Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Button Mapper

peter.nr (501)|21.4.2005 15:27
Experimentujem a potom takto dopadnem! :((

Trošku som testoval programy z Cebit-balíku. Bol medzi nimi aj Vito Button Mapper. Inštalácia prebehla bez problémov, ale keď som ho šiel odinštalovať, inštalátor vyhlásil chybu, že niektoré súbory v "\Program Files\..." (nepamätám si presnú cestu) nie je možné odstrániť. Spravil som SR a zistil som, že v danom adresári je súbor "bmapper.exe". Ani manuálne nešiel zmazať. Tak som si pozrel "\windows\startup". Tam som našiel link na dotyčný súbor a zmazal som ho. Po reštarte bolo možné bmapper manuálne zmazať.

Až potom som zistil, že v "Settings" mi chýba položka "Buttons" a po stlačení hociktorého hw-tlačítka vyskočí chybová hláška.
Vie mi niekto poradiť, ako to opraviť? Ešte chcem pripomenúť, že z adresára windows som zmazal iba ten jeden link, nič viac.

Vďaka za každú radu. :?
peter.nr (501)|21.4.2005 16:28
Problém som čiastočne vyriešil editáciou registra:

\HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Shell\Keys... v ňom sú vetvy 40C1 až 40CC - tam sú nadefinované linky na programy.
Linky boli nastavené stále na Vito Button Mapper. Položky Default som zmenil podľa položiek ResetCmd. Funguje to! :yes:

Druhá časť problému sa týka položky Buttons v menu settings - nie je tam, stratila sa. A neviem, ako ju dostať späť. :no:
peter.nr (501)|21.4.2005 16:40
Tak si odpoviem aj na druhú časť problému. :D

Povŕtal som sa ešte trochu v registroch a našiel som vetvu:

\HKLM\ControlPanel\Buttons(pre každú ikonu v Control Panel je tu jedna vetva)

V nej je položka Group. Tá bola nastavená na 3. Prezrel som si jednotlivé vetvy a dal som si to do súvisu s rozmiestnením ikon v okne settings.
Došiel som k záveru, že položka Group určuje, v ktorej záložke settings sa ikona nachádza. Pritom:
Personal = 0
Setup = 1
Connections = 2

Keďže moje Buttons\Group mali hodnotu 3, nebolo to zaradené nikam. Zmenil som hodnotu na 0 a skutočne - ikona Buttons sa objavila v okne Personal.

Hotovo! Idem na pivo :cool:
osch (1330)|9.6.2005 15:54
[QUOTE="peter.nr"]\HKLM\ControlPanel\Buttons (pre každú ikonu v Control Panel je tu jedna vetva)

Došiel som k záveru, že položka Group určuje, v ktorej záložke settings sa ikona nachádza. Pritom:
Personal = 0
Setup = 1
Connections = 2
[/QUOTE]

Sqele. Toto jsem hledal už dlouho. Možnost přehazovat ikony v settings. Díky :yes:
Crusader_ce4you (624)|9.6.2005 18:27
Ad problém Petera N. Před odinstalací se musí uvést Button Mapper do stavu disable, restartova PDA a potom odinstalovat. Není nutný žádný zásah do registrů.
Faterson (78)|20.3.2006 21:06
Práve testujem Vito ButtonMapper, ale totálne sa mi bije so Soft Keys, ktoré sa vždy po čase (zopár hodín) prehodia (obidva) na ActiveSync alebo na defaultné Phone/Contacts. Stretol sa niekto s podobným úkazom? Je ButtonMapper beznádejný a treba sa ho vzdať? Čo by ste v takom prípade odporučili ako funkčne podobnú alternatívu? (Lebo čítal som, že Vito ButtonMapper má byť najlepší vo svojej triede...)
TheMelin (1642)|20.3.2006 21:31
Tak to je jasné. Pokud chceš přemapovat tlačítka, musíš vždy použít jen jeden program, jinak se vždy budou hádat ;)
Faterson (78)|21.3.2006 01:08
[QUOTE="TheMelin"]Tak to je jasné. Pokud chceš přemapovat tlačítka, musíš vždy použít jen jeden program, jinak se vždy budou hádat ;) [/QUOTE]

To je nedorozumenie. "Soft keys" nie je program (aspoň u mňa nie), pod tým označením som mal na mysli dve tlačítka pod displejom, v angličtine im hovoria "soft keys".

Práveže používam len Vito ButtonMapper, nič iné, ale tento program spôsobuje, že sa dve tlačítka pod displejom vždy po 2-3 hodinách vrátia do nejakého nezmyselného defaultu (obidve Active Sync, alebo Phone & Contacts, atď.).

Takže by ma zaujímalo, či sa tento konflikt v rámci Vito ButtonMappera dá vyriešiť alebo sa treba poobzerať po inom podobnom softvéri.