Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zmizeni + u telefonnich cisel

Kato_ce4you (970)|18.4.2005 14:31
Tak mi dneska pri synchronizaci s pocitacem zmizlo u vsech kontaktu na zacatku + (+420) takze mam jen 420 a nebere to jako platne telefonni cislo... Tzn. vubec nikomu se nedovolam :mad: Tedka to bere jako proste soucast telefonniho cisla, ale byt to brat Outlook jako nastaveni zeme... Nevite nekdo, co s tim? Hromadne? Moc se mi to po jednom prepisovat nechce... :sarcastic:
(uz jsem to kdysi delal a nemusel bych to opakovat)

A pri te prilezitosti bych mel jeste jeden dotaz - stolni Outlook umoznuje Zobrazit jako (Tzn. napr. Jan Dvorak zobrazit jako Pepa... nebo jednoduse Jan Dvorak) zatimco kdyz ulozim kontakt primo do Pocket Outlooku, tak se defaultne zobrazi jako Dvorak, Jan... A zmenit to primo z PDA nejde - az pres synchronizaci se stolnim Outlookem - neni na to nejaka finta?
Diky
daww (687)|18.4.2005 19:12
Tohle se mi taky stalo, ale jen u faxových čísel. Nezbylo nic jiného, než otevřít stolní Outlook a dále už jen dokola datlovat a datlovat plus. Cca 700 kontaktů. Myslel jsem že mě šlehne.

P.S. Neví někdo, jestli by se nějak dalo nastavit, aby při zadávání tel. čísla tam rovnou skočilo +420 a nemuselo se to stále vypisovat ? Díky.
madamare (167)|18.4.2005 19:38
Mne to robí tiež, tak som to vyriešil tak že si kontakty zadávam vo formáte 00421 aje to OK (iné riešenie som nenašiel)
Zdenek Malinsky (9781)|18.4.2005 19:54
Pokud napíšeš (nebo máš napsané) číslo ve tvaru např. 777123456, najedeš kurzorem do tohoto řádku a 2x klikneš, samo tam naskočí +420, resp.Ti to dá vybrat, který stát chceš.
daww (687)|18.4.2005 20:05
[QUOTE="Zdenek Malinsky"]Pokud napíšeš (nebo máš napsané) číslo ve tvaru např. 777123456, najedeš kurzorem do tohoto řádku a 2x klikneš, samo tam naskočí +420, resp.Ti to dá vybrat, který stát chceš.[/QUOTE]
To myslíš v MDA ? Tam mi to tedy nefunguje.
dort (1212)|18.4.2005 20:13
také znám, jediné řešení je tzv. dvojitá záloha :-)

zálohovat denně Sprite Backup, a pak Vás nerozhodí ani HR na MDA a KO disk v PC - prostě se smiřme s občasnými vrtochy WIN :((
Zdenek Malinsky (9781)|18.4.2005 20:13
Ne v MDA, v Outlooku v PC a pak to přas AS dostaneš do MDA.
daww (687)|18.4.2005 20:20
V outlooku v PC je to OK. Ale já většinu kontaktů zadávám v terénu právě do MDA a přes AS je loaduju do PC. Tedy opačná cesta. I tak díky
Superbobo (121)|18.4.2005 23:24
[QUOTE="Kato"]... Nevite nekdo, co s tim? Hromadne? Moc se mi to po jednom prepisovat nechce... :sarcastic:
(uz jsem to kdysi delal a nemusel bych to opakovat)[/QUOTE]

Jedine co me pri tvem dotazu napadlo, vyexportovat kontatky z Outlooku napriklad do excel tabulky - v excelu uz to jde hromadne prepsat - a naimportovat zpet do kontaktu, samozrejme predtim pro jistotu jeste jednou zalohovat jako pst outlook soubor (nikdy nevis :) a smazat (aby se ti to nezdvojilo)
Orloj_ce4you (299)|5.5.2005 19:36
tyjo me to udelalo taky -ze v PPC zustali +420 a ve stolnim otlouku +ko zmizelo, ted jsem provedl HR a ouha, po zpetne synchronizaci s otloukem uz samosebou v PPC vsechna cisla jsou bez pluska.. kurnik -260 cisel prepisovat fakt nechci
Václav Endler (96)|22.7.2005 23:49
Dělám si zálohu kontaktů tak, že si je v Outlooku vyberu všechny a přetáhnu do složky na ploše. Takže když se mi toto včéra stalo stačilo všechny kontakty v PPC i v Outlooku smazal a opět přetažením ze složky do Outlooku nakopíroval.Ale popravdě jsem měl víc štěstí než rozumu,protože jsem si tuhle zálohu vytvořil předevčírem.Asi nejlepší řešení pro ty kteří nemaj zálohu je to s tím exportem do excelu nebo podbného programu.
daww (687)|9.8.2005 22:40
Tak už je to vyřešeno zde. Opět se ukázaly Zlaté české ručičky a hlavička.:yes:
Václav Endler (96)|26.1.2006 21:47
Už jsem přišel na to kde je chyba. Telefonní čísla se musí zapisovat v PPC ve tvaru +420 (XXX) YYYYYY nejsem si jistý, jestli tam musí být ty mezery. Možná by bylo dobrý, kdyby tvůrce toho perfektního prográmku, který mi už několikrát vytrhl trn z paty upravil kód tak aby se čísla vytvořila v tom formátu jak jsem popsal. Je jedno jestli má mezi závorkama jedno nebo tři číslice.
daww (687)|27.1.2006 07:49
To asi nebude to pravé ořechové. Telefony zadávám v PDA i v PC výhradně s +420. Ty závorky se zobrazují podle nastavení regionu. :-(
Václav Endler (96)|27.1.2006 07:56
Jenže když tam ty závorky nejsou, tak MS Outlook (PC) ho bere bez regionu a bez mez. předvolby. Otevři si nějaký takový číslo v Outlooku(PC) uvidíš, že bude na jednom řádku a země bez vyplnění. V tu chvíli je to pro něj nejaký nevýznamný číslo a po synchronizaci s prázdnou cihlou zruší všude v cihle + . Prostě hoši z MS nevědí, že máme zrušený předčíslí a opravu jsem nikde u MS neviděl.:((
Bobris (37)|27.1.2006 08:48
No jo pozadavky je nutne psat do te puvodni diskuze, tam mi prijde e-mail. Ja nectu vsechny prizpevky na CE4you, tolik casu nemam ... No podivam se na to o vikendu ...
Bobris (37)|27.1.2006 23:17
dale jiz tady