Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Servis u Aceru

drakulaj (45)|27.4.2005 15:30
Tak lidicky jestli se pamatujete muj rozbity LCD u meho acerika n30. Tak hadejte co? Do servisu byl dan dne 8.3. a do dneska stale neprislo nahradni LCD. Bohuzel to neslo na zaruku, takze mam docela smulu. Ale je strasne, ze pokud si koupim zarizeni a zam si ho bohuzel rozbiju po trech mesicich, tak dodavatel neni schopen dodat nahradni dil. Tak vam vsem radim opatrujte si sve milacky nebo je rozbijejte tak, aby to slo na zaruku. Protoze vam jinak ACER asi nikdy nahradni dil nedoda. Takze asi budu brzo smolit nastaven dopis do aceru a budu pozadovat aspon slevu.
:oops:
hybo (3107)|27.4.2005 15:39
servis aceru a dalsich znacek nedelaji samotne firmy (zastupci firem pro lokalni trh), ale smluvni organizace, ktere nakupuji primo a ne pres lokalni pobocku, takze vzato ze siroka, nemuze za to acer cr, coz nemeni nic na faktu, ze je to smutne, zkus treba jineho partnera, casto se stava, ze "zapomenou" objednat, nebo tak
freeman_ce4you (428)|27.4.2005 17:43
Toť pravda ja som mal skusenosti zo servisom aceru tiež všelijaké ale nakoniec to dobre dopadlo inak vela ludí nadáva na ich servis
hybo (3107)|27.4.2005 17:59
nastastie je viac firiem, ktore supportuju ich produkty, takze ..., skuste asupport, mal som tam zakaznikov notebook a v pohode.
freeman_ce4you (428)|27.4.2005 18:00
lenže to ból akurát asupport:)
hybo (3107)|27.4.2005 18:06
no, hold, co se da delat, mel jste smulu a zkusil bych to jinde :D
drakulaj (45)|27.4.2005 21:35
No u ASUPPORTu to je. Sem s nima v kontaku, ale je opravdu strasny ze to LCD nejsou schopny dodat. Podle toho co mi psali, tak je obednany jen jim porad menej termin dodani... Navic si nemyslim, ze by ten druhy servis acera byl v tomhle lepsi.
miktt (189)|28.4.2005 08:10
[QUOTE="hybo"]servis aceru a dalsich znacek nedelaji samotne firmy (zastupci firem pro lokalni trh), ale smluvni organizace, ktere nakupuji primo a ne pres lokalni pobocku, takze vzato ze siroka, nemuze za to acer cr, coz nemeni nic na faktu, ze je to smutne, zkus treba jineho partnera, casto se stava, ze "zapomenou" objednat, nebo tak[/QUOTE]

Dobře, ale to je neomlouvá!!!


Poškozují tím zastupující firmu a i ta v tom má podíl (rozhodně za to může taky, pokud je to její autorizovaný servis)
To co se zde píše je tak jako tak jistý druh reklamy na Acer! (kdybych si teď vybíral PDA zajímala by mne podpora a po přečtení tohoto by jsem určitě váhal...

P.S.: drakulaj: i na nezáruční opravu je zákonem stanovená maximální doba (t.j. teď si ho můžeš vzít zpět a nic neplatíš )
hybo (3107)|28.4.2005 08:42
to samozrejme neni omluva, ale lokalini pobocka s tim ma asi tolik, ze si vybere sveho partnera, pripravi se podminky a pak uz se vse resi naprimo, lokalini pobocka akorat ma za ukol "dozorovat" a koukat, jestli se nedeje treba neco jak ted ...

jist,e ma narok si to vzit, ale k cemu, leda tak k tomu, jak jsme psali, jit k jinemu partnerovi

jinak, co se tyce znacky a servisu, todle si moc lidi ani neuvedomuje a kouka jen na samotne zarizeni a to je dost skoda, protoze kdyz se jim neco stane, uz je pozde, vetsina kouka jen na to, ze ten je levnejsi nez jinej a maji stejne parametry, ale proc je levnejsi jiz neresi :( servis a drzeni zaruky neco stoji a to se nekde musi projevit, neni to tak davno, co jeden ze servisnich partneru dal svemu "chlebodarci" vypoved, protoze meli vysoke naroky a malo platili za servisni ukony (aby meli nizke ceny produktu vuci konkurenci)
drakulaj (45)|28.4.2005 13:16
[QUOTE="hybo"]

