Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

P910i nebo MDA2 ?

Whiteman_ce4you (12)|20.4.2005 00:11
Chtěl bych se zeptat na (pro mě celem důležitou otázku) to, jestli je lepší P910i mebo MDA2, MDA2 mám už asi 3 měsíce a bohužel ho naplno nevyužiju (mám paušál u T-mobile na internet nonstop) jde i o surfování atd... Osobně bych řekl, že v tomto ohletu je lepší P910i, ale nemám s tím takové zkušenosti... vím že není problém na Pda sehnat hry, programy atd..(jede net stejně rychle na SE? atd....) a v tom bych potřeboval taky poradit.. seženu to samé na SE?? Předem díky za odpovědi a Vaše názory...
S pozdravem Whiteman...:cool:
hybo (3107)|20.4.2005 04:06
SE je jine zarizeni, ktere ma svoje vyhody a nevyhody. Nemel jsem 910, jen 900 a to mi ji stihli po tydnu ukrast, ale proste PocketPC to neni :-( Pomale, donedavna nebyla nahrada za today, ted uz je mozne udajne HandyDay pouzivat podobne jako PocketBreeze, coz bylo a je pro me nejdulezitejsi, ale stejne to neni today, ktere mi vazne dost pomaha. Nastaveni a konfigurace dosti "nelehka", ale to je stene jako Palm, takze je to asi jen otazka zvyku. Aplikaci je na to taky dost, i kdyz mene, jako na Pocket, nebo Palm. Do doby, nz prisel MDA Compact me tohle zarizeni casto "budilo ze snu" svou velikost, ale to bylo pro me jedine plus, samozrejme krome klavesnice (numericke, ta druha je spise na okrasu:-). Dalsi nevyhoda je nestandardni pametovka, resp. to, ze je to uzitelne jen v Sony zarizenich. 910 oproti 900 ma vyhodu i v kapacite karet, i kdyz po neoficialnim upgradu 900 (mozna jiz oficialnim, nevim:-) ) to taky bylo vyreseno. POkud mas moznost, zkus si ji nekde pujcit a chvilku ji uzivat, to je nejlepsi, protoze pokud prodas MDA a pak zjistis, ze 910 neni to prave, pak si asi utrhens kokos :D
jval (453)|20.4.2005 06:02
No já jsem si podobnou otázku kladl, když jsem vybíral co koupit. Jestli SE900 nebo MDA 2. Nakonec vyhrálo MDA 2, protože jsem tyto dvě zařízení držel vedle sebe a stále porovnával.
Je to asi jak říká Hybo. Ten tůdej byl asi rozhodující a když už jsem měl vynaložit tolik peněz, tak jsem nechtěl symbiana.
Bjuty Smith (18)|20.4.2005 07:21
Měl jsem P900 asi 7měsíců a MDA mám půl roku. P900 je telefon s možností PDA a MDA je PDA s možností telefonu. Duležité je co preferuješ.
peter.nr (501)|20.4.2005 08:00
Kedysi som riešil podobný problém. Poznal som dobre Symbian (vlastnil som Nokiu 6600) a mohol som si otestovať aj možnosti P800 a P900. Na SE mi vadila absencia SDIO - čiže minimálne možnosti rozšírenia. Preto som sa rozhodol pre MDA II a kúpil som ho.

Potom mi však začala vadiť jeho veľkosť pri telefonovaní a neprakticky riešený kryt (LED-ky na hranách). Tak som ho predal a kúpil si plnokrvný PocketPC (s VGA a WiFi) + v práci som dostal Nokiu 6230 (s EDGE). Teraz som celkom spokojný.

Ale keby som mal teraz možnosť voľby, asi by som volil MDA Compact. Je pekne malý, dizajn je konečne vhodný na telefonovanie a nestojí veľa.
Chýba mi však na ňom:
1. Wifi alebo CF slot - WiFi potrebujem a tu je jedinou možnosťou použiť SDIO s pamäťou.
2. EDGE - moja Nokia to má a už by som nechcel niečo, čo EDGE nepodporuje.

Absencia VGA mi pri rozmeroch displeja absolútne nechýba. Ak by v nasledujúcom modeli pribudla podpora EDGE a WiFi, tak to bude jasná voľba! :yes:
(CF sa tam pri tých malých rozmeroch asi nevmestí :) )
Stheepan (194)|20.4.2005 08:24
Je to tak jak je uvadeno vyse, asi bych si zakladni otazkou polozil v tom smyslu, co od zarizeni ocekavas??? Jestli telefon a pridruzene kancelarske funkce (zaznamnik, poznamkovy blok, icq klienta, atd..) tak staci P910i, ale jakmile budes chtit multimedia, tak P910i zaostava jak blazen....
Whiteman_ce4you (12)|20.4.2005 09:18
No v tom bude asi hlavní problém.... na mda se mi líbilo že jsem si mohl pustit filmek, mp3, zahrát nějakou vpoho hru,icq, zaserovat na internetu a sem tam si změnit schémátko a doinstalovat nějaký program - nojo ale tohle všechno přece umí i P910i a k tomu v menším provedení.. možná se pletu
Mireczech_ce4you (37)|20.4.2005 09:40
Pletes....ja se taky rozhodoval... MDA II, Compact a SE....jakmile jsem drzel v ruce prcka MDA Compact....uplne jsem se zamiloval :yes:
dort (1212)|20.4.2005 10:41
MDA II versus MDA Compact versus P910i -> jasný vítěz - MDA Compact -> pokud Vám nevadí telefon a PDA v jednom, což předpokládám, že ne!

