Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak donutit programy, aby běžely ze STORAGE nebo ze STORAGE CARD případně z EXT-ROM

Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.5.2005 14:48
Na základě četných dotazů se pokusím vysvětlit postup jak udělat to, že po HR ( Hard Resetu ) na zařízeních POCKTEPC, budou fungovat programy uložené ve „STORAGE“ nebo „STORAGE CARD“ případně z „EXT-ROM“ aniž by se musely tyto programy znovu instalovat a byly všechny parametry programů nastaveny tak jak my potřebujeme.

Další a podle mne VELKOU VÝHODOU bude i to, že některé programy ( PhoneDashboard, GPRSMonitor .... ) pracují s daty které potřebují i v budoucnu. Pokud si třeba nainstalujete program GPRSMonitor ( snad tento program každý zná - statistika přenesených dat a s ní spojené náklady) „klasicky“ do RAM, a budete tento program používat třeba 2 měsíce, a pak provedete HR ( pokud se neprovede sám a dřív ), přijdete o všechnu tuto statistiku připojení. A pokud někdo dělá HR častěji, tak mu vlastně je tento program co se týče sledování přenesených dat na nic.
Ale když budete mít tento program ( spolu s datovým souborem ) uložen ve STORAGE ( ten doporučuji ) nebo ve STORAGE CARD, tak budete mít přehled o datech i za rok, přestože za tu dobu budete mít třeba i 50 HR. To stejné se týká i třeba programu PhoneDashboard, který zas sleduje veškeré volání a náklady s ním spojené, takže máte možnost se podívat kolik minut jste provolali před půl rokem.

Tento článek jsem z počátku psal na konkrétní program, a tak aby to pochopili všichni, ale zjistil jsem, že by pak byl velmi dlouhý na několik stránek. A u každého programu jsou nějaká specifika. A jelikož neznám znalosti jiných, tak nevím do jaké hloubky to vysvětlovat.
A tak jsem ho smazal a budu se snažit vysvětlit postup pouze obecně a v bodech. Protože popsat přesný postup jak třeba provést hledání v registrech se dá napsat na jednu řádku nebo na víc jak půl stránky. Kdybych to vysvětloval na promítaném plátně, tak to vysvětlím za 5 minut, ale popsat jak se co dělá jen v písemné formě už není tak lehké. Kdo to nezkusil, tak nepochopí. :)

Tolik na úvod. A teď hurá na to.
Chceme, aby byl program, který si nazveme třeba „XXXXX“ provozován z místa STORAGE\PROGRAMY\XXXXX a po případném HR bylo možno tento program provozovat z tohoto umístění včetně všech jeho nastavení.

Budeme potřebovat tyto programy :
1. Program na stolní PC k porovnání souborů ( například Compare It 3.8 )
2. Program na POCKETPC na úpravu registrů – například Kilmist Registry Editor 2.5
Samozřejmě můžete použít i jiný program na úpravu registrů, ale musí umět „Export“ registrů a vyhledávání. A je dobré pokud umí i asociovat svou koncovku ( *.reg ).


Obecný postup. Provedeme :
1. HR Svého zařízení
2. Instalaci programu na úpravu registrů do zařízení POCKETPC.
3. Export všech registrů do soboru „Registry1“
4. Instalaci Svého programu XXXXX. Je jedno jestli přes AktiveSync nebo přímo CABem.
5. Nastavení všech možných nastavení které program XXXXX požaduje. ( V případě GPRSMonitor nastavení jednotek, začátek účtovací období atd, prostě všechna nastavení co ten náš program požaduje. )
6. SR Svého zařízení
7. Spuštění programu na úpravu registrů a Export všech registrů do souboru „Registry2“
8. Zkopírování programu z adresáře \PROGRAM FILES\XXXXX do adresáře \STORAGE\PROGRAMY\XXXXX
9. Zkopírování souborů Registry1 a Registry2 do stolního PC
10. Spuštění programu na stolním PC na porovnání souborů.
11. Porovnání obou souborů
12. Export rozdílných větví
13. Jednotlivé vyexportované soubory spojíme v jeden soubor „Registry3“
14. Editaci souboru „registry3“ – kde upravíme všechny cesty k souborům *.exe, *.dll a k případným adresářů, tak aby opravená cesta odpovídala cestě k programu kam jsme ho zkopírovali. V našem případě \STORAGE\PROGRAMY\XXXXX. Jinými slovy upravíme cesty z \PROGRAM FILES\XXXXX na \STORAGE\PROGRAMY\XXXXX
15. Zkopírování souboru „Registry3“ do Storage
16. HR přístroje
17. Instalaci programu na úpravu registrů do zařízení POCKETPC.
18. Import registrů ze souboru „Registry3“ , který jsme si nakopírovali do STORAGE
19. SR přístroje
20. A je to. :D

Tipy :
• Případně upravené registry můžeme předělat do CABu a pak není potřeba provádět bod 17 a 18. a po HR provést instalaci tohoto CABu.
• Některé programy si instalují různé *.dll knihovny do adresáře WINDOWS. Pokud to program nevyžaduje nutně mít tuto knihovnu přímo v adresáři WINDOWS, tak doporučuji tyto knihovny zkopírovat do nového umístění a odkazovat se cestou přímo na ně. A pak nebude už potřeba tyto knihovny kopírovat.
• V případě odkazů do EXT-ROM, doporučuji používat programy, které neprovádí zápis do souborů nebo je nutno povolit zápis do této oblasti.
• V případě odkazů do STORAGE CARD, nezapomeňte, že paměťová karta musí být přítomna.
• Samozřejmě, že cestu k programu lze udělat jakoukoliv


Moje poznatky k programům, které osobně používám na TODAY a mám je instalované ve STORAGE :

- PhoneDashboard – nic zvláštního.
- GPRS Monitor – je nutno, mít zástupce „Spb GPRS Notify.lnk“ v adresáři Startup ( po spuštění ). Jelikož mám tento program uložen v adresáři : \Storage\Programy\GPRSMonitor\ , tak v mém případě je v tomto zástupci příkaz : 46#"\Storage\Programy\GPRSMonitor\GPRSNotify.exe"
- WeatherPanel – u tohoto programu je nutno mít knihovnu "MarsUtil.dll , v adresáři WINDOWS.

Výše uvedené specifika řeším pomocí Svého CABu, který instaluji jako první po HR. Pomocí něj si nastavím celý přístroj k obrazu Svému. Počínaje jiným vyzváněním, intenzity osvětlení, nastavení kompletně celého TODAY, zástupce programů na EXT-ROM, oblíbené stránky pro Explorer, registraci jednotlivých programů a hlavně jejich nastavení. ( třebu u programů pracujících s GPS nemusím už znovu nastavovat typy GPS a porty na kterých spojení probíhá nebo u ICQ už mám jméno a heslo ...), atd atd.…. Podle mne lze nastavit SKORO vše.

Jediné co se mi nepodařilo zjistit a musím dělat ručně :
- Nastavení zámku tlačítek
- A nefunguje změna účtů z ActiveSync na SMS. V registrech jsem to našel kde se to mění, ale i přesto se to musí udělat ručně.
Ale to už je zas o něčem jiném. ;)
yasmeene2 (794)|2.5.2005 18:13
Dají se ty registry importovat rovnou hardresetem? Jako že bych si do ExtROM dal registry i program a on by se mi nainstaloval registrovaný a nastavený..
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|2.5.2005 19:21
[QUOTE="yasmeene2"]Dají se ty registry importovat rovnou hardresetem? Jako že bych si do ExtROM dal registry i program a on by se mi nainstaloval registrovaný a nastavený..[/QUOTE]

ANO :
- V případě, že máš v EXT-ROM instalaci programu na úpravu Registry, který umí asiciovat koncovku ( *.reg) tak použiješ příkaz EXEC. ( Toto však nemám vyzkoušeno. )
- A nebo si ty registry udělej ve vlastním CABu, který si spustíš jako poslední program z EXT-ROM, nebo předposlední pokud používáš češtinu. Ta totiž provádí závěrečný SR. ;)


Ono však stačí provést import registrů po HR ručně ( Samozřejmě musí být nainstalován program na úpravu registrů).
A hned je všechno zaregistrováno a nastaveno jak potřebuješ.

