Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Seznamte se s HP iPAQ hw6500 Mobile Messenger

Pavel Koza (4761)|5.5.2005 08:54
V posledních dnech se začaly objevovat první oficiální informace o dalším z celé řady iPAQů, o zařízení s názvem HP iPAQ hw6500 Mobile Messenger. Pokud tedy hledáte základní informace o tom, jak bude nový komunikátor z dílny HP vypadat a co bude umět, přečtěte si tento článek. Bohužel zde zatím nenajdete žádné exkluzivní fotky či první zkušenosti se zařízením, ale pouze více méně převyprávěný obsah stránky iPAQ Choice.



Přečtěte si celý článek.
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|5.5.2005 09:59
Kdyby místo klávesnice udělali pořádný displej a přidali WIFI, tak by stálo za to rozbít prasátko s úsporama. :D
Pavel Koza (4761)|5.5.2005 10:12
...na webu jsou nejake spekulace, ze by mohla byt i varianta s WiFi bez toho Mini-SD slotu, ale jiny displej asi nebude.
Gildor (2)|5.5.2005 11:07
Uz by konecne mohli udelat komunikator s VGA rozlisenim...
johny_ce4you (57)|5.5.2005 11:44
Skoda, ze nema display aspon 320 x 320. Ale i tak vypada velmi dobre...
klak (148)|5.5.2005 15:06
fanatičtí příznivci iPAQu nechť prosím můj příspěvek přeskočí, nechci vyvolávat flamewar :D

co se týče komunikátorů, tak mám pocit že se v HP snad zbláznili. myslím že už HP iPAQ h6340 jednoznačně odstřelil proklatě nízký výkon procesoru. teď zas servírují toto HP iPAQ hw6500:

+ EDGE (no sláva! :)))
+ Dvojice SD slotů SDIO a Mini-SD (první pro komunikaci druhý pro paměti, to je hodně fajn, jen by nemusel být mini)
+ tlačítka na klávesnici (vypadají použitelněji než na mém XDA3 a je lépe odlišená numerická část)
+ obsahuje TomTom (otázka je s jakými mapami, jak už zaznělo v článku)

ale

- čtvercový display (dost nestandardní, už vidím programy kterým to bude činit potíže)
- rozlišení 240x240 (no to snad ne, to je spíš krok zpět :?)
- integorvaná klávesnice (nejde schovat + ta tlačítka nad klávesnicí -> nepříjemné zvedání hovorů po slepu a podobně)
- rychlost procesoru (když sleduju rychlost win se vzrůstající databází ...)
- 64MB RAM (co na to říct? wow! :sarcastic: )
- integrovaná GPS (no to bude asi kvalita a přesnost, když to nemá ani externí anténu)
- nemá wi-fi (takže na EDGE i doma a v kanceláři, hm :disgusted: )

jsem moc náročný když očekávám že se HP pokusí konkurovat výrobkům Qteku i jinak než cenou? upřímě řečeno kdyby se dal nějaký iPAQ srovnat s XDA, vybral bych si toho iPAQa i kdyby byl dražší, ale takhle ...
mraky_ce4you (19)|5.5.2005 23:20
[QUOTE="klak"]fanatičtí příznivci iPAQu nechť prosím můj příspěvek přeskočí, nechci vyvolávat flamewar :D

co se týče komunikátorů, tak mám pocit že se v HP snad zbláznili. myslím že už HP iPAQ h6340 jednoznačně odstřelil proklatě nízký výkon procesoru. teď zas servírují toto HP iPAQ hw6500:
[/QUOTE]

mo pouzivam hp 6340 od minuleho roku denodenne - predtim jsem mel hp 4150 a prakticky rozdil vydim akorat pri restartu. Mel jsem strach z gps aplikaci + telefonofani v aute, ale zvlada to dobre(tomtom nav 3.0). Takze s tim vykonemto neni zase tak horke - filmy pripravene pro 4150 prehravam bez potizi i v 6340 - co dodat.Nicmene problem muze byt v hrach ,ale ty jsem zatim nezkousel - nejak nenmam na tom prtavem displayji chut si hrat. A to souvisi s mou poznamkou. Jak je mozne u pda zmensit uz tak maly display kvuli klavesnici?!?! Sice pda pouzivam opravdu hodne, ale pridavna klavesnice lezi doma, protoze proste holt je zbytecna.
Pavel Koza (4761)|6.5.2005 08:40
[QUOTE="mraky"]Jak je mozne u pda zmensit uz tak maly display kvuli klavesnici?!?! Sice pda pouzivam opravdu hodne, ale pridavna klavesnice lezi doma, protoze proste holt je zbytecna.[/QUOTE]

Podle meho nazoru je hw6500 urcena pro lidi, co v terenu zadavaji hodne dat. Pokud si zmerite klasickou softwarovou klavesnici, zjistite, ze je to presne ta tretina, co u tohoto ctvercoveho displeje chybi.

Jinymi slovy - sice to ma na vysku jen 240 bodu, ale proti 320 bodum + SW klavesnici to neni zadny rozdil.
mraky_ce4you (19)|7.5.2005 23:26
[QUOTE="Pavel Koza"][QUOTE="mraky"]Jak je mozne u pda zmensit uz tak maly display kvuli klavesnici?!?! Sice pda pouzivam opravdu hodne, ale pridavna klavesnice lezi doma, protoze proste holt je zbytecna.[/QUOTE]

Podle meho nazoru je hw6500 urcena pro lidi, co v terenu zadavaji hodne dat. Pokud si zmerite klasickou softwarovou klavesnici, zjistite, ze je to presne ta tretina, co u tohoto ctvercoveho displeje chybi.

Jinymi slovy - sice to ma na vysku jen 240 bodu, ale proti 320 bodum + SW klavesnici to neni zadny rozdil.[/QUOTE]
ale softwarvou klavesnici pustenou rozhodne nemate celou dobu - vetsinou je pouzit tedy cely display - a ten ctverecek je fakt malo(imho)
hybo (3107)|21.5.2005 09:22
nebo vice zde
hybo (3107)|15.6.2005 16:33
a dalsi fotky a porovnani velikosti s Treo 650 a dalsimi zde
ZdenekP (224)|7.7.2005 20:53
No nevím. Hodně dám na první dojem (a někde jsem četl/snad tady?/, že je to i dobré) a zatímco MDAc po 5 minutách v ruce jsem si oblíbil (a mám ho), tak hw6515 mi nějak moc nezaujala. Dislpey se s hx2xxx a hx4700 nedá srovnat a je velká škoda, že nemá 320x320.
Klávesnice je dobrá, ale pokud se nevyřeší podpora češtiny, tak bude jen pro velmi zdatné SMSkaře. Řekl bych, že je stejná jako u 6340 akorát nejde sundat :-). Jelikož jsem měl Palma, tak psaní "grafiti". je pro mne rozhodně rychlejší než ťukání na této klávesnicio a 1-2 SMS denně si klidně napíšu takto.
V ruce působí plastově (kovový kryt to určitě nebude).