Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 28 z 28

Téma: Meli jste nekdy/videli jste na Looxu 720/Looxech obecne vadny pixel?

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

No ja som zatial vadny pixel nemal nikde. A to som rad. Rodicia maju LCD monitory BENQ co nie je ziadna slavna znacka a presto nema vadne pixeli. Na mobile som nemal tiez vadny. Chystam sa kupit Looxa a ako tak citam tuto diskusiu normalne sa ho bojim kupit bez vyskusania. Oplati sa kupovat bez vyskusania? Aka sanca je ze tam ten vadny pixel bude? Vidimz e asi dost velka...
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Tak, odedneska jsem taky zatim stastnym ( ) majitelem Looxe 720ky. Zkousel jsem na nem lupou hledat vadne pixely, ale nastesti bezuspesne. Zatim jedine, co mi na nem vadi jsou 2-3 skrabanecky z vyroby a mirne rozvrzana konstrukce (teda presneji zadni kryt) - ale co, snad se to casem podda. Jinak folii mam nasazenou (toho jsem se bal ze vseho nejvice) az na par smitek v okrajich celkem uspesne (osvedcila se mi metoda, kterou uvadeji na obalu - Brando - tj. nejdriv poodlepit, "narychtovat" na horni okraj tak, aby to slo rovne a pak stahovat smerem ke spodni casti displaye). Jinak co se tyce zvuku, je to samozrejme, jako vsechna FSC zarizeni - spicka! (alespon pro mne), kam se na to hrabe nejakej Acer N50 - nesrovnatelne!

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Chapejte - to neni tak, ze KAZDE zarizeni ma nejaky vadny pixel. Jenze i kdyz se technologie vyroby neustale zlepsuje, jeste vice stoupaji pozadavky na nizkou cenu a tak se proste nejake te vyrobni vade nezabrani. Statisticky vzato je pocet problematickych displeju velmi maly, ale statistika plati jen u velkych cisel....

Takze se vam muze klidne stat jak to, ze koupite do firmy 50 PDAcek a vsechny budou perfektni, jako to, ze si koupite dve Pocket PC a oba budou mit jeden spatny pixel... Jde o stesti a pak pripadne o ostrych loktech

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    Chapejte - to neni tak, ze KAZDE zarizeni ma nejaky vadny pixel. Jenze i kdyz se technologie vyroby neustale zlepsuje, jeste vice stoupaji pozadavky na nizkou cenu a tak se proste nejake te vyrobni vade nezabrani. Statisticky vzato je pocet problematickych displeju velmi maly, ale statistika plati jen u velkych cisel....

Takze se vam muze klidne stat jak to, ze koupite do firmy 50 PDAcek a vsechny budou perfektni, jako to, ze si koupite dve Pocket PC a oba budou mit jeden spatny pixel... Jde o stesti a pak pripadne o ostrych loktech
    Vzdyt toto je prece jasna samozrejmost :-) , ale jiz nektere firmy (Samsung) garantuji u svych LCD (TFT) monitoru 0 vadnych bodu (bohuzel jen v Asii a Japonsku), takze jde hlavne o politiku firmy, jestli kazdy display pusti do sveta, nebo maji nejakou vystupni kontrolu, ktera veskere defektni displaye vyradi. Na druhou stranu, od zarizeni za +/- 16kKc bych uz cekal mirnou dokonalost, zvlast kdyz je tech bodu podstatne mene, nez na klasickych LCD (TFT) monitorech.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

o tom jsem tu jiz psal, i u nas jsou Asus monitory nekterych rad z rady ZBD, neni problem dat na trh jen bezchybny display, to technologicky jde, ale pak se vyrobeny "odpad" neproda (pokud nejde pouzit jinde, kde ZBD negarantuji) a jeho cena se musi nekde promitnou. Jo a zarizeni za 15tis, pokud mysleno jest PDA, pak to neni moc penez :-) ja mel Jornadu 680, ktera sveho casu stala temer 65000 korunek sk a reknu vam, to byla spoust na diplayi. Dalsi vec je, ze ani technologie nezaruci 100% bezchybnost, ale u rad kere se hrdi ZBD Vam to bez problemu vymeni.

