Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Compact - už vím, jak na modem přes USB

Vladimír Klaus (35)|1.5.2005 11:48
Ahoj,

po několika hodinách zkoumání se mi podařilo rozpohybovat modem a také přijít na to, jak to celé asi funguje. Návod píšu především proto, že T-M Communication Centre zařízení nenajde a je to třeba udělat ručně. Prosím znalce, aby mě upozornili na nepřesnosti či omyly a přidali něco ze své studnice ;). Díky.

Ještě musím upozornit na to, že zde uváděné české výrazy jsou volným překladem anglických Windows...

Před instalací:
--------------------
V návodu chytře píšou (str. 122), abyste zkontrolovali, zda máte na doprovodném CD soubory USBMDM a USBModem_Dialer. Připadá mi to celkem vtipné - pokud jsou potřeba, tak pro by tam neměly být, že? V mém případě šel T-M ještě o krok dál a CD do balení vůbec nepřiložil :( Pomohl až známý, na jehož CD byl alespoň prvně zmíněný soubor USBMDM.INF.

Instalace modemu:
--------------------------
1) V návodu píšou, abych v ActiveSync zakázal připojení přes COM port a také zakázal IR přenos. Učinil jsem tak. Také se ujistěte, že nemáte připojený USB kabel.
2) Na MDAc jsem spusil Modem, zvolil USB připojení a stiskl tlačítko Start
3) Nyní jsem připojil MDAc přes USB k PC - Windows naleznou nové zařízení HTC USB Modem a zobrazí průvodce
4) V průvodci zvolte nepřipojovat k Windows Update, na další obrazovce vyberte Instalovat ze seznamu míst, na další nalistujte cestu s výše uvedeným souborem na CD, tedy asi \OEM\Drivers a potvrďte
5) Poté se objeví, že se nejedná o otestovaný SW, ale dejte pokračovat
6) Za chvíli je modem nainstalován

Nastavení připojení:
---------------------------
Možná kdybych měl USBModem_Dialer, tak se vše udělá samo, ale jde to i bez něj...
1) V ovládacích panelech vyberte Připojení k síti a spusťte "Vytvořit nové připojení"
2) Vyberte "Připojení k internetu", dále "Ruční nastavení připojení", dále "Připojení přes modem"
3) Jako ISP název si zvolte třeba "MDAc"
4) Jako telefonní číslo zadejte *99#
5) Uživatelské jméno, heslo můžete nechat prázdné, další dvě zaškrtávátka také nechte zaškrtnuté
6) Na závěr se hned ukáže dialog "Připojení MDAc". Pokud ho příště nechcete vidět, zvolte Vlastnosti a v dalším dialogu na záložce zrušte zaškrtnutí "Ptát se na jméno a heslo" a "Ptát se na telefonní číslo"
7) Vše potvrďte. Pokud máte stále spuštěn modem, dojde k vytočení čísla a připojení. Na MDAc vidíte na obrazovce modemu žlutě svítící čtvereček "Připojení" a při práci budou barevně blikat i ty další dva.

Jak přepínat mezi Modemem a ActiveSync:
---------------------------------------------------------
No dost blbě. V tomto bodě jsem tím strávil dost času neboť jsem se snažil přepínat funkce jen spuštěním/zastavením modemu a spuštěním/zastavením ActiveSync. Jenže to je málo. Bohužel je nezbytné především fyzické odpojení/zapojení USB kabelu.

Jak na modem:
1) odpojte USB kabel
2) ActiveSync - Nastavení připojení - zrušte zaškrtnutí "Umožnit připojení k tomuto počítači pomocí rozhraní USB" a potvrďte - ikonka ActiveSync vedle hodin bude šedivá s červeným kolečkem a bílým křížkem
3) V MDAc spusťte modem a stiskněte Start
4) Připojte USB kabel - během několika vteřin se modem najde a je použitelný Lze to kontrolovat v Ovládacích panelech - Modemy a na záložce Modemy uvidíte buď Not present a nebo třeba COM4

Jak na ActiveSync:
1) Zastavte modem tlačítkem Stop
2) odpojte USB kabel (v tu chvíli se u výše uvedeného modemu objeví právě Not present)
3) ActiveSync - povolte USB připojení a potvrďte
4) zapojte USB kabel

Co mi ještě není moc jasné:
----------------------------------------
1) kdy, jak, a proč se na MDAc přepíná ikonka Připojení mezi "velkým G" a "šipečkama s křížkem". Obé nabízí GPRS připojení.
2) proč má modem rychlost jen 28,8 Kbps i když mi to subjektivně přijde stejné jako Siemens S45 s 57 Kbps
3) co znamená, když mi bliká žlutá dioda (myslím tím tu fyzickou nad displejem). Chvílema jsem měl pocit, že bliká jen, když je modem připojen, ale teď to nedělá (svítí stále, protože se nabíjí).
4) proč při tapnutí na OK na obrazovce modemu dojde k přerušení spojení - kdyby tam alespoň byl křížek :?