P.S.: drakulaj: i na nezáruční opravu je zákonem stanovená maximální doba (t.j. teď si ho můžeš vzít zpět a nic neplatíš )
[/QUOTE]



No jo vzit zpatky si ho muzu,ale tim nic nevyresim, kdyz nebude opraveny .... Zajimavy, ale to co pises, ze i na nezarucni oparavu je zakanonem stanovana lhuta? Kdyz ji porusej tak muzu pozadovat slevu nebo novy PDA? Hledal jsem to na internetu, ale nic jsem nenasel.
miktt (189)|28.4.2005 14:57
No., ne tak docela. Na opravu mají asi 30 dnů,( pokud se nedohodnete písemě jinak) Pokud po této lhůtě se jim nepovede opravit (tj. v dohodnutém termínu), máš nátok si vzít svou věc kterou jsi poskytl k opravě zpět a to i v případě, že servis již část opravil. Platíš jen nějaký administrativní poplatek. (vystavení protokolu o nemožnosti opravy + skladné)

Měl jsem věž Aiwa, porouchalo se rádio:
autorizovaný servis : 30 dnů výsledek : neopravitelné(šla domů, aniž by jsem cokoli platil)

servis elektroniky: 30dnů výměna asi 5-ti tranzistorů za cca 500Kč, prohlásil, že nemůže sehnat švába za cca dalších 100Kč,
Aiwa šla ze servisu domů, já zaplatil jen cca10Kč!!!
a myslím že bych nemusel platit vůbec nic, protože smlouva mezi námi byla na opravu rádia.
Odhad ceny obou servisů 1000-2000Kč

Opravu provedl elektotechnik (známý ve státním podniku) tak, že na desku napájel rádio jiné a věž fungovala. cca 500Kč


miktt (189)|28.4.2005 15:06
[QUOTE="hybo"]to samozrejme neni omluva, ale lokalini pobocka s tim ma asi tolik, ze si vybere sveho partnera, pripravi se podminky a pak uz se vse resi naprimo, lokalini pobocka akorat ma za ukol "dozorovat" a koukat, jestli se nedeje treba neco jak ted ...[/QUOTE]

Jasně, ale já jsem zákazník a mě jejich vnitří problémy vůbec nezajímají!

Já zas znám firmy, co raději rozšroubujou jeden přístroj na náhradní díly, než aby to poškodilo jejich jméno nějakou antireklamou o jejich servisu
drakulaj (45)|28.4.2005 16:55
No to je pekny, ale nemeli by ze zakona byt schopni sehnat nahradni dil? To je jak s autem - pokud si neco znicite u 3 mesice staryho auta.. Pujdete s tim do servisu a oni vam reknou ze na reklamaci to neni a nahradni dil se nedodava? Takze mate zniceny auto se kterym niko nehne. Tak to je spravny? Tohle je to samy.
hybo (3107)|28.4.2005 21:37
ano, jsou nejaka pravidla, i kdyz ne zakony, ktere urcuji "zivotni cyklus" produktu a taky, po jakou dobu budou po skonceni vyroby produktu k dispozici nahradni dily pro opravu
drakulaj (45)|4.5.2005 20:27
Taaak lidi dopadlo to tak, ze mi za to PDA nakonec dali 2000 a tak jsem si u mironetu za 6100 koupil novou n30.Kkdo si to pamatuje tak oprava me mela stat 4500. Cimz jsem tim to usetril cca 400. Nic moc, ale aspon nejaka utecha.;)
miktt (189)|4.5.2005 21:18
Lidi, v servisu u acera mají náhradní díly (mimo displeje snad všechno:D )
hanysek3099 (115)|4.5.2005 21:44
To: drakulaj

měl bych na tebe dotaz. chystám se koupit nové pda zřejmě taky acer a pravděpodobně právě u mironetu. tak by mě zajímalo jestli už má novější verzi rom kvůli připojení klávesnice. Díky za info. Honza
CommanderZ (1798)|4.5.2005 21:47
I kdyby nemel, neni problem to flashnout. Ale vsechna aktualne prodavana zarizeni ji uz maji.
drakulaj (45)|5.5.2005 12:45
TO hanýsek:

ROM je 1.00.17 ale zrovna ted ti nepovim jestli je to ta polsedni verze nebo ne.