Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BT sluchatka pro MDA II

Kato_ce4you (970)|24.4.2005 14:55
Cau, opet zacnu ustalenou frazi - "vim, ze uz to tady bylo"... ale jestli si dobre vzpominam, tak byla ti diskuze k necemu jinemu a proto zakladam tento prispevek. Existuji ruzna (zatim tusim dvoje BT sluchatka - jedna jsou od HP a ta druha si nevybavuju). Kazdopadne se prodavaji uz i u nas. Takze bych k nm mel par dotazu - za prve ten, kdyz jsou od HP, tak jestli funguji i s MDA II (kvuli BT stacku - MS vs. Widcomm) a jaka je kvalita (osobne si nedovedu vubec predstavit kvalitu - nepotrebuji hi-fi kvalitku ala Koss Porta Pro ap. ale zase at to hraje trosku posluchatelne). A v tom vidim dalsi problem - zvlada to vubec BT jako takovy? (mam zkusenosti s Bluetrek G2 jako handsfree a kvalita zvuku v nem je nic moc (sumi)). Takze proto tech par dotazu a byl bych velice vdecny za nejake nazory (pokud mozno zalozene na realnych zkusenostech) - diky :))

EDIT: Tak jsem se dival znovu a poradne - ta diskuze byla na http://ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=4368 Ovsem nikde jsem se nedocetl o zadnych zkusenostech/ze by si je nekdo koupil. Ta sluchatkou od HP jsou tady resp. tady. A ta druha jsou od Toshiby.
Vazne je nikdo nemate a nezkousel jste je s tim MDAckem? Vsude pisou pouze kompatibilitu s iPAQ, ale moc nevidim douvod, proc by nefungovaly s necim jinym, co podporuje profil BT headset.
Btw. nejlevneji, co jsem se tak narychlo dival, je maji u Agenu - za 2197Kc vc. DPH, coz je cena, kterou bych byl ochoten akceptovat. :cool:
Jirka1111 (9)|11.10.2005 17:14
Nevim, jestli uz sis je nekoupil (ty HP). Ja jo. Taky jsem se domnival, ze BT by melo preci fungovat vsude. Chyba! Nefunguje. Mam Acera n50p a dodany ovladac me poslal do haje "pouze pro HP". Ted resim co s tim. Pokud to nevyresim, asi je prodam:-(
Neporadi nekdo?
beecher (9270)|11.10.2005 17:33
[QUOTE="Kato"]Vsude pisou pouze kompatibilitu s iPAQ, ale moc nevidim douvod, proc by nefungovaly s necim jinym, co podporuje profil BT headset.[/QUOTE]Protoze BT Headset neni urceno k prenosu zvuku ve vyssi kvalite, ale k obousmernemu prenosu hovoru + ridici signaly (zvednout, polozit), stejne jako BT Handsfree. Pro prenos zvuku se pouziva profil A2DP (Advanced Audio Distribution Profile), ktery MS BT Stack a starsi WidCommy nepodporuji.
Jirka1111 (9)|11.10.2005 17:51
Aha, dik. Chapu tedy ten HP ovladac, ale proc je to pouze pro HP? Nejspise jen obchodni politika. Neda se sehnat ovladac neomezeny vyrobcem?
Proste jen pro WinM 2003.
beecher (9270)|11.10.2005 17:58
To presne netusim, ale asi ta obchodni politika za tim bude... Njo, ale snad by se dal najit FCC ID tech sluchatek a pak vypatrat originalni vyrobce, jestli tam nema nejaky univerzalni driver... :)

Otazkou je, jakou verzi tech WidComm driveru ma N50p...
Protoze HP u sve BT klavesnice pise, ze to taky chodi jenom s jejich PDAcky... No chodi to i treba s mym Dellem a spousty dalsich PDAcek... :D
To, ze to nechodi/nechodila s proklamovanymi HP PDAcky (napr. h4150) radeji zminovat nebudu... ;)
hajekm (308)|19.2.2006 16:41
Ahoj,
Tak jsem se stal majitelem sluchátek B-speech Calypso a chtěl bych se podělit o několik prvních postřehů.
Nejprve ke konstrukci:
sluchátka jsou neskládací, most je z relativně pružného materiálu a kablík tam je zasunutý poměrně hluboko a
pevně,uvidíme, jak se to bude tvářit po delším používání. Náušníky jsou zpracovány celkem kvalitně, na uších sedí
dobře, jen je problém, pokud máte bundu s pevným límcem, tak se trochu pere s týlním mostem a sluchátka se za
chůze po uších trochu pohybují ale to je asi problém všech sluchátek s týlním mostem. Náušníky jsou také celkem široké
a blikání modré ledky na pravo je velmi výrazné, takže žlověk vypadá jako ufoun.
Zvuk v A2DP režimu je celkem vyvážený, basy nejsou nijak extrémní ale nahrávky jsou alespoň dobře čitelné. V HF
režimu je zvuk přiměřený a v porovnání s jednouchými bondovkami je výhoda zvuku v obou uších. Mikrofónek je umístěn v
pravé mušli a zvuk k němu bohužel není veden žádným zvukovodem. řesto druhá strana slyší celkem obstojně ikdyž poněkud
z dálky.
Sluchátka jsou přímo dodávána s BT vysílačem, který končí nastavitelným 3.5 jackem a ještě je přidána redukce
na 2 cinche. Pokud se obě zařízení zapnou, automaticky se poznají a zpárují a sluchátka hned začnou hrát. Jde to
připojit prakticky k čemukoli a pokud sluchátka zároveň zpárujete s telefonem, Hovor jde přijmou tlačítkem na
sluchátkách a tím samým i ukončit. BT vysílač jde zároveň použít jako USB BT dongl, na CD je dodán obslužný SW od firmy
BlueSolei, který přidá do počítače HF a A2DP profil(pokud už tam nebyl) a pak jde Calypso použít třeba ke Skypu.
Bohužel pouze v režimu HF, protože v režimu A2DP není aktivní mikrofon, což je škoda.

A teď praxe a problémy:
Testoval jsem to se 3 přístroji. Nokií6230, MDA Compactem a MDA II. Nokie pracuje pochopitelně, jen s HF profilem ale
zato do sluchátek přehrává i MP3(mono). Rádio se pochopitelně nespustí, potřebuje drátová sluchátka jako anténu. Lepší
je připojit k nokii přes redukci BT vysílač a už jede rádio i MP3 kvalitně a stereo, pro telefonování se to samo přepne na režim HF.

MDA compact s instalovaným doplňkem pro A2DP se chová zhruba jak by mělo ale pozor! nejde najednou zpárovat jak pro A2DP tak i HF, takže si musíte vybrat, buď poslouchat streamovanou muziku z WMP a a na hovor si sluchátka sundat a příjmout jej přímo na MDAc a nebo zpárovat v režimu HF a zdroj muziky použít něco externího plus dodaný BT transmiter. Přes redukci jde samozřejmě použít i ten MDAc.

U MDA II jsem trochu rozpačitý. U žádné publikované verze VM5 se mi sluchátka NEPODAŘILA spárovat jako HF!! Naprosto to nechápu, dělal jsem s tím psí kusy a nic. Ani většina 2003SE nejsou použitelná, protože se nevypne reproduktor a mikrofon na MDAcku, takže druhá strana slyší součet zvuků z mikrofonu ve sluchátkách a zároveň z mikrofonu na PDA. Jediná verze, kde to funguje korektně je WM2003SE XDA2_2.20.00CHS translated. U A2DP profilu je situace taková, že na VM5 jedou sluchátka v PLNÉM režimu BEZ instalace publikovaného rozšíření, takže sluchátka hrají ve stereu hudbu z jakéhokoli programu i systémové zvuky!!! WOW! po nainstalování rozšíření už ovšem jen streamují z VMP. Testoval jsem to na předposlední romce od VIVIho 1.71.64VIVI. Ta ještě novější 1.71.64iGiodata už má bohužel doplněv sobě nainstalovaný, takže už jen streamuje z VPM.
Takže shrnutí, buď budu na MDA II používat plný A2DP režim s WM5VIVI a telefonovat klasicky, nebo na 2003SE2.20CHS transl, pojedu přes HF profil a muziku přes BT transmiter z libovolného zdroje, třeba i přes redukci z toho MDA. (tak to momentálně mám) škoda, že sluchátka nepodporují také HS režim.
Jinak ještě co se týče citlivosti, tak 5-8 metrů v pohodě a zařízení jede klidně křížem přes tělo a ruku umístěnou v kapse bez sebemenších výpadků i bez jakéhokoli přetaktování. Pokud byste měli někdo nápad jak rozjet HF režim s těmito sluchátky pod VM5, byl bych vděčný.

Tolik stručné postřehy za dva dni, příště napíšu víc. :-))))))))))))))))))
Milan
hajekm (308)|21.2.2006 21:05
Takže další zkušenosti:
přecijen se mi podařilo na MDAc rozjet HF režim zároveň se streamovaným audiem z WMP, takže to dohromady jde! Zároveň jsem na kamarádově MDA II s WM2003 1.72 zjistil, že pokud sluchátka nenajdou HF režim, chytnou se a fungují i v HS režimu, takže další dobrá zpráva. Jen se mi pod VM5 pořád nepodařilo rozjet je ani pod HF, ani pod HS. Ale principielně by to mělo jít, takže je to jen otázka času a SW.
Milan