Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

USB: Redukce ze SLAVE na HOST ???

Silent_ce4you (31)|16.4.2005 13:07
Zdravim,

Ke svemu LOOXu 720 jsem jako kazdy dostal ten obrovsky a absolutne neohebny kabel "vse v jednom". Koukal jsem na net, po necem mensim a skladnejsim, nesel jsem, ale pouze kabely s koncovkou SLAVE. Ta je mi k nicemu... Neda se nekde sehnat navijeci kabel pro USB HOST? Pak me jeste napadlo, jestli nekdo nevi, jak je reseny radic a jak to vlastne cely funguje, proste po jakych dratech co vede? Jestli by se nedala udelat redukce ze SLAVE na HOST? Nevim, jestli by si s tim ten radic nejak poradil, nebo co by se stalo....
Šeba_oldd (1184)|16.4.2005 13:25
Tady
a zde najdes vse o techto udelatorech kabelech a koncovkach
a jeste zde jinak pokud mi prijdou mnou pozadovane konektory - rozhodl jsem se ze 10 az 15 kabelu vyrobim na vase prani.Cenu se bude odvijet od ceny konektoru.:D
peter.nr (501)|16.4.2005 22:51
[QUOTE="Šeba"]Tady
a zde najdes vse o techto udelatorech kabelech a koncovkach
a jeste zde jinak pokud mi prijdou mnou pozadovane konektory - rozhodl jsem se ze 10 az 15 kabelu vyrobim na vase prani.Cenu se bude odvijet od ceny konektoru.:D [/QUOTE]

Môžeš so mnou rátať. Jeden kábel si rezervujem nech to stojí, čo to stojí. :yes: Ak bude vyzerať ako ten na obrázku, hneď ho beriem! Dám ti potom adresu do Brna.:)
Šeba_oldd (1184)|16.4.2005 22:58
Jak budou dam vedet na techto strankach.
Jibaro (15)|17.4.2005 10:32
Já to beru taky, a taky do Brna:D

jibaro.jibaro@seznam.cz
Silent_ce4you (31)|17.4.2005 13:23
Tak mi to nedalo a musel jsem si to sam vyzkouset. :)) Moje provizorni varianta "co dum dal" se skladala z vykuchane orig. redukce na trafo, kabelu od mysi a pridavne zadni USB zaslepky do PC. Svete div se, ale vse slapalo bez problemu. :yes: Rad bych to ted vse spajel dohromady, ale neprisel jsem na jedine alespon trochu elegantni reseni, jak oba USB kabliky vyvest z te redukce. :(

Takze se ponizene zarazuji k zajemcum o jiz hotovy vyrobek. :oops: Nebo, kdyby mel nekdo jeden 6xx nebo 7xx konektor navic, nebo alespon tip, kde jej koupit, rad bych si to smontoval sam, uz jen pro ten pocit. :)
Šeba_oldd (1184)|17.4.2005 13:41
Treba ZDE k vyvodu kabilku z konektoru pouzij ruzne prumery tepelne samosmrstitelne buzirky, stejne tak i k izolaci pin na konektoru - zde v kazdem pripade doporucuji.
peter.nr (501)|17.4.2005 22:44
Myslíš tie ponúkané káble? Z toho by sa dalo. Ale ideálne by bolo zohnať niekde samostatné konektory.
Šeba_oldd (1184)|17.4.2005 22:55
S tim je dost velky problem - prave na ty cekam.:D
Silent_ce4you (31)|17.4.2005 23:00
No, ja jsem hledal kabely, ktere by byly dostatecne tenke na to, aby se daly vyvest z toho konektoru, pri zachovani puvodni "trafo" redukce, a nejlip se mi jevi zatim asi samonavijeci prodluzovak od firmy KRUP (primy odkaz mi nesel najit, ale je to tam v sekci USB, FIREWIRE 1394 -> USB kabely a prodluz. -> USB navíjecí kabel 1m - kit (krukit)). Ten ma dost tenke kabely, aby se daly v pohode vyvest a navic by odpadlo nosit s sebou prodluzku pro pripojeni k PC. Proste to strihnu par cisel za samici a oboje priletuju a je to..... Nema nekdo zkusenosti s temi navijaky?
Šeba_oldd (1184)|17.4.2005 23:28
Navijaky jsou v pohode jen ty kabilky jsou opravdu velice tenke a dosti casto se za konektorem lamou - ne to neni to prave orechove pro denni pouzivani.
TomasTrojan (1)|27.4.2005 08:53
Mam dotaz ohledne LOOX 600, je mozno k nemu taky pripojit nejake USB zarizeni, ikdyz se nedodava kabel s USB host. Ma nekdo zkusenosti s tim?
Pavel Koza (4761)|27.4.2005 09:18
[QUOTE="TomasTrojan"]Mam dotaz ohledne LOOX 600, je mozno k nemu taky pripojit nejake USB zarizeni, ikdyz se nedodava kabel s USB host. Ma nekdo zkusenosti s tim?[/QUOTE]

Ne. USB Host musi byt podporovan hardware uvnitr zarizeni, kabel sam o sobe nepomuze.
Silent_ce4you (31)|27.4.2005 21:03
Tak uz se mi to taky povedlo. Uvnitr je to sice pekna prasarna, nejsem zrovna mistr pajky, ale hlavni je, ze to funguje. Toto je vysledek (tim vnitrkem se radeji chlubit nebudu....)

