Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

.NET VNC - VNC klient i pro VGA, ale i pro SmartPhone

beecher (9270)|29.4.2005 17:10
http://dotnetvnc.sourceforge.net/

Funkce:
- základní VNC funkcionalita
- fullscreen mód
- otočení obrazovky
- běží na PC, PocketPC (i VGA) a SmartPhone

00061795_vncviewer-1.0.1.16-ppc-01_G6LY.jpg
Orloj_ce4you (299)|29.4.2005 18:53
Huraaaa.. uz nebudu muset o vikendu do prace kvuli tomu abych tam zmacknul gombik. Staci vytahnout z kapsy compact, pul hodiny scrolovat obrazovku a trefit ten spravny :-)

EDIT: -On je to pouze ukazovac? ja nemohu ovladat pres VNC ten vzdaleny pocitac? Bida..
beecher (9270)|29.4.2005 19:35
Coze? :O
Ja to teda nezkousel, ale to by bez toho bylo na nic...
peter.nr (501)|30.4.2005 08:15
[QUOTE="Orloj"]Huraaaa.. uz nebudu muset o vikendu do prace kvuli tomu abych tam zmacknul gombik. Staci vytahnout z kapsy compact, pul hodiny scrolovat obrazovku a trefit ten spravny :-)
[/QUOTE]

Dobré ránko!
Toto si mohol robiť už dosť dávno. VNCviewer (nielen na pozeranie) tu už nejakú tú nedeľu je a tak isto RDP klient priamo vo WM2003 je prudko použiteľný. ;)
hrobin_ce4you (0)|30.4.2005 08:17
Me .NET VNC funguje bezproblemu, na serveru pouzivam TightVNC.
beecher (9270)|30.4.2005 08:29
[QUOTE="peter.nr"]Toto si mohol robiť už dosť dávno. VNCviewer (nielen na pozeranie) tu už nejakú tú nedeľu je a tak isto RDP klient priamo vo WM2003 je prudko použiteľný. ;) [/QUOTE] To ja samozrejme taky, ale bez podpory VGA, sizingu atd...
Hm, a ze by bylo RDP i na Linuxu? Tak to jsem neslysel... ;)
EDIT: Nemluve o W2K a tom, ze by umoznovaly pomoci RDP pristup na aktualni desktop...
beecher (9270)|30.4.2005 08:41
[QUOTE="hrobin"]Me .NET VNC funguje bezproblemu, na serveru pouzivam TightVNC.
[/QUOTE] Super, takze Orloj ziskava titul Mr. Plašič roku... :D
Orloj_ce4you (299)|30.4.2005 12:16
:) diky.. nechapu jak jsem bez takoveho titulu mohl existovat.. Muzu si psat pred jmeno Pls. ? :)
beecher (9270)|30.4.2005 14:47
[QUOTE="Orloj"]:) diky.. nechapu jak jsem bez takoveho titulu mohl existovat.. Muzu si psat pred jmeno Pls. ? :) [/QUOTE] Muzes... Nemam na to copyright... ;)

Jinak na VGA displayi je to jeste lepsi nez jsme cekali... Parada... :D
peter.nr (501)|30.4.2005 16:21
[QUOTE="beecher"]To ja samozrejme taky, ale bez podpory VGA, sizingu atd...[/QUOTE]
Vidíš, to mi nenapadlo, že PocketVNC nepodporuje VGA. Máš pravdu.

[QUOTE="beecher"]Hm, a ze by bylo RDP i na Linuxu? Tak to jsem neslysel... ;)[/QUOTE]
Ale tu nikto Linux nespomínal.

[QUOTE="beecher"]EDIT: Nemluve o W2K a tom, ze by umoznovaly pomoci RDP pristup na aktualni desktop...[/QUOTE]
Jasné. Ale pre XP je to THE BEST voľba. :)
beecher (9270)|30.4.2005 16:35
[QUOTE="peter.nr"]Ale tu nikto Linux nespomínal.[/QUOTE] To sice ne, ale VNC je proste univerzalni reseni, pripojim se s tim kdekoliv je nainstalovany VNC server a navic je to open-source... ;)

Jasne, uz vidim, jak na serveru, ktery celou dobu bezi na W2K Adv. Server, budu davat XPecka... Komiku... :D :yes:
peter.nr (501)|30.4.2005 16:38
Na druhej strane to funguje! Práve som to otestoval ... chodí to!

