Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

dotaz ohledne nabijeni mda2

aaischa (660)|29.4.2005 19:17
tak sem si posledni dobou vsimnul ze kdyz mi mda lezi na stole v kolibce a nabiji se tak mi sviti oranzova dioda pak nachvili se rozsviti zelena a pak zase spatky na oranzovou.. je to normalni? nebo tim mda neco signalizuje, mam pocit ze mi to driv nedelalo a svitila jen oranzova ale to jsem mel jine mda 2, pozoruju to az na tomhle.. mam wm2003 se a nejnovejsi radio.. dik za odpoved...

p.s. mozna se ptam na uplnou blbost :D ale zajima me to
Dawe_ce4you (83)|29.4.2005 20:02
Tak toto se mi stává taky. Zacalo to asik měsíc po koupi MDAčka. Řeším to tím, že nechávám zaplý display při nabíjení.To pak ta dioda neproblikává (po nabití zůstává zelená). Chystám se ho dat k reklamaci(už asi 3 měsíce),ale nějak se od nej nemůžu odpoutat na 2-3týdny :oops: .
Šeba_oldd (1184)|29.4.2005 20:37
Nejsem si jist - ale neni to v souvislosti s prehratim baterie.Dobijeni se vypne a az bateri schladne tak se zase zapne.
aaischa (660)|29.4.2005 20:38
me se taky normalne rozsviti zelena po kompletnim nabiti.. jenom proste pri nabijeni problikne zelena obcas.. tak az to vyreklamujes tak dej vedet cim to bylo pokud ti to reknou.. al ezda se mi ze to na nabijeni nema vliv no uvidime treba nam poradi nekdo jinej :)
aaischa (660)|29.4.2005 20:40
mdacko mi ted stoji na stole a vubec se baterka nezahriva je skoro studena.. ale jak bys vysvetli ze to driv nedelalo, myslis ze upozirnuje ze baterka bude brzy k.o. ?? vydrz mam porad dobrou tak newim
ElSoft (1244)|1.5.2005 14:44
Já bych řek že je to softwarová záležitost a asi jediným řešením, jak již popsal Dawe, je nevypínat zařízení při provozu na AC adaptér.
Osobně jsem si toho všiml, až když jsem začal nabijet bez připojeného PC, kde ActiveSinc drží zařízení nonstop zapnuté a led i ukazatel se chovali více než podivně:no:
Suoraj (704)|1.5.2005 15:26
Jestli to není tím že MDA softwarově odpojí nabíjení při plné baterii (zelená připojeno k nabíječce a nabito) Jakmile klesne napětí tak to dotluče (žlutá):D
Miloš Strouhal (3997)|1.5.2005 15:31
..což by bylo vcelku logické. ;) Přesně takhle mi to dělá i notebook, v rámci šetření trvanlivosti baterie, pašák jeden! :D
Suoraj (704)|1.5.2005 16:12
Je to standard funkce snad u všech spotřebičů;)
aaischa (660)|1.5.2005 19:53
ta´k to sem uplne nepochopil, proste pri nabijeni obcas problikne zelena.. ale ve finale se ta zelena rozsviti a sviti porad bez blikani jakmile je uplne nabita... no je to uplne jedno... ale driv se mi to nestavalo..
Suoraj (704)|2.5.2005 05:38
[QUOTE="aaischa"]ta´k to sem uplne nepochopil, proste pri nabijeni obcas problikne zelena.. ale ve finale se ta zelena rozsviti a sviti porad bez blikani jakmile je uplne nabita... no je to uplne jedno... ale driv se mi to nestavalo..[/QUOTE]

