Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 49 12311 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 731

Téma: Jaké máte zkušenosti s GPS Navilock BT-338 / i-Tec BT 339

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Mate prosim nekdo GPS Navilock BT-338 (pripadne i jine GPS s SiRF III) a muzete se podelit se svymi zkusenostmi. Zajimala by mne hlavne citlivost a rychlost v porovnani s GPS s cipovou sadou predchozi generace s XTrack (napr. Fortuna Clip-on). GPS Navilock BT-338 vypada uplne stejne jako Globalsat BT-338, u ktereho jsem se docetl, ze ma problemy pri nizkych teplotach (kolem nuly), i kdyz podle dokumentace ma zvladnout -10, testoval to nekdo v techto podminkach. A jeste jak je to s kvalitou BT - dosah, stabilita.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Zkušenosti k předávání zatím nemám, zakoupil jsem teprve dnes... rozhodoval jsem se mezi Fortunou Clip On a Navilock 338 ... rozhodl novější SiRF Star III Low Power Chipset (citlivost a výdrž 15 hodin), pročtení hodnocení a testu (... nejlepší testovaná GPS myš, žádná jiná nedává při špatných příjmových podmínkách tak přesné určení polohy...), je ale vhodná více do vozu, ne pro pěší navigaci (pod 4 km/hod. = zamrzají souřadnice, to je strojový překlad z němčiny ... prostě mašina neví, co má počítat...).. jo a nemá to vstup pro externí anténu...
    EDIT by MODERATOR

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Než vrátím zapůjčenou Fortunu, tak sem šoupnu obrázky porovnání Fortuny a Navilock338 z programu VisualGPSce (doporučil peter.nr). Měřeno na parapetu jižního okna ve 4. patře prakticky ve stejný čas... NV vidí 10 až 11 satelitů, zpracovává 7 až 9, Fortuna vidí 10 satelitů, zpracovává 3 až 4...
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00060548_BT1_l8pu.jpg 
Zobrazení: 102 
Velikost: 43.7 KB 
ID: 1797   Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 00060548_BT2_ugdX.jpg 
Zobrazení: 139 
Velikost: 45.1 KB 
ID: 1798  

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2004

TO Jarous: muzes sem dat odkaz na ten test??
    EDIT by MODERATOR

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

TADY je ten test ... já si před nákupem projel googlem iNet a narazil jsem na něj při pročítání výsledků hledání ...

Edit: V závěru toho testu jsou dodatky a je tam napsáno, že BT338 dodávané od dubna 05 budou mít opravenu chybu, která se vyskytuje u rychlosti pod 4 km/hod. ... domnívám se, že u nás právě prodávané jsou již s touto opravou, při testovací procházce se psem jsem pozoroval při normální chůzi pohyb šipky bez problémů, šipka zcela přesně kopírovala líné loudání našeho sharpeie... koupeno minulý týden v AHmobile.... ještě že nejsme v komerční TV a můžu prodejce zveřejnit

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Otestoval jsem si ještě jednou práci Navilock 338 při chůzi cestou na finančák s DPH . V zástavbě stále vidí 8 satelitů a zpracovává 4 až 6 z nich, na volném prostranství vidí 10 a zpracovává až 9. Na volném prostranství reaguje šipka velice citlivě na změnu směru, v zástavbě ale jdete občas domem... jako nováček jsem nedůvěřivý k vlastním testům a proto jsem si své testování ověřil a pročetl různé diskuze. Všeobecně je citována úžasná citlivost v lese či městě i tam, kde si Sirf II ST neškrtne, GPS při turistice nemusí být na vrcholu batohu, plně stačí zavěšení na opasku, výdrž 17 až 20 hodin, k překvapení všech to chytá a zpracovává signál i v budovách, kde ostatní GPSky nic nevidí... ale prakticky všem nám do 24hodin upadla gumová záslepka konektoru nabíjení. Všichni čekají na Holux GPSlim 236, který je stejně osazen, ale má mimo BT možnost připojení i drátem, v Německu ho již testují...
    Edit: Je tady nějaký GPS odborník, nejlépe z Prahy? Rád zapůjčím na nějaký ten den k otestování a odbornému posouzení, názor odborníka může být pro ostatní zajímavější, než mé laické plkání....

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Rozhoduji se mezi Fortunou Clip-On a Navilock BT-338. Technické specifikace obou typů jsem si prošel, ale to je jen teorie. Chtěl bych znát vaše názory a zkušenosti (+ a -) právě z praxe.

A ještě dva dotazy:
    - podporuje BT-338 WAAS (EGNOS)? Na www.gpsweb.cz uvádí že NE, zde zase uvádí "WAAS aktiv".
    - funguje už neustále odkládaný EGNOS?

Myslím že to je velice důležitý parametr při výběru a nákupu GPS

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

Mám stejné dilema - NaviLock BT338 vs. Fortuna.

Jarouši, ta BT-338 co máš je XTrack verze - nemáš problémy při jízdě autem? Obecně se říkalo že XTrackové verze mají velkou setrvačnost a při pudkém odbočení jedeš na mapě ještě chvilku rovně.
    Když jsi testoval, měl jsi Fortunu v režimu XTrack, nebo normálním?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

WAAS je aktivní, podrobnosti zde:

3.1 System Specification
    Electrical Characteristics (Receiver)
    Frequency L1, 1575.42 MHz
    C/A Code 1.023 MHz chip rate
    Channels 20 all-in-view tracking
    Tracking Sensitivity -159 dBm
    Accuracy
    Position Horizontal 10m 2D RMS (SA off)
    WAAS enabled 5m 2D RMS (SA off)
    Time 1 micro-second synchronized to GPS time
    Velocity 0.1m/sec 95% (SA off)
    Datum WGS-84
    Acquisition Rate
    Hot start 8 sec., average (with ephemeris and almanac valid)
    Warm start 38 sec., average (with almanac but not ephemeris)
    Cold start 42 sec., average (neither almanac nor ephemeris)
    Reacquisition 0.1 sec. average (interruption recovery time)
    Protocol
    GPS Output Data NMEA 0183 protocol, and supports command:
    GGA(1sec), GSA(1 sec), GSV(5 sec), RMC(1sec)
    ( VTG and GLL are optional)
    GPS transfer rate 38400,N,8,1

TO FALCO: Fortuna byla přepnutá v režimu XTrack....

Ráno jsem si přečetl příspěvky v sekci GPS a na základě toho jsem dnes při montážních jízdách po Praze (Vršovice, Bělohorská, letiště Ruzyně a zpět) sledoval SmartMaps, tzn. lokalizaci pozice šipkou a počet zpracovávaných satelitů. Jedinou výraznější odchylku šipky jsem zaznamenal na vyústění Drnovské na křižovatce u starého letiště, tam jsem při zpracovávání 9 satelitů stál asi 20 m mimo vozovku,to ale bude asi chyba mapového podkladu. Jinak šipka i při zabočeních přesně kopíruje směr, žádná setrvačnost rovným směrem nebyla... Při zastávkách jsem se díval i na počet viditelných satelitů, dnes dopoledne byl počet viditelných satelitů 9, zcela vyjímečně 10 kousků. GPSka zpracovávala v 90 % všech 9, zbývajících 10% připadá na 8 ks, pouze jednou jsem klesl na 7 zpracovávaných satelitních údajů.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

Hm, takže jednoznačně doporučuješ NaviLock BT338XTrack oproti Fortuně?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Falco
    Tak teď zase nevím jestli si mám počkat na Holuxe, nebo jít do Navilocku BT338. :?:
    Tak jsem si znovu pročetl technické údaje BT338 a Holuxu 236, následně projel googlem iNet... test Holuxu stále není k dispozici, údaje prvních uživatelů jsou kusé, nicméně je možné konstatovat, že obě GPS jsou postavené na podobném základě, cena se moc neliší, citlivost BT338 je pro mnohé překvapující, WAAS u BT 338 je stále diskutován (sám nevím čemu věřit), WAAS u Holuxu má dle technických údajů být, ale u BT338 je také uveden, ale někde zpochybňován ... někdo ze zkušenějších tu někde psal, že drát je drát a v tom případě je možnost propojení drátem u Holuxu plus, má ale v prorovnání s BT338 výdrž na baterie jen 10 hodin, u BT338 není problém se dostat na dojnásobek... no a teď babo raď, že jo Falco

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

No, ono to dopadne asi následovně:

Původně jsem zvažoval Fortunu a Navilock. Posléze Jarouš nakousl Holuxe. Vzhledem k tomu, že bych podle něj jel v pátek rád do Bzence, ocinknu zítra Inet co jsou schopni dodat do středy a myslím si, že minimálně Holux je K.O. a jeden z těch zbývajících by se také nemusel zadařit.
    No a pak nastoupí otázka ceny a výdrže a asi to vyhraje Navilock.

U té Fortuny mne láká možnost vypnout si XTrack.
    Jak je to s tou 338 - dělají se verze s i bez XTracku, nebo ne?
    ¨
    Jarouši, ruku na srdce, jak ta 338 běhá? Nemá to nějaké masařky (čti "velké mouchy").

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od Falco
    Jarouši, ruku na srdce, jak ta 338 běhá? Nemá to nějaké masařky (čti "velké mouchy").
    No to se ptáš toho pravýho... je to má prvá GPS, kterou jsem si vybral dost náhodně, tzn. pouze na základě pročtení technických dat dostupných GPS s BT a vsadil jsem na jediný test a zejména na to, že to je v porovnání s Fortunou novější technické řešení, ne další varianta staršího... Já nevím jak dalece je vypovídající počet zpracovávaných satelitů, detekce satelitů se liší dle denní doby, jak jsem pochopil, nejedená se o satelity stacionárně zavěšené na jednom místě (jako u TV satelitů), ale jedná se satelity kroužící ve vzdálenosti 20 000 km, proto se ta viditelnost liší v čase a údaj o možnosti vidět až 20ks je u nás asi pofidérní, ale běžně BT 338 vidí 9 až 11 kousků a zpracovává data 8 až 9 z nich...absolvoval jsem zatím jen jednu delší cestu a žádný problém nebyl, tzn. poloha v mapě OK, žádné výpadky či nepřesnosti... při jízdách po Praze i v husté zástavbě rovněž bez problémů, detekuje a zobrazuje každé zatočení bez pokračování rovně, na Jižní spojce detekuje i přejetí z prvního do třetího pruhu (u sjezdu do Modřan)... z mého laického pohledu je závadou zatím pouze upadnutí gumové záslepky konektoru napájení a potom má blbost, šáhl jsem na GPS rukou politou lihem a mám na GPS otisknuté papilární linie , je to nastříkané barvou, kterou dostaneš lihem dolů, no... moc jsem ti nepomohl, co?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Oct 2003

Nepomohl?
    Právě naopak!

To co jsi napsal je pro potenciálního kupujícího daleko důležitější než dvě stránky parametrů a čísel.
    Uvažoval jsem o Fortuně, právě proto, že ji má poměrně dost lidí z ce4you. Je to už profláklá GPSka a i přes svůj handicap v podobě staršího chipsetu je dost slušná - hlavně díky možnosti přepnout si XTrack do normálního stavu (což byl jeden z hlavních důvodů méo zájmu o ní).
    BT338 mne zaujala jednak proto, že má novější čipovou sadu, Navilock GPS mám doma a jsem max. spokojen (nebýt toho že je teďka na záruku v servisu), vydrží déle na baterky (ve srovnání s Fortunou), je levnější a také umí XTrack.

Takže - díky za názor/doporučení, jdu jí dnes objednat a jestli nebude fungovat k mé spokojenosti, tak se těš!

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Byla zde okrajově zmíněna problematika WAAS na BT338... konečně jsem dohledal materiál, kde je všeobecně problematika WAAS osvětlena, je to ZDE. Pokud jsem to dobře pochopil, tak u normálních GPS družic, kroužících ve výšce 20 000 km, jsou data opravována o různé odchylky dráhy a o další chyby (ionosféra) na pozemských stanicích a následně jsou opravená data odeslána jako korekce na příslušný satelit. U WAAS je to jinak, jedná se o satelity zevěšené na jediném místě ve výšce 36 000 km (stejně jako TV stacionární satelity) a jediné opravované chyby se týkají zkreslení signálu ionosférou, vše ostatní se zpracovává příslušně vybavenou GPS. Evropu zatím pokrývají dva WAAS satelity (33 a 44), zasahuje sem ale i satelit 35, který má ale pro Evropu špatné údaje... korekce vlivu ionosféry je opravována pro Ameriku, ne pro Evropu, kde je jiná situace. To je současný stav, vývoj a pokrytí jde rychle... Pokud tedy máme GPS, která umí WAAS a jsou detekována a zpracovávána data z družic 33 a 44, tak můžeme mít velice přesné údaje....
    Dotaz na odborníky: Je to tak správně, nebo jsem něco blbě pochopil??

Strana 1 z 49 12311 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 01-12-2008, 10:15
  2. HP rx4240 - jaké máte zkušenosti?
    Od pichlak_ce4you v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-04-2007, 14:36
  3. Mate nekdo Navilock NL-409TE (nebo jinou "kabelovou" GPS s TMC)?
    Od vichr_ce4you v sekci Příslušenství pro navigaci
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 17-08-2006, 19:16
  4. Jaké máte zkušenosti s FS Pocket Loox 410BT
    Od Chttor v sekci Fujitsu Siemens Computers
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 25-08-2005, 23:15
  5. Jaké máte zkušenosti s Tomtom navigátor?
    Od Petr Schinzel v sekci TomTom
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 08-11-2004, 09:38