Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Má cenu kupovat X50v

PiTRiS_ce4you (257)|6.4.2005 19:16
Myslíte, že má cenu objednávat X50včko, nebo si mám radši počkat do konce roku, jestli bude něco s Win Mobile 2005? Fakt už nevim... Abych si nekoupil něco za 15k a za pár měsíců nelitoval :))

Dík
Dzejkob (286)|6.4.2005 19:21
Ja sem na tom stejne a asi radsi pockam, jak se situace s novyma Windowsama vyvine. Nebo si pockam na zarucene zpravy, ze aspon ty nejnovejsi PDAcka (VGA) pujdou nejak upgradovat.
dort (1212)|6.4.2005 20:05
nevím, ale aby jste nečekal nadosmrti :-) neb vývoj jde dopředu mílovými kroky a čekat 3/4 roku, no kdo ví co příjde za novinky potom .......
PiTRiS_ce4you (257)|6.4.2005 20:38
tak myslim že 2003ky vydželi dooost dlouho :) a koupit si pár měsíců před tím, než vyjde new OS PDAko by mě asi naštvalo, zvlášť když bych ho nemoh upgradnout (pokud by to za něco stálo)...
peter.nr (501)|6.4.2005 21:02
Minimálna konfigurácia pre WM2005 je: 32MB FlashROM a 64MB RAM. To spĺňa momentálne každé PocketPC s WM2003SE. Aj Dell. :)
Problém bude skôr s tým, či upgrade budú podporovať výrobcovia.

Ja som čakal na WM2005 asi dva mesiace (jan-feb) a nakoniec som kúpil Loox-a (2003SE). Myslím si, že ak by som chcel 2005, to by som sa ešte načakal.:D
Okrem toho, WM2005 nemajú toľko vecí navyše, že by sa oplatilo čakať.

Ja by som šiel do Dell-a. :yes:
mchorvat (32)|6.4.2005 22:18
X50v je podla mna dobre pripraveny na Windows Mobile 2005. ma vsetko co ma pocketpc v roku 2005-2006 potrebovat (hlavne ten 3d akcelerator je cool). :cool:

osobne keby som nemal teraz ppc, tak by som kupil ten x50v.

zase na druhej strane skok z wm2003 na wm2005 bude co sa tyka vylepseni urcite vacsi a vyraznejsi ako pocketpc2002 na wm2003.

http://www.mobile-review.com/pda/articles/wm2005-magneto-en.shtml

:yes:
beecher (9270)|7.4.2005 00:52
Obecne: Jelikoz byla uz preklenuta doba "hajeni" vyhod koupe VGA zarizeni s WM2K3SE (holt, WM2K5 jsou tady opravdu za chvili), dneska bych si asi pockal na nove zarizeni, ktere jiz WM2K5 budou mit od vyroby a doklepal to se starym PDA. Muze se totiz stat, ze treba vyrobci procesoru vybehnou s nejakymi novymi kousky a i vyrobci grafickych cipu diky slibovane podpore 2D/3D akceleratoru se asi take nenechaji zahanbit. Treba takova nVIDIA se se svymi slibovanymi akceleratory pro mobilni zarizeni (a to bude brutus, velebnosti :D ).

Ted k tomu, pokud to nemuzete vydrzet bez PDA nebo opravdu uvazujete o zmene.
Uprimne,Dell je na tom, jak jiz tady nekdo psal, ze vsech PPC nejlepe na WM2K5 pripraven, nemluve o vykonu jak procesoru, tak vykonu v 3D. A navic, co mi rikal Pavel K., tak Dell je pry nejvice sdilny se svymi zakazniky a dava update na novejsi verzi OS vice ci mene bez kecu a zdarma.

