Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Hledam nejlepsi Freemail pro PDA

Jan Svoboda (91)|29.4.2005 11:07
Po prostudovani diskuzi i clanku na CE4YOU jsem zatim nenasel uspokojivou odpoved na otazku kteryze to freemail je nejvhodnejsi pro spojeni s PDA.Mam tim na mysli nejenom zabezpeceni,ale i ovladani,prizpusobeni rozmerum displaye a v neposledni rade rychlost nacitani a pritup pres POP3/IMAP4.Jakmile si najdu chvilku dopisu svoje zkusenosti s EMAIL.CZ,TISCALIMAIL.CZ,SEZNAM.CZ.Uvitam jakekoliv vase zkusenosti a pripominky.
hybo (3107)|29.4.2005 11:12
trosku divna otazka, pokud chcete pop3, pak moznosti nastaveni a optimalizace pro display na PDA jsou bezpredmetne, protoze nastavujete vetsinou "jednou zivot" :-) takze pokud je to "slusna" freesluzba a ma pop3 (nebo imap4, pokud jej chcete), je to vse, co ptorebujete, SMTP server budete pouzivat predpokladam od operatora
Andilek (173)|29.4.2005 11:14
Podle vbseho nejde o POP, ale o prohlizeni posty pres pocketIE. Fuj. :oops:
hybo (3107)|29.4.2005 11:21
[QUOTE="Andilek"]Podle vbseho nejde o POP, ale o prohlizeni posty pres pocketIE. Fuj. :oops: [/QUOTE]

