Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

DRBÁRNA :: Plány Dellu na rok 2005 / 2006

Pavel Koza (4761)|27.4.2005 10:07
Server Brighthand přinesl několik mlhavých informací z plánů společnosti Dell pro oblast kapesních počítačů pro následující dva roky. Nic konkrétního, pouze nástin cesty, kterou se Dell možná vydá. Vzhledem k časovému rozmezí je skutečně nutné brát informace s rezervou, na druhou stranu je téměř jisté, že Dell i ostatní společnosti mají plány minimálně dor roku 2006, možná ještě dále.

Přečtěte si celý článek.
Peta_ce4you (314)|27.4.2005 18:18
Doufam ze bude mit VGA:)
beecher (9270)|27.4.2005 18:51
Plany jsou jedna vec, realita pak druha... Jako vzdycky... ;)

Pro mne je spise momentalne nejdulezitejsi update na WM2005, k tomu vsak vsichni, nejen Dell, mlci jak tatovi rybicky v akvarku...
Morte_ce4you (261)|27.4.2005 22:53
Dell s integrovanym telfounem uz se tesim
e.kocourek (43)|11.5.2005 09:06
Planovany novy model Aximu ma svoje pro i proti. Moc se nevyznam v casto obmenovanem mikrochrochtim nazvoslovi a nechapu, v cem by mel byt prinos noveho OS s cislovkou 2005. Bude zase vetsi nez ty predchozi a bude se zase jinak jmenovat, to je jasne. Povazuju se za odbornika na operacni systemy a tvrdim, ze "nutnost" vydavat novy system pri kazde zmene datumu nebo pocasi svedci pouze o blbosti autoru. Rozmach WiFi a podobnych komunikacnich technologii neni duvodem menit OS (neni-li ten OS apriori blby) - principialne (z hlediska OS) neprinasi WiFi nic noveho proti BT nebo IR.

Zajimave je pouziti HD v PDA. I to mi pripada nesmyslne, zejmena kdyz dnes jsou k dispozici flash pameti se srovnatelnou kapacitou (2GB). Bude-li HD permanentne v provozu, vycerpa akumulator. A pokud bude pouzivan pouze prilezitostne a odstavovan pri necinnosti, vychazi mi jako sikovnejsi mit rozhrani USB master a pripojovat se (prilezitostne) k externimu HD s kapacitou o rad az dva rady vetsi.
Presto muze byt integrovany HD paradoxne prinosem - doufam, ze by zpusobil zvetseni rozmeru prislusneho PDA. Protoze titerny malicky PDA s VGA je taky nesmysl. Porovnejme treba modely s VGA - dobre vybaveny malicky Siemens LOOX kontra trochu hure vybaveny, ale "velky" HP. Ten Siemens je levnejsi a vsestranne lepsi (o malicko) nez HP, jenom je nesmyslne maly. A proto, az doslouzi moje Jornada, sahnu nejspis po HP.
(Samozrejme, pokud mezitim neprijde Dell s velkym levnym modelem s VGA / WiFi / BT / USB master / vymenny aku. Nebo pokud kdokoli jiny, nejlepe HP nebo SONY, neprijde s HODNE velkym (nekde mezi A6 a A5) levnym modelem s VGA / WiFi / BT / GSM / GPS / USB master / vymenny aku / klavesnice / sloty CFC,SD,PCMCIA ... Asi bych to nemel psat zrovna tady na ce4you, ale za jakykoli jiny OS nez MS budou take body k dobru, a hodne.)
Andilek (173)|11.5.2005 09:23
[QUOTE="e.kocourek"] Povazuju se za odbornika na operacni systemy a tvrdim, ze "nutnost" vydavat novy system pri kazde zmene datumu nebo pocasi svedci pouze o blbosti autoru. [/QUOTE]

Nepovazuji se za odbornika, ale kdyz si predstavim nektere zmeny (Ram jen jako RAM a Vse ulozene v ROM napriklad) a predstavim si ze pri upgradu by se prepisovala vetsina stavajicich souboru, prijde mi vydani noveho OS jako rozumny vysledek.
I Opensource vetsinou rozdekuje vyvojove zmeny na ty, ktere zachovavaji stavajici funkcnost a ty, ktere ji nezachovavaji a naopak ji meni. Ty prvni se resi vetsinou pomoci patchu a ty druhe proste upgradem na novou hlavni verzi.
Prijde mi, ze M$ se zachoval presne tak a prijde mi to v poradku.
e.kocourek (43)|11.5.2005 09:45
[QUOTE="Andilek"]pri upgradu by se prepisovala vetsina stavajicich souboru[/QUOTE]
Muzete nejak vysvetlit, jednak co minite upgradem (treba prechod na "rychlejsi" WiFi?) a druhak, proc by se mela prepisovat "vetsina stavajicich souboru"? Jakych souboru? Programu operacniho systemu?

IMO je prave charakteristickym projevem koncepce MS, ze "vsechno" je "jako" integrovano do OS. Z hlediska OS by melo byt lhostejno, zda je pripojen do LAN nebo do WAN prostrednictvim IR, BT, WiFi nebo jakekoli budouci technologie. Samozrejme, vlastni driver obsluhujici (dnes treba neexistujici) komunikacni HW bude jiny, ale ten muze byt dost maly a muze se ulozit do RAM nebo (lepe) do flash pameti. Nic jineho nez driver (a pripadne nejakou systemovou "tabulku", v niz jsou uvedeny jeho parametry) nema byt nutne menit.
A tim spise by mel byt zpusob pripojeni do LAN ci do WAN lhostejny APLIKACIM, jako jsou web browser a file manager.
Pavel Koza (4761)|11.5.2005 09:54
[QUOTE="e.kocourek"]Moc se nevyznam v casto obmenovanem mikrochrochtim nazvoslovi a nechapu, v cem by mel byt prinos noveho OS s cislovkou 2005.[/QUOTE]

To uz neni technicka vec, ale vec marketingu... On by si malokdo koupil nove zarizeni kvuli tomu, ze na nem je nova verze systemu 4.2.2...