Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Compact Flash GSM - Výdrž baterie

PetaKK (4)|26.4.2005 15:35
Rád bych se zeptal, pokuď má někdo radu jak na výdrž baterie při zapnutém telefonu. Myslím to tak, mám Ipaq 5450 a CF GSM/GPRS mudul anycom GS-320, používám pocket PhoneTools 4.2. Chci aby mi vydrželo PDA co nejdéle se zapnutým telefonem. Bohužel ale, i když snížím frefvenci procesoru a vypnu display i s podsvícením tak stejně IPAQ vydrží tak 4-5 hodin. Neznáte někdo prosím nejaký způsob jak prodloužit výdrž Ipaqa. Přece i ty MDA vydrží víc jak 100 hodin v pohotovostním režimu. Jak to mám dostat do pohotovostního režimu nebo co mám vypnout(změnit) aby vydržel co nejdéle.. Třeba nějaký program který sám umí vypnout všechny procesy a úplně zpomalit procesor jen pro to GSM.. prosím poraďte.. Dik PetaK
Pavel Koza (4761)|26.4.2005 19:30
Obavam se, ze to neni resitelne. CF karta je proste zrout. Nektera zarizeni umi napajet CF slot a pritom byt v suspend modu (takze jediny zrout energie je skutecne ta karta), ale tento iPAQ to tusim nezvlada. Takze ty 4-5 hodin je fakt maximum.
PetaKK (4)|26.4.2005 22:36
V prirucce k teto karte(GS-320) jsem si precetl ze ze ve stand by modu ma jen 4 mAh spotrebu, coz se mi zda docela snesitelne.. pokud ovsem neni velka spotreba konkretne toho CF slotu.. Ale zda se mi ze moc ne, protoze asi 4 hodiny mi Ipaq vydrzi i bez CF jacketu v takto slumenem rezimu(snizena frekvence procesoru, vypnuty display).. Prosim poradte jestli neznate nejaky program ktery umi vsechno vypnout?? dekuji
Pavel Koza (4761)|27.4.2005 09:01
Zadny takovy program neni. To by musel byt delany primo na HW toho daneho zarizeni na urovni ovladacu. Proste - pokud jste nejakym softem snizil vykonc procesoru a vypnul displej, je to maximum.
hybo (3107)|27.4.2005 11:32
[QUOTE="PetaKK"]V prirucce k teto karte(GS-320) jsem si precetl ze ze ve stand by modu ma jen 4 mAh spotrebu, coz se mi zda docela snesitelne.. pokud ovsem neni velka spotreba konkretne toho CF slotu.. Ale zda se mi ze moc ne, protoze asi 4 hodiny mi Ipaq vydrzi i bez CF jacketu v takto slumenem rezimu(snizena frekvence procesoru, vypnuty display).. Prosim poradte jestli neznate nejaky program ktery umi vsechno vypnout?? dekuji[/QUOTE]

spotreba karty je prave jedna a ne jedina spotreba a to je prave to, co asi tady nevyresime zadnym SW :(
PetaKK (4)|27.4.2005 15:12
Tak dobra tedy, kdyz to teda nejde chtel bych se zeptat jak to resi ty MDAcka. Jestli jsou ve nejakym pohotovostnim rezimu(jakoby vypnuty??) nebo jak docili dlouhe vydrze? Jestli se teda neda neco podobneho udelat i s timto IPAQem??
hybo (3107)|27.4.2005 15:29
Je to porad ta sama otazka, u zarizeni ala MDA je to interni "soucast" bez nutnosti univerzalniho rozhrani, radice (i kdyz CFkarta ma vlastne radic v sobe). Proste to nelze, pokud je Ti to malo, coz asi je, prodej a kup kombinaci.