Ale: Prekresľovanie je dosť pomalé v porovnaní s RDP (testované cez WiFi). Dá sa to niekde nastaviť? (pomer kvalita/rýchlosť)
Orbb_ce4you (58)|1.5.2005 21:43
No tak bych rad rozchodil tohle pripojeni ... Zkousel jsem to pres kolebku a moc se mi to libilo ale: Mam sdileny internet pres NAT na routeru ktery nemohu konfigurovat, a chtel bych se pripojovat pres GPRS od Oskara/Tmobila. Muzete mi nekdo poradit jak zhruba na to, eventualne bude-li to vubec mozne ?
peter.nr (501)|1.5.2005 22:03
[QUOTE="beecher"]Jasne, uz vidim, jak na serveru, ktery celou dobu bezi na W2K Adv. Server, budu davat XPecka... [/QUOTE]

W2k Server sa prirodzene neupgraduje na WinXP, ale na W2k3 Server. ;) A tam RDP server funguje.
Samozrejme, stojí to nejaké prachy (W2k3) a nie každá firma si to môže dovoliť. V tom prípade je VNC super. :yes:
beecher (9270)|2.5.2005 05:53
[QUOTE="Orbb"]...na routeru ktery nemohu konfigurovat...[/QUOTE]Pokud mate IP adresu z rozsahu pro lokalni site/intranety na svem PC, tak dokud ten router nebude umet forwardovat nejaky svuj port na port 5900 na tom vasem PC, tak to nepujde...
beecher (9270)|2.5.2005 06:00
[QUOTE="peter.nr"]W2k Server sa prirodzene neupgraduje na WinXP, ale na W2k3 Server. ;) A tam RDP server funguje.
Samozrejme, stojí to nejaké prachy (W2k3) a nie každá firma si to môže dovoliť. V tom prípade je VNC super. :yes:[/QUOTE] Nejde o prachy, ale proc bych mel predelavat produkcni server, ktery ma za ta leta vychytany vsechno, na novy OS? Kvuli RDP? :D
peter.nr (501)|2.5.2005 08:25
Máš pravdu. :yes:
Andilek (173)|2.5.2005 08:27
Ani tak kvuli RDP, ale kvuli vyrazne lepsimu chovani v .NETu a predevsim kvuli tomu, ze M$ brzy ukonci podporu windows2000 a tak ti brzy prestanou chodit zaplaty. (Ackoli ted si nejsem jisty kdy konci serverova verze)
Kazdopadne prechod ze serveru 2k na 2003 je pekelne drahy, protoze upgrade jako takovy neexistuje a navic M$ zpoplatnil i pripojovaci licence. Pokud je to firma s 50ti PC, co pouzivaji jen MSServer2003 + exchange na vsech, tak je to 50x2700,- +cena serveru a exchange.
beecher (9270)|2.5.2005 08:35
[QUOTE="Andilek"]Ani tak kvuli RDP, ale kvuli vyrazne lepsimu chovani v .NETu[/QUOTE] Andilku, ale ne vsechny servery postavene na W2K jsou webove servery ci aplikacni servery... ;)
Mame taky databazove servery, postovni servery atd...

Jinak mne rikat, jak se chova .NET na WS2K3 rikat nemusis, mam s tim sve dostatecne zkusenosti. Firma, kde jsem byl pred tim zamestnan, snad byla jednou s prvnich, ktera uz v roce 2003 3 mesice po vydani na muj popud nasadila WS2K3 do ostreho provozu na webove farme... Samozrejme, ze jsem spravu tech serveru mel pod palcem ja... ;) :D
beecher (9270)|2.5.2005 08:35
[QUOTE="peter.nr"]Máš pravdu. :yes: [/QUOTE] Ja to rikam porad a stale mi nikdo neveri... :D :D :D
beecher (9270)|2.5.2005 17:12
[QUOTE="Andilek"]Ja si ani na moment nedovolil pochybovat o tve fundovanosti. ;)[/QUOTE] No proto... :D :D :D

Ale to uz jsme OT. ;)

