Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zvukový vstup přes horní 3,5 mm (sluchátkovou) zásuvku LOOXe 7xx.

Milan Švec (938)|1.5.2005 01:29
Další skvělá (a nikdo neví proč) skrytá vlastnost LOOXů (řady 7.., snad všech) byla odhalena. :yes:

Stačil k tomu zase jako vždy nápad a na konci pak už jen ten správný konektor (samec). V tomto případě 4- (ČTYŘ!!!) vodičový 3.5 mm jack/plug. Jeho zapojení od špičky postupně až k obalu:

levý kanál výstup
pravý kanál výstup
zvuk vstup :!:
zem

Za předpokladu, že:
- interní mikrofon snímá zvuk (po jeho aktivaci příslušným SW) a to i tehdy, jsou-li v horní 3,5 mm zásuvce sluchátka (pin pro ext. vstup je přitom uzemněný, o což se stará sluchátkový 3-vodičový konektor)
- při použití 4-vodičového je pak pin pro externí vstup od země oddělený,

měl by tu být k dispozici VSTUP pro EXTERNÍ signál (podobně jako u CF karet pro GSM/GPRS).

Otázkou je ještě, zda skutečně dochází současně taky k přerušení činnosti interního mikrofonu (který je až neuvěřitelně citlivý).

Všeho se ujali (opět) šikovní chlapci z Honkongu, tentokrát z firmy PC-Mobile. Ti to nejdřív vyzkoušeli, přišli na to, že to všechno chodí a hned dali k dipozici i příslušné kablíky.

- pro použití vlastní externí výbavy (mikrofon, jakákoliv stereo sluchátka).



- jenom pro vstup zvuku. Pro jeho poslech (i jenom z interního repro) se musí kablík odpojit.



- kompletní výbava pro záznam zvuku (při jednáních, kdekoliv), jeho (možnou) regulaci a (následný) poslech bez nutnosti vytahovat mikrofon.




Ceny zhora (určeno pouze pro LOOXe 7xx):
12,75 USD
8.50 USD
28,00 USD
K tomu poštovné 5 USD a do týdne až dvou je doma doporučená zásilka.

Bude se to hodit k více účelům, než jenom pro záznam zvuku mikrofonem. Už to kutilové použili i pro záznam CD nahrávky přes PC. Pro Skype taky, jasně.

Všechno pro ověření mám, až na ten 4 vodičový 3,5 mm konektor. Kdo ho má, zkuste to pro ten mikrofon. Zem a nejblíž zemi. 2,5 mm 4 vodičový bych měl (s mikrofonem i peckou), ale kde vzít zase redukci. Uvidíme.

Zdroj: Firstloox, PC_Mobile
oltcit (1098)|1.5.2005 01:58
:cool: we make sure :cool:
Pinochio (424)|2.5.2005 23:51
4-vodičový 3,5mm mají v GM Electronic na Florenci za pár korun, takže můžete experimentovat.
IntEx_ce4you (130)|3.5.2005 00:59
To same v HK v GESu za 17,-.
marosh_ce4you (102)|3.5.2005 07:53
Zkoušel to někdo u řady 4xx????
Milan Švec (938)|3.5.2005 12:19
Honzo/IntEx, díky za skvělý tip! :yes:

Položená otázka už zná odpověď.

4pinový jack SKUTEČNĚ :!: VYPÍNÁ interní mikrofon LOOXe 720. Vyzkoušeno přímo v prodejně GES Electronics v HK s Vito SoundExplorerem.



Náklady na kabel Audio-In - 29,- Kč.



Už to chodí! Tady (vlevo) právě zdrojem výstup z MC160 Micro System Philips (zvuk jedno z čeho - FM, CD nebo TV ...). Vpravo pak poslech téhož na LOOXi.

Externí mikrofon, digitální tuner, kazeťák, CD player ... Cokoliv se do Audio-In vstupu (= kablíku) strčí. Stačí k tomu jen kablík s dvěma 3,5 mm jacky (samci) na obou stranách. Na výstupu zdroje zvuku vždycky do sluchátkové samice (nebo redukce z Audio-Out u video výstupu TV, video recorderu nebo TV karty na PC). Záznam obstarává Vito SoundExplorer.

