Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

jak na backUp file

honza.jd_ce4you (0)|15.4.2005 18:40
Mam dotazek: flashnul jsem si MDAcko, ale kdyz jsem byl trochu moc rychlej, omylem jsem si zapnul Permanent save, pak se mi kontakty nahrnuly dvakrat, tak jsem je smazal-ale ouha, ted debil je rovnou smazal i v outlooku... :sarcastic: mam jen starej backup z minuly verze OS, takze mi to nejde BackUpnout.. da se s tim neco udelat?
Crusader_ce4you (624)|15.4.2005 18:51
no, jestli jsi jeste nevymazal outlook, tak ty kontakty mas porad ve smazane poste. Jinak nevim.
honza.jd_ce4you (0)|15.4.2005 18:56
diky moc, jsi zlatej
indy_ce4you (33)|19.4.2005 09:34
Když už jde řeč o BackUp tak bych taky rád požádal zkušenější o radu. Není problém si přes Active Sync vytvořit zálohu. Ale problém mám s kompletní obnovou. Vždycky zůstanou soubory, které nelze zkopírovat. A´t kontroluji běžící aplikace a ukončuji všechny, ze Start Up tyky vyhodím vše, přesto mi zůstávají soubory které nelze přepsat. A zároveň databáze kontaktů a úkolů. U těch databází to je nejhorší. Kontakty a úkoly se při synchronizaci obnoví, ale zmizí nastavení používané u IA PhotoContact a IA Caller. A musí se nastavit znovu.
Poradí někdo jak si na to, když záloha je O.K.? :D
jval (453)|19.4.2005 14:03
já to řeším tak, že každé ráno ve 4 hodiny se mi provede komplet záloha celého MDA na kartu pomocí SpriteBackup včetně všech nastavení, registrů a podobně.
indy_ce4you (33)|19.4.2005 15:13
to je sice fajn, ale já zálohu mám, dělám ji pravidelně večer pomocí backup fce v Active Sync. Jde mi o to, jak ji celou dostanu zpět do XDA včetně databází. Ty jsou asi otevřeny a zamčeny, takže to "samo" nejde. Tel. část při RESTORE vypínám...Jinak dík za radu, kdyby použití tohoto standardního způsobu mělo být problematické, raději taky sáhnu po nějakém jiném řešení. To Tvoje je free, nebo
komerční SW?
beecher (9270)|19.4.2005 15:29
[QUOTE="indy"]to je sice fajn, ale já zálohu mám, dělám ji pravidelně večer pomocí backup fce v Active Sync. Jde mi o to, jak ji celou dostanu zpět do XDA včetně databází. Ty jsou asi otevřeny a zamčeny, takže to "samo" nejde. Tel. část při RESTORE vypínám...[/QUOTE] Mate tam nainstalovanu cestinu (LEng)? Pokud ano, je nutne ji nainstalovat pred restorem...
Co si pamatuji, byl s tim problem...
indy_ce4you (33)|19.4.2005 15:37
jo, češtinu mám. Nemusí se instalovat předem, stačí jen regionálním nastavení přepnout české prostředí. Pak se obnova normálně spustí....
beecher (9270)|19.4.2005 15:43
[QUOTE="indy"]jo, češtinu mám. Nemusí se instalovat předem, stačí jen regionálním nastavení přepnout české prostředí. Pak se obnova normálně spustí....[/QUOTE] A dobehne?
indy_ce4you (33)|19.4.2005 16:55
doběhne, ale nahlásí, že nemohl přepsat některé soubory a ty jsou vypsány. jsou to databáze kontaktů, úkolú, ia caller ia photo, některé knihovny dll...:evil:
jval (453)|20.4.2005 05:53
[QUOTE="indy"]to je sice fajn, ale já zálohu mám, dělám ji pravidelně večer pomocí backup fce v Active Sync. Jde mi o to, jak ji celou dostanu zpět do XDA včetně databází. Ty jsou asi otevřeny a zamčeny, takže to "samo" nejde. Tel. část při RESTORE vypínám...Jinak dík za radu, kdyby použití tohoto standardního způsobu mělo být problematické, raději taky sáhnu po nějakém jiném řešení. To Tvoje je free, nebo
komerční SW?[/QUOTE]

bohužel je to komerční
indy_ce4you (33)|20.4.2005 12:40
No, jak koukám tak nikdo nemá zkušenosti s používáním záloh přes active sync, takže zůstává možnost to vypátrat jinde, používat Backup ze systému nebo jiný soft, třeba Tvůj Sprite... :((
Zdenek Malinsky (9781)|20.4.2005 14:03
Nevím, proč se ofrňuješ nad backupem ze systému. Můžeš kdykoliv zálohovat, kdykoliv obnovovat. Můžeš si nastavit zálohu třeba každý den ráno v 5. Co je na tom backupu v AS tak skvělého, že je to on, tvého srdce šampion? :O
jval (453)|20.4.2005 14:11
jj, mám stejný názor, k čemu mi bude backup systému přes AS, když pojedu na týden do Bratislavy za matkou a tam se mi HRkne MDA2.
blue face (120)|20.4.2005 14:26
[QUOTE="indy"]No, jak koukám tak nikdo nemá zkušenosti s používáním záloh přes active sync, takže zůstává možnost to vypátrat jinde, používat Backup ze systému nebo jiný soft, třeba Tvůj Sprite... :(( [/QUOTE]

