Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDAc vs. mobil+PDA

1979 (21)|24.4.2005 23:08
Zdravím.
Chtěl bych se zeptat...
Od začátku distribuce používám pda ZIRE-ten první. je už trochu postarší a zvažuju obměnu...nemám teď ani žádnej svůj mobil...
Chci se zeptat, co vidíte jako lepší variantu...
celkem se mi zalíbilo MDAc, ale není lepší si koupit mobil zvlášť a k němu PDA???
cena MDA je cca 12.000,-
když bych sáhl po T 630 za 4.000,-, zbývá mi cca 8.000,- na nějaký PDA. myslíte že jsou na trhu za 8k výbavou a zpracováním lepší PDA než to co je v MDAc???
nevadí mi nosit dva přístroje...
Miloš Strouhal (3997)|24.4.2005 23:27
Tak zkus Compacta, a treba zjistis, ze ti noseni dvou zarizeni zacne vadit..:)
dort (1212)|25.4.2005 01:44
zkusil jsem obě varianty -> a vyšlo mi PDA + mobil

důvody:

pokud mi někdo volá dokážu si domluvit schůzku, nebo si zapsat poznámku i v restauraci :yes: ( jasně tohle jde vyřešit i BT sluchátkem, jenže to stále někde zapomínám :-( )

pokud nepracuji, tahám s sebou jen telefon - sport, vycházky atd.

dvojitá záloha kontaktů a událostí stále v pohotovosti!

PDA mi nezazvoní v půlce práce :D, takže pak marně nepátrám co jsem dělal

a N6230 v porovnání s MDA Compact váží o dost méně, a lépe se drží u ucha a hlavně jí nepoměrně déle vydrží baterie a vzhledem k tomu, že pomerně dost telefonuji, tak to ocením, že vybíjím jen telefon a ne i PDA

a ten nejpodstatnější důvod - potřebuji VGA display - a tam je to jasně dané

P.S. pokud jste limitován cenou, tak pak vítězí MDA C
Merlin_CZ (108)|25.4.2005 06:09
no ja zase zvolil variantu 2in1 uz jen z toho duvodu ze me nebavilo sebou tahat dve nabijecky a porad sledovat ktere zarizeni je v jakem stavu ... a kdyz nedejboze dosly obe zaroven tak v aute mam jen jeden cigaretak :)
jasne jde to vyresit rozdvojkou .. ale na to jsem moc lenosnej :)
takze u me bezkonkurencne vitezi MDA.
ze je trosku vetsi mi nevadi, stejne sebou taham hromadu dalsich kramu jako gpsku, utrzene sluchatko a podobne :) jedine z ceho mam trosku obavy je leto prece jen ... plavky pasek nemaji :)
jval (453)|25.4.2005 07:36
už takhle je MDA o něco těžší aparát do kapsy než bych chtěl a když si představím, že bych nosil ještě něco dalšího se mi moc nelíbí. Pokud mi někdo zavolá a mám si zapsat schůzku, tak stejně musím vytáhnout PDA, tak proč ho nevytáhnout rovnou na přijetí hovoru.
A co se týče zápisu poznámky během hovoru, tak to já dělám tak, že dám MDA od ucha pryč a normálně behem hovoru si tu poznámku taky napíšu.
A to podotýkám že bez zapnutí hlasitého odposlechu, protože reproduktor v (alespoň mém) MDA je dost hlasitý, takže i bez použití hlasitého odposlechu normálně člověka na druhém konci drátu slyším i když ho držím v ruce před sebou.
Npříklad dost často mi mladá (ta moja) volá, abych ji zjistil aktuálně nějakej autobus. Tak normálně vyhledávám autobus a přitom si s ní povídám.
peter.nr (501)|25.4.2005 09:40
[QUOTE="dort"]zkusil jsem obě varianty -> a vyšlo mi PDA + mobil

důvody:

pokud mi někdo volá dokážu si domluvit schůzku, nebo si zapsat poznámku i v restauraci :yes: ( jasně tohle jde vyřešit i BT sluchátkem, jenže to stále někde zapomínám :-( )

pokud nepracuji, tahám s sebou jen telefon - sport, vycházky atd.

dvojitá záloha kontaktů a událostí stále v pohotovosti!

PDA mi nezazvoní v půlce práce :D, takže pak marně nepátrám co jsem dělal

a N6230 v porovnání s MDA Compact váží o dost méně, a lépe se drží u ucha a hlavně jí nepoměrně déle vydrží baterie a vzhledem k tomu, že pomerně dost telefonuji, tak to ocením, že vybíjím jen telefon a ne i PDA

a ten nejpodstatnější důvod - potřebuji VGA display - a tam je to jasně dané

P.S. pokud jste limitován cenou, tak pak vítězí MDA C[/QUOTE]

Chcem sa spýtať: Ako riešiš synchronizáciu s N6230? Ja mám s tým totiž obrovské problémy.

Pri synchronizácii N6230 - PC (Outlook) nie sú prenášané všetky čísla z kontaktu(napr. ak tam mám dve mobilné, prenesie iba jedno a divne to rozdeľuje mená a priezviská).

Ešte sa mi stalo takéto niečo:
Po synchronizázii PDA-PC som spravil synchronizáciu PC-mobil (na mobile som mal asi na 90% tie isté kontakty) a výsledok bol taký, že všetky kontakty som mal na mobile 2x.
Tak som ručne všetky kópie vymazal a tak isto som vymazal všetky záznamy z Outlooku. Logicky som predpokladal, že keď spustím synchronizáciu, všetko z mobilu sa prenesie do Outlooku (keďže bol prázdny). V skutočnosti sa preniesol iba jeden kontakt (nie prvý v poradí, skrátka jeden z mnohých - ale vždy ten istý). Prečo?

Mám Pocket Loox a N6230. Myslím, že je to dobrá kombinácia vzhľadom na to, že N6230 má EDGE. Ale z pohľadu synchronizácie to je úplne príšerné!

Ak by MDAc podporoval EDGE, tak je to pre mňa jasná voľba.