Jediná škoda, že dovnitř to je jenom mono. Záznam (do mp3 nebo wav) umožňuje regulaci hlasitosti i kvality (až na CD kvalitu!). Poslech na sluchátka potom - OK.

Všechno v akci. Záznam z CD přímo do mp3 na SD kartě v (mono) CD kvalitě.



Profi kablík s oběma zásuvkami (Audio-Out/stereo i Audio-In/mono) je už shipped. Pak prověříme komunikaci.

Externí mikrofon se stejně jako LOOX dá připnout na oblečení.



Koho to bude zajímat, zda to chodí i na jeho stroji (s velkou pravděpodobností!), zkoušení bude na 4. srazu. S Notesem to už chodí taky. Radši si ale pořiďte aspoň trial SoundExploreru.
IntEx_ce4you (130)|4.5.2005 19:53
[QUOTE="Milan Švec"]Honzo/IntEx, díky za skvělý tip! :yes: [/QUOTE]
Rado se stalo :). Uz se jenom tesim, az budu mit Looxe 718/720 ja, coz uz snad bude pristi tyden, abych to mohl take vyzkouset :yes: .
Milan Švec (938)|11.5.2005 18:44
Chlapci z Honkongu plní. Za devět dní. Kratší vývod je pro AudioIn (třeba mikrofon) a delší pro dvoukanálové AudioOut (třeba stereo sluchátka).

Příklad soupravy pro Skype, která se dá používat bez držení a vleže.

padrinos (72)|17.5.2005 12:41
to je skvely. a nevite kde koupit nejaky kvalitni 3.5mm jack na kterem by byli pecky a rovnou i ten mikrofon?;)
Pinochio (424)|17.5.2005 19:50
Povedlo se někomu to spájet doma, mně zatím ne, zničil jsem ten 3,5mm jack :( a ještě jsem zlikvidoval pájecí hrot. Jdu to zkusit znovu.
Šeba_oldd (1184)|17.5.2005 23:03
[QUOTE="Pinochio"]Povedlo se někomu to spájet doma?
Mně ne, zničil jsem ten 3,5mm jack :( a ještě jsem zlikvidoval pájecí hrot.
Nemáte někdo schéma zapojení?[/QUOTE] precti si prvni prispevek Milana a nepotrebujes schema - od spicky..............
Soustred se nemysli na kraviny - nech uklidnit par dni ruce a uvidis ze to spajis:D
Milan Švec (938)|18.5.2005 09:10
Michale, chceš-li dát dohromady úplně všechno, schéma ti připravil na Firstlooxu Snöbel:


Pinochio (424)|18.5.2005 14:06
[QUOTE="Milan Švec"]Michale, chceš-li dát dohromady úplně všechno, schéma ti připravil na Firstlooxu Snöbel
[/QUOTE]
Osobně jsem chtěl udělat jen zapojení 3,5mm - 2*3,5mm.
Našel jsem schéma na Firstlooxu .
EDIT: Zkusím propojit levý a pravý kanál u mikrofonu a uvidím co to udělá.
Pinochio (424)|18.5.2005 22:27
Mluvil jsem s AHMobilem a budou tak za měsíc u nás v prodeji, tyhle skvělé věcičky.
pdq (380)|4.6.2005 12:01
Nikde na strankach AH-Mobile to neviem najst.A pajkovat sa mi nechce....Alebo viete o niečom inom?
Pinochio (424)|4.6.2005 13:35
Nevim, ticho po pesine. Psal jsem jim dnes po ICQ tak uvidime co napisou.
uzivatel_oldd (180)|7.3.2010 18:01
chodi to i na novejsich looxech? mam c550 ale zapojenim 4pinoveho jacku se interni mikrofon neodepina. Je treba jeste nejak nastavit AudioPath?