Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mpx220 jako modem pro PDA

Fik_ce4you (88)|16.4.2005 00:00
Povedlo se tady nekomu z Vas tohle rozchodit? Tam kde muj T630 komunikoval pres BT s PDA jako vztekly a PDA se pripojilo pres GPRS nebo CSD, tak Motorola i pres to ze jsou zarizeni sparovana nedela nic, PDA zkousi vytacet a pak odpadne, ze volane zarizeni neodpovida. Pritom sama o sobe Mpx220 se na net dostane, muzu pouzivat Agile messenger nebo IE.

Poradi nekdo?
Fik_ce4you (88)|16.4.2005 00:01
Šeba_oldd (1184)|16.4.2005 01:09
Nekde tady o tomto problemu psal Beecher - projed si jeho diskuze - mam tuseni ze to lze jen se to musi nejak opacne parovat.
EDIT: je to tato diskuze https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=6709&dd=0&fi=30
asi by jsi to jen tak nenasel - prispevky beecher
beecher (9270)|18.4.2005 10:31
Návod na připojení z PDA s WidComm BT stackem na Internet přes BT použitím Motoroly MPx220
[CODE]M = Úkon na Motorole MPx220
P = Úkon na PDA
M+P = Úkon na obou zařízeních

a) Párování:
1. M+P: Nastavíme BlueTooth do Discoverable modu.
2. M: V nastavení BlueTooth zvolíme z menu Devices a dáme Add a nalezené PDA spárujeme.
3. P: Spustíme BT Manager a dáme pomocí New->Explore a BlueTooth Device nalezneme na M sluzbu Dial-Up networking. Tu vybereme, vytvoříme připojení (pokud jej nemáme) a zástupce v BT manageru.
4. M+P: "OdOKejume/OdDONEjume" všechny okna, abychom se dostali na Today obrazovky

b) Nastavení připojení
1. P: Start->Settings->Záložka Connections->Connections
2. P: Záložka Advanced->Select Networks->Edit (první shora)
3. P: Vybereme naše připojení, co jsme vytvořili u párování (pokud jich máme více)->Edit->Next->Next->Advanced
4. P: Baud Rate: 115200; Vypnout Wait for dial tone, žádný Extra dial-string
5. P: Záložka Port Settings->Zaškrtnout Enter dialing commands manually
6. P: Odťapáme OK, abychom se dostali na Today obrazovku a všechny nastavení se uložila

c) Připojení
1. P: Ťápněme na ikoně připojení v horní liště a ťapneme na čísle pro naše připojení
2. P: Po chvilce připojování se objeví okno Terminalu, do nějž zadáme toto:
ET+Oskar:
AT+CGDCONT=1,"IP","internet","",0,0d*99#
TM:
AT+CGDCONT=1,"IP","internet.t-mobile.cz","",0,0d*99***1#
3. P: Na SW klávesnici ťukneme do Enteru a po chvilce připojování by se mělo objevit Connect a tím jsme připojení na Internetu
4. P: Zavřeme okno Terminalu

Pokud nebude fungovat bod c1), zkuste v BT manageru Tap&hold na tom shortcutu Dial-Upu a Connect. Pokračujte pak dále bodem c2).
[/CODE]

Omlouvám se, že nemůžu poslat přesnější návod a screenshoty, protože Motorolu jsem měl pouze zapůjčenou a již jsem ji vrátil, takže ty kroky na ní odhaduji, ale snad to bude k pochopení...
beecher (9270)|18.4.2005 10:37
Dodávám, že:
1. To není z mé hlavy... ;)
2. Pro připojení stačí pak už jen provádět kroky v bodě c).
3. Zkoušel jsem ten řetězec nacpat do toho Extra dial stringu, bohužel se nepovedlo. Musí se to takhle ručně...
Fik_ce4you (88)|18.4.2005 10:58
ma byt v cisle *99***1# nebo ne? protoze to chce aby tam neco bylo... kdyz to nevyplnim nepusti me to dal. Na Motorole jsou ted u signalu dve sipky, ale na pda sipky neustale nabihaji a v terminalovem okne sviti connect, ale na netu stejne nejsem:evil: Na PDa by prece ty sipky mely stata a ne neustale narustat a zmensovat se - to je jako by se porad pripojoval :-(
beecher (9270)|18.4.2005 11:03
[QUOTE="Fik"]ma byt v cisle *99***1# nebo ne?[/QUOTE] Jo, ač se nepoužije...
Fik_ce4you (88)|18.4.2005 11:05
kecam funguje to!!! ja nezavrel terminalove okno, jsem trouba!!!! bezi to:-)
beecher (9270)|18.4.2005 11:12
Doplnil jsem bod c4). ;)