no, pak jsem asi spatne pochopil vetu "v neposledni rade rychlost nacitani a pritup pres POP3/IMAP4" ;)
Jan Svoboda (91)|29.4.2005 11:29
Nejde jen o POP3 jako takovy,napr na E-MAIL.CZ je POP3 zpoplatnen pausalem asi 30,-Kc na mesic.Takze to co je jinde zdarma,tady se plati.Takze treba tyhle pro nekoho nepodstatne odchylky od normalu,muzou nekomu pichnout.A takovych odlisnosti se asi najde vic.
Jan Svoboda (91)|29.4.2005 12:14
No,a kdyz uz jsem nakous ten EMAIL.CZ,tady je par dalsich malickosti:domovska stranka podle me vypada vcelku pekne,ale pro zobrazeni na displeji PDA je nevhodna,takze pokud nechcete platit(viz vyse) moc si nepoctete protoze jednotlive odkazy jsou prilis male a ramecku nespocetne.Jako plus bych uved naprosto vycerpavajici nabidku nastaveni filtru a vykonny antivir a antispam.Doufam ,ze mi ostatni pocitacove gramotni prispevatele :cool: odpusti moji neobratnost.To by bylo abych se to jednou nenaucil :D
hybo (3107)|29.4.2005 12:19
free je zadarmoa kdyz za neco platite, zadarmo to neni, takze se o tom neda mluvit, zkuste seznam.cz a atlas.cz, oba maji zadarmo i POP3
Jan Svoboda (91)|29.4.2005 12:41
[QUOTE="hybo"]free je zadarmoa kdyz za neco platite, zadarmo to neni, takze se o tom neda mluvit, zkuste seznam.cz a atlas.cz, oba maji zadarmo i POP3[/QUOTE] OK,jenze schranka/ucet je zdarma,coz myslim odpovida pojmu freemail,plati se pouze za POP3.IMAP neposkytuji vubec.SEZNAM jsem uz skusil,tam je synchronizace v pohode,ale zase mi SEZNAM casto nejde nacist z PDA(kdyz napr.chci neco preposlat smazat,znovu precist atd.)Na seznamu jsem se zareg. dnes rano.
Jan Svoboda (91)|29.4.2005 12:44
[QUOTE="Jan Svoboda"][QUOTE="hybo"]free je zadarmoa kdyz za neco platite, zadarmo to neni, takze se o tom neda mluvit, zkuste seznam.cz a atlas.cz, oba maji zadarmo i POP3[/QUOTE] OK,jenze schranka/ucet je zdarma,coz myslim odpovida pojmu freemail,plati se pouze za POP3.IMAP neposkytuji vubec.SEZNAM jsem uz skusil,tam je synchronizace v pohode,ale zase mi SEZNAM casto nejde nacist z PDA(kdyz napr.chci neco preposlat smazat,znovu precist atd.)Na seznamu jsem se zareg. dnes rano. [/QUOTE] SORRY preklep,dnes rano jsem se zaregistroval na ATLASu:oops:
beecher (9270)|29.4.2005 13:32
Z vlastni zkusenosti muzu doporucit pouze freemail Centrum.cz. Nejsem priznivce webovych rozhrani na postu, takze budu psat pouze zkusenosti s POP3 pristupem. Byl jsem pred tim dlouho na Seznamu, kde se mi vsak asi tak pred rokem velmi casto stavalo, ze bud pop3 server nebyl dostupny nebo posta se mi stahovala dvakrat atp. Od te doby, jsem na Centru, je vse v nejlepsim poradku (tedy po strance stability serveru a pristupu), akorat trochu zlobi ten jejich antivir a antispam, ze to chvili (ale opravdu malou) trva jeji doruceni do schranky, poklud vsak ty servery nejsou vytizene to sla bleskurychle.
To, co plati pro Seznam, platilo i pro Atlas.
Jan Svoboda (91)|29.4.2005 13:41
Tak jsem si jenom myslel,ze jsem od rana zaregistrovanej.Vyplnil a odeslal jsem formular a kdyz jsem se cht
Jan Svoboda (91)|29.4.2005 13:48
[QUOTE="Jan Svoboda"]Tak jsem si jenom myslel,ze jsem od rana zaregistrovanej.Vyplnil a odeslal jsem formular a kdyz jsem se cht[/QUOTE] el mrknout jak dopadla registrace,dozvedel jsem se ze sluzba je jen pro registrovany uzivatele.....si snad delaj kozy:evil: psal jsem na HELPDESK,tak sem zvedavej.
Jen pro doplneni - jsem v praci,takze pisu zPDAcka.
Zdenek Malinsky (9781)|29.4.2005 14:00
Souhlasím s Beecherem. Na webové rozhraní chodím minimálně. Většinou po delší době, kdy jsem bez netu a potřebuji odmazat nevyžádanou poštu. Zabezpečení bych se nebál. Nebo posíláš nějaké supertajné a důvěrné informace?
Pokud se obáváš velkého množství stažených dat při stahování mailů do Inboxu v PDA, můžeš si nastavit stahování jen hlaviček (2kB) a pak dle potřeby stahneš zbytek požadovaného mailu.
Virů se také netřeba bát, protože viry PC na PDA nefungují.
Vyzkoušej třeba free mail operátora, ke kterému se připojuješ (ET,T-Mo,Oskar).
Jan Svoboda (91)|29.4.2005 14:31
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Souhlasím s Beecherem. Na webové rozhraní chodím minimálně. Většinou po delší době, kdy jsem bez netu a potřebuji odmazat nevyžádanou poštu. Zabezpečení bych se nebál. Nebo posíláš nějaké supertajné a důvěrné informace?
Pokud se obáváš velkého množství stažených dat při stahování mailů do Inboxu v PDA, můžeš si nastavit stahování jen hlaviček (2kB) a pak dle potřeby stahneš zbytek požadovaného mailu.
Virů se také netřeba bát, protože viry PC na PDA nefungují.
Vyzkoušej třeba free mail operátora, ke kterému se připojuješ (ET,T-Mo,Oskar).[/QUOTE] Taky by se mi libilo chodit na web rozhrani malo ,jenze me PDA jako modem nechodi a v praci mam obcas moznost serfovat a nejblizsi PC je 12km daleko.To souvisi i se zabezpecenim,prot stahuju na kartu a otviram doma v PC(at uz soft,nebo postu).Musim zaklepat,ale za rok jsem pres E-MAIL.CZ nechyt jedinej vir.
Zdenek Malinsky (9781)|29.4.2005 15:11
Takže ty doma nemáš internet? Tak to tě lituju. Já myslel, že se mobilem spojeným BT s PDA připojuješ pomocí GPRS(EDGE) k síti. Já se tak připojuji PDA i notebookem.
V tomto případě bych asi doporučil Centrum. Asi před měsícem jsem si jí u nich dělal. Dobrý spam filtr atp. A mají už 2GB. Sice mi je to na nic, ale už ten pocit. :D
Jan Svoboda (91)|29.4.2005 15:37
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Takže ty doma nemáš internet? Tak to tě lituju. Já myslel, že se mobilem spojeným BT s PDA připojuješ pomocí GPRS(EDGE) k síti. Já se tak připojuji PDA i notebookem.
V tomto případě bych asi doporučil Centrum. Asi před měsícem jsem si jí u nich dělal. Dobrý spam filtr atp. A mají už 2GB. Sice mi je to na nic, ale už ten pocit. :D [/QUOTE] No ja se doma moc neohreju a v DATAPHONU je to vsechno snadno prenosny.Notas by mi v praci nevydrzel ani tejden.
Zdenek Malinsky (9781)|29.4.2005 16:10
Takže pokud to dobře chápu máš DP, ale GSM část ti v něm nejde. Tak proč si to nenecháš opravit? Takto ho vlastně využíváš jen napolovic. Pak můžeš maily stahovat přímo do něj a není co řešit.
blue face (120)|29.4.2005 16:37
Mám zkušenosti s Centrem a Seznamem a Volnym. Já používám webový prohlížeč na prohlížení pošty, protože mi do schránek chodí docela dost spamu a volny třeba nemá spam filtr.