Ale máme, resp. mám. Já ho používám, dokonce ho mám nastavený automaticky po synchronizaci. Obnovilo se mi vše, ale mám MDA II W2003SE ukuchtěné od XP.

Použil jsem to např. tehdy, když se mi kousla synchronizace a dotykový displej fungoval prapodivně (nahoře místo ťapnutí bylo stejné, čím jsem ťapal níže, tím víc se "natahovalo" místo ťapnutí na obrazovku od místa ťapnutí na displeji tak, jak to posuzoval MDA II. Tedy křížkem bylo možno zavřít aplikaci, ale pustit třeba xBackup (který byl us podního okraje displeje) už nešlo, podle stroje už jsem ťapal vedle displeje. Ještě jsem to řešil přes remote control a pouštěl jsem xBackup přes monitor na PC).

Závěr - obnovilo se mi vše. Ale možná proto, že jsem neabsolvoval HR, ale pouze "přemazával" běžící systém.

BTW: jestli máš sesynchronizováno, tak vůbec nemusíš řešit kontakty ....
indy_ce4you (33)|20.4.2005 15:36
no kontakty ne, vše mně šlape OK. jen právě že se "neobčerstvily" ty databáze související s IA Caller a photo, tak nemám nastaveno vyzvánění, fotky, skupiny. A to je k naštvání, dělal jsem se s tím víkend, zazálohoval si to přes active sync. No a předevčírem den blbec, 3x HR před tím naposledy někdy vloni :cool: . Teď to bylo totálním vybitím a dokonce mně to hlásilo i vybitou záložní baterii.:O To sem nepatří, musím kouknout jinde do diskuze, zda už to někoho potkalo :O
Na kartě mám nějakou zálohu před měsícem, takže se vcelku nic neděje, jen chvíli být OFF. Doma jsem tam chtěl nacpat tu zálohu z Async a ouha, problém. Tak jsem zkusil znovu HR (řízený :D ) a do pak ji dostat čisté mašiny. Rozeběhne se, (tady je nutno mít to národní prostředí Cz, jinak se nerozběhne) ale zůstanou právě ty některé otevřené databáze a soubory a já nevím co s tím, kde je zavřít...
beecher (9270)|20.4.2005 15:44
[QUOTE="indy"]Tak jsem zkusil znovu HR (řízený :D ) a do pak ji dostat čisté mašiny. Rozeběhne se, (tady je nutno mít to národní prostředí Cz, jinak se nerozběhne) ale zůstanou právě ty některé otevřené databáze a soubory a já nevím co s tím, kde je zavřít... [/QUOTE] Pokud si dobre pamatuji, tak problem je v tom, ze se udrzuje v pameti program "cphone.exe" (nebo tak nejak; kontroluje spusteni telefonniho programu, pokud neni running, tak ho spusti), ktery si ty databaze lockne... Takze zkusit vypnout radio a necim pred obnovenim ten task zabit... Snad to pomuze...
indy_ce4you (33)|20.4.2005 19:00
:O vůbec se neohrnuji nad backup fcí ze systému. Používám ji taky, ale teď potřebuji obnovit ze zálohy přes async, kde mám vše zazálohováno. Na kartě mám týden starou zálohu a tam nemám poslední úpravy, v PC mám vše HR mně potkal cca po 6 hodinách od zálohy přes a sync;)
To becher: telefonní část vypínám přes ikonu. Takže zkusím mrknout co se natahuje za program. Dík za tip. Dám vědět
indy_ce4you (33)|24.4.2005 18:16
tak jsem vyházel vše ze StartUp, ale nepomohlo to. nevíte, kde je ještě seznam sw co se spouští automaticky po startu zařízení (SR) ? Dík za radu...
mastodonto (32)|10.12.2005 14:35
zdravim,
v souvislostech teto debaty bych melotazecku:
v blizke dobe me nemine vymena baterie a chtel bych se zeptat, jestli ke kompletni zaloze MDA staci "SD backup vseho" internim zalohovacem na kartu?
mam instalovane programy (nektere i na karte) a moc se mi nechce to cele delat znovu..
popripade, jestli neznate nejaky free program pro tuto situaci?
dik *t