Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vypinate doma pristroj kdyz ho nepouzivate?

JiH_ce4you (149)|9.4.2005 19:23
Kdyz jste doma, mate pristroj stale pripojeny synchronizacnim kabelem, nebo strceny v kolebce?
Pokud ano, mate ho stale zaply a display zobrazuje (i kdyz nesviti) ?

Nebo pristroj jen sesynchronizujete kdyz prijdete domu/odchazite z domu, dobijete a pak odpojite/vyndate z kolebky, vypnete a nechate lezet?

Myslite / Vite (na zaklade nejakych specifikaci, udaju..) ze dislpayi neskodi, kdyz casto - zbytecne, zobrazuje?

Respektive me zajima, zda se snizuje jeho svitivost, nebo kvalita zobrazeni, tak jako to je napriklad u LCDcek, ktera kdyz po 2 letech postavite vedle sebe, tak to co stale svitilo je takove vybledle ... oproti tomu co se vypinalo.

Jirka
dort (1212)|9.4.2005 22:11
vypínám, neb nevím proč by měl svítit :D

LCD není věčné :-(
beecher (9270)|9.4.2005 22:29
[QUOTE="JiH"]Kdyz jste doma, mate pristroj stale pripojeny synchronizacnim kabelem, nebo strceny v kolebce?
Pokud ano, mate ho stale zaply a display zobrazuje (i kdyz nesviti) ?

Nebo pristroj jen sesynchronizujete kdyz prijdete domu/odchazite z domu, dobijete a pak odpojite/vyndate z kolebky, vypnete a nechate lezet?

Myslite / Vite (na zaklade nejakych specifikaci, udaju..) ze dislpayi neskodi, kdyz casto - zbytecne, zobrazuje?

Respektive me zajima, zda se snizuje jeho svitivost, nebo kvalita zobrazeni, tak jako to je napriklad u LCDcek, ktera kdyz po 2 letech postavite vedle sebe, tak to co stale svitilo je takove vybledle ... oproti tomu co se vypinalo.

Jirka[/QUOTE] Obecne, LCD v PDA a LCD v monitorech jsou stejne, vyrobni technologie se moc nelisi. Takze pro LCD v PDA bude platit to stejne. Tedy cim min bude svitit, tim jeho zivotnost se prodluzuje, stejne tak u podsviceni...

A ted jak to mam ja: Na baterii mam nastaveno zhasnuti displaye na 1 minutu, na nabijecku na 3... V praci je PDA v kolibce s nabijeckou a doma je pouze na nabijecce, protoze doma PC nemam. ;)
JiH_ce4you (149)|9.4.2005 23:18
[QUOTE="beecher"]A ted jak to mam ja: Na baterii mam nastaveno zhasnuti displaye na 1 minutu, na nabijecku na 3... V praci je PDA v kolibce s nabijeckou a doma je pouze na nabijecce, protoze doma PC nemam. ;)[/QUOTE]

To znamena, ze display nechavas stale "zobrazovat", pouze nechavas zhasnout podsviceni po uvedenych casech?
Nebo na pristroji kdyz ho mas v nabijecce/kolebce zmacknes power a pristroj vypnes, aby ani (tmave, nepodsvicene) nezobrazoval?

Jirka
JiH_ce4you (149)|9.4.2005 23:22
Mimochodem, dokaze nekdo vysvetlit, nejak srozumitelne, k cemu je nastaveni v POWER / zalozka STANDBY ?
Jak je tam ten soupak Standby Period (appx. hours) od 24 - 96 a Battery Capacity a Approx. hours left :-))
Nejak to nechapu :-(( A to jsem se hodne snazil ...
beecher (9270)|9.4.2005 23:36
[QUOTE="JiH"]To znamena, ze display nechavas stale "zobrazovat", pouze nechavas zhasnout podsviceni po uvedenych casech?
Nebo na pristroji kdyz ho mas v nabijecce/kolebce zmacknes power a pristroj vypnes, aby ani (tmave, nepodsvicene) nezobrazoval?[/QUOTE] Nechavam "zobrazovat", u mne je mala pravdepodobnost, ze by mi neco vydrzelo 2 roky, takze vypinam pouze podsviceni a neresim to... :D
Hombre_ce4you (113)|10.4.2005 07:07
24-96 Hodin po 0% baterie nez vschechno zmizi a cihlička je čistoučka jako kojenec.
Andilek (173)|10.4.2005 10:16
Ja mam nastaveny i poweroff v kolibce, asi na 5 minut. To znamena, ze po minute hasnu podsviceni, po 5ti to vypnu. V kolebce moc nepracuju, takze me to neva a i vypnuty PDA dobiji :-)
JiH_ce4you (149)|10.4.2005 10:52
[QUOTE="Hombre"]24-96 Hodin po 0% baterie nez vschechno zmizi a cihlička je čistoučka jako kojenec.[/QUOTE]

No, a to je prave to, co nechapu :-)

Po teto dobe se provede neco jako SOFT reset? To znamena, ze clovek prijde o to, co nemel ulozene?

Nebo K HARD resetu snad neni duvod, nainstalovana data jsou na flashce ne?

Vzdycky jsem si myslel, ze main battery drzi pristroj, abychom ho mohli pouzivat. Pokud main battery klesne, pristroj se vypne a vse ulozene na flashce zustava + to co je v RAMce je drzene zalozni baterii. Pokud dojde zalozni baterie, smaze se to co bylo v RAMce a po zapnuti jsem ve stavu, jako bych provedl SOFT reset ...

Proto nechapu, proc by melo dojit v jakemkoliv pripade vycerpani baterie k "vycisteni" = hard resetu?

Uf.
Jirka
dort (1212)|10.4.2005 11:07
pokud dojde hlavní baterka -> tak uživatelská data drží záložní baterie -> ale tam se doba dá odhadnout na necelou hodinu -> a pak je přístroj opět ne stejném stavu jako při koupi nového, nebo po HR!

prostě vše vyjma ROM se vymaže :no:
Prox (17)|10.4.2005 11:38
Tewd nevim, jestli se nepletu, ale i kdybych mel vsechno na flashce tak pokud dojde k HR, nikdy to nebude jako SR, tak jako tak na RAMce neco je - registry, nastaveni, spousta programu si i pri instalaci na kartu neco hodi do RAM a o ty data prijdu, tim padem se muze stat ze program tam sice pujde ale nepujde spustit protoze mu bude chybet napr. nektera knihovna, zapis v registru atd.
JiH_ce4you (149)|10.4.2005 12:00
Uz to chapu...
Rom + FileStore je na flashce
Storage memory + Program memory je normalni ramka a kdyz to s baterkou presvihnu, tak mi klekne i Storage memory a mam smulu.

Nejak jsem si vsugeroval, ze Storage memory je na flashce a resetuju ho jen pomoci HR. Coz je samo blbost, kdyz si muzu menit jejich pomer, je jasny, ze jsou na stejne pameti ..

J.
JiH_ce4you (149)|10.4.2005 12:15
Zjistil jsem, ze kdyz mam pripojeny pristroj synchronizacnim kabelem, nebo v kolebce a mam nastaveno, ze se ma vypinat po 5 minutach pri napajeni AC, tak se proste nevypne.
Jedine co funguje je, ze zhasne podsviceni. Ale proste se nevypne :-(

Pri behu na baterie se vypina spravne.

Jirka
oltcit (1098)|10.4.2005 12:21
[QUOTE="JiH"]Zjistil jsem, ze kdyz mam pripojeny pristroj synchronizacnim kabelem, nebo v kolebce a mam nastaveno, ze se ma vypinat po 5 minutach pri napajeni AC, tak se proste nevypne.
Jedine co funguje je, ze zhasne podsviceni. Ale proste se nevypne :-(

Pri behu na baterie se vypina spravne.

Jirka[/QUOTE]

Hmm a nemáš náhodou v nastavení AS na PC nastavenú automatickú aktualizáciu synchronizácie ?
JiH_ce4you (149)|10.4.2005 12:59
[QUOTE="oltcit"]
Hmm a nemáš náhodou v nastavení AS na PC nastavenú automatickú aktualizáciu synchronizácie ?[/QUOTE]

I kdyz mam vse na manual, tak se nevypina :-(
Zdenek Malinsky (9781)|10.4.2005 13:25
V současné době mám doma PDA v pouzdře nebo v kolébce a svítí pořád (přes noc vypínám), takže při použití spořiče od SPB Time mi slouží hlavně jako stolní hodiny. A to je vlastně hlavní smysl PDA, ne?

Synchronizaci mám dle nálady-někdy stále, někdy jen při změnách (mám přes AS).
Hombre_ce4you (113)|11.4.2005 08:02
[QUOTE]… slouží hlavně jako stolní hodiny. A to je vlastně hlavní smysl PDA, ne? [/QUOTE]

Trošátko drahe hodiny, nebo?
Mam doma hodiny na stene, 2 budiky v loznici, vali se tady nekolik mobilu(s hodinkama), na PC jsou taky hodiny … jo, a pak mam jeste jednu (jenom) manzelku a ta vetsinou vi kolik je hodin
darnel (23)|11.4.2005 14:51
[QUOTE="dort"]pokud dojde hlavní baterka -> tak uživatelská data drží záložní baterie -> ale tam se doba dá odhadnout na necelou hodinu -> a pak je přístroj opět ne stejném stavu jako při koupi nového, nebo po HR!