Mireczech_ce4you (37)|20.4.2005 18:54
[QUOTE="dort"]MDA II versus MDA Compact versus P910i -> jasný vítěz - MDA Compact -> pokud Vám nevadí telefon a PDA v jednom, což předpokládám, že ne!

[/QUOTE]MUJ CLOVEK :D
Stheepan (194)|20.4.2005 20:11
[QUOTE="Whiteman"]No v tom bude asi hlavní problém.... na mda se mi líbilo že jsem si mohl pustit filmek, mp3, zahrát nějakou vpoho hru,icq, zaserovat na internetu a sem tam si změnit schémátko a doinstalovat nějaký program - nojo ale tohle všechno přece umí i P910i a k tomu v menším provedení.. možná se pletu [/QUOTE]



FAKT se pletes, protoze zkus si na SE P910i pustit film a budes brecet, ja to zkousel a :no: proste nekoukatelny
Whiteman_ce4you (12)|20.4.2005 21:35
no ono spíš záleží v jakém formátku jsi se koukal slyšel jsem že s formátem .3gp je to v poho ale opravdu jenom z doslechu zkušenosti s tím nemám... ale pokud jde o filmy tak by to neměl být problém ne?
Merlin_CZ (108)|20.4.2005 21:39
no pro p900 resp. symbian existuje smartmovie stejne jako pro pocketpc a je to i koukatelny stejne jako na pocketpc .. sice je tam o neco mensi displej .. ale titulky to zvlada bez problemu.

jako byvaly majitel P800a chvilku i p900 rikam neni to zase takovej rozdil ... ale pocket pc mi prijde lepsi z hlediska multimedialnosti aplikaci :)
treba takovej weather panel jsem na symbian nevidel ... treba to animovany tematko :))))
Whiteman_ce4you (12)|20.4.2005 21:53
no ale na druhou stranu je u SE super výdrž klasické MDA při "plném" provozu vydrží tak 8 ůhodin ani to ne (pořád zapnutý display hry hudba atd..) no a SE má aspoň z doslechu násobně vyšší výdrž...
dort (1212)|20.4.2005 22:53
myslím, že dogmatickému konci stejně nedojdeme, neb z mé zkušenosti musí říci, že slučujeme jablka a hrušky :-)

a tak pokud pominu technické parametry obou přístrojů, a zcela odbočím:

tak možná by ještě stálo na zvážení ke které komunitě "cihlařů" se chcete připojit?

kde tušíte lepší "podporu" při problémech - myšleno ve fóru?

no já vybráno mám, a Vy?

Zvláštní pohled, že? Jenže já jsem poprvé byl na ce4you asi před 3-mi lety a nic, pak jesm prošel spoustu telefonů a ve finále skončil opět zde, jenže to už to tu bylo jiné a hlavně živější, poučnější a hlavně se rozrostla rodina cihlařů :D

Dnes se domnívám, že dokážu z PDA dostat opravdu neskutečnou užitnou hodnotu - pomalu v terénu přestávám používat notebook a přenáším vše na PDA :yes:

P.S. to není anální lezectví, jen poznámka, že CE4YOU je fajn, a díky za něj nejen vladci, ale i hlavně Vám všem :yes:
hybo (3107)|20.4.2005 23:04
[QUOTE="Whiteman"]no ale na druhou stranu je u SE super výdrž klasické MDA při "plném" provozu vydrží tak 8 ůhodin ani to ne (pořád zapnutý display hry hudba atd..) no a SE má aspoň z doslechu násobně vyšší výdrž...[/QUOTE]

neni tomu tak ani zdaleka :-)
hybo (3107)|20.4.2005 23:05
dalsi vec je synchronizace dat, office veci a podobne
jval (453)|21.4.2005 06:29
já to vidím takhle:

to co čekám od "TELEFONU", to mi GSM část v MDA nahradí. Zavolat, poslat sms, tak jednou za rok poslat MMS.

to co čekám od "PDA", to mi SE svými možnostmi nenahradí. Display, today, synchro, možnosti rozšíření atd.
aaischa (660)|21.4.2005 14:44
no mel sem se a ta vydrz taky neni tak slavna, mylsim ze mda je lepsi z multimedialniho hlediska uz jen tim ze ma system na byzi windows, lepsi podpora..nevahal bych, uz nikdy nechci p800,p900,p910.. a hlavne SE jsou o neco drazsi ke svejm funkcim..