Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

plnohodnotná náhrada za ADK

mattycz (58)|26.4.2005 10:18
ahoj všichni, jako budoucí majitel PDA se pídím po softwaru, který by mi plně nahradil ADK či nějakej jinej papírovej plánovač !!!
máte s nečím zkušenosti ? co pužíváte ?

můžete mi poradit

děkuji
Zdenek Malinsky (9781)|26.4.2005 12:12
Pocket Informant nebo Agenda Fusion jsou nejznámější a asi nejlepší kancelářské aplikace. Někomu postačí defaultní kalendář, adresář a úkoly a pro lepší orientaci na today obrazovce použije Pocket Breeze (+Contact Breeze).
Toto jsou všechno placené softy, ale je tam i zkušební trial verze. Chceš-li něco zdarma, podívej se sem a taky sem, určitě si vybereš.

Nevím, jaké máš nároky a co všechno použiješ. Je to otázka zvyku. Kamarád odmítá PDA i papírový diář-říká, že je "mistr papírků".:))
mattycz (58)|26.4.2005 12:21
děkuji
Zdenek Malinsky (9781)|26.4.2005 12:51
Není zač. Mám prosbu. Budeš-li zkoušet Pocket Informant a Agendu Fusion, napiš sem do diskuze nebo mně soukromou zprávu (SZ), co se Ti líbí víc, co je v čem lepší, atd., prostě takovou porovnávku. Jsi asi nějaký "organizátor", když používáš ADK. ;)

PS:
K Pocket Informantu je i čeština. Ke stažení někde zde, v diskuzích.
Není někde. Je tady:yes: :))
mattycz (58)|26.4.2005 13:16
no ještě PDA nemám, jeho koupě závisí převážně na dobrým organizátoru
mám na starosti servis a dopravu v jedné nejmenované firmě a mám tak popsanej ADK že už se v tom ani nevyznám, hlavně se co chvíli něco mění a já škrtám a škrtám
beecher (9270)|26.4.2005 13:22
Tak to budete PDA milovat... ;)
jumbo_ce4you (162)|26.4.2005 14:05
[QUOTE="mattycz"]...a mám tak popsanej ADK že už se v tom ani nevyznám, hlavně se co chvíli něco mění a já škrtám a škrtám [/QUOTE]

ADK mám a jen ze setrvačnosti a pověrčivosti do něj dokupuju čerstvou sadu papírů :o) Ale z přesně stejných důvodů (škrtance přes škrtance) jsem si nechal koupit PDA. Používám Pocket Informant v kombinaci s Pocket a Contact Breeze. Nenahraditelná (pro mě :D ) kombinace!
dodox (79)|26.4.2005 14:23
Skoro bych doporucoval si PDA od nekoho pujcit a vyzkouset. Ono papir je papir!(dobijeni baterek,rychlost psani....)
Jinak Informant vypada celkem pouzitelne.
Rozhodne nevystacite s tim co tam dava micro$oft.
CommanderZ (1798)|26.4.2005 14:36
proc ne?
Milan Švec (938)|26.4.2005 16:05
Jako uživatel PDA a PIM SW (programů pro zpracovaní a používání osobních dat - personal information management software) od roku 2001 můžu všechno výše uvedené potvrdit. Už ani nepamatuji, jak vypadá papírový diář/ADK nebo cokoliv podobného. Přitom počty událostí (ročně) a kontaktů (trvale) se u mne v PDA/PC pohybují v tisících.

O možnostech mít všechno u sebe a hned už toho tady i jinde bylo napsáno dost. Stačí použít Hledat. Chci tady jenom upozornit na další možnosti.

PIM SW na PDA má úžasné možnosti velmi jednoduchého a rychlého vkládání (pomocí předem vytvořených šablon/=textů) různých údajů (míst, událostí, datumů, časů atd.) na různá a podle potřeby i vzájemně propojená místa.

Na opačném konci PIM SW nabízí ještě rychlejší a kompletní výstupy údajů společných vlastností (a bez ohledu na jejich umístění, jedno jako úkol, kontakt, událost v diáři, poznámka nebo záznam deníku/žurnálu) jejich skoro okamžitým dodáním kdykoliv při potřebě je dostat.

