Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 57

Téma: Prvních 60 minut s PalmOne Treo650 (Cože??? Uffff...:)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

Ti z Vás kdo viděli, nebo snad již mají, MDA Compact, mi jistě dají za pravdu, že je to konečně vykročení tím správným směrem. "Správným směrem" již před několika lety vykročila společnost PalmOne a svým Treem 650 se na sklonku minulého roku postarala o velkou senzaci. Jak dopadlo letmé srovnání obou uvedených zařízení se dočtete právě v tomto článku.

Přečtěte si celý článek.
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Nuze, ja dekuji Falcovi za zajimavy clanek a ujistuji ho, ze z jeho kladneho hodnoceni :Palmu: nevyvodim zadne dusledky. Tedy krome zablokovani loginu. A zakazu vstupu na vsechny akce ce4you. Jo, a to tricko ce4you taky vratis:!:

Ale vazne - jen malo veci v pocitacovem svete vyvola vetsi vasne nez tema Palm vs. Pocket PC. Falco prinesl osobni nazor postaveny prevazne na vlastnostech a faktech (protoze mel s treem osobni zkusenost), takze pokud se chcete k diskuzi pripojit, budte stejne vecni. V teto diskuzi budu obzvlaste citlivy na jevy, ktere hyzdi diskuze na vsech vetsich serverech, takze pokud vas prispevek najednou zmizi, je to jen vase vina

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

Ta anketa je vazne ftipna...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2001

jen doplnim, ze Treo bylo puvodne Handspringu, pokud se nepletu, hehehe

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    Nuze, ja dekuji Falcovi za zajimavy clanek a ujistuji ho, ze z jeho kladneho hodnoceni :Palmu: nevyvodim zadne dusledky. Tedy krome zablokovani loginu. A zakazu vstupu na vsechny akce ce4you. Jo, a to tricko ce4you taky vratis:!:

Ale vazne - jen malo veci v pocitacovem svete vyvola vetsi vasne nez tema Palm vs. Pocket PC. Falco prinesl osobni nazor postaveny prevazne na vlastnostech a faktech (protoze mel s treem osobni zkusenost), takze pokud se chcete k diskuzi pripojit, budte stejne vecni. V teto diskuzi budu obzvlaste citlivy na jevy, ktere hyzdi diskuze na vsech vetsich serverech, takze pokud vas prispevek najednou zmizi, je to jen vase vina
    Takže volám Ipfovi, aby ihned vyškrtl Falca z účasti v Bzenci.

Pavle Kozo, můžu říci, že nejohnivější diskuze zde na Ce4you, jsou v porovnání s diskuzemi jinde (stereomag, mobilmania, zive...) jen klidnou meditací budhistických mnichů.

O Treu básnil už na II. srazu v Úpě Honzabr. Říkal, že "bejt tam wokna, tak už ho mám doma". Já jsem také míval předpotopního Palma (Palm Pilot od US Robotics, 2xAAA, zelený disp.s černým písmem, 64kB) a ještě v loňském roce na jaře jsem vážně zvažoval o koupi Tungsteena 3 nebo spíše Sony Cliéé UX 40 (tam mě trošku odrazovala cena). Jen díky prozřetelnosti Boží, Jana Lodla (šéfred.Mobilu) a částečně i Pavla Kozy (a jeho c4y) jsem spadnul z Palmy do Wokna Ovšem ten Sony Cliéé se mi stále líbí-aktivní displej, klávesnice, kolečko Jog-dial, otočný kloub. To co mělo před více než rokem, k tomu se nedohrabalo MDA IV bohužel ani teď. Myslím design, ovládání.

Když jsme u jiných platforem, doporučuji přečíst krátký článek (úvahu) z Marigoldu, jmenuje se
    Bude to stále spolehlivost versus rozšiřitelnost?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

No ja taky přesedlal z historického Visora Deluxe po mnohaletémh používání na kapesní okýnka, ale zatím jsem bohužel kromě multimédií nenašel příliš jiných vylepšení.
    S tou dostupností software to také není žádný zázrak (viz PocketGear vs PalmGear), což bude asi daň za cenu slušného vývojového nástroje.

Ale zatím jsem se s WM2003 usmířil a chci po nich to, co zvládnou .

LS

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

Díky za naprosto super porovnání obou přístrojů. Pánové z mobilmania.cz se zde mohou učit jak se píší recenze .
    S radostí přidám na naše stránky link na tento článek.

Trocken
    www.pdabrno.com

Jelikož jsem již několik let zažraný palmista, neodpustím si pár připomínek :

1) "Nekompatibilita multimédií - nemoci si do PDA vrazit kartu s právě staženým videoklipem a přehrát si ho, ale být odkázán na nějaké konverze do Palm formátu - ale pánové, kde jste byli posledních 5let?"
    Tohle už není pár let pravda viz. MMPlayer, SmartMove, Beta Player for palmOS. Nativní přehrávač MP3 je přímo v paměti ROM.

2) "Malý výběr nových aplikací - zkuste se podívat někde po kvalitní navigační mapě ČR pro Palm (jako jsou třeba Alturion, MapFaktor, SmartMaps pro WM)."
    SmartMaps je i pro palmOS, jinak souhlasím.

Obyvatel SMob
    Registrace
    May 2004

Citace Původně odesláno od trocken
    Díky za naprosto super porovnání obou přístrojů. Pánové z mobilmania.cz se zde mohou učit jak se píší recenze .
    1) "Nekompatibilita multimédií - nemoci si do PDA vrazit kartu s právě staženým videoklipem a přehrát si ho, ale být odkázán na nějaké konverze do Palm formátu - ale pánové, kde jste byli posledních 5let?"
    Tohle už není pár let pravda viz. MMPlayer, SmartMove, Beta Player for palmOS. Nativní přehrávač MP3 je přímo v paměti ROM.
    2) "Malý výběr nových aplikací - zkuste se podívat někde po kvalitní navigační mapě ČR pro Palm (jako jsou třeba Alturion, MapFaktor, SmartMaps pro WM)."
    Zkušenosti z PalmOS mám taky a to jak ze své ruky tak od lidí ze třídy.
    Jinak WM stále chybí USB Mass Storage Drive.
    1) V recenzi je napsáno v holém OS , a tam to nenajdeš.
    2) K těm aplikacím bych jen dodal to že mi nevyhovuje dost nekompatibilita (dám do PPC doc soubor, a chci ho poslat přes IrDA do Palmu) a palm buď odmítne, nebo zařve na to že ho neotevře.
    A dálem bych výrobce chtěl pokárat za to že hry nejsou pro PPC a PalmOS kompatibilní spolu (zapařit Snailse ve čtyřech by bylo super ). Ještě jsem neobjevil hru, která by se mněla ráda jak s PPC tak s PalmOS a aby šla hrát mezi systémy.

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

Pekne napsana kratka recenzicka s velkou snahou o objektivitu. Dikec

Chtel jsem jen zareagovat na nekompatibilitu multimedii a mapy. Celkem dostatecne na ne ale uz nekdo zareagoval predemnou.

Jen doplnim, standartne je Treo vybaveno celkem shitnym Realplayerem, co umi hrat MP3ky a mozna i neco navic. Jinak po nahrazeni Pocket Tunama si pristroj poradi s hromadou formatu, obsluha je mozna prijemnejsi nez ve WinAmpu, zvlada hrat ShoutCast a to celkem velmi prijeme.
    Prehravani videoklipu asi prenecham svym detem a mladsi generaci. ostatne ani jeden pristroj nema moc vhodny displej ani rozliseni na hrani klipu. Ale v tomhle asi palm trochu zaostava.

k Mapam, na palma je hromada mapovych softu a relativne dost map. Ja sam pouzivam SmartMaps k naproste spokojenosti a v zahranici sem pouzival Mappopolis. To mi pripomina, ze mne dnes v 22ce oslovili nejaci cizinci jak se dostanou do nejakeho hotelu v pro mne naprosto nezname ulici nekde v hostivari. Tak sem vytah mobil a nasel jim kde to je a cim tam maj jet. Smutnej cizinec vytahl Zaura a rikal, ze nesehnal mapu Prahy. Bylo mi ho lito ze do tak hezke hracky nesehnal mapu prahy ...

jeste mne napada zminit to pozudro. Nevim jak dobre je to na MDA Compact, ale vetsinou originalni pozdra sou ta nejhorsi mozna co sem zatim zazil. Takze pokud nekdo uvazuje o dobrem pouzdtu super se mi osvedcila pozdra od BoxWave ze silikonu. Treo se s nima super obluhuje, podle nalady muzete stridat barvy ;o) a hlavne kdyz upadne na zem a netrefi antenu nic se mu nestane. Sice existuji i hezci pozdra, ale po strance funkcnosti a ochrany pristroje sem nenasel lepsi.

Jinak sam bych shrnul Treo650 asi takhle:

+ obsluha jednou rukou v 95% aplikaci
    + snadna obsluha telefonu ci pristroje pri probihajicim hovoru
    + super resene sms
    + klavesnice
    + displej

- vaha
    - nutnost nakoupit nekolik aplikaci zprijemnujici obsluhu trea
    - absence wifi
    - preci jen by se cas od casu ten multitask hodil

Jinak jako muj prvni prispevek na tomto serveru se omlouvam za jeho delku

MAK

Nováček
    Registrace
    Apr 2005

1) OK, beru zpět
    2) mam dojem, že multiplatformní hra je např. Warfare In, pařba přes BT je celkem nářez

Citace Původně odesláno od Pinochio
    Citace Původně odesláno od trocken
    Zkušenosti z PalmOS mám taky a to jak ze své ruky tak od lidí ze třídy.
    Jinak WM stále chybí USB Mass Storage Drive.
    1) V recenzi je napsáno v holém OS , a tam to nenajdeš.
    2) K těm aplikacím bych jen dodal to že mi nevyhovuje dost nekompatibilita (dám do PPC doc soubor, a chci ho poslat přes IrDA do Palmu) a palm buď odmítne, nebo zařve na to že ho neotevře.
    A dálem bych výrobce chtěl pokárat za to že hry nejsou pro PPC a PalmOS kompatibilní spolu (zapařit Snailse ve čtyřech by bylo super ). Ještě jsem neobjevil hru, která by se mněla ráda jak s PPC tak s PalmOS a aby šla hrát mezi systémy.

Nováček
    Registrace
    Aug 2004

Dobry den,
    rad bych Vam podekoval za kvalitni a nezaujate srovnani obou smartphonu. Mel jsem Treo 650 k dispozici na tyden a s naprostou vetsinou informaci uvedenych v clanku souhlasim. Jinak folii najdete prilepenou na spodku manualu, ale ja si ji taky nevsiml. Jaka se Vam zda hlasitost hovoru v Treu? Me pripada celkem nizka, bohuzel jsem mel k dispozici jen 1 kus a tak nevim, zda to nebyla jeho vada. Ale podle dalsich zkusenosti ne, Treo je i na max. hlasitost dost tiche. Jinak pokud byste nekdy chtel porovnavat prehravani videa na Palm OS a PPC, zkuste se podivat na http://www.pajda.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=781&mode=&o rder=0&thold=0 jedna se o velmi dobry software. Jeste jednou diky a hodne uspechu v dalsi praci.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Taky diky za super recenzi. Jak zde jiz padlo - tohle by si meli povinne procitat redaktori MobilManie.cz - nonstop a porad dokolecka Takhle ma vypadat recenze... Akorat jedna vytka - to srovnani prave multimedii - je to sice srovnani ve vychozim stavu, ale on i ten WMP stoji za prd - co si budeme namlouvat. Cokoliv jineho je lepsi A od ceho je to OS, nez aby se tam daly dohrat ruzne dalsi aplikace )
    Jinak co se tyce ciste designu - Treo se mi libi vic (nemam moc rad kulatost MDAc, ale u PDAcek obecne jde predevsim o funkcnost/streva a ne design). Co naopak povazuji za humus je ta antenka Trea, ale budiz. Co me mile prekvapilo (na Treu) je jeho velikost - poprve jsem ho videl takhle srovnavat primo z MDAc. Ten displej zas tak o moc mensi neni, ma vetsi rozliseni a jeste je tam klavesnice - respekt. (I kdyz zrovna tu klavesnici bych taky nemusel, ale je fakt, ze na tom Treu vypada docela kvalitne)
    Co me naopak na Treu dost zarazilo je ten jeho displej - ma vetsi rozliseni a ty ikonky na me pusobi, jak kdyby byly nejake "odrbane/okousane" :O (na TT3 se mi to tak nezdalo). A jedna vec, co me naopak zarazila na displeji MDAc - on ma pasivni displej? Joj - to jste me ted dost vyvedli z omylu - ja myslel, ze veskera nova PDAcka maji displej aktivni :O (tzn. vetsina ma naopak pasivni?)
    No a posledni takove popichnuti - nejbliz k temto dvema "hrackam" ma asi Neonode N1m (pry uz se vazne prodava) - akorat jak zde jiz padlo - potreboval by nova streva a OS. Ale jako rozmerove/koncept se mi furt pomerne zamlouva.
    A jeste jedno me napadlo - uz se tesim na dobu, az bude neco takoveho miniTablet RUBY samozrejme bez klavesnice (podle te ruky by to nemelo byt zas tak velke - podle me tak 4-5 cm na vysku oproti MDA II - to bych byl ochotny tolerovat (a krom toho bez klavesnice se klidne obejdu a kdyz uz, tak vysouvani ve stylu MDA III - proste ji schovat)), samozrejme snizit vahu, pridat GSM modul, WiFi atd. a az to vyjde, tak samozrejme i nove vnitrnosti (procesor, pamet atd.) Ale jak rikam - jako koncept se mi velmi zamlouva - treba jen to, ze pouziva standardni OS Ale to uz jsem dost OT, takze HOWG

Jeste jednou - pekna recenze :yes:

Nováček
    Registrace
    Mar 2004

A jeste dalsi nepresnost v recenzi: ze nejsou pouzdra na Treo je samo nesmysl, pasuji pouzdra z predchoziho Trea, kterych je na trhu samozrejmne dostatek. Mapy CR samozrejme jak SmartMaps, tak PalmKIM, funguji i TomTom (pro CR zatim jen dalnice a silnice 1 tridy). Stejne tak neni pravda nedostatek novych aplikaci, je jich dost, jen je potreba o nich vedet. To ze autor recenze nemel ani snahu si overit existenci SmartMaps a pritom se o nich zminuje ukazuje na urcity nedostatek povedomi o dostatku software pro Palma :-)

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Netlife
    A jeste dalsi nepresnost v recenzi: ze nejsou pouzdra..... Mapy... je jich dost, jen je potreba o nich vedet. To ze autor recenze nemel ani snahu si overit existenci SmartMaps a pritom se o nich zminuje ukazuje na urcity nedostatek povedomi o dostatku software pro Palma :-)
    Název článku je " Prvních 60 minut...." tedy žádná megarecenze ap. a také podtitul v názvu serveru (pocket pc a windows ce) je snad pochopitelný, takže dá rozum do hrsti, že se autor nebude velmi podrobně zabírat tímto aparátem. Mapy-pouzdro-soft? Podle toho si zařízení vybírám? Kdo bude mít zájem, může zabrowsit na specialozaované palmí weby, že.

PS:
    Pobavila mě ta anténa. K čemu to tam je? Že by, když člověk vstoupí do psího, aby to měl čím vydloubnout.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

Děkuji přispěvatelům za velkou dávku tolerantnosti. Jen nevím jestli je to opravdu "tolerantnost", nebo usilovná práce a varování Pavla na začátku diskuze (Pavle, jmenuji tě pro Bzenec svým osobním bodyguardem ).

Opravdu, jedná se o "Prvních 60 minut", takže se omlouvám za některé nepřesnosti.
    Co se týče pouzdra, jsem lama - o existenci Trea600 samozřejmě vím a mohlo mi secvaknout. Nic to nemění na tom, že v krabici Trea žádné nebylo.

Co se týče originálního pouzdra pro MDAC, plně mi vyhovuje. Nevím jestli by snesl dávat si k uchu MDAC zabalené do čehosi. Již několik let používám pro telefony horizontální opasková pouzdra, ze kterých se přístroj jednoduše před použitím vyndá.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Prvních 60 minut s HTC Touch (HTC Elf)
    Od Pavel Koza v sekci Zbývající PPC
    Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 11-04-2008, 15:26
  2. Prvních 60 minut s HTC S710 (Vox)
    Od Pavel Koza v sekci Zbývající SMP
    Reakcí: 80
    Poslední příspěvek: 01-11-2007, 15:59
  3. Prvních 60 minut s TechFaithWireless smartphone
    Od Pavel Koza v sekci Zbývající značky
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 26-03-2006, 21:13
  4. Prvních 60 minut s i-mate SP5m