Vladimír Klaus
Barrby (30)|8.5.2005 23:07
Velký díky za náročnou cestu objevitele :)) :yes:
Kdyby se ti v tom chtělo pokračovat, bylo by super, kdybys (nebo kdokoli jinej) odhalil a stejnym způsobem sepsal postup i pro použití MDA compact jako Bluetooth modemu. :oops:

Díky! :D
Barrby (30)|9.5.2005 00:09
Spustim BT modem na MDA, z notebooku chci vytočit nainstalovaný SSA spojení Dial Up, ale skončí to chybou 692 (?).

Čemu nerozumim:
Proč se pokaždý, když na MDA stopnu BT modem, vypne radiová část, tj. musim znova zadávat PIN ...? :mad: :(
Miloš Strouhal (3997)|9.5.2005 00:52
[QUOTE="Barrby"]Spustim BT modem na MDA...proč se pokaždý, když na MDA stopnu BT modem, vypne radiová část, tj. musim znova zadávat PIN ...? :mad: :( [/QUOTE]Tak BT modem vůbec nespouštěj, není to vůbec potřeba, stačí dát vytočit a Compact se připojí..
Orloj_ce4you (299)|10.5.2005 14:10
nevite nekdo jak to prosim rozchodit s oskarem? jake telfoni cislo se vytaci?
beecher (9270)|10.5.2005 14:21
[QUOTE="Orloj"]nevite nekdo jak to prosim rozchodit s oskarem? jake telfoni cislo se vytaci?[/QUOTE] *99#
blackdot_ce4you (139)|5.6.2005 23:37
Mam ted motorolu mpx 200 a podle tohoto navodu sleduji ze se pripojeni provadi obdobnym zpusobem.
Tzn ze kdyz uz si pripojim PC k internetu pres MDA tak se me nikdo nedovola, ani SMS neprijde. Proste prakticky umrtvim cele zarizeni. Docela bych byl rad kdyby me to nekdo vysvetlil. Dekuji
Pavel Koza (4761)|7.6.2005 10:02
No ja nevim, na MDA Compact se mi da dovolat i kdyz jsem pripojen pres MDA. Jediny problem muze byt ve chvili, kdy stahuji nejaky velky objedm dat. Pak snad neprojde ze site informace o tom, ze mi nekdo vola... Ale pri beznem browseni se mi dovolat da (ted jsem pro jistotu zkousel...).
blackdot_ce4you (139)|7.6.2005 11:38
[QUOTE="Pavel Koza"]No ja nevim, na MDA Compact se mi da dovolat i kdyz jsem pripojen pres MDA. Jediny problem muze byt ve chvili, kdy stahuji nejaky velky objedm dat. Pak snad neprojde ze site informace o tom, ze mi nekdo vola... Ale pri beznem browseni se mi dovolat da (ted jsem pro jistotu zkousel...).[/QUOTE]
Jasne to je docela bezny jev i u mobilu. Jen mam motorolu MPx 200 a tam se celej mobil udajne prepne do rezimu MODEM a pak je telefon jakoby nepouzitelny. Podle tohoto postupu to prave vypada obdobne.
Suri_ce4you (117)|8.6.2005 15:25
Nemůžete sem někdo pověsit ty CD soubory USBMDM a USBModem_Dialer???

Taky to CD nemám a z netu zatím bez úspěchu.
Nebo alespoň odkaz na jejich stažení, ale funkční.... pls.

Suri
Suri_ce4you (117)|8.6.2005 15:54
Tak díky, už jsem to našel kdyby to taky někdo sháněl. Ale připojit se mi to zatím tedy nepodařilo. Mám t-mobile origo nastavení vše v rom, na net se mda dostane (sám) když ho ale chci použít jako modem tak *99# nejde. Někdo mi poradil *99***1#, to aspoň ikony žlutě a zeleně zablikají při vytáčení, ale pak to ověřuje uživatelské jméno a heslo a napíše nelze připojit. Mám to tedy prázný dle tohoto návodu, nebo tam něco má být?????

