Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nabíjení

Clemenza_ce4you (55)|27.4.2005 21:03
Dobrý den. Koupil jsem si Fujitsu-Siemens LOOX 718. V návodu je nápsáno, že první nabíjení musí trvat 12 hodin a že když se to nabíjí indikator BLIKA oranžově, a když je už nabytý tak to už oranžově svítí (NEbliká). Ovšem po asi 40 minutách mi to začalo svítit, jakože je to už nabyté... Nevíte čím to může být? Nebyla náhodou ta baterka už nabitá? PRotože když jsem tam dal tu baterku a omylem stiskl tlačitko pro zapnutí PPC ta se to zaplo (ale myslým, že to bylo alternativní baterkou). Předem díky
Zdenek Malinsky (9781)|27.4.2005 21:27
12 hodin? Četl jsi to pořádně? To je divné, ale pokud to tam pro jistotu necháš 12 hodin (na nabíječce nebo kolíbce), resp.přes noc do rána, nic se nestane. Zda je baterie skutečna na 100% poznáš takto: stiskneš start-settings-system-power. Main battery je ta hlavní a backup b. záložní (alternativní), abys v případě vybití hlavní baterie nepřišel o data. Zkus PDA odpojit a zase zapojit. Uvidíš, že se bude dobíjet dál. Je pravda, že baterie mohla být už částečně nabitá z výroby nebo od prodejce.
Clemenza_ce4you (55)|27.4.2005 21:41
NO ted jsem mluvil s kamaradem, který se v tom celkem vyzná a říkal že to je v pohodě. Že při prvním nabýjení se ta kapacita rozšiřuje takže teď to svítí jakože je to už nabyte (i v settings to ukazuje ze je nabyte) ale jeste neni, musi se to nechat teh 12 hodin aby se ta kapacita zvětšila do plného objemu. nEvite o tom něco?
Šeba_oldd (1184)|27.4.2005 21:46
Myslim ze je zbytecne se tim trapit - pokud sviti dioda je nabito - pokud blika tak se nabiji.Baterie byly dle meho nazoru nabite- aspon u mne tomu tak bylo.
Zdenek Malinsky (9781)|27.4.2005 22:02
Jak říká Šeba, netřeba se tím trápit. Pouze možná prvních cca 3-10 nabíjení je lépe nabíjet na 100% a začít dobíjet až když baterie je 30%-10% kvůli "naformátování". Pak už je to celkem jedno. Někdy to tam mám celý den, jindy třeba dobíjím jen chvíli během oběda doma.
Clemenza_ce4you (55)|27.4.2005 22:14
Tim formatovanim asi myslite to co jsem napsal-to s tou kapacitou a tak. KAzdopadne je to v pohode- jestli to bylo nabitý, tak v pohode, nic se nestane kdyz to tam necham (i kdyz v manualu blyo napsano ze to nabite neni!) a jestli ne tak to je to formatovani...
Zdenek Malinsky (9781)|27.4.2005 22:33
Nech to v klidu přes noc. Ještě koukni do návodu v En nebo DE (máš-li). Je možný, že udělali chybu v překladu.