Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact a double SMS

Martin Ráž Hoch (1832)|4.5.2005 11:02
Zdravim chlapi,

nevim jestli uz to nekdo vyresil, vim jen, ze jsem nikde nenalezl odpoved. MDA Compact mi odesila SMS duplicitne... ma to primou souvistlost s tim, ze kdyz pred odeslanim zavru Outlook, tak se to zduplikuje. Souvislost s nejakym softem jsem nenasel, dela mi to i na nove ROMce a na cistem stroji.

Nevite, kde je pesek? Ono je docela blby porad myslet na to, abych pak nechal otevrenej Outlook.

Dik, MRH
bramborka (61)|4.5.2005 12:14
Mne to dela taky, na tu primou souvislost jsem neprisla, tak aspon dik za to, nebudu zavirat outlook :)
Butch_ce4you (73)|4.5.2005 12:53
[QUOTE="MRH"]Zdravim chlapi,

ma to primou souvistlost s tim, ze kdyz pred odeslanim zavru Outlook, tak se to zduplikuje.
Dik, MRH[/QUOTE]

To je přesně ono, jakmile zavřeš poutlook, tak to jde dvakrát. Když jsem ho nechal otevřený, tak se mi to nikdy nestalo.

Butch
Martin Ráž Hoch (1832)|4.5.2005 13:24
[QUOTE="Butch"]

To je přesně ono, jakmile zavřeš poutlook, tak to jde dvakrát. Když jsem ho nechal otevřený, tak se mi to nikdy nestalo.

Butch[/QUOTE]

No jo, to ale jste mi moc nepomohli:D! Ja bych to potreboval fixnout - je to sice kravina, ale nemam rad, kdyz mi zbytecne bezi nejaka aplikace a cekat na to, az se zpracuje message, to je na nic.
filipko_ce4you (115)|4.5.2005 13:41
Mne to nerobi, ale nerozumiem. Myslis odosielanie SMS z MDAC, alebo z PC cez MDAC? Mne SMS funguju OK z MDAC.
Martin Ráž Hoch (1832)|4.5.2005 14:01
[QUOTE="filipko"]Mne to nerobi, ale nerozumiem. Myslis odosielanie SMS z MDAC, alebo z PC cez MDAC? Mne SMS funguju OK z MDAC.[/QUOTE]

Net, tento problem se vyskytoval i u MDA II - jedna se o to, ze kdyz zpracujes sms, das odeslat a zavres Pocket Outlook, tak se SMS odesle 2x (nebo se naopak nekdy zdraha do resetu odeslat). Stava se to vetsinou jen kdyz zavres POutlook, kdyz ho nechas otevreny nez se SMS odesle, tak je vse ok.
Whippy (206)|4.5.2005 14:52
A prijdou ti dve dorucenky nebo pouze jedna. jde mi o to jak to poznas, jestli az podle toho ze se nekdo ozve zes mu to poslal dvakrat nebo i podle dorucenek...
aaischa (660)|4.5.2005 15:04
tuhle blbost mi ale obcas tvorilo i mda2
noiser_ce4you (245)|4.5.2005 15:08
Dela to aplikace, ktera REALNE zavira tmail.exe (typicky SPB PocketPlus s aktivovanou volbou CLOSE BUTTON aj.), staci si zadat tmail.exe do vyjimek a vse bude OK.
grazer01 (9)|5.5.2005 07:11
cau, mel jsem stejny problem, ale pak jsem zjistil ze ty sms pisu z ceskou diakritikou, kdyz jsem napsal hacek nebo carku tak mi ze 160 znaku spadlo na 70 a psalo ze to bude rozdeleneo treba na 3 zpravy nebo tak.... sms psana bez diakritiky funguje normalne i kdyz pak zavres outlook.
Martin Ráž Hoch (1832)|6.5.2005 08:19
[QUOTE="Whippy"]A prijdou ti dve dorucenky nebo pouze jedna. jde mi o to jak to poznas, jestli az podle toho ze se nekdo ozve zes mu to poslal dvakrat nebo i podle dorucenek...[/QUOTE]

Odeslou se 2 = dorucenky 2.
Martin Ráž Hoch (1832)|6.5.2005 08:20
[QUOTE="noiser"]Dela to aplikace, ktera REALNE zavira tmail.exe (typicky SPB PocketPlus s aktivovanou volbou CLOSE BUTTON aj.), staci si zadat tmail.exe do vyjimek a vse bude OK.[/QUOTE]

Jenze ja nepouzivam SPB PocketPlus, takze to do vyjimek asi nedam, ne?
bramborka (61)|6.5.2005 09:29
[QUOTE="noiser"]Dela to aplikace, ktera REALNE zavira tmail.exe (typicky SPB PocketPlus s aktivovanou volbou CLOSE BUTTON aj.), staci si zadat tmail.exe do vyjimek a vse bude OK.[/QUOTE]

No, zni to logicky :) A neporadite nekdo, jak nastavit tu vyjimku u Wisbaru? Ja zaviram aplikace wisbarem, close button u SPB Pocket Plus nemam aktivni.

Diky. B.
Orloj_ce4you (299)|6.5.2005 12:11
[QUOTE="bramborka"]No, zni to logicky :) A neporadite nekdo, jak nastavit tu vyjimku u Wisbaru? Ja zaviram aplikace wisbarem, close button u SPB Pocket Plus nemam aktivni.

Diky. B.[/QUOTE]
- omlouvam se trochu za off topic, jen me zajima proc pouzivat Pocket+ a wisbar soucasne? Opravdu nic ve zlym, jen mi to prijde krapet schizofrenni :) -vzdyt jedna kazda aplikace zvladne temer to co ta druha, navic obe zerou dost systemovych prostredku.. ale treba nejaky duvod existuje.. :?: :)
bramborka (61)|6.5.2005 12:57
[QUOTE="Orloj"]- omlouvam se trochu za off topic, jen me zajima proc pouzivat Pocket+ a wisbar soucasne? Opravdu nic ve zlym, jen mi to prijde krapet schizofrenni :) -vzdyt jedna kazda aplikace zvladne temer to co ta druha, navic obe zerou dost systemovych prostredku.. ale treba nejaky duvod existuje.. :?: :) [/QUOTE]

No PocketPlus pouzivam na zobrazeni ikonek na welcome, v nekolika zalozkach. A jeste ten jeho battery indicator, ten mi prijde genialni, je to uzoucke a pritom vzdy videt.

Wisbar mam kratsi dobu a duvod proc jsem ho chtela byl hlavne ten, ze jsem chtela mit na toolbaru videt spustene aplikace presne jako je tomu v klasickych velkych windows a zadna mensi aplikace mi to nesplnila presne tak jak wisbar ;) U Wisbaru mi vyhovujou i dalsi funkce, jako rozbalovaci start menu, datum a cas na 2 radcich v toolbaru, no a taky to ze si muzu prekleslit vzhled toolbaru.

Ttreba nektere z tech veci umi jine programky, ale takhle mi to celkem vyhovuje tak jsem nehledala jine reseni.

B.
aaischa (660)|6.5.2005 14:59
SPB je moc fajn a umi vic jak wisbar..ten today plugin je super a prouzek se stavem baterky uplne nahore na display je taky super
johny_ce4you (57)|6.5.2005 16:10
[QUOTE="Orloj"]proc pouzivat Pocket+ a wisbar soucasne? Opravdu nic ve zlym, jen mi to prijde krapet schizofrenni :) -vzdyt jedna kazda aplikace zvladne temer to co ta druha [/QUOTE]

Jestli se nepletu, tak jedine, co maji tyto 2 aplikace spolecne, je prave ten Close button. Jinak kazda z nich dela uplne neco jineho
Orloj_ce4you (299)|6.5.2005 16:41
noo v jadru mas pravdu, i kdyz ne tak docela :)
trochu jsem to prehnal
Martin Ráž Hoch (1832)|7.5.2005 16:32
Kurnik a nekdo bez WisBaru a nebo Pocket+ tu neni? Jak na to, kdyz pouzivam pouze vBar?
bramborka (61)|9.5.2005 09:09
[QUOTE="MRH"]Kurnik a nekdo bez WisBaru a nebo Pocket+ tu neni? Jak na to, kdyz pouzivam pouze vBar?[/QUOTE]

Ja ani s wisbarem nevim, jak to vyresit.
Šeba_oldd (1184)|9.5.2005 09:20
Ja tedy nevim , ale k nejcastejsimu zpusobu odesilani SMS pouzivam to ze vlezu primo do uctu text messages tapnu na novy a misto cisla napisu jmeno. Jiz po prvnich dvou pismenech se mi zobrazuje nabidka jmen a prijmeni zacinajicich na tato pismena. Potvrdim napisu SMS a nezaobiram se ani zaviranim ani otviranim Outlook. Nikdy se mi zatim nestalo ze by se mi SMS odeslala vicekrat.Proste Outlook vubec neotviram.
Martin Ráž Hoch (1832)|9.5.2005 09:38
[QUOTE="Šeba"]Ja tedy nevim , ale k nejcastejsimu zpusobu odesilani SMS pouzivam to ze vlezu primo do uctu text messages tapnu na novy a misto cisla napisu jmeno. Jiz po prvnich dvou pismenech se mi zobrazuje nabidka jmen a prijmeni zacinajicich na tato pismena. Potvrdim napisu SMS a nezaobiram se ani zaviranim ani otviranim Outlook. Nikdy se mi zatim nestalo ze by se mi SMS odeslala vicekrat.Proste Outlook vubec neotviram. [/QUOTE]

No, nevim, ted se mozna pletu, ale myslime to same. Aplikace ve ktere Ty pises SMS se jmenuje Pocket Outlook a popsal jsi i vice-mene stejny zpusob, kterym zadavam SMS ja, jenze jakmile hned po odeslani zpravy zavru (krizkem) prave tuto aplikaci, tak si muzu byt jist, ze se SMS bud odesle 2x (a predpokladam, ze i nauctuje) a nebo zustane viset v 'outboxu'. That's it.
Šeba_oldd (1184)|9.5.2005 09:56
Aha - tak jiz to chapu - myslel jsem ze otevirate seznam jmen a z toho to odesilate- ale i presto mne to nic podobneneho nedela. K zavirani aplikaci pouzivam magic button.
Martin Ráž Hoch (1832)|9.5.2005 11:48
[QUOTE="Šeba"]Aha - tak jiz to chapu - myslel jsem ze otevirate seznam jmen a z toho to odesilate- ale i presto mne to nic podobneneho nedela. K zavirani aplikaci pouzivam magic button.[/QUOTE]

Co je 'Magic Button'...
Šeba_oldd (1184)|9.5.2005 13:55
Orloj_ce4you (299)|9.5.2005 14:22
btw ja pouzivam spb pocket plus a odesila me to SMS naprosto korektne a jedenkrat
Martin Ráž Hoch (1832)|11.5.2005 17:02
[QUOTE="Šeba"]MAGIC BUTTON[/QUOTE]

Fuj, e-e;o), mam vBar a ok. Ja bych to za vinu Taks Managerum nedaval. Jak uz jsem rikal, chybuje to i na sistem flashnutem MDAc.
Awe_cZ_ce4you (21)|20.6.2005 14:22
Dneska jsem zjistil ze mi to blbne taky. Mam nainstalovany SPB Plus, zadal jsem tam tu vyjimku pro tmail.exe jak bylo uvedeno nekde v predchozim prispevku:
[QUOTE="noiser"]Dela to aplikace, ktera REALNE zavira tmail.exe (typicky SPB PocketPlus s aktivovanou volbou CLOSE BUTTON aj.), staci si zadat tmail.exe do vyjimek a vse bude OK.[/QUOTE]
a ten problem mi zmizel.
Jestlize problem vznika i bez taskmangeru tak to asi opravdu neni jejich chyba, ale hlavne ze to jde s nima vyresit :yes:
sorX (120)|20.6.2005 14:43
Tento problem take casto vznika povolenou funkci "Use unicode when necessary"... Alespon s Eurotelem.
Seff (73)|24.6.2005 18:20
Ahoj, měl jsem úplně stejný problém, vracely se mi často dvě doručenky a dokonce mi přicházely některé reklamní SMS dvakrát. Zadal jsem tmail.exe do vyjímek v Spb Pocket Plus 2.1.3 a už je to OK. Mám MDA I, SMS posílám přes Agenda Fusion 6.8.6.
Andrew_Vaca (1)|18.5.2007 21:18
Taky me MDA odesilalo SMS dvakrat se zapnutym Wisbar. Procet sem si tento topick a nasel sem reseni. Pro ty, kteri pouzivaji pouze Wisbar si pridejte v Nastaveni v "Řízení programových úloh" program "Zprávy SMS" a nastavte mu "Skrýt v seznamu programových úloh" (implicitne by tam mel byt uz ActiveSync a Phone). Pak staci potvrdit a je to. Wisbat bude poutlook pouze minimalizovat a ne zavirat a SMS uz pujdou jenom jednou ;-)