co se tyce ostrych loktu, Ty taky nepomuzou, protoze bud si to PDa nevemete, nebo jej vratite v zakonem stanovenou dobu bez udani duvodu, ale nasledne prijit s vadou pixelu je uz na dobre vuli prodejce, jestli to veme, nebo ne, nebo spise prijimaciho technika v servisu. U prodejce je to tezke, jemu to dodavatel taky neveme, nebo jen s poplatkem, takze bud na tom nakonec nevydela, potazmo i prodela, nebo to proda nekomu jinemu, coz je nestastne, nesolidni a temer s jistotou spatne reseni.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Prave proto si myslim, ze je lepsi objednaavat tato zarizeni pres Internet, kde si ho clovek v klidu prohledne a kdyz se mu na nem neco nezda, nemusi se starat, jestli je to vada reklamovatelna, nebo neni - proste ho do 14ti dnu vrati. Bohuzel jsem toto musel udelat s ne ani pred tydnem objednanym Looxem 720, kde se projevila "vada" displaye, ze dotykova vrstva nebyla ve vsech castech stejna (dotykova folie byla zvlnena a v nekterych mistech i cca 1mm nad displayem). Nevim, jak by se to reklamovalo, ale subjektivne si myslim, ze by s tim byl problem, protoze, kdyz se na zvlnenou cast zatlacilo (byl citit propad), tak to fungovalo (samozrejme se sila nasobila s nanesenim folie).

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

jiste, to delat muzete, ale udelate to prodejci jen jednou, mozna dva krat a priste Vam objednavku nevyridi pak musite kupovat jinde. Samozrejme, ne proto, ze na to pravo nemate, ale proto, ze je to pro nej neekonomicke. Jinak k te vrstve, je to relativne bezna veci, ona vrstva neni "naplacnuta" presne na display, nijak nalepena ani nic podobne. Pokud je to ale extrem, je to reklamovatelne.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Vyse zminovana vada nebyla bohuzel jedina. Podstatnejsi veci byla nefunkcnost VoIP repracku. Zkousel jsem VoIP software (Skype, SJPhone, ...), hral si s OzSpeaker, ale zanic jsem ho nemohl privest k zivotu. Procetl jsem si zdejsi diskuze a vsem pri zakladnim spusteni alespon Skype hraje...mne ne...treba na SJPhone bylo ticho, ale na sluchatka to chodilo bez problemu. Za dalsi mi prislo mechanicke provedeni tak nejak odflaknute (srovnaval jsem s fotkami v recenzi tady na CE4you, ale takove mezery, jako jsem mel ja, jsem tam opravdu nenasel), stacilo uchopit PDA do ruky a cele to vrzalo a cele se to doslova prohybalo v ruce). Tyto vady jsem vsak nechtel reklamovat, protoze se mi nechtelo cekat 30dni na vyrizeni reklamace s tim, ze mi prijde zarizeni opravovane, takze jsem se domluvil s technikem provadejicim tyto reklamace, aby mi zarizeni vymenil. Uvidime, jak se k tomu ve vysledku e-shop postavi, prinejhorsim mi nezbude nic jineho, nez PDA objednat na jine udaje (firmu). :?

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Mám looxe 600 asi 2 roky a nemám žádný vadný pixel. Doufám že se ani žádný neobjevý, protože jsem si ho oblíbil a vadný pixel by mě pěkně naštval. :

Nováček
    Registrace
    Jun 2005

Dnes som kúpil Pocket Loox 178 - zatiaľ je to bez vadných pixelov. Mal som v ruke tiež jednu 720 a displej bol tiež OK.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2005

no tak sem si vymenil PDA mell sem neaktivni display. vse v poho a pak cumim jako puk. a on to vadny pixel sem z toho naprasky!!! na jeden se nevztahuje zaruka??? a na kolik se jich uz vztahuje?? diky

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

no, smula, zaruka se nevztahuje ani na jeden, ani na dva a ani na tri, kazdy to ma jinak, ale v principu jde bud o relativne velkej pocet, nebo o velkou hustotu na najekou plochu...

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Citace Původně odesláno od hybo
    no, smula, zaruka se nevztahuje ani na jeden, ani na dva a ani na tri, kazdy to ma jinak, ale v principu jde bud o relativne velkej pocet, nebo o velkou hustotu na najekou plochu...
    Tady musim opravit, protoze na 3 uz se zaruka vztahuje a dokonce si myslim, ze pri poctu pixelu u tohoto displaye se muze vztahovat i na 2, ale to uz si nejsem 100% jisty.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Setkali jste se nekdy se jmenem Miloslav Hebky?
    Od elit v sekci Off topic diskuze
    Reakcí: 8
    Poslední příspěvek: 05-07-2005, 11:38
  2. Vadný display na všech LOOXech 720???
    Od tomogo v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 17
    Poslední příspěvek: 16-02-2005, 11:13
  3. Jaké jste měli v minulosti kapesní počítače
    Od hlp v sekci Windows Mobile a Windows CE
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 31-01-2005, 09:02
  4. Reakcí: 21
    Poslední příspěvek: 04-03-2003, 09:51