2005 13:46
Kupil som screen protector plus myslim ze je to Brando.Podarilo sa mi ju nalepit aj trochou prachu a dost mi to vadi.Myslite ze sa to da zmyt v teplej vode a znova nalepit? Je daky iny sposob?
Kája_oldd (759)|16.5.2005 14:51
Podle Branda je protector plus vodou omyvatelnoý, takže by to mělo jít...a kdyby pak špatně drželo, kápne se jar:D
dort (1212)|16.5.2005 17:24
no obávám se, že prach který je přilepen na vnitřní straně již od folie nedostanete a nejlepší verze bude nová fólie, nasazovaná "pod vodou" :yes: a s kapkou jaru
IntEx_ce4you (130)|17.5.2005 02:09
[QUOTE="dort"]no obávám se, že prach který je přilepen na vnitřní straně již od folie nedostanete a nejlepší verze bude nová fólie, nasazovaná "pod vodou" :yes: a s kapkou jaru [/QUOTE]
Mohl by mi, prosim, nekdo tu metodu "pod vodou" trochu objasnit? Prohledl jsem skoro cele 4um, ale asi jsem blbej a proste to nechapu. Kdyz mi prisel Acer n50ka, uz jsem na nej mel prichystanou folii Brando...sel jsem teda do koupelny, kde jsem cca 5min predtim poustel teplou vodu, aby si prach sedl. Jenomze jakmile jsem strhl tu prvni ochrannou cast, tak najednou "sup" a uz tam bylo smitko. Zkusil jsem ho tedy prstem odstranit, ale samozrejme se nabalovala dalsi a dalsi. Soupnul jsem to tedy do vody a vzdy to v tom vymachat....jenomze jak to ususit? O hadrik to nejde, protoze i ze sebelepsiho hadriku se tam smitko dostane a mavat s tim ve vzduchu je taky nesmysl, protoze to nachyta poletujici prach. Je to pro mne velka otazka uz z toho duvodu, ze se mi ji stejne nepodarilo nasadit idealne (=bez prachu) a nakonec jsem ji po dvouhodinovem snazeni musel vyhodit. Muzete mi nekdo poradit, jak ve skutecnosti na to? Cekam Looxe 720ku a z tohodle mam nejvetsi mury...
Zdenek Malinsky (9781)|17.5.2005 04:43
[QUOTE="IntEx"] ...asi jsem blbej...[/QUOTE]
a možná i slepej. Když se podíváš v této diskuzi o stránku zpět, najdeš tam odkaz na jinou diskuzi, kde windmaster píše "jak na to". Teď o víkendu na IV.srazu ce4you to ukazoval a několika účastníkům také nalepoval. Tvoje chyba, že jsi se nezúčastnil.:? :sarcastic:
dort (1212)|17.5.2005 08:22
[QUOTE="IntEx"]sel jsem teda do koupelny, kde jsem cca 5min predtim poustel teplou vodu, aby si prach sedl. Jenomze jakmile jsem strhl tu prvni ochrannou cast, tak najednou "sup" a uz tam bylo smitko. [/QUOTE]

proboha kde bydlíš, takového prachu u ještě v koupelně :D

aplikovali jsme WINDMASTER medotu v kanceláři, kde se navíc kouřilo a nemám jakýkoliv problém a na display ani smítečko - zkus si najít návod a pokud nebude něco jasné tak to proberem ;)

jinak neboj se fólii dostatečně namočit ( tedy pokud použiješ větší rozměr, než je Tvůj display ) aby jsi s ní mohl dopře manipulovat, ale pak po aplikování fólie, to chce nechat PDA "oschnout", anebo mu poskytnout "průvan" od fénu - přeci jen jistota je jistota ......... :D