Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nefunkční Klient terminálových služeb

rihak (16)|27.4.2005 23:47
Nemáte někdo zkušenost s nefunkčním připojením z PPC přes Terminalového klienta k PC. Při pokusu o připojení přes Wi-Fi k počítačům kde to mezi dvěma PC normálně funguje /jak na lokální tak přes internet/ se to připojování spustí, na cílovým PC to hrábne na disk a to je vše. Pak to čeká a ukončí chybovou hláškou, že Časový interval pro připojení vypršel- Zkuste to znovu.

Ověřoval jsem port 3389 z PPC na PC a funguje, ping taky jede dobře, ostatní síťové služby fungují (VNC, ftp, commander).

Už mě nenapadá co.

A ještě dotaz na závěr. Existuje nějaká utilitka co sama vyhledává Wi-Fi sítě a automaticky se k nim, když je signál, připojuje?
Pavel Koza (4761)|28.4.2005 09:14
1. Zkuste kouknout na serveru do Terminal Services Configuration -> Connections -> RDP-Tcp -> General -> Encryption. Mam pocit, ze Pocket PC nezvlada High encryption...

2. Co mate za system? Ve WM2003 to je v zakladu (Zero Configuration Utility).
rihak (16)|28.4.2005 10:26
mám tam režim client compatible, tak to dávám na low a doma to odzkouším. jde o to že to nejede ani po místní síti s XPčkama a tam se myslím, ani nic nenastavuje - ještě juknu na firewall. díky
rihak (16)|28.4.2005 23:23
tak to nepomohlo :disgusted:
Pavel Koza (4761)|29.4.2005 07:32
...a na tom serveru - neni alespon neco v logu? Nejaka bezpecnostni chyba?
rihak (16)|3.5.2005 22:16
Ne, nic se na serveru neděje. spíš to vypadá na špatnou odezvu sítě na PDA, včera se mi podařilo náhodou připojit přes lokální síť, přes net to ovšem stále nejede.
ludek.o (1)|8.6.2005 14:47
Mám podobný problém. Zkoušel jsem to na dvou zařízeních ASUS 620 a Asus 730W. Obě zařízení se poprvé připojila na terminálový server, ale podruhé již hlásila chybu "Terminálový klient odpojen - Chyba sítě. Klient se odpojil od serveru. Zkuste se připojit znovu." Obě PDA mají různé operační systémy, přesto to funguje u obou stejně. Připojení jsem zkoušel přes Eurotel a Nokii 6230 s 6310i se stejným výsledkem. Když jsem si byl jistý, že se jedná o problém s licencováním, podařilo se mi připojit na terminal server přes stolní PC připojené na Internet pomocí ADSL, se kterým bylo PDA spojené synchronizačním USB kabelem. Terminal services přes toto stolní PC funguje bezvadně, přihlašovací obrazovka naběhne do 5 sekund. Z toho mne napadá, že by problém mohl být někde v nastavení Bluetooth nebo připojení na PDA.
rihak (16)|27.6.2005 00:28
Tak jsem na to přišel. V registrech v HKLM\SOFTWARE\Microsoft stačí najít a smazat složku MSLicensing. Pak už to pojede. On si pak vygeneruje novou. Nevím proč to nejelo hned ... :cool:
rihak (16)|27.6.2005 00:28
Tak jsem na to přišel. V registrech v HKLM\SOFTWARE\Microsoft stačí najít a smazat složku MSLicensing. Pak už to pojede. On si pak vygeneruje novou. Nevím proč to nejelo hned ... :cool: