Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Meli jste nekdy/videli jste na Looxu 720/Looxech obecne vadny pixel?

IntEx_ce4you (130)|2.5.2005 22:43
Ahojda! Znamy mi nabizi uplne novy nerozbaleny Loox 720ku za velmi priznivou cenu s tim, ze jakmile krabici rozbalim, nemuzu to vratit (zaruka je 2 roky, ale na treba na jediny vadny pixel se zaruka nevztahuje). Podle meho nazoru by nic spatneho, krome vadneho pixelu by na mne eventualne bafnout nemelo a proto se ptam viz. nadpis, cili videli/meli jste nekdy bud primo na L720, nebo na Looxech obecne vadne pixely? Diky!
fisik_ce4you (115)|2.5.2005 22:53
LCD ma vlastnost ze proste nekde mit vadnej pixel muze ale i nemusi. Stejne se muze objevit treba za dyl ...
to je hold asi tvuj boj jak se rozhodnes ;)
IntEx_ce4you (130)|3.5.2005 00:39
[QUOTE="fisik"]LCD ma vlastnost ze proste nekde mit vadnej pixel muze ale i nemusi. Stejne se muze objevit treba za dyl ...
to je hold asi tvuj boj jak se rozhodnes ;)[/QUOTE]
Bohuzel vadnych pixelu mam plny zuby, pze kdyz jsem kupoval monitor (LCD Samsung 710T), tak jsem mel na stole 4, dokud ten posledni nemel ani jeden. Hodne noci jsem kvuli tomu nespal. Ale tedka se potykam s myslenkou koupit bud 720ku za 13500,- (vcetne dane) s nemoznosti prohlednuti, nebo za 14300,- (vcetne dane) koupit 718ku klasicky z e-shopu s moznosti vraceni do 14ti dnu. Spis by mne zajimalo, jestli uz nekdy nekdo v CR na neco takoveho u FSC natrefil (tedka procitam 4um na firstloox.org a tam uz se neco takoveho bohhuzel stalo)- Ach, to je dilema :(
Pavel Koza (4761)|3.5.2005 08:44
Na LOOX720 jsem dead pixel nevidel, ale na spouste dalsich zarizeni bohuzel ano (i na VGA). Posledni dobou je toho skutecne celkem dost, je to bohuzel cena za neustale stlacovani nakladu a cen vyrobku.

Strucne - je to loterie, muzete vyhrat, alei prohrat:)
Dzejkob (286)|3.5.2005 13:03
Problem je v tom, ze vetsinou se ty vadne pixely projevi az po delsim pouzivani, takze ani 14tidenni zaruka neni moc platna. Me se zjevil vadny pixel asi po 8 mesicich. Je ale nastesti poradne videt jen na cernem podkladu, ale i tak je to opruz :(.
oltcit (1098)|3.5.2005 14:05
No bad pixel :cool: Zatial.;)
Vadné pixely majú tendenciu sa množiť,čiže ak nemá na začiatku,tak je šanca že nebude mať vôbec...;) Viac ma trapi,že som kúpil Benq 937s+ a má dva vadné pixely,tak čakám, čo sa z toho vyvinie :sarcastic:
IntEx_ce4you (130)|3.5.2005 17:09
No z koncepce LCD je imho moznost "chytnuti" vadneho pixelu po case min pravdepodobne, nez nahoda na natrefeni kousku s jiz z vyroby objevenymi vadnymi pixely. Protoze precijenom je to jen tranzistor, potazmo kremik, takze se muze v uzke skupine pripadu stat, ze se jeste po vyrobe "dotvari", ale vetsinou uz se dalsi neobjevuji. Imho to chce dat kazdemu bodu "zahrivacku" a nechat ho delsi dobu blikat cely barveny spektrum. Diky tomu se teprve ukaze, "kdo je out" :-).
sorac (51)|3.5.2005 23:23
uz pouzivam loox dost dlho, asi 3 mesice a zatial nemam vobec vadne pixely...

dufam, ze ani nebudu...
Standa_ce4you (380)|4.5.2005 12:45
Mám svého Looxe cca sedm měsíců a od výroby má jeden vadný pixel :(( . Další už se neobjevily.
IntEx_ce4you (130)|4.5.2005 19:27
[QUOTE="Standa"]Mám svého Looxe cca sedm měsíců a od výroby má jeden vadný pixel :(( . Další už se neobjevily.[/QUOTE]
Jee tak to je nemile :(( . Ale jak se znam, tak budu mit taky smulu a minimalne jeden tam bude. Mimochodem, jak je to vubec s toleranci vadnych bodu z hlediska FSC? Na firstloox.org diskuzi jsem se docetl neco ohledne jednoho tolerovaneho bodu, coz bych za digitalni fotak a skoro 1000Kc rozdil v cene asi byl ochoten podstoupit :sarcastic: .
hybo (3107)|18.5.2005 00:40
je to sice trosku OT, ale treba ASUS dela TFT displaye (to LCD je spatnej nazev, ktery presel a zustal z prvnich typu displayu), ktere neobsahuji zadny vadny bod a davaji na to zaruku (zadna tolerance, proste vsechny body OK), dokonce si to i nazvali ZBD (Zero Bright Dot)
peter.nr (501)|18.5.2005 06:53
Ja mám Loox 720 necelé 4 mesiace a NO BAD PIXEL. :)
IntEx_ce4you (130)|18.5.2005 21:07
[QUOTE="hybo"]je to sice trosku OT, ale treba ASUS dela TFT displaye (to LCD je spatnej nazev, ktery presel a zustal z prvnich typu displayu), ktere neobsahuji zadny vadny bod a davaji na to zaruku (zadna tolerance, proste vsechny body OK), dokonce si to i nazvali ZBD (Zero Bright Dot)[/QUOTE]
Ano, pokud budeme presni, myslel jsem tedy LCD ve smyslu Liquid Crystal Display - display z tekutych krystalu coz takovy TFT (thin film transistor) bezpochyby je, jelikoz samotne TFT udava technologii daneho LCD :-)).
Dzejkob (286)|18.5.2005 21:12
[QUOTE="hybo"]je to sice trosku OT, ale treba ASUS dela TFT displaye (to LCD je spatnej nazev, ktery presel a zustal z prvnich typu displayu), ktere neobsahuji zadny vadny bod a davaji na to zaruku (zadna tolerance, proste vsechny body OK), dokonce si to i nazvali ZBD (Zero Bright Dot)[/QUOTE]

To jsou mi novinky, nevis kde to maji presne formulovany ? Plati to i na PDA?
hybo (3107)|19.5.2005 08:08
[QUOTE="Dzejkob"][QUOTE="hybo"]je to sice trosku OT, ale treba ASUS dela TFT displaye (to LCD je spatnej nazev, ktery presel a zustal z prvnich typu displayu), ktere neobsahuji zadny vadny bod a davaji na to zaruku (zadna tolerance, proste vsechny body OK), dokonce si to i nazvali ZBD (Zero Bright Dot)[/QUOTE]

To jsou mi novinky, nevis kde to maji presne formulovany ? Plati to i na PDA?[/QUOTE]

ne, je to jen konkretni rada monitoru, zatim, spise jsem tim chtel rict, ze uz i tahle vlastnost muze byt "vyzadovana" zakaznikem, co si zaplati
markjag (386)|19.5.2005 09:56
No ja som zatial vadny pixel nemal nikde. A to som rad. Rodicia maju LCD monitory BENQ co nie je ziadna slavna znacka a presto nema vadne pixeli. Na mobile som nemal tiez vadny. Chystam sa kupit Looxa a ako tak citam tuto diskusiu normalne sa ho bojim kupit bez vyskusania. Oplati sa kupovat bez vyskusania? Aka sanca je ze tam ten vadny pixel bude? Vidimz e asi dost velka...
IntEx_ce4you (130)|25.5.2005 17:30
Tak, odedneska jsem taky zatim stastnym (:D ) majitelem Looxe 720ky. Zkousel jsem na nem lupou hledat vadne pixely, ale nastesti bezuspesne. Zatim jedine, co mi na nem vadi jsou 2-3 skrabanecky z vyroby a mirne rozvrzana konstrukce (teda presneji zadni kryt) - ale co, snad se to casem podda. Jinak folii mam nasazenou (toho jsem se bal ze vseho nejvice) az na par smitek v okrajich celkem uspesne (osvedcila se mi metoda, kterou uvadeji na obalu - Brando - tj. nejdriv poodlepit, "narychtovat" na horni okraj tak, aby to slo rovne a pak stahovat smerem ke spodni casti displaye). Jinak co se tyce zvuku, je to samozrejme, jako vsechna FSC zarizeni - spicka! (alespon pro mne), kam se na to hrabe nejakej Acer N50 - nesrovnatelne!
Pavel Koza (4761)|27.5.2005 12:16
Chapejte - to neni tak, ze KAZDE zarizeni ma nejaky vadny pixel. Jenze i kdyz se technologie vyroby neustale zlepsuje, jeste vice stoupaji pozadavky na nizkou cenu a tak se proste nejake te vyrobni vade nezabrani. Statisticky vzato je pocet problematickych displeju velmi maly, ale statistika plati jen u velkych cisel....