Ď
Suri
Barrby (30)|8.6.2005 16:55
Uvedený soubory( USBMDM a USBModem_Dialer) , jako i další Upgrade a patch jsou k dispozici na http://t-mobile.cz/mda :yes:

BTW, bohužel pořád patřím k těm zoufalcům, kteří se přes MDA c nepřipojí a nepřipojí a nepřipojí ... :? XP, tvoje rada nezabrala ...
Suri_ce4you (117)|9.6.2005 13:09
Zkus tento program, mám ho od T-debajlu a jede. Teda zatím jen MDAc přes bluetooth, kabel mi nějak nešel :-)
Morki (10)|13.6.2005 21:54
SURI

Je to super program ja ho pouzivam s oskarkem fakt moc dik. Hned to naslo mDA Compact jen sem si upravil nastaveni na oskara a sem hapy dik chlape
Suri_ce4you (117)|14.6.2005 11:11
No už jsem měl strach, že to nikomu nepomohlo :-) Já se s tím taky nastavoval několik dní a pak jsem tohle spustil a hned napoprvé to šlo.
Jsem rád že jsem pomohl, většinou jsem příjemce :))
Barrby (30)|24.6.2005 00:36
Morki, lepší je T-Mobile Communication Centre "nakupovat" (samozřejmě je to zdarma) přímo u zdroje, což je T-Mobile http://t-mobile.cz/Web/Residential/PeceAPodpora/SouboryKeStazeni.aspx
Update cca každý dva měsíce (update lze zjišťovat přímo z TMCC)

:cool:
Whippy (206)|4.8.2005 10:04
Tak se hlasim mezi nepripojene. :(
Nevim co delam spatne. Modem mi to najde, probehne i diagnostika modemu, ale vytoceni bud zahlasi chybu modemu, nebo se mi kousne MDA a nasleduje soft reset.
Nevite nekdo jak presne nastavit vse pro Eurotel?
Dekuji
Pavlucha (1496)|4.8.2005 10:18
A co tam nastavuješ?
Teď jsem to zkoušel a kromě vytáčeného čísla *99# jsem nenastavil nic a připojil se napoprvé.
Whippy (206)|4.8.2005 10:44
V modemu v MDAC, moznosti, je na zaskrtnuti prednastavit GPRS pripojeni a jmeno pristupoveho bodu.
Kdyz jsem mel jeste Nokii 3650 tak sem resil nekde nejake upresnujici nastavenio v modemu nejakym prikazem +cgdcont... nevim uz jak presne to bylo. jestli je to nutne i u MDAC nevim.
Zkousel jsem to i pres ten T-Mobile Communication Centre, ale tam je spoustu nejakych adres, chce to jmeno heslo. Nekdo tu psal ze to prenastavil na Oskara, tak jsem si rikal jestli by to nebylo reseni. Opravdu uz nevim.
Jeste kdyz mam v MDAC zapnuty ten modem s temi informativnimi ctverecky (spojeni, Odeslat, Prijmout data) nic se mi nerozsviti. Kdy by se melo rozsvitit treba to spojeni? Uz kdyz PC najde modem? Nebo az po pripojeni k internetu?
Whippy (206)|4.8.2005 16:05
HURA. Uz to jede. Ale kde byla chyba to nevim. 10 x sem udelal vse dle navodu a po jedenacte to zacne fungovat. :sarcastic:
No hlavne ze to jede.
Diky
Honza Stoces (7)|7.9.2005 15:42
[QUOTE="Whippy"]HURA. Uz to jede. Ale kde byla chyba to nevim. 10 x sem udelal vse dle navodu a po jedenacte to zacne fungovat. :sarcastic:
No hlavne ze to jede.
Diky[/QUOTE]

A podle jakyho navodu jsi postupoval?
Taky mam MDAc s ET, ale predplacenou kartu GO. Navodu jsem uz prosel hodne, CommCentre od TMO taky, ale porad se nepripojim ;o(


Diky
Johny
bubo_ce4you (151)|9.9.2005 16:47
Já bych měl asi poměrně zvláštní dotaz k použítí MDAc jako modemu přes BT.

Používám soukromý MDAc, kde mám aktivní i GPRS.

Teď to potřebuji použít u služebního notebooku (Win XP +SP2) pro připojení na internet přes GPRS, ale nemám v tuto chvíli k dispozici administrátorská práva :-(

Takže jsem šel cestou BT připojení, kdy se mi podařilo vytvořit modem "Standard modem over Bloototh link", neboť na to práva nepotřebuju. Ale nejsem samozřejmě schopen dát tam inicializační řetězec pro GPRS.

Napadlo mne, zda by ho nešlo do spojení "propašovat" přes terminálové okno, které mi umožnuje zadávat různé AT příkazy před vytáčením (aspoň já tach chápu text "Pre-Dial terminal screen"). Takže tam zadávám ATZ a potom AT+CGDCONT=1,"IP","internet".

Ale výsledek nějak nefunguje :-(

Prosil bych proto někoho znalého, ať mi můj postup zcela vymluví či mne nakopne správným směrem ;-)

Díky

Z
Michel_ce4you (2)|3.1.2007 17:20
Funguje MDA compact jako modem přes bluetooth s Macem?Pokud ano, prosím o sdělení jak s jeho nastavením,děkuji.
zbz (17)|28.3.2007 11:06
Tak bihžel jsem se take nepripojil, myslim ze jsem postupoval dle navodu, ale pri registraci pocitace do site mi to vyhodi chybu č. 734 nebo 732, kdyz jsem se dival do helpu, zkousel jsem varianty tam nadnesene ale stejne to nezabralo :-( No budu dal zkouset :-(
klak (148)|11.4.2007 20:07
Tak se mi to povedlo s HTC Blue Angel aka ET DataPhone III a systémem WM2003SE. Nainstaloval jsem modem podle návodu ale ruční nastavení spojení se mi nějak nedařilo. Tak jsem ze zoufalství spustil ten USBModem_Dialer.exe odtud http://t-mobile.cz/Web/Residential/T-MobileMDA.aspx a hle, jede to. Jen mi po odpojení zamrzne telefonní část a musím jí restartovat přes flight mode on/off.

Děkuji všem za přínosné informace zde :)
klak (148)|14.4.2007 11:35
No páni! Teď jsem zapomněl deaktivovat ActiveSync a připojil jsem se k internetu i tak. Stačilo odpojit od PC, nastartovat WModem, znovu připojit k PC, vytočit a hurá :-)

Mám tu českou verzi ActiveSync 4.5.0 (sestavení 5096).
bobovb_ce4you (3)|4.5.2008 00:22
Qtek 9090 "Blue Angel"

upgradnul jsem do Qteku 9090 "Blue Angel" WM6.1 CE OS 5.2.19716 ... všechno šlapalo a stáhl jsem ještě češtinu do WM6 a po restartu jen uvodní obrazovka WM6, umíte si s tím někdo poradit? :(( nenaváže se komunikace s PC přes USB abych reinstalnul WM6, zkoušel jsem SOFT i HARD reset a pořád uvodní obrazovka WM6, pouze jednou pípnul :((
Matt4881 (44)|4.5.2009 16:53
Ahoj všem mám takovou otázečku. Mám HTC Diamond a Synchronizuji ho přes BT pak vytočím nějaky ty čisla a sem připojen na internet jenže se mi přesně za 5 min...od internetu odpoji. A nechce se mi to pořád vytáčet každých 5 min. Už nevím co dělat. Budu vděčný za každou radu či tip. Jde o vodafone
klak (148)|4.5.2009 17:26
[quote=Matt4881]Ahoj všem mám takovou otázečku. Mám HTC Diamond a Synchronizuji ho přes BT pak vytočím nějaky ty čisla a sem připojen na internet jenže se mi přesně za 5 min...od internetu odpoji. A nechce se mi to pořád vytáčet každých 5 min. Už nevím co dělat. Budu vděčný za každou radu či tip. Jde o vodafone[/quote]

Jedná se o vytáčené připojení k internetu pomocí modemu (telefonu) a tudíž je třeba na počítači upravit Vlastnosti / Možnosti / Délka nečinnosti před odpojením. Zřejmě tam máš právě těch 5 minut.
Matt4881 (44)|4.5.2009 17:41
To jsem zkoušel a pořád to samo odpojí se to v PDA prostě. I tak dík za snahu.
klak (148)|4.5.2009 19:24
[quote=Matt4881]To jsem zkoušel a pořád to samo odpojí se to v PDA prostě. I tak dík za snahu.[/quote]

Aha. Tak pokud jsi si jistý, že kontroluješ v počítači to správné připojení, zkusil bych zda to dělá i když je Diamond připojený s PC kabelem. Pokud ne, může být problém i v tom Bluetooth připojení.
Matt4881 (44)|5.5.2009 10:54
To si nemyslím protože ppc zůstane připojeny i když se ukončí připojení internetu po těch 5ti min...:?
pepan_ce4you (127)|16.6.2009 16:24
Ahoj mam dotaz
funguje nejakym zpusobem modem i na WM6?
Diky za odpoved