prostě vše vyjma ROM se vymaže :no: [/QUOTE]

pro jistotu se zeptam ;-) hodinu to vydrzi zapnute nebo vypnute?
Vojtěch Barták (180)|18.4.2005 21:42
Jak psal beecher, životnost se snižuje, ale myslim, že looxe přestanu používat u jinejch důvodů než že mi odejde displej nebo podsvícení... Daleko pravděpodobnější je, že prostě zestárne, že ho zničim nebo stratim (:O ) nebo tak něco, než že by displej odešel. Mám notebooka 486ku z roku 94, mladší sourouzenec po tom, co jsem ho přestal používat, na něm hraje staré hry, a displej stále funguje. (11 let). I kdybych to zkrátil na polovinu, pochybuju, že za 6 let ho budu stále používat, takže... jen ať si svítí.
beecher (9270)|18.4.2005 22:42
[QUOTE="darnel"]pro jistotu se zeptam ;-) hodinu to vydrzi zapnute nebo vypnute?[/QUOTE] Na zalozni baterii urcite vypnute, to se ani nepodari zapnout... Holt je to opravdu pouze a jen zalozni baterie...
historik (19)|18.7.2005 12:00
Mňa by to skôr zaujímalo z hľadiska batérie. Nechať PDA v nabíjačke by malo vo svojej podstate zvýšiť jej životnosť, nie?
IntEx_ce4you (130)|18.7.2005 12:21
Imho LCD display jako takovy vecny JE (relativni pojem "vecny", ale klidne muze bezet 10let a vic v kuse a neprojevi se to). Jedine, co by se mohlo opotrebovavat je podsviceni, kde je u klasickych LCD monitoru pouzito katodove (studene zarivky) a to casem snizuje svoji intenzitu diky "opotrebovani" plynu a zhavici katody. V PDA je toto reseno bilymi LED diodami, takze snizeni intenzity svitu take nehrozi....nebo ste uz nekdo videl vyhaslou LEDku? :D A proto tvrdim, ze display vcetne podsviceni v PDA VECNY JE! :)
ElSoft (1244)|18.7.2005 13:03
nevim, nevim. Co nam lili do hlavy na stredni(uz je to dlouho, takze se mohli zmenit technologie a o me ucasti na hodinach ani nemlvim), tak Liquid Crystal Display vecny neni a to nemluvim o podsviceni, preci jenom na tekute krystaly pusobi okolni vlivy jako napr. zareni vseho druhu(slunecni, ale take umele) a teplota, tyto vlivy zhorsuji vlastnosti krystalu, predevsim odezvu.
Tj. LCD display vydrzi dlouho, mozna i vecne, ale urcite za deset let uz nebude to co to byvalo
Hondzik_ce4you (92)|18.7.2005 13:08
Na PDA mi po 1 minute necinosti naskoci hodiny od SPB(super prográm! a hlavně že jako budík jde nastavit MP3! je to parada, když Vás každej den budí Galvanize od Chemical Brothers;) ) , v kolíbce nic nenaskočí, páč já kolíbku nemám :D ale při sinchronizaci zůstává pořád zapnuté.Podsvícení mám nastavený na střední hodnoty a rok stará n10ka mi vydrří 4 dny nabitá ! největší žrout energie je imrvere zapnutej infrák ! a pak taky Lenulka, která dokáže "pařit" jawbreaker 3 hodky v kuse:)) ;)
IntEx_ce4you (130)|19.7.2005 01:27
[QUOTE="ElSoft"]nevim, nevim. Co nam lili do hlavy na stredni(uz je to dlouho, takze se mohli zmenit technologie a o me ucasti na hodinach ani nemlvim), tak Liquid Crystal Display vecny neni a to nemluvim o podsviceni, preci jenom na tekute krystaly pusobi okolni vlivy jako napr. zareni vseho druhu(slunecni, ale take umele) a teplota, tyto vlivy zhorsuji vlastnosti krystalu, predevsim odezvu.
Tj. LCD display vydrzi dlouho, mozna i vecne, ale urcite za deset let uz nebude to co to byvalo[/QUOTE]
No jelikoz na stredni jeste jsem :D a brali jsme to minuly rok, tak opravdu muzu rict, ze LCD display vecny je. Na krystaly jako takove zareni nema vliv temer zadny, jelikoz jednou je krystlicka mrizka dana a lze ji kratkodobe "zdeformovat" pouze zmenou teploty (pomalejsi odezva pri ochlazeni, vetsi propustnost svetla pri otepleni) ale pri sve standardne definovane teplote display splnuje sve parametry vzdy, at je jakkoliv stary (tvar krystalicke mrizky je dan jeji strukturou). Vidim to i na svem historickem notebooku z r. 1996, na kterem se krome intenzity podsvetleni (nyni se da prirovnat ke svitu svicky) nezmenilo vubec nic...kontrast stejny, odezva stejna - a to mu za necely rok bude rovnych 10 let. :)