Výhody ručního importu oproti vlastnímu CABu:
+ jednoduchost
+ přehlednost
+ rychlejší opravy
- kdokoliv si může přečíst údaje k registrovaným programům
Protože je vše v citelné podobě.

Výhody CABu oproti ručnímu importu :
++ není potřeba program na úpravu registrů
+ složitější čtení registrační údajů
- některé programy mají hodně registrů a upravovat pokaždé svůj CAB je pracné.
sysoft (21)|15.7.2005 11:09
[QUOTE="JirkaP."]

Výhody CABu oproti ručnímu importu :
++ není potřeba program na úpravu registrů
+ složitější čtení registrační údajů
- některé programy mají hodně registrů a upravovat pokaždé svůj CAB je pracné.
[/QUOTE]

JJ ja pouzivam na caby naturallinstaller a v nem musim kazdou hodnotu zadavat zvlast :( nebo vite nekdo o nejakem lepsim cabmakeru ktery umi import z *.reg ?

zatim to resim HR- resco - SR - *.reg
ElSoft (1244)|15.7.2005 11:21
Zkus WinCE CAB Manager, ten import registru podporuje (ovsem nic neni bezchybny, tusim ze je trochu prolem se zalomenymi radky), ke stazeni zde
sysoft (21)|15.7.2005 11:26
Dekuji dekuji :) jdu na to mrknout
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|15.7.2005 11:59
[QUOTE="sysoft"]
JJ ja pouzivam na caby naturallinstaller a v nem musim kazdou hodnotu zadavat zvlast :( nebo vite nekdo o nejakem lepsim cabmakeru ktery umi import z *.reg ?

zatim to resim HR- resco - SR - *.reg[/QUOTE]

Moc Tvému dotazu nerozumím. Můžeš dotaz popsat podrobněji.
Jedná se Ti o Import - Export do soboru, nebo o zápis v sekci "RegSettings" v konkrétním souboru *.inf ( zdrojového souboru pro *.CAB).
sysoft (21)|15.7.2005 12:13
to JirkaP. : mam vyexportovane reb soubory a potrebuju je dostat do registru po HardResetu

mel sem asi napsat HR- resco explorer - SR - *.reg

ale s tim WinCE CAB Managerem uz je to vyresene :) jeste jednou dik ElSoft
Jiří Pospíšil_ce4you (923)|15.7.2005 13:26
[QUOTE="sysoft"]to JirkaP. :
ale s tim WinCE CAB Managerem uz je to vyresene :) jeste jednou dik ElSoft[/QUOTE]

Na IMPORT - EXPORT můžeš použít jakýkoliv program na úpravu registrů, který podporuje Import - Export. Podívej do sekce Freeware, nebo použij Hledej v diskuzích, kde už bylo napsáno o programech na úpravu registrů poměrně dost.

WinCE CAB Managerem slouží trošku k něčemu jinému, ale když Ti pomohl, tak se nic neděje. ;)
sysoft (21)|15.7.2005 17:01
IMPORT - EXPORT je mi jasny ale programky co jsem zkousel tak mi nefachcily po instalaci z extendet rom asociace se vytvorily az po softresetu a import uz byl na uzivateli a chtel jsem to sfouknout pred restartem :) a hledal jsem tady na servru a nasel :) Vytváříme instalační CAB soubory (nejen pro vývojáře)