Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Aktivace skrytého editoru snímků u HTC Album

Milan Švec (938)|22.4.2005 15:15
Z neznámých důvodů zneviditelněný (Disable) editor oživíte jednoduchou změnou:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\Album\DissableEditor
Hodnotu "Disable" místo 1 nastavit na 0 (nula)

Uživatelé českého prostředí zjistí, že Editor je dokonce už přeložený!

Editor se nachází v menu Upravit a je aktivní po výběru snímku. Vyříznutí části snímku se přenese do nového okna dvojím rychlým tap dovnitř výběru. Lze nastavovat novou velikost, jas, kontrast, gamma (vše vč. současného náhledu upraveného snímku) a ukládat (vč. možnosti Uložit jako).

Fuknci "Pan" (ruka, snad k posunům?) jsem nerozluštil.

Uvedená úprava se stala součástí "Tweaks2k2 .NET version 3.7.0". Informoval o ní (jak jinak) FirstLoox.org v diskuzi (autor "hishamh")

Jako další možnost uvedli i aktivaci propojení snímku s kontakty:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\HTC\Album\DissableAssignToContact
Hodnotu "Disable" místo 1 nastavit na 0 (nula)

Objeví se v "Nástroje" nabídka (česky!) "Přiřadit ke kontaktu".
Používám PI a zatím nic. Pomožte, můžete-li.
Připojte komentáře, víte-li o výše uvedeném už víc.

oltcit (1098)|22.4.2005 18:16
Výborne Milane :)
Funkcia "pan = posun "je aktívna len ked je obrázok zväčšený,väčší ako rozmer plochy. Nad priradením fotky ku kontaktu pracujem ;)
daww (687)|27.9.2005 23:31
Objevil jsem další skryté nastavení. v registrech u klíče: \HKLM\SOFTWARE\HTC\Camera\AppDefSettings\P4\enable nastavte hodnotu 1. Aktivujete tím u fotoaparátu režim Contact Photo. Stačí pak jen vyfotit a využít nabízenou funkci přiřadit ke kontaktu. Navíc Máte dva režimy foťáku a tedy možnost dvou různých nastavení bez nutnosti neustále přepínat např. rozlišení.;)
daww (687)|28.9.2005 00:05
Další objev. Položky P1 až P5 jdou zduplikovat a mít tak ještě další režim např Fotoaparát1. Nově zduplikovanou složku pojmenujte P6 a nakopírujte do ní klíče podle toho, které zařízení chcete duplikovat. P1 Fotoaparát, P2 Video, P3 MMS Video, P4Contact Photo, P5 Téma. Ještě je nutné ve složce P6 přejmenovat klíč ProfileName např na Fotoaparát1. Změny jsou okamžité bez restartu. Lze tedy skrýt profily které nepoužíváte, a místo nich mít třeba 3x fotoaparát, 2x Video a 1x Contakt Photo a mít různě nastavené profily a přepínat je jednoduše pomocí ikon :yes:
oltcit (1098)|28.9.2005 08:38
Vyborne daww ;) a ty si to nastavoval na MDA predpokladám,pretože na Looxoch položka P4 neexistuje,i ked som ju vytvoril,chybaju mi nastavenia na funkciu "photo kontakt" Môžeš ich tu prosím uviesť najlepšie formou screenu z regeditu,dík. Duplikovanie položiek funguje.
daww (687)|28.9.2005 08:53
Jo, na MDA. Tady jsou screeny. Jestli to nebude fungovat - budem hledat dál. Předpokládám, že máš samozřejmě nainstalovanou aplikaci Foto kontakty. Já mám verzi 1.17 (Build 16895) od High Tech Computer, Corp. která je dodávána s ET DP III. Nevím jak je to u ostatních zařízení. :D
oltcit (1098)|28.9.2005 11:36
Nemám ten program,ten sa dáva zrejme len na Phone edition,ale podstatne v nastavení je Capture type=3,vtedy v screene fotoaparatu po vyfotení nabehne ikona Photo Contact,ale po jej potvrdení vybehne hláška ,že nie nainštalovaná aplikácia CallerID. Čiže bez daľšieho programu,a ten je zrejme napevno v ROMke si to neužijeme.Ledaže by sa dal doinštalovať.... :?
beecher (9270)|28.9.2005 11:57
CallerID je program, ktery upravuje bublinu pri prichozim hovoru na Phone Edition zarizenich od HTC (prida obrazek, myslim, ze umi i vyzvaneni), takze tak ti moc na nonPhoneEdition zarizeni k uzitku nebude...