No, jinak hezkej opruz, že? :? :sarcastic: :oops: :no:
Fik_ce4you (88)|18.4.2005 11:17
takovehle zverstvo jsem fakt necekal:no:
beecher (9270)|18.4.2005 12:18
[QUOTE="Fik"]takovehle zverstvo jsem fakt necekal:no: [/QUOTE] Pokud to Motorka neopravi/nenecha opravit, tak si zadelava na dost velke nepratelstvi, protoze jinak je to spickovy telefon... To BT tam vazne potento...
Fik_ce4you (88)|18.4.2005 12:28
zvlastni je, ze kdyz jsem se hrabal na webu, abych nasel jak na to, tak nejakej nemcour tvrdil, ze mu to funguje normalne... nechapu
beecher (9270)|18.4.2005 12:36
[QUOTE="Fik"]zvlastni je, ze kdyz jsem se hrabal na webu, abych nasel jak na to, tak nejakej nemcour tvrdil, ze mu to funguje normalne... nechapu[/QUOTE] Je to mozny, ja jsem s tim moc neoperoval... Jak rikam, zkousel jsem vsechno mozny nasadit do toho dial-stringu v Connections, ale bezvysledne...
Fik_ce4you (88)|18.4.2005 12:42
ten at string jsem mel - prave z toho nem.webu, ale mel jsem ho tam kde nema byt, je to zvlastni
beecher (9270)|18.4.2005 12:49
[QUOTE="Fik"]ten at string jsem mel - prave z toho nem.webu, ale mel jsem ho tam kde nema byt, je to zvlastni[/QUOTE] Njo, pohrej si... :D
Martin Kubečka (44)|19.4.2005 08:33
To je teda prasárna :D Zkusím to a uvidíme co se stane, na první pokus mi to nejede, ale večer na to sednu v klidu a pokusím se to rozchodit.

Díky moc!!!!
dusanm_ce4you (16)|19.4.2005 08:50
Super, funguje, ale je to prasárna. Mám SmartPhone II a iPAQ 5550 a nemohl jsem rozchodit připojení ani přes infra, ale je divný, že když použiju smarta jako modem pro pc a v pc nastavím ve vlastnostech modemu at příkaz, tak mě to jede v pohodě.

D.
beecher (9270)|19.4.2005 09:19
[QUOTE="dusanm"]Super, funguje, ale je to prasárna. Mám SmartPhone II a iPAQ 5550 a nemohl jsem rozchodit připojení ani přes infra, ale je divný, že když použiju smarta jako modem pro pc a v pc nastavím ve vlastnostech modemu at příkaz, tak mě to jede v pohodě.[/QUOTE] Coze? Klasicky postup pripojeni (Vyhledani telefonu z PDA pro pripojeni k Internetu->Sparovani->Nastaveni pripojeni) nefunguje ani na vyrobcich od HTC? Oou...
Jinak pro infra a kabelove pripojeni by tam mel byt nekde v menu zakopany program, neco jako Bezdratovy modem...
S PC vsechno chodi bez problemu, bohuzel pripojeni z PDA je problem... Ach jo... Proc oni to neoveruji, jestli to funguje...
dusanm_ce4you (16)|19.4.2005 09:37
Jo HTC se chová stejně jako motorka, jestli bude chvilka, tak zkusím připojení přes infra (padalo to stejně jako připojení přes BT) a ruční nabušení AT příkazu. Nechápu ale jakej je rozdíl v připojení z PC a PDA ? Přece obojí musí používat stejnej protokol a jako parametr má AT příkaz s jménem APN.

D.
beecher (9270)|19.4.2005 10:36
[QUOTE="dusanm"]Nechápu ale jakej je rozdíl v připojení z PC a PDA ? Přece obojí musí používat stejnej protokol a jako parametr má AT příkaz s jménem APN.[/QUOTE] V podstate zadny, po strance teoreticke... Problemem je, jak je to v PC a v PDA naimplementovane, tedy naprogramovane...
dusanm_ce4you (16)|19.4.2005 10:44
Zkusím dál bádat, možná by šel AT příkaz napsat někam do registů SP. V návodě na SP je napsáno, že BT modem se má aktivovat v Start - Příslušenství - Linka modemu. Vybrat se má možnost BT, ale já tam mam jenom USB a IrCOMM. Po dnešních zkušenostech s AT příkazem myslím že není potřeba v tomhle nastavení bádat a nemá na funkci modemu vliv, protože připojení s ručně zadaným AT příkazem fungovalo, i když jsem měl tady vybranej IrCOMM.
Fik_ce4you (88)|21.4.2005 13:26
zmena jmena Smartphone na neco jineho... da se to nekde udelat? V about je narozdil od Pocketpc jen info a vyrobci sw...
beecher (9270)|21.4.2005 13:41
[QUOTE="Fik"]zmena jmena Smartphone na neco jineho... da se to nekde udelat? V about je narozdil od Pocketpc jen info a vyrobci sw...[/QUOTE] Hledejte RJV RegTweaks nebo pak pomoci PHM RegEditu pro SP (http://www.phm.lu).
Fik_ce4you (88)|21.4.2005 14:08
super, co bych si bez Tvych rad pocal:-) diky
beecher (9270)|21.4.2005 14:11
[QUOTE="Fik"]super, co bych si bez Tvych rad pocal:-) diky[/QUOTE] No, neni zac, ale prosim priste zalozit nove tema...
Tohle je diskuze o modemu na MPx220, ne jak vyresit prejmenovani SP. ;)