Takze se vam muze klidne stat jak to, ze koupite do firmy 50 PDAcek a vsechny budou perfektni, jako to, ze si koupite dve Pocket PC a oba budou mit jeden spatny pixel... Jde o stesti a pak pripadne o ostrych loktech;)
IntEx_ce4you (130)|28.5.2005 16:41
[QUOTE="Pavel Koza"]Chapejte - to neni tak, ze KAZDE zarizeni ma nejaky vadny pixel. Jenze i kdyz se technologie vyroby neustale zlepsuje, jeste vice stoupaji pozadavky na nizkou cenu a tak se proste nejake te vyrobni vade nezabrani. Statisticky vzato je pocet problematickych displeju velmi maly, ale statistika plati jen u velkych cisel....

Takze se vam muze klidne stat jak to, ze koupite do firmy 50 PDAcek a vsechny budou perfektni, jako to, ze si koupite dve Pocket PC a oba budou mit jeden spatny pixel... Jde o stesti a pak pripadne o ostrych loktech;)[/QUOTE]
Vzdyt toto je prece jasna samozrejmost :-) , ale jiz nektere firmy (Samsung) garantuji u svych LCD (TFT) monitoru 0 vadnych bodu (bohuzel jen v Asii a Japonsku), takze jde hlavne o politiku firmy, jestli kazdy display pusti do sveta, nebo maji nejakou vystupni kontrolu, ktera veskere defektni displaye vyradi. Na druhou stranu, od zarizeni za +/- 16kKc bych uz cekal mirnou dokonalost, zvlast kdyz je tech bodu podstatne mene, nez na klasickych LCD (TFT) monitorech.
hybo (3107)|29.5.2005 08:33
o tom jsem tu jiz psal, i u nas jsou Asus monitory nekterych rad z rady ZBD, neni problem dat na trh jen bezchybny display, to technologicky jde, ale pak se vyrobeny "odpad" neproda (pokud nejde pouzit jinde, kde ZBD negarantuji) a jeho cena se musi nekde promitnou. Jo a zarizeni za 15tis, pokud mysleno jest PDA, pak to neni moc penez :-) ja mel Jornadu 680, ktera sveho casu stala temer 65000 korunek sk a reknu vam, to byla spoust na diplayi. Dalsi vec je, ze ani technologie nezaruci 100% bezchybnost, ale u rad kere se hrdi ZBD Vam to bez problemu vymeni.

co se tyce ostrych loktu, Ty taky nepomuzou, protoze bud si to PDa nevemete, nebo jej vratite v zakonem stanovenou dobu bez udani duvodu, ale nasledne prijit s vadou pixelu je uz na dobre vuli prodejce, jestli to veme, nebo ne, nebo spise prijimaciho technika v servisu. U prodejce je to tezke, jemu to dodavatel taky neveme, nebo jen s poplatkem, takze bud na tom nakonec nevydela, potazmo i prodela, nebo to proda nekomu jinemu, coz je nestastne, nesolidni a temer s jistotou spatne reseni.
IntEx_ce4you (130)|30.5.2005 07:01
Prave proto si myslim, ze je lepsi objednaavat tato zarizeni pres Internet, kde si ho clovek v klidu prohledne a kdyz se mu na nem neco nezda, nemusi se starat, jestli je to vada reklamovatelna, nebo neni - proste ho do 14ti dnu vrati. Bohuzel jsem toto musel udelat s ne ani pred tydnem objednanym Looxem 720, kde se projevila "vada" displaye, ze dotykova vrstva nebyla ve vsech castech stejna (dotykova folie byla zvlnena a v nekterych mistech i cca 1mm nad displayem). Nevim, jak by se to reklamovalo, ale subjektivne si myslim, ze by s tim byl problem, protoze, kdyz se na zvlnenou cast zatlacilo (byl citit propad), tak to fungovalo (samozrejme se sila nasobila s nanesenim folie).
hybo (3107)|30.5.2005 07:10
jiste, to delat muzete, ale udelate to prodejci jen jednou, mozna dva krat a priste Vam objednavku nevyridi ;) pak musite kupovat jinde. Samozrejme, ne proto, ze na to pravo nemate, ale proto, ze je to pro nej neekonomicke. Jinak k te vrstve, je to relativne bezna veci, ona vrstva neni "naplacnuta" presne na display, nijak nalepena ani nic podobne. Pokud je to ale extrem, je to reklamovatelne.
IntEx_ce4you (130)|31.5.2005 00:21
Vyse zminovana vada nebyla bohuzel jedina. Podstatnejsi veci byla nefunkcnost VoIP repracku. Zkousel jsem VoIP software (Skype, SJPhone, ...), hral si s OzSpeaker, ale zanic jsem ho nemohl privest k zivotu. Procetl jsem si zdejsi diskuze a vsem pri zakladnim spusteni alespon Skype hraje...mne ne...treba na SJPhone bylo ticho, ale na sluchatka to chodilo bez problemu. Za dalsi mi prislo mechanicke provedeni tak nejak odflaknute (srovnaval jsem s fotkami v recenzi tady na CE4you, ale takove mezery, jako jsem mel ja, jsem tam opravdu nenasel), stacilo uchopit PDA do ruky a cele to vrzalo a cele se to doslova prohybalo v ruce). Tyto vady jsem vsak nechtel reklamovat, protoze se mi nechtelo cekat 30dni na vyrizeni reklamace s tim, ze mi prijde zarizeni opravovane, takze jsem se domluvil s technikem provadejicim tyto reklamace, aby mi zarizeni vymenil. Uvidime, jak se k tomu ve vysledku e-shop postavi, prinejhorsim mi nezbude nic jineho, nez PDA objednat na jine udaje (firmu). :?
Boox (8)|9.6.2005 08:37
Mám looxe 600 asi 2 roky a nemám žádný vadný pixel.:D Doufám že se ani žádný neobjevý, protože jsem si ho oblíbil a vadný pixel by mě pěkně naštval.:mad: :evil:
Unambiguous_ce4you (8)|15.6.2005 22:06
Dnes som kúpil Pocket Loox 178 - zatiaľ je to bez vadných pixelov:). Mal som v ruke tiež jednu 720 a displej bol tiež OK.
padrinos (72)|5.7.2005 10:12
no tak sem si vymenil PDA mell sem neaktivni display. vse v poho a pak cumim jako puk. a on to vadny pixel sem z toho naprasky!!! na jeden se nevztahuje zaruka??? a na kolik se jich uz vztahuje?? diky
hybo (3107)|5.7.2005 10:53
no, smula, zaruka se nevztahuje ani na jeden, ani na dva a ani na tri, kazdy to ma jinak, ale v principu jde bud o relativne velkej pocet, nebo o velkou hustotu na najekou plochu...
IntEx_ce4you (130)|5.7.2005 18:40
[QUOTE="hybo"]no, smula, zaruka se nevztahuje ani na jeden, ani na dva a ani na tri, kazdy to ma jinak, ale v principu jde bud o relativne velkej pocet, nebo o velkou hustotu na najekou plochu...[/QUOTE]
Tady musim opravit, protoze na 3 uz se zaruka vztahuje a dokonce si myslim, ze pri poctu pixelu u tohoto displaye se muze vztahovat i na 2, ale to uz si nejsem 100% jisty.