Nekdo se ptal, proc je to VNC tak pomale. Na to je celkem jednoduche vysvetleni. VNC jak se snazi byt univerzalni, tak holt vzdycky ceka na to, co mu preda OS, pak to zacne posilat na cilove zarizeni...
RDP, jak je zakomponovane naprimo v systemu, tak to neresi, protoze nejdrive to jde pres nej, pak az do "videa" daneho PC...
Andilek (173)|2.5.2005 22:01
Takze nakonec to skonci tak, ze na Windows budu pouzivat RDP a na UNIX SSH :-P
peter.nr (501)|3.5.2005 06:51
Pomalosť VNC som spomínal ja, ale nemyslel som pomalosť oproti RDP. Porovnával som práve tento soft s inými, napr. TightVNC pre PC platformu.
V práci takto (TightVNC) spravujem asi 70 PC na LAN aj WAN úplne v pohode. Na vyťaženej WAN-ke to behá naozaj pomaly, ale to je pochopiteľné. Na LAN-ke sú však odozvy okamžité.
S týmto softom mám ale skúsenosť, že na "prázdnej" LAN-ke som musel pohýbať výrezom obrazovky, aby sa mi jej časť prekreslila. :no:
Pavel Koza (4761)|3.5.2005 08:59
...zvlastni, ze tu nikdo zatim nekomentoval sileny zatizeni serveru v situaci, kdy na nej VNC klientem pristoupim. To je ten hlavni duvod, proc jsem VNC ze vsech prebiranych serveru odinstaloval...

Nejak jsem nepochopil poznamku o W2K - v cem nevyhovuje ten terminalovo-aplikacni rezim? Pripojeni obrazovky je dobre v situaci, kdy chci vzdalene nejakemu BFU nakonfigurovat postovniho klienta, ale na serveru je to myslim zbytecne.
beecher (9270)|3.5.2005 09:43
[QUOTE="Pavel Koza"]...zvlastni, ze tu nikdo zatim nekomentoval sileny zatizeni serveru v situaci, kdy na nej VNC klientem pristoupim. To je ten hlavni duvod, proc jsem VNC ze vsech prebiranych serveru odinstaloval...

Nejak jsem nepochopil poznamku o W2K - v cem nevyhovuje ten terminalovo-aplikacni rezim? Pripojeni obrazovky je dobre v situaci, kdy chci vzdalene nejakemu BFU nakonfigurovat postovniho klienta, ale na serveru je to myslim zbytecne.[/QUOTE] 1. Ad zatizeni serveru: Ano, pokud pouzijes RealVNC server. Ja jsem ted zkousel ten UltraVNC a slapalo to naprosto v pohode, tedy moje PCcko nebylo vubec vytizene, normalne jsem na nem pracoval a na PDA sledoval zpozdeni...

2. Terminaly jsou mi na serveru k nicemu, kdyz na nem bezi na desktopu treba nejaky monitorovaci SW, ktery neni schopen bezet vzdalene, tj. proste pomoci TS ve W2K nepristoupim na desktop daneho serveru.
beecher (9270)|3.5.2005 09:45
[QUOTE="peter.nr"]Pomalosť VNC som spomínal ja, ale nemyslel som pomalosť oproti RDP. Porovnával som práve tento soft s inými, napr. TightVNC pre PC platformu.
V práci takto (TightVNC) spravujem asi 70 PC na LAN aj WAN úplne v pohode. Na vyťaženej WAN-ke to behá naozaj pomaly, ale to je pochopiteľné. Na LAN-ke sú však odozvy okamžité.
S týmto softom mám ale skúsenosť, že na "prázdnej" LAN-ke som musel pohýbať výrezom obrazovky, aby sa mi jej časť prekreslila. :no:[/QUOTE] No, neni to zrovna blesk, ale je to open-source, takze se na to muzeme podivat a uvidime, kde se to da zrychlit... ;)
Pavel Koza (4761)|3.5.2005 10:19
[QUOTE="beecher"]2. Terminaly jsou mi na serveru k nicemu, kdyz na nem bezi na desktopu treba nejaky monitorovaci SW, ktery neni schopen bezet vzdalene, tj. proste pomoci TS ve W2K nepristoupim na desktop daneho serveru.[/QUOTE]

Takovy soft je prasarna - sice se bez nich obcas neobejdes (dodavatel je proste nema), ale na serveru to nema co delat. Ale to uz je lehce mimo...

Pokud jde o rychlost, pravdu dis. Byl tam ten stary soft.