K tomu jsou k dispozici takové kombinace a možnosti výběrů (vč. jejich fitrování) v nebo mezi událostmi, kontakty, úkoly a vloženými/připojenými soubory všech možných typů (texty, pošta, grafika, zvuk), o nichž si může uživatel papíru nechat jenom zdát.

Ovšem teprve až po "objevení" (= naučení se a využívání) těchto a dalších možnosti se dá zjistit, k čemu to může skutečně být.

Používání historie typu ADK se pak podobá udržování informací o kontaktech skladováním obdržených vizitek v plastikových (nebo třeba kožených) albech. Vypadá to zajímavě. Jenom z toho nesmím chtít něco složitějšího nebo rychle dostat.

Pro začátek je celkem jedno, jestli Pocket Informant nebo Agenda Fusion. Taky jsem začínal zdarma s PI (verzí 3) a pak přešel na placenou AF (5.4). Až po delším užívání se dá zjistit, že PI (nyní 6.0) je rychlejší a nabízí toho celkově proti AF (7.1) víc. Aspoň mně.

Ať tak či tak, chceme-li v kratším čase zvládnout víc, papír na to prostě už přestane stačit.
chromos (116)|26.4.2005 16:24
[QUOTE="mattycz"]no ještě PDA nemám, jeho koupě závisí převážně na dobrým organizátoru
mám na starosti servis a dopravu v jedné nejmenované firmě a mám tak popsanej ADK že už se v tom ani nevyznám, hlavně se co chvíli něco mění a já škrtám a škrtám [/QUOTE]

Na tomto serveru to bude vypadat jako rouhání, ale nemůžu jinak. Jako bývalý uživatel platformy PalmOS musím uvést, že co se diářů týče, je naprosto bezkonkurenční DateBk5. Jsem také "diářový" typ, takže si dovolím trochu srovnání. Pro jistotu ještě uvedu, že nemám téměř žádné zkušenosti s Pocket Informant, ale s Agenda Fusion velké. A teď k věci. Uživatelské rozhraní DateBk5 je o mnoho lepší než v Agendě Fusion. Zapsání nebo editace záznamu je dílem okamžiku. Dále je možné nastavit barvu a velikost fontu, barvu pozadí, ikonu a to jak na úrovni kategorie, tak na úrovni záznamu (!). Při listování diářem je také o mnoho rychlejší, a to srovnávám 33Mhz Sony Clie s 400Mhz Ipaqem. Tyto parametry jsou možná pro Vás nepodstatné, ale DateBk5 má tolik vychytávek, že "diářoví profesionálové" si volí platformu PalmOS právě kvůli bezkonkurenčnímu diáři. Doporučuji stáhnout 100 stránkový manuál, který svým rozsahem také leccos napovídá.

Nechci, aby to vypadalo jako protěžování konkurenční platformy, sám jsem z PalmOS utekl, ale chete-li hlavně nebo pouze kvalitní diář, myslím, že DateBK5 stojí za uvážení.
Milan Švec (938)|26.4.2005 23:22
Chromosi, rád bych, ale zase musím zůstat v klidu. Přes obsah podrobného manuálu. Prošel jsem ho každou stránku. Bohužel mě jako uživatele PI nic objevného nezarazilo. Zato naopak.

O Outlooku se v něm nepíše skoro nic. Přesněji v jednom místě (tři výskyty).
V manuálu PI verze 6 se slovo Outlook vyskytuje 49 krát.

Přitom synchronizace s Outlookem (minimálně XP/2002) je jedna z hlavních, lze říci přímo základních podmínek pro současné používání PIM SW na PDA.

Taky jsem musel už odejít z jiné platformy (Symbian) a následně ještě pořídit XP na PC jenom proto, že si mé tehdejší PC a PDA přestaly rozumět.

S tím tvrzením o naprosté bezkonkurenčnosti DateBk5 pro PIM bych byl proto minimálně z tohoto důvodu poněkud opatrnější.

Oni to rozhodují v podstatě ti, kterým ty výrobky slouží. Jestli je kupují nebo ne. Jestli splňují, co se od nich čeká a to vše navíc v porovnání s konkurencí.

No a to bude asi i důvod, proč na trhu pro běžné uživatele spolu soutěží dvě hlavní firmy a jejich produkty - PI a AF.

Neznám-li ale PI a srovnávám-li něco pouze s AF, můžu doporučit podobně - stáhnout trial PI a prostudovat PI manuál. A porovnávat až potom.

Už jenom opakuji. PI je skutečně rychlejší než AF - v hledání v datech jednoznačně a v listování kalendářem obdobně. Tam vede PI zejména při více popsaných dnech s větším množstvím událostí. Agenda Fusion je pomalejší díky jinému používání paměti, ale to je její problém. Mrzí mě to, mám ji koupenou, ale vždycky se po její další nové verzi vrátím k PI, který je (skoro) po všech stránkách pořád lepší.
chromos (116)|27.4.2005 04:02
Milane, nechci s Tebou být v žádném případě ve při, na to si zdaleka jako začátečník na WM platformě netroufám :) , ale na něco musím reagovat. Tazatel teprve uvažuje, jestli si pda vůbec koupí, proto jsem mu nastínil existenci dalšího diáře, o němž se jeho uživatelé vyjadřují v superlativech a dokonce jsou i tací, kteří kvůli němu migrují z WM na PalmOS, viz zde (omlouvám se za tak všeobecný odkaz, ale neměl jsem čas na nalezení přesnějšího). Názory uživatelů na serveru Handango jsou zde.

Co se týče Outlooku, tazatel se o něm vůbec nezmiňuje, třeba synchronizaci s ním nepotřebuje nebo přímo zavrhuje. Vůbec celý tvůj příspěvek je jen z pohledu Windows. Soupeří spolu více firem, na poli PalmOS jsou to právě DateBk5 a Agendus, jejichž počty downloadů z Handango a Pocket/Palm/gear jsou srovnatelné s WM alternativami.

A ještě pár doplnění: DateBk5 má třeba možnost pracovat s více databázemi najednou (firemní / soukromá) bez nutnosti nějakého filtrování, možnost zobrazení schůzek, úkolů, poznámek či kontaktů zároveň na jediné obrazovce (zde je stránka programu se stručným výčtem možností), ale hlavně ta rychlost zadávání údajů je o dost lépe vyřešena. Po vychrlení termínů mi do telefonu jsem byl schopen je okamžitě zapisovat do diáře, což se mi u Agendy zatím vůbec nedaří (možná se to naučím, mám ji teprve tři měsíce) a Pocket Informant má, jak jsem se díval, podobné rozhraní.

Aby to nevypadalo, že jsem nějakým zastáncem PalmOS: jestliže tazatel uvažuje o koupi pda, tak jednoznačně na bázi Windows. Chce-li ale hlavně diář a na platformě mu až tak nezáleží, měl by o existenci DateBK5 alespoň vědět.
Žulda_ce4you (244)|27.4.2005 08:55
Já taky na PPC přešel z Palma, kde jsem používal DateBK5. Je vynikající, má pár věcí které mi chybí v PI a naopak. Rozhodně zkus PI, je mnohem propracovanější než AF.
mattycz (58)|27.4.2005 10:50
děkuji všem moc jste mi pomohli

já v podstatě potřebuji volnost a jen volnost v zápisech do kalendáře k určitýmu datu a hodině , prostě tak jak jsem zvyklej z tužkou a papírem

jen pro upřesnění , samozřejmě potřebuji synchronizovat s Outlookem a PC vůbec , pro mě přichází v úvahu jen PDA s Pocket PC jelikož jsem kdysi dávno jedno měl sice jen pro zábavu a moc jsem si ho užíval
samozřejmě to bude VGA a proto se rozhoduji mezi HP4700 či Loox720
ale to je do jiného topicu, jen nevím zda počkat do podzimu na nový PDA ?
Zdenek Malinsky (9781)|29.4.2005 11:20
Date Bk5 můžeš teď vyzkoušet na WM/PPC zařízení (pokud jsi už zakoupil) pomocí tohoto udělátka.:))