Centrum bylo fajn. Ale po po posledním uprgade je nepoužitelné. Nejsou vidět tlačíka, nereaguje, ještě jsem se tam nedostal apod.

Seznam - tam mívám velmi často problém, že při vstupu na první stranu se mi najednu IE vypne (nějaká drsná flešová reklama?).

Volny - v pohodě naprosto bez problémů.

MDA II. T-mobile GPRS, W2003SE.
Jan Svoboda (91)|29.4.2005 16:51
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Takže pokud to dobře chápu máš DP, ale GSM část ti v něm nejde. Tak proč si to nenecháš opravit? Takto ho vlastně využíváš jen napolovic. Pak můžeš maily stahovat přímo do něj a není co řešit.[/QUOTE] Ne tak docela,GSM mi chodi v DP se na net pripojim normalne.Pokud se ho ale pokusim pripojit jako USB modem-spojeni nelze navazat.Mam AS 3.7.1-myslim a WIN XP PROFESIONAL.Tejden mi to chodilo a pak konec.Instaloval jsem znova WINDOWS,AS ale marne.Skousel to i kamos,ten pocitace uci ve skole,soused ten studuje VS v Plzni obor Vypocetni technika,ale neuspeli.V EUROTELU v K.V. mi komplet prehrali ROM a svete div se-spojeni nelze navazat.No a poslat ho do servsu do Prahy?Prece ho nedam na mesic z ruky.A ted babo rad:(
beecher (9270)|29.4.2005 19:07
[QUOTE="Jan Svoboda"]...USB modem...[/QUOTE] Takovou tu utilitku nazvanou Wireless Modem/Bezdratovy modem spustite, nastavite USB a zmacknete Start pred tim, nez ji date do kolibky?
Jan Svoboda (91)|29.4.2005 19:38
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Jan Svoboda"]...USB modem...[/QUOTE] Takovou tu utilitku nazvanou Wireless Modem/Bezdratovy modem spustite, nastavite USB a zmacknete Start pred tim, nez ji date do kolibky?[/QUOTE] Presne!Potom ma bliknout takova jakoby zluta LEDka a to se nestane:evil: