Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

BT GPS kontra BT HF na MDA2

Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.4.2005 13:13
Mám dotaz neználka v problematice GPS. Chystám se pořídit si další hračku k MDA2 a mám dotaz, na který jsem zatím nikde nenašel ověřenou odpověď a to ani u různých guru zdejšího webu (Crusader, Šeba, XP). Je možné provozovat na MDA2 současně bluetooth GPS a bluetooth HF? Vím o tom, že se psalo, že na MDA2 v původní konfiguraci funguje jen jediné bluetooth zařízení, jaká je ale situace u WM SE (mám uvařeno dle XP, včetně cabů pro BT). Prioritní je pro mne bluetooth HF a pokud není možný současný provoz dvou BT zařízení současně, opustím plány na pořízení Fortuny Clip On a půjdu do GPS s drátem... můžete případně nějakou kvalitní, citlivou a s MDA2 odzkoušenou drátovou GPS doporučit?
DK_ce4you (43)|14.4.2005 17:57
Jo, používám to a funguje to spolu. Sice se mi párkrát stalo, že to nešlo, ale spíše to asi vyvolal spuštěný TomTom a nešlo přijímat hovor. Jinak to funguje tak na 95% spolehlivě :)
Já mám BT-308 od Navilocku a jsem s ním spokojený. Mám ho v loketní opěrce a externí antenu mám pod sklem. :)
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|14.4.2005 18:13
[QUOTE="DK"]Jo, používám to a funguje to spolu. [/QUOTE]
Hmm, díky za info :D , pro mne to sice znamená vyšší výdaje (Fortuna je minimálně 2x dražší než nějaká drátěná myš), ale na druhou stranu je to zase příslušenství, které mohu bez problémů použít i u případného nástupce MDA2... jsem předběžně domluven na zapůjčení a otestování, dám vědět, jak jsem dopadl já...
Šeba_oldd (1184)|14.4.2005 22:29
Nevim zdali se neco zmenilo ale zatim nevim o nikom kdo by rozbehal na MDA II jinou gps nez BT - dratovou MDA II dle meho nazoru neumi a nikdy umet nebude - nepodporuje totiz seriovy port jinny nez virtualni - nebo se snad mylim?
Zajimave vsak je ze v mnoha shopech je videt drzak do auta pro mda s jakymsi dratovym vystupem na gps.:O
Šeba_oldd (1184)|14.4.2005 22:41
[QUOTE="DK"]Jo, používám to a funguje to spolu. Sice se mi párkrát stalo, že to nešlo, ale spíše to asi vyvolal spuštěný TomTom a nešlo přijímat hovor. Jinak to funguje tak na 95% spolehlivě :)
Já mám BT-308 od Navilocku a jsem s ním spokojený. Mám ho v loketní opěrce a externí antenu mám pod sklem. :) [/QUOTE]
TOM TOM dela v MDA II pomerne velkou paseku - dokaze ten BT na sebe snad privazat - jelikoz (mluvim ne o SE) spousta programu zaroven nainstalovanych a vyzadujicich BT zacala dosti kravnout- napriklad Pocket kim snad neslo provozovat vubec.Na strankach sunnysoftu jsem nasel nejakou upravu v registrech ale bohuzel tu vetev jsem nikdy v registrech nenasel. Vim ze s tim mel problem i oziexplorer - ten to vsak v dalsich verzich vyresil.
Jarousi - jak jsem nabid chce to odzkouset v SE me v LOOX chodi vsechny nainstalovane navigace a jedna druhe neprekazi.
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|18.4.2005 23:01
Je sice 18. dubna večer, ale já mám Vánoce... díky Šebo za zapujčení :D . Testuji MDA2, Fortunu Clip On a HF BlueTrek G2 a jak psal DK, zatím to vypadá, že obě BT zařízení chodí současně, tzn. Fortuna na okně přijímá signál 6 - 8 satelitů a pokud volám, funguje současně i BT sluchátko... a jako malej Jára jdu vyvenčit psa, v jedné ruce vodítko a v druhé, hádejte co??
beecher (9270)|18.4.2005 23:25
[QUOTE="Jarouš"]...vyvenčit psa...[/QUOTE] Lehce OT: Psa? To myslis toho kone? :D :D :D
Šeba_oldd (1184)|18.4.2005 23:31
Hlavne at trefite domu - takova gps dokaze zmasti i psa:D