Dekuju za pomoc....
Šeba_oldd (1184)|27.4.2005 21:17
No na tom vnitrku zalezi nejvic - pokud si nejsi jisty tak to radeji do LOOXe nestrkej.
Jinak konektory jiz jsou - jen prosim - nemohu sehnat dostatecne mnozstvi USB prodluzovacek s tenkymi kabliky cca 4-5 mm a pokud mozno s pruhlednymi nebo cernymi nebo proste s tmavymi konektory.
NEVITE NEKDO KDE ?????
Mohli by byt i samotne konektory - ale ty take nikde nemaji??????
00061330_IMAGE_00001_xbe5.jpg
Silent_ce4you (31)|27.4.2005 21:35
To je nadhera :O Tenke kabely jsem taky nesehnal, proto jsem tam narval normalni, docela tlusty. Dalo to docela dost prace. Pilovani, pilovani a zase pilovani. Taky jsem poznam, ze kus toho konektoru neni z normalniho plastu, ale z tvrdy gumy, a ta se piluje fakt blbe.

Tim vnitrkem si tak trochu jistej jsem, ale ne uplne. Nejdriv jsem se snazil vse izolovat, ale je to fakt moooooc maly. Ve stavu, kdy jsem to zaviral by se tam nemelo nic dotykat. Ale nahoda je blbec. Jaky nasledky by tam asi tak mohl mit mensi kratas? Ja nevim, vzhledem k tomu, ze jsem si hral pouze s datovymi draty a se zemi (do napajeni pres USB jsem se radeji nepoustel), by to tak hrozne byt nemuselo, ne? Nebo jo? Ja nevim. Co se muze stat pri zkratu datovejch vodicu? Ja myslim, ze to tak akorat hodi chybu, ale hasici jezdit nemusej. Ale to je jen muj bezvyznamnej a nicim nepodlozenej nazor. Byl bych rad, kdyby se k tomu vyjadril spis nekdo zasvecenej....
sorac (51)|27.4.2005 21:47
taky kablik by som potreboval aj ja... pri mojom kocovnom sposobe zivota by sa veeelmi hodil...

co sa tyka skratu kablov v usb, nebol by som si az tak velmi isty.. vsetko je to microelektronika a tam je vsadial nejake napetie.. dufam pre teba ze vsetko bude ok.. ;-)
Šeba_oldd (1184)|27.4.2005 21:51
Ze samice USB ti jde na tvrdo 5 V a nejakych 100mA ven - staci na to aby ti dokonale vypalil konektor.:O
Cize jsi si nehral jen s datovym:?: :?: :?:
Silent_ce4you (31)|27.4.2005 21:58
No jo, pravda, :oops: dyt je to host.... No, nemam radost. Myslim si, ze dotknout by se to nemelo, ale...... One never knows..... Co ted s tim? Myslim, ze s dosti posramocenym egem umistim kabel na bezpecne misto a necham ho upadnout v zapomenuti.... :(
sorac (51)|27.4.2005 22:02
preco, skus ho premerat a zistis ci sa nieco dotyka a ked nie tak to este popripade niecim tekutym zalej, nieco ako tippex tekuta umela hmota a mas to vybavene.. pokne naspet zavri a vsetko je ok, fachcis..
Silent_ce4you (31)|27.4.2005 22:09
To ono to v tomto stadiu chybu nema. Vsechno beha, uz jsem to zkousel a i jsem to meril. Ty kabely tam jsou docela napevno, ale trochu vetsi sila, at uz dovnitr nebo ven, kabel se pohne a tim ze neni izolace, problem je na svete. To s tim zalejvanim je dobrej napad, ale dalsi prace a malo casu. No, urcite to zkusim, ale nejdriv bude asi nasledovat to co jsem jiz rikal, takze momentalne jsem bez kabelu..... Alespon do ty doby, nez sezenu "zalivku na kabely" :D
sorac (51)|27.4.2005 22:31
a posielas aj do uk ci len na sk.. nevadi mi to len kontrolna otazka.. ;-)
Šeba_oldd (1184)|27.4.2005 22:34
Ted jsi mne dostal - proverim moznosti - exportu:((
sorac (51)|27.4.2005 22:36
nevadi ja mam adresu aj na sk.. alebo to posli oltcitovi, ved aj on chce jeden a ja si to od neho nejako zoberiem.. ved byvame len kusok od seba.. ;-)
oltcit (1098)|28.4.2005 00:55
[QUOTE="sorac"]nevadi ja mam adresu aj na sk.. alebo to posli oltcitovi, ved aj on chce jeden a ja si to od neho nejako zoberiem.. ved byvame len kusok od seba.. ;-)[/QUOTE]

OK ,tiež si teda oficialne objednavam jeden kus pre mna a jeden pre Soraca.
Šebo a aky maš problem s kablami,ved to staci kupit nejaky 5metrovy predlzovak na USB a z toho to nasekať ,či nie?:D
Akurát sa mi tu vála taká jedna 5metrová predlžovačka ,3.5mm v priemere,šedá farba.Kupil som nedavno za stovku;)
Šeba_oldd (1184)|28.4.2005 01:07
Mam problem s koncovkami USB male - female.Nelze je sehnat samostatne s kablikem by problem potom nebyl.Chci nekde koupit (a opravdu nevim kde) kratke prodluzovaci kabliky primo s nalisovanou koncovkou - ale ty kabliky nesmi byt silnejsi jak 4 -5mm - koncovky nejake jen ne bile.
Help - na tom to vse stoji.Pokud by se nahodou nekomu valeli doma takove prodluzovacky ktere byly dodavane k donglu USB,BT - dejte vedet pokud je nepotrebujete.
[QUOTE]Akurát sa mi tu vála taká jedna 5metrová predlžovačka ,3.5mm v priemere,šedá farba.Kupil som nedavno za stovku[/QUOTE]
3.5 mm:?: vis to urcite - to snad na tech 5m ani nemuze fungovat? Ja bych z ni pozil jen 3-5 cm od Usb male a to same od female - zbytek zahodit.
oltcit (1098)|28.4.2005 02:13
[QUOTE="Šeba"]
3.5 mm:?: vis to urcite - to snad na tech 5m ani nemuze fungovat? Ja bych z ni pozil jen 3-5 cm od Usb male a to same od female - zbytek zahodit.[/QUOTE]

Hmmm a keby som ti poslal tie odstrihnute koncovky s kuskom kabla a ty mi to naletujes na konektor a posles za uplatu naspäť ;) Tak to bude ako ked GM vyrabali Chrysler Baron....vozili jumbami do Talianska ,namontovali sedačky a poslali naspäť do Ameriky :D
Ale vážne,kludne Ti to pošlem na dva adaptery a môžeš nám to spraviť...i ked ja mám inú ideu nad ktorou by si mohol porozmýšľať,a to takúto:použiť USB HUB napr.Švecovu Sigmu a do tej primontovať priamo konektor z Looxa :cool: Čo na to povieš?
RomanCE (105)|28.4.2005 08:57
Pokud jeste muzu, taky bych si jeden kabel objednal. (vcetne dobijeni) Klidne si jej vyzvednu v Pelhrimove nebo kde to bydlis.
Peca_ce4you (45)|28.4.2005 11:29
Kdyby pak ještě nějaký ten kablík zbyl, měl bych o jeden taky zájem, už mě nebaví pořád tahat tu hrůzu od mojí 720tky :) Jen doufám, že to nezrujnuje moji peněženku ;)
Btw, tenhle kablík asi nebude upraven pro dobíjení přes USB?
Šeba_oldd (1184)|28.4.2005 12:16
Za urcuitych podminek na prani budou i kabliky pro dobijeni pres USB.
Šeba_oldd (1184)|28.4.2005 12:21
[QUOTE="oltcit"] kabla a ty mi to naletujes na konektor a posles za uplatu naspäť ;) Tak to bude ako ked GM vyrabali Chrysler Baron....vozili jumbami do Talianska ,namontovali sedačky a poslali naspäť do Ameriky :D
Ale vážne,kludne Ti to pošlem na dva adaptery a môžeš nám to spraviť...i ked ja mám inú ideu nad ktorou by si mohol porozmýšľať,a to takúto:použiť USB HUB napr.Švecovu Sigmu a do tej primontovať priamo konektor z Looxa :cool: Čo na to povieš?[/QUOTE]

Ja to posilam letovat do Ciny:D :D

USB HUB - neni lepsim resenim do konektoru LOOX implantovat USB female??? Nez dlabat nejaky HUB. Jsou mozne obje varianty.

Nechci zatim nic posilat - to je az krajni reseni - zatim hledam - akdyby nahodou nekdo o necem vedel?????
strojvudce (390)|5.6.2005 19:57
Umí LOOX 600 USBhost? Chtěl bych připojit digi. foťák.Díky za info.
Silent_ce4you (31)|5.6.2005 20:10
Bohuzel.... :no: