Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Asus A620 - bílý display?

mikusss_ce4you (0)|21.4.2005 23:47
Ahoj,

Včera jsem normálně PDA (asus mypal) vypnul, dal do šuplíku. Dneska jsem to zapnul a svítí to bíle, celé. Tak jsem dal reset v domnění, že to zase slo do kytek (obcas zamrzne, ale ne takto). No a restart probehl, avsak na lcd bylo porad kulovy videt... resp. neustále ta bílá barva.

Na zacatku mam zvukovou hlasku, poznal jsem podle toho, ze funguje. K PC se taky pripojil...

Tak jsem dal zálohu a tvrdý reset, zase nic, pípnul, ale bílá obrazovka zůstala.

Netušíte čím by to mohlo být? Koukal jsem, jestli neni v supliku nejaky predmet, ktery by to mohl poskodit, ale nic magnetickeho nebo tak jsem tam nenasel.. :-( Ackoliv ani magnet by tomu (snad) nemel vadit.

Nevíte někdo co s tím nebo je to zralé na servis? Mě by předně zajímalo, proč se to stalo. Jen tak z ničeho nic asi né...

Kromě toho celé to jinak funguje, na zem to nespadlo... fakt nevím.

M.
Pavel Koza (4761)|22.4.2005 08:30
Obcas neco odejde "jen tak". Studeny spoj a ja nevim co vsechno. V oblasti PDA plati, ze pokud se zavada nevyresi HW resetem (a obzvlast tohoto typu), tak jina pomoc nez servis asi neexistuje.
Artie (9)|22.4.2005 10:01
Na stejny problem narazil kolega se stejnym zarizenim, podarilo se nam vypatrat nasledujici:
Nektere A620, ktere maji seriove cislo zacinajici cislici 44 a nize (na stitku uplne dole, zadni cast pristroje) maji tyhle problemy. Zavada je udajne v zakladni desce, kterou je nutno vymenit na novejsi revizi. Ovsem zkusenost s ceskym servisem Asusu je asi takova, ze o tomhle problemu nevedi zhola nic ;)
Nicmene problem je svepomoci resitelny tak, ze se rozebere cihla a na chvili vytahne baterka. Zvedavemu kolegovi i pomohlo proste rozebrani a opetovne slozeni pristroje a tato chyba se zatim znovu nevyskytla.
Nebudu spekulovat cim je to zpusobene, nicmene lze si svepomoci takto poradit. A samozrejme - clovek tim prichazi o zaruku ;)
salvator_ce4you (137)|26.5.2005 09:16
Hoho, tak na tom něco je. Tento problém se mi na mém ASUSovi objevil již 5x. Vždy cca po měsíci. Přišel jsem k PDA ležícímu na stole, zapnul, a nic. resp. bílá obrazovka, nebo jakýsi šedivý třepající se pruhy. Zvuky ale šly, a to mě ujistilo, že PDA je jinak funkční. Vždy se to samo zpravilo po cca 3 hodinách - a to to stále jen leželo na stole. Prostě jsem pak zapnul a ono to bylo v pohodě. Po 5 jsem se naštval a ASUS poslal na SIL (servis na ASUSy) Vrátili mi ho zpět s novým LCD. ...A pozor, do telefonu, když jsem řekl, že jde o 620BT, technik hned věděl, o co jde. Říká: "á, já vím, to je časté, HW závada, pošlete." Tedy i servis ASUSe potvrdil, že se jedná u těchto kusů o častou závadu. Co mě však překvapuje, neměnili MB ale LCD.
Artie (9)|26.5.2005 09:38
Jak jsem nakoupil, tak jsem prodal. Kazdopadne diky za upresneni, tahle informace se vzdycky hodi :)