Tak po lopatě... MDA nabíjí -přičemž svítí žlutá. Až se nabije tak se přepne na zelenou - chápeš... MDA si ale bere proud z baterie i když je na síti, takže jakmile odebere nějaké procento tak se zase přepne do dobíjení. UFF:sarcastic:
aaischa (660)|4.5.2005 14:52
jo jasny, dik ale tohle sem chapal a vedel, jenze ja myslim to ze prijdu domu, hodim mdacko do nabijecky, rozsviti se oranzova a kdyz na nej koukam tak 5 minut v kuse tak pravidelne po naky dobe zhasne orazova pak se tak po pul vterine rozsviti zelena tak na vterinu pak zas zhasne a za pul vteriny sviti oranzova zase dal proste oranzova sviti tak 10 minut v kuse pak do toho problikne zelena a zas sviti.. :sarcastic:
Pavel Koza (4761)|4.5.2005 15:50
...mozna uz je baterka stara a maximalni napeti udrzi jen tech par vterin...
Dawe_ce4you (83)|5.5.2005 10:45
[QUOTE="Pavel Koza"]...mozna uz je baterka stara a maximalni napeti udrzi jen tech par vterin...[/QUOTE]

to bych neřek, když sem mi to zacalo objevovat asi po mesici od koupi MDA a prvního nabytí
Roonwild (24)|5.5.2005 10:57
Problem s nabijenim resi flashnuti ROM ja mel stejnej problem s autonabijeckou a ted je to v pohode
aaischa (660)|5.5.2005 15:06
popis jaky si mel problemy s nabijenim?? je mozny ze to je flashnutim na wm2203SE ale me nabiji uplne super vydrz tak 4-5hodin a este neco zbyva..ale to uz jde do nabijecky,, asi je to jen kosmeticka vada :) me to je celkem jedno kdyz nabiji tak jak ma tak at si blika :sarcastic:
Roonwild (24)|6.5.2005 07:54
Pred flashnutim ROM na 1.11 mi to v autonabijecce bliklo zlute ze nabiji ale po pulminute se nabijeni vyplo. V zasuvce nebo pres USB to fungovalo bez problemu. Nejdrive jsem mel podezreni na uvolneny konektor ale po Flashnuti uz to fungovalo korektne.
Šeba_oldd (1184)|6.5.2005 08:51
[QUOTE="Roonwild"]Pred flashnutim ROM na 1.11 mi to v autonabijecce bliklo zlute ze nabiji ale po pulminute se nabijeni vyplo. V zasuvce nebo pres USB to fungovalo bez problemu. Nejdrive jsem mel podezreni na uvolneny konektor ale po Flashnuti uz to fungovalo korektne.[/QUOTE]
Tvuj prispevek je hodnotny avsak asi patri do fora o MDA compact nebo se mylim?
blue face (120)|6.5.2005 12:49
Taky mi to dělá, když zapojím stroj přímo do sítě. V USB nabíječce to nedělá. IMHO (a vůbec tomu nerozumím) to není vlastnost, protože před nějakým časem se to nedělo a takovýmhle dobíjením se musí ničit baterka.

Pokud by to byla vlastnost, přece by to v USB nabíječce mělo dělat taky, když tam telefonuji "na hlasito" apod. nebo ne?

Já to pozoruji od doby, kdy mi dítě násilím vytrhlo/nastrčilo (nebyl jsem u toho) konektor z MDA II. Na hodně procent to bude špatný kontakt.
Roonwild (24)|6.5.2005 13:22
Šeba jj sorry ja prehledl ze je to pro MDA2 Omlouvam se.
aaischa (660)|6.5.2005 15:01
jenom tak mimo.. HR nepomaha... je to neco napevno v mdacku neco se tam muselo asi zmenit nebo neco dava najevo ale nikdo nevi co :sarcastic:
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|6.5.2005 16:19
[QUOTE="blue face"]Taky mi to dělá, když zapojím stroj přímo do sítě. V USB nabíječce to nedělá. IMHO (a vůbec tomu nerozumím) to není vlastnost, protože před nějakým časem se to nedělo a takovýmhle dobíjením se musí ničit baterka.... Na hodně procent to bude špatný kontakt.[/QUOTE]
Stejné u mne, cihla v kolíbce je mírně zakloněná a kontakt konektoru je OK, pokud láduju ze sítě nabíječkou, musím ověřit spojení konektoru a případně s tím trochu zakvedlat, ten samec konektoru od nabíječky je volný a moc nesedí...