Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

iPAQ h6340 - problemy s telefonovanim

milex_ce4you (28)|18.4.2005 08:47
prosim vsetkych "stastnych" majitelov h64340 aby sa podelili so svojimi skusenostami pri telefonovani. Rad by som zistil, ci som jediny, alebo trpime viaceri. Velmi casto mam problem prijat hovor. Niekedy vidim, kto mi vola, ale nemozem hovor prijat, niekedy telefon ani nezvoni/nevibruje. VDAKA.
IT-man (28)|18.4.2005 11:22
Zdravím. Občas mám problém, že při pokusu přijmout hovor "zeleným telefonkem" iPaq napíše "Tuto operaci nelze provést" :? a hovor skončí jako nepřijatý.

Jinak i po výměně základní desky trvá (ale s menší intenzitou výskytu) problém při odesílání SMS - iPaq napíše "Telefon není připraven, vyčkejte 15 vteřin a akci opakujte" :?
milex_ce4you (28)|18.4.2005 13:53
No, s SMS-kami sa mi to stava casto, s tym som sa ale zmieril. Resetnem, a nakoniec sa mi ju podari odoslat. Ale s tym, ze nefunguje telefon sa zmierit neviem. Neda sa na nho spolahnut. Chcel by som len vediet, ci je to zapricenene HW alebo SW. V druhom pripade mame nadej v podobe novej ROM-ky, v prvom to musim dat rychlo reklamovat :)
diablo_ll (52)|31.5.2005 15:38
Mě to dělá taky a ted sem prisel zakaznik se stejnym problemem...takze behem tejdne to budu davat do servisu HP tak uvidime co mi reknou...ale jinak jak sem mluvil s tim technikem tak rikal ze se to obcas stava a ze to vypada na vadny kus. Takze doporucuju si zajit do nejakeho HP servisu a dat jim to tam....kdyby nic tak vam aspon poradej.:)
milex_ce4you (28)|31.5.2005 16:23
Takze mam novinky: Bol som v servise - z ineho dovodu, ale nakoniec to pomohlo aj nasej veci :)
-pokazil sa mi display - resp. dotykova plocha, okrem toho mi chrcal reproduktor, takze mi vymenili jedno aj druhe a cuduj sa svete, FUNGUJE :) Odvtedy (je tomu asi 2 tyzdne sa mi nepodarilo prijat hovori len 1x).

-mam ale podozrenie, ze to nejako suvisi aj s PhoneDashboardom - akonahle som ho vypol (este na starom pokazenom iPAQ-u problem prestal).
diablo_ll (52)|31.5.2005 20:27
Milex: a kde ho vypnout?? :)
IT-man (28)|1.6.2005 07:14
Já mám iPaq na reklamaci už potřetí a žádám vrácení peněz. 2x už měnili základní desku a probmémy jsou pořád stejné - "Telefon není připraven ...", "SIM karta nenalezena ..." atp. Mám pocit, že stačí, aby chvíli více poklesla kvalita GSM signálu a je hotovo.
milex_ce4you (28)|1.6.2005 08:42
[QUOTE="diablo_ll"]Milex: a kde ho vypnout?? :) [/QUOTE]

PhoneDashboard je pridavny plugin do today obrazovky, skusil som ho kvoli tomu, ze windows mobile nezobrazuje pocet minut odchadzajucich hovorov. Da sa vypnut cez "Start>Settings>Today>tab. Items>Phone Dashboard".
milex_ce4you (28)|1.6.2005 08:53
[QUOTE="IT-man"]Já mám iPaq na reklamaci už potřetí a žádám vrácení peněz. 2x už měnili základní desku a probmémy jsou pořád stejné - "Telefon není připraven ...", "SIM karta nenalezena ..." atp. Mám pocit, že stačí, aby chvíli více poklesla kvalita GSM signálu a je hotovo.[/QUOTE]

To mi je luto, ja tiez vsetko reklamujem :( Osobne si myslim, ze to je vadny kus, skuste poziadat o vymenu za uplne novy (ak este mate trpezlivost :). Mne po vymene displeja a repro funguje vsetko OK, zacinam byt velmi spokojny. Samozrejme, aj mne obcas vypise to neprijemne "Unable to answer the call" alebo "Phone is not ready, wait 15 seconds and try again." Napriek tomu, ze vela ludi sa vyjadruje skepticky, po odstraneni hw problemov som s nim spokojny. Takze cakam na novu ROM-ku a uvidi sa. Pripadne by som uvazoval o MDA compact, ale na Slovensku sa dostat k novemu zo zarukou je stale problem.
hybo (3107)|1.6.2005 08:58
mozete kupovat v CR, v tom nie je problem, staci na to mat :-)
milex_ce4you (28)|1.6.2005 09:23
[QUOTE="hybo"]mozete kupovat v CR, v tom nie je problem, staci na to mat :-)[/QUOTE]

no to mi je jasne :) mal som na mysli skor nejaku serioznu dotovanu ponuku od operatora, kedze uz mame ten T-mobile...zvazoval by som prestup od Orange-u. Ale naivne verim, ze sa niekedy dockam, a aj Orange vyjde zakaznikovi v ustrety.
diablo_ll (52)|1.6.2005 09:44
Aha...no mě to dělá jak kdy, ale spíš mě štve že se mi občas ještě zničeho nic vypne mobilní část, občas i wi-fi a bluetooth. NO každopádně během tohohle tejdne dem do servisu a chci na místě novej...Mám pocit že s tím jaké jim děláme obraty v tom nebude problém :D
milex_ce4you (28)|2.6.2005 14:25
[QUOTE="diablo_ll"]Aha...no mě to dělá jak kdy, ale spíš mě štve že se mi občas ještě zničeho nic vypne mobilní část, občas i wi-fi a bluetooth. NO každopádně během tohohle tejdne dem do servisu a chci na místě novej...Mám pocit že s tím jaké jim děláme obraty v tom nebude problém :D [/QUOTE]

Telefon sa mi samovolne nevypol ani raz. Stava sa mi to s wi-fi. Nevypne sa, ale spadne spojenie. Nezalezi na konfiguracii sieti, stava sa mi to vo viacerych roznych sietach. S BT som zatial ziadne problemy nepostrehol. S HP servisom na .sk mam len dobre skusenosti, boli velmi ochotni a problem vyriesili do tyzdna. Zelam vela zdaru :)
diablo_ll (52)|2.6.2005 14:41
Díky, bude potřeba :)...no já sem tam volal a když mi řekli dobu jakou to bude trvat tak sem je tam seřval...měl sem s nima asi 30minutovej rozhovor a po tom mi slíbily že mi bude na místě vyměněn za novej kus...tak uvidíme :)
diablo_ll (52)|6.6.2005 13:32
Tak sem jim ho v pátek odnesl a ani po hodině ukecávání a hádek sem je nepřinutil aby mi zapůjčily jiný :((( Takže ho poslaly do Holandska bo kam mi to říkaly...takže sem teď 14 dní bez mobila :((
milex_ce4you (28)|6.6.2005 13:41
No, myslim, ze na zapozicanie nahradneho kusu treba mat zaplateny extended warranty - myslim, ze sa to vola CAREPAQ, alebo tak nejako. Moj posielali tiez do Holandska. Akurat, ze v pondelok to poslali, v utorok to tam bolo, v stredu to opravili, v stvrtok isiel spat a v piatok som ho mal. Tak pripadne pridte do Bratislavy :)
diablo_ll (52)|6.6.2005 13:59
Tak se budu modlit aby to bylo taky do tejdne....hlavně si kůli tomu budu muset koupit new mobila....protože bez mobila se blbě žije když mi nemaj zákoši kam volat....a když nejsou zákmoši, není kšeft tudíš je menší vejplata :(
IT-man (28)|6.6.2005 14:52
Taky ho mám v Holandsku, už podruhé :evil:

Poslali to tam z Prahy kvůli třetí reklamaci :D

první oprava byla v ČR, druhá v Holandsku a teď :?: :?: :?:

Bude MONEY BACK :!: :!: :!: ..... aspoň doufám :((
diablo_ll (52)|17.6.2005 13:36
Tak se mi miláček vrátil z holandska, sice to co blbnulo tak už mi neblbne ale blbne mi tam zase něco jiného *3*....na přídavné klávesnici mi nejde se posunovat v textu, blbne mi bluetooth headset a nejde mi tam nahodit zpátky záloha dat. Jinak mi vyměnily desku no...taky mohly rovnou poslat novej.

Dotaz
Nemáte někdo navíc tužku k h6340? se mi nechce kupovat sada třech když potřebuju jen jednu :/