Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mobipocket Reader

null (0)|6.11.2002 15:49
Používá někdo na čtení knih Mobipocket Reader ? Najednou mi přestaly jít některé funkce, jako například otočení textu o 90 stupňů, nebo plynulý posuv textu. Teké při otevírání některých knih vyskočí chyba Security type not handled. Nepomohla ani přeinstalace. Bronek
DD_ (331)|6.11.2002 17:51
Pouzivam jej .. Co se otaceni textu tyce tak je to funkce placene verze Mobipocketreadru. Kdyz si nainstalujete ten ktery se da aktualne stahnou ze stranek tak se chova prvnich 14 dni jako plna verze tudiz disponuje nejakymi funkcemi navic ale pokud si ho do te doby nezaregistrujete tak tyto funkce pak zmizi.

Cose tyce Security type not handled tak je to problem exportu dane knizky do .pdb formatu. Tez jsem se s tim setkal a resil jsem to plaguinem do worku ktery pak umi otevirat soubory .pdb a nasledne je znova ulozit a uz to jelo bez problemu.
Lachim Ahalb (35)|12.11.2002 11:25
Dobrý den,
skromný dvojdotaz:
- jak je to s českými znaky - u souborů .pdb se mně chybně zobrazují něktré české znaky ř,ž a pod.
- jak vůbec správně přenášet soubor s e-knihami z PC do PDA ?? Lze v Mobipocket readru vůbec knihy nějak mazat ??

Děkuji MB
DD_ (331)|12.11.2002 14:16
Takze s mazanim knih nevim ja je tam prenasim proste obycejne pres ActiveSync si je nakopiruji na CFkartu v iPaqovi. Mazani pak pres FileExplorer nebo nejaky obdobny produkt.

Co se tyce ceskych znaku tak je to problem MobiPocketu ze od jiste verze prestal podporovat CentralEuropean kodovani. Ale vyresit se to da nainstalovanim jednoho z fontu ktery se da nalezt nekde zde ve forech. TahomaCZ ktery ma nahrazeny nektere znaky spravnymi a s tim se knihy zobrazuji korektne.
Lachim Ahalb (35)|12.11.2002 16:34
Nemáte někdo font TahomaCZ nebo nevíte někdo o adrese kde by se dal stáhnout ??
Díky MB
VIta56 (69)|12.11.2002 20:12
Když si zadáš do vyhledávání slovo "češtinav" - to "v" je tam správně, tak ti to najde diskuzi, kde se píše o fontech a jsou tam odkazy na ztažení českých fontů. Mobipocket Reader, bohužel, už delší dobu nepodporuje správně kódování unicode. Takže si ty české fonty nakopíruješ do adresáře windows/fonts a pak si jeden z nich v mobipocket settings vybereš. Nebo tady nech svoji adresu a já ti je pošlu.
K3_ce4you (107)|13.11.2002 11:42
Pošli mail a pošlu ti fonty.