Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dilema - Acer n35

RomanP (13)|10.4.2005 16:58
Zdravím.
Zanedlouho bych ci chtěl pořídit nějakou GPSku. Až rozhodnu můj vnitřní boj mezi čistokrevnou gps Garmin Quest za 25,000 a nějakým řešením s pda, budu se pravděpodobně rozhodovat, jaké pda koupit. Na poli těchto přístrojů začínám znovu, a zase od začátku, měl jsem v pradávných dobách dva Psiony (revo a mx5) a po nich HP Jornada 680. Model n35 od acera se mi docela líbí, ale chtěl bych o něm vědět víc a tak se chci zeptat :

- dovede někdo srovnat tohoto acera s klasickou gps-kou co se týče technických kvalit, funkcí a kvality map ? Quest (Atlas 10 R) versus PocketKIM ? Mapa dodávaná v akcích prý občas nesedí.

-Protože z minulosti vím, že se aplikace pro PocketPC "šijou na míru" systému a procesoru, chtěl bych se zeptat, jak moc je v tomto ohledu jeho Samsung oblíben ? Na Jornadu se později nedalo moc software sehnat. A co jeho rychlost v praxi ?

-Slyšel jsem pár názorů, že Acer při navigaci občas tuhne, jak moc je to s tím tuhnutím horký ?

- Je někde větší množství fotek, nebo video, jak vyšlapuje n35ka při navigaci ?

No a teď poděkování za to, že jste to dočetli až sem...:)
freeman_ce4you (428)|10.4.2005 17:07
Mapy si tam možeš daŤ predsa iné aj soft mapový.

Programy sa nerobia podla značky procesoru (Intel.Samsung...) ale podla toho či sú arm mips sh3 softu je dost nebojsa dnes sa všetko robí prevažne na arm.
Má ho aj acer (arm procesor).
RomanP (13)|10.4.2005 17:12
Jo tak...já právě myslel, že sh3, mips... jsou konkrétní procesory a to asi nejsou...
RomanP (13)|10.4.2005 17:48
No a ještě by mě zajímalo, jak je to u navigačních programů s českou diakritikou v názvech ulic v případě, že není nahrána česká lokalizace (tuším zdarma z dodávaného CD) a jak maká v programech v případě, že tam je ?
Dzejkob (286)|10.4.2005 18:19
[QUOTE="RomanP"]No a ještě by mě zajímalo, jak je to u navigačních programů s českou diakritikou v názvech ulic v případě, že není nahrána česká lokalizace (tuším zdarma z dodávaného CD) a jak maká v programech v případě, že tam je ?[/QUOTE]

Ceska lokalizace lokalizuje pouze system, ne programy. Ja osobne to nepouzivam, abych misto settings mel nastaveni, to fakt nepotrebuju. Nazvy ulic v Pocket kimu jsou cesky, to same plati treba pro dalsi navigacni program Smartmaps. Zalezi na tom, jak vyrobce ten ci onen program lokalizuje(vzhledem k tomu, ze jsou Smartmaps i Pocketkim ceske programy, tak jsou pochopitelne cesky). Tzn. vetsina programu je Anglicky, pokud je nekdo neprelozi dodatecne-lokalizace je na toto k nicemu. Psat Cesky s diakritikou ale pochopitelne jde, stejne tak cist ceske texty.
RomanP (13)|10.4.2005 18:27
Aha. No já taky lokalizaci nepotřebuju a právě mi šlo o to, jestli potom není problém s vyhledávámím ulic s diakritikou ze seznamu. Myslel jsem totiž, že ta klávesnička, která je v mapových programech je vlastně součástí systému a tak mě napadlo, jak že tam najdu třeba ulici Šlikovu :-)
CommanderZ (1798)|10.4.2005 18:55
[QUOTE="RomanP"]Jo tak...já právě myslel, že sh3, mips... jsou konkrétní procesory a to asi nejsou...[/QUOTE]

to jsu procesory stare x let, dnes jsou Samsungy a Intel xScale, oba dva kompatibilni s ARM -> uz se to prilis neresi
RomanP (13)|11.4.2005 09:53
No a jaký tedy máte zkušenosti s gps a mapami? Probíhá navigace i s šipkami tzv. křižovatku po křižovatce, jako je to vidět, když dáte http://www.garmin.com/products/quest/# a kliknete na obrázek přístroje ?
Mefisto (231)|11.4.2005 20:08
[QUOTE="RomanP"]No a jaký tedy máte zkušenosti s gps a mapami? Probíhá navigace i s šipkami tzv. křižovatku po křižovatce, jako je to vidět, když dáte http://www.garmin.com/products/quest/# a kliknete na obrázek přístroje ?
[/QUOTE]

http://tomtom.com/products/screenshots.php?ID=3&Language=1

http://navigon.com/site/int/en/mobile_navigation/pda/screenshots
RomanP (13)|11.4.2005 21:17
Mefisto : To vypadá hodně slušně, hlavně designově myslím, ale co podrobné mapy ČR jsou pro oba programy dostupné a hlavně kolik stojí :sarcastic: ?
Dzejkob (286)|12.4.2005 12:18
[QUOTE="RomanP"]Mefisto : To vypadá hodně slušně, hlavně designově myslím, ale co podrobné mapy ČR jsou pro oba programy dostupné a hlavně kolik stojí :sarcastic: ?[/QUOTE]

Pro Cr je to docela bida. Zkus treba Smartmaps http://www.aponia.cz a nebo pak Pocketkim. Zahranicni programy maji vetsinou CR dost malo podrobnou, jen hlavni tahy :no:.
ms_ce4you (364)|12.4.2005 12:32
Skvele mapy pro Evropu i CZ ma MapFactor 4.xx
Skvela navigace, skvele mapy.

Ma jedinou vadu - dost podstatnou - jejich programek do PDA nezvlada rozsahle mapy.

V notebooku je to ale super.
RomanP (13)|12.4.2005 14:02
Dík za tip, kouknu na ten web.
Mě přijde, že toho Acera si snad nikdo nekoupil prioritně kvůli té navigaci, ale jako jedno z nejlevnějších pda na hraní.
Já bych to chtěl hlavně na navigaci, ale nevím, co mám od ní čekat v praxi a to jsem bohužel nikde nevyčetl, mimo recenzí. Podle těch si sice člověk udělá názor, ale není to hlas lidu.
ms_ce4you (364)|12.4.2005 21:09
Na navigaci je to idealni, ale samozrejme, ze vse zalezi na programech na navigaci. Nektere jsou nedodelane, nektere jsou OK.
pantata_ce4you (149)|12.4.2005 21:19
[QUOTE="RomanP"]Dík za tip, kouknu na ten web.
Mě přijde, že toho Acera si snad nikdo nekoupil prioritně kvůli té navigaci, ale jako jedno z nejlevnějších pda na hraní.
[/QUOTE]

No ja Acera na hrani nemam :), sice mam n30 a to kvuli usb-host podpore, kterou n35ka nema, ale k tomu jsem si poridil BT GPS. Takze v podstate stejna sestava. Porizovano hlavne kvuli diarovym funkcim (jako nahrada vyslouzileho Vizora) a kvuli navigaci.

Pro navigaci to chce proste slusny software. Pokud potrebujete jen Ceskou republiku, pak asi nic lepsiho nez Smartmaps nenajdete.

Pokud potrebujete i vynikajici zapadni okoli (Rakousko, Nemecko, na uroven cisel dmu v ulicich) a staci Vam dobre zpracovane Cechy (na uroven ulic nad 10000 obyvatel) a hur zpracovana Morava (cesty 1,2,3 tridy, ulice jen ve vetsim mestech), pak existuje Alturion.

PocketKim dodavany k n35 muze slouzit jako trochu chytrejsi automapa, ale navigacni software to proste neni.

LS.

ms_ce4you (364)|12.4.2005 21:26
Presne tak. Pocket Kim je tahak na penize. Jinak je k nicemu. Hlavne to nekupovat v sestave s nim, protoze to josu fakt vyhozeny penize.

Jestli nekdy MapFactor predela engine pro verzi na PDA, tak pak neni potreba nic jineho. Ma to velice podrobnou celou Evropu vc. CR. Ale v soucasne dobe ten engine nezvlada praci s rozsahou mapou. Takze bud si exportovat jen mensi mapy nebo jen mapu kolem trasy treba v okoli 2km.
Ale na notebooku je to se snimacem do USB za 1200 idealni. Supr podrobnost a presnost.
Pepo_ce4you (28)|14.4.2005 06:42
Ja som si N35 kupoval len kvoli navigácii, skúšal som pocked kim a alturion. Pocked Kim sa ani náhodou nedá porovnať s alturionom, pripadal mi skorej ako slabo routovatelná mapa ktorá ukazuje kde sa práve nachádzate. Zase na druhú stranu mal novšie mapy (bol tam už zaznačený ešte nedokončený obchvat okolo Plzňa) a má SK. Alturion ma veľmi milo prekvapil, navigačné poveli včas, dobré uživateľské rozhranie, super funkcie, navigácia s ulice do ulice, atď. Asi som mal k dispozícii neupgratovanú verziu, alebo tie mapy sú proste staršie (nebola v mape zaznačená cca rok dokončená cesta č50 pri Uherskom brode)
RadimK_ce4you (223)|14.4.2005 15:16
Ja byl taky z pocatku z Alturionu nadseny jak blecha, ale toto pak opadlo. Na Morave je pokryti docela slabe a nektere nekolik let (i 4) opravene useky silnic a obchvaty nebyly v mape zaneseny. Tech dalsich chyb chyb je opravdu spousta, nektere lezly na nervy. Takze jsem se vratil k PocketKimu - neni to sice navigace, ale na to, vedet kde se nachazim, v podstate staci.
Pepo_ce4you (28)|14.4.2005 15:33
To je fakt, na tej morave je to bieda. Možno to vyrieši upgrade. V takýchto prípadoch je dobré mať aj PockedKim. Ale zase navigovať sa po Prahe s PockedKimom??? To ani náhodou. Ešte veľa vody pretečie kým sa priblížime s mapovými podkladmi Nemecku, Francúzku, atď :-(
pantata_ce4you (149)|14.4.2005 16:05
No kupovat dva az tri sw jen kvuli CZ je docela luxus :). Vsechny jsou za priblizne stejnou cenu. Ani navigacni systemy vestavene do auta nemaji mapy dokonale ...

LS