Tj. kdybyste se zeptal pred par mesici (listopad nebo prosinec), tak vas ke koupi budu presvedcovat vsemi deseti a to i pres zname problemy razu soubehu BT a WiFi a "nachlazeny" stroboskopicky display;). Dnes nevim a spise doporucuji pockat.
beecher (9270)|7.4.2005 09:20
[QUOTE="peter.nr"]Lenže to čakanie môže trvať 6 mesiacov až rok :-(. Keď má niekto pevné nervy a nechýba mu trpezlivosť, prosím ...:) [/QUOTE] No, ted je duben a MS podle vseho uvede WM2K5 v srpnu/zacatkem zari (mozna drive ;) ). To by byla od MS trochu neprozretelnost, aby je nemel moznost ukazovat na novych zarizenich, jak je to vsechno naprosto uzasne (hlavne bez stylusove ovladani), jenze k tomu potrebuje vyrobce tech zarizeni (viz MDA4). Takze bych tu dobu cekani zkratil na takovych 5 mesicu, tj. v zari lze ocekavat "zemetreseni".
Jinak jiste, pokud clovek opravdu to zarizeni tak nutne potrebuje (napr. zadne nema. Jak na tom vlastne, Pitrisi, jste?), taky nemam namitky. Jenze pri predstave, ze za par mesicu tady budou novinky a ja bych se pak tloukl do cela a nadaval si do blbcu, proc jsem nepockal... No, urcite to znate, ale ja o tom mluvim v tom smyslu, ze pokud bych pockal, tak bych do zarizeni s WM2K5 hned sel, jak by to bylo mozne, ne to dale odsouvat.

Toz tak. Dell je pecka, ale jak jsem jiz rekl, doba VGA s WM2K3SE uz neni ve svetle zprav tak zhava, jak byla.
beecher (9270)|7.4.2005 10:23
[QUOTE="peter.nr"]No neviem, čo znamená "podle všeho"? Myslím, že som ešte nevidel žiaden oficiálny termín uvedenia WM2005.[/QUOTE] Oficialne to samozrejme jeste neni, ale ma-li byt napr. takova MDA4 uvedena v "lete" a maji byt v ni podle vseho WM2K5 (pripravena na to je), tak neco na tom asi bude, ze i v "lete" budou uvedeny WM2K5... Chce to trochu cist zpravy a hlavne mezi radky... ;)
Pavel Koza (4761)|7.4.2005 11:11
Jenom pro upresneni - musite rozlisovat termin, kdy Microsoft oficialne dokonci vyvoj nove verze systemu a preda ho vyrobcum (coz uz nemusi byt zas tak daleko) a pak termin, kdy ho vyrobce upravi na sve zarizeni (a to jeste potrva, protoze to fakt neni jednoducha cinnost). Cely proces neznam, ale neni to otazka tydnu. Dell je sice celkem rychly, ale po ostude, jakou si urizl tusim s upgradem pro Dell Axim X5 na WM2003 se obavam, ze bude dloooouho testovat nez neco pusti ven...

V kazdem pripade pokud nemusite, tak vyckejte, i za cenu rizika, ze budete cekat jeste par mesicu.
zipiik (206)|7.4.2005 14:36
resim podobny "problem". moc se mi libi MDA Compact, ale vylepseni s jednorucnim ovladanim WM2k5 a taky nepritomnost EDGE me jeste udrzi na nejakou dobu u meho ipaqu3870 s WM2k3 a starouska erika t39
beecher (9270)|7.4.2005 16:55
[QUOTE="peter.nr"]Ja by som to videl reálne až na jeseň. A MDA4 bude nakoniec možno s WM2003SE, aj keď parametre na upgrade má. Podobne to bolo s VGA Toshibou, ktorú potom tuším zadarmo upgradovali.

A najväčšiu zmenu vo WM2005 vidím v správe pamäte - to bude úplný prevrat vo filozofii WM.
Snáď to výrobcovia poriešia aj pre súčasné modely PocketPC.

Inak, ostatné zmeny sú len "kozmetické", ktoré sú už v súčasnosti riešiteľné softvérmi tretích strán.[/QUOTE]
Ad MDA4: Nepocital bych, ze to bude chtit HTC vydat bez WM2K5, kdyz uz ted maji 2 zarizeni s WM2K3SE, ktere se "dobre" prodavaji...

Ad zmeny ve WM2K5: Uvidime, co ten novy MM bude umet. A dalsi systemovou zmenou je prechod na SQL 2005 Mobile Edition (bude primo v ROMce) jakozto uloziste internich a PIM databazi s podporou pristupu v .NETi CF 2.0, to je zase nejvetsi pecka pro nas programatory (coz kosmeticka zmena rozhodne neni a SW tretich stran nevyresi, ze ;) )...
Co vsak nemam stale potvrzene, je predelani process managmentu a hlavne odstraneni toho limitu na 32 procesu. Jestli se toto zmeni, tak to bude oproti noveho MM jeste vetsi zmena v systemu. Ted si nejsem jist, jestli to ma byt uz ve WM2K5 nebo te dalsi verzi, ale mela by se pak RAMka pouzivat pouze na beh programu, ne jako ulozny prostor... Coz bude jeste vetsi zmena a samovolne HR nas nejak nemuze rozhazet!!! Oh yes... :D

Njo, ale to jsme uz dost OT.
beecher (9270)|7.4.2005 16:58
[QUOTE="PiTRiS"]tak momentalne sem na tom tak, ze puvodne sem mel mit tu X50ku uz zacatkem roku, bohuzel to nejak nedopadlo, odsouvalo se to, mel to nekdo privyst, nedovez, atd...urcite to znate :)

takze ted uz sem to definitivne chtel od nekud objednat (skoro jedno odkud)... momentalne dojizdim na starym PDAku, kteryho uz zacinam mit vesmes dost, ale vcera sem na to dal novou folii a aspon display vesmes prozrel :) takze bych snad i vydrze jestli na podzim neco bude... v coz doufam

nad jinym PPC s W2003 sem ani neuvazoval, prece jen, nic jinyho neni jak ten dell :)[/QUOTE] 1. Jo to nezname (teda aspon ja ne), ja jsem rek, sef privez a bylo... :D
2. Objednavka: asi bych spise doporucil Expansys, vyjde to daleko levneji nez na Dell.cz
3. Takze PDAcko mas... Tak to v tom pripade radeji opravdu pockej...
4. Co je tak na Dellu zvlastniho? ;)
PiTRiS_ce4you (257)|7.4.2005 18:08
1. ja myslel tak nejak obecne :)
2. v ceskyho dellu to taky nechci, moc drahy, tolik se mi za to dat nechce :) to rpave mel znamej privyst z nemecka, jenze tam byli nejaky problemy s fakturaci, atd (kvuli tomu znamymu), takze se mrknem na ty shopy, co nam on napsal a objednal bych to primo pres ne... za +-400€ ho měli...
3. mam no... sice dosluhuje, ale zatim funguje :)
4. co asi :D
boto_ce4you (65)|7.4.2005 19:55
axim x50v se da lehce koupit i na ebay - novy se zarukou i funkcni :D
no napred jdi na www,aximsite.com a cti co te muze cekat a nemusi minout
;)

jo a ta cena je v uk 329 pounds oficialne a na e bay 240 az 250 pounds , temer free :D
beecher (9270)|7.4.2005 23:14
[QUOTE="peter.nr"].NET CF pôjde takmer na 100% upgradnúť. Tak ako teraz servis packy jednotkovej verzie. Je ale pravdou, že jeho funkcie nemusí starý OS úplne využívať.[/QUOTE] No, spise bych rekl, ze podporovat. Zrovna u zminovanych PIM DB bych to videl jako jasnou vec (i kdyz mozny je vsechno), coz povede zase ke stepeni vyvoje na verze s .NET CF 1.x a s .NET CF 2.x.
Smarja, ja se na jednu stranu tak na to tesim, diky tem novinkam v v tom .NET CF 2, o kterych uz vim na 100%, ale na druhou stranu se toho psani dvojiho kodu bojim, jak cert krize...
beecher (9270)|12.4.2005 20:13
[QUOTE="sorac"]privela ludi ospevuje dell... no neviem ci zo vsetkymi tymi problemamy je az taky vynikajuci... ale to je na vas... ;-)[/QUOTE] Co furt mate s nejakymi problemy u X50v? Ja vim pouze o jednom bugu, ktery se realne projevuje i mne, ale jinak vse slape jak ma!
beecher (9270)|14.4.2005 09:30
[QUOTE="boto"]jak jednoduse odskouset digitizer novyho x50v,
otevri program note,dej moznost vstupu transcriber a udelej stylusem rovnou caru.
Jestli je cara rovna je to ok,jestli je vystup jak ekg graf - problem :evil: [/QUOTE] Ktery se bud spravi flashnutim na novou ROMku a nebo se vubec neprojevuje (jako mne)...
Boto, boto... :sarcastic:
beecher (9270)|14.4.2005 14:50
[QUOTE="p3t"]kua car aspon 8
aj podle pravitka sem udelel
a zadny EKG z toho[/QUOTE] To uz se tady jednou probiralo, a podle mne za to mohla nejaka folie, kterou ti lide na tom meli... Ja tam mam prachobycejnou za 100 Kc, ktera se sice leskne jak psi k..ky a na slunci nic nevidim, ale ze by mi to nejak blblo, to fakt ne...
Asi mozna ti lide na Aximsite neznaji windmasterovsko-JARovou metodu... ;)
beecher (9270)|19.4.2005 15:46
[QUOTE="sorac"]...alebo dellom x50v ale kvoli ich poruchovosti...[/QUOTE] Opakuji, mam Della 5 mesicu a ani jedna porucha.
beecher (9270)|5.5.2005 02:40
[QUOTE="sorac"]sa mi zda, ze ty nemozes prezriet ze si nemal na poriadne pda zariadenie..

ako som uz pisal niekolkokrat, dell som si chcel velmi kupit.. nastastie ma odhovoril oltcit.. a vdaka botovi som ho mal moznost skusat mesiac.. a poviem ti, ze radsej budem pouzivat karisblok ako ten dell...

je to len obycajna americka sunka, za ktoru sa neoplati vyhadzovat peniaze...

a vraj ja utocim.. :lol:[/QUOTE] Ach, prepacte, panko velmozny, ze som zly obchodnik, ktory vyuziva moznosti, ktore sa mu ponukly... :yes: :D
Kdyz jsem si vybiral sve VGA PDA, tak na vrcholu stala Hx4700ka, za kterou jsem byl ochoten dat 20tis. Kc, pak dlouho dlouho nic az se mezi sebou praly Loox a Asus A730W, jenze mne odrazoval na Hx4700 ten touch-pad, takze jsem hledal dale az jsem narazil na Della, ktery je v podstate to stejne jako Hx4700, ale pridava navic 3D chip a stal v ty dobe v US o 1/3 min...
Byl bych velice rad, aby ses podival do diskuze u recenze Della na testy z SPB Benchmarku, co jsem delal, jak prachbidne dopadl Loox... Jestli nejrychlejsi VGA PPC je podle tebe sunka, tak se budes asi muset hodne dlouze a hodne hluboce zamyslet...
Hm, a to, ze das na rady cloveka, ktery v zivote nedrzel a nepouzival dane zarizeni, ktere ti rozmlouval, tak to taky o necem vypovida, vis?
A vis co je jeste zvlastni, ze boto je se svym Dellem naprosto spokojen, ba co vic, rek bych az nadsen, tak jako tisice dalsich spokojenych majitelu Della...
Navic, pokud davas Dellu privlastek americky, tak se podivej poradne, kde se jak Dell, tak Hx4700, tak i ten tvuj Loox vyrabi...

Chlapce, chlapce... :sarcastic: :?
dort (1212)|5.5.2005 07:51
No, pěkně jste se rozjeli .................. :(

Měl jsem možnost porovnat obě zařízení po cca stejnou dobu a já osobně jsem zůstal nakloněn vůči DELLu

nejsem nakloněn některým výše uvedeným příspěvkům, ale dovolím si pár svých postřehů pro doplnění diskuze a náhledu na oba přístroje .....

1) ani jeden z nich bych nedokázel zavrhnout stylem je to "šunt"

2) pro oba mluví dobrá funkčnost, ale moje zkušenost je spíše nakloňena k LOOX 720, neb s DELL se maličko peru ( objevili se nějaké softwarové problémy, kterých jsem si u LOOX 720 nevšiml, možná to je rukama, ale možná ne )

3) pro DELL mluví rozhodně lepší display, který mi rozhodně vyhovuje víc než na LOOX 720

4) další a z mého pohledu nepřekonatelné plus pro DELL je jeho zpracování - lépe se mi drží, rozhodně je z lepších materiálů, a především u LOOX 720 se mi při vyndavání z pozdra málem povedlo vyrvat "ovládací kříž" - BRRRRRRRR :evil:

5) pokud porovnáte jen vzhled, můj názor zní DELL vypadá jako přístroj poněkud jinde než LOOX, neb ten ve mne vždy budil dojem hračky z "kinder vajíčka" - stejně jako kdysi Nokia 6610 - není to FLAME a nechci tím zvedat milovníky LOOXe ze židlí, a pokud jste měli možnost mít DELL v ruce uznejte, že v tomhle je to obrovský rozdíl .....

6) pro nás bázlivější je dost problém sehnat na DELL nějaké příslušenství, neb prodejní politika společnosti DELL v Čr pro PDA je strašná, oproti prodejní politice FS, které dává do balení i body pro nákup software

7) vzhledem k tomu, že mi lokalizace prostředí nepříjde důležitá, tak ani zde DELL body neztrácí, neb u originál kousku prodaného v ČR není čestina, ale věřte, že mu to body v mém soukromém srovnání nepřidává

8) výdrž baterie - tam bych se asi nedokázal férově rozhodnout, asi bych to viděl na plichtu - neb u LOOX jsem měl více podsvícený display - takže se rychleji vybíjel, byť dle srovnání má o něco delší výdrž, ale mne to v reálném používání vychází nastejno - a pro DELL mluví i možnost nabíjet v kolíbce při samostatném připojení k USB, byť při vypnutém PDA - ale to je přeci jen pozitivní - jasně i na LOOX existuje možnost nabíjení přes USB, ale domarobo - a my méně šikovní mám smůlu :oops:

9) USB Host - jasné plus pro LOOX, hm jenže já ho prostě nerozchodil, a když jsem až později pochopil kde byla chyba, tak jsem se sám sebe ptal, na co já bych ho využil, pro mně je USB Host asi zbytečný, čímž netvrdím, že pro všechny!

10) co se podpory software obou přístrojů týká, tak tam nedokážu posoudit vzhledem k výše zmiňovaným problémům se software v DELLu, ale byť jsem u obou přístrojů použil UPDATED, tak se mi nějaké mouchy objevili

11) u DELLu si člověk musí dobře rozmyslet co kam instaluje, aby mu zbylo nějaké místo v RAM

12) jasné PLUS pro LOOX - mapovatelnost tlačítek pro aplikace byť jen stisknutím, nebo možno dodat aplikace i po delším přidržení - to mi hodně usnadňovalo práci - chválím

13) pokud by se DELL v ČR prodával v cenách jako mimo naši banánovou zemičku, tak se domnívám, že by Beechar a několik málo jedinců nebylo tolik osamoceno se svým DELL X50v, neb DELL za skor 20k, není konkurence schopný, ale o prodejní politice společnosti DELL mluvím už výše, tohle byla jen čirá spekulace .........

Pár bodů, které našly problémek u obou PDA a závěr, tak ten nechám na Vás, kteří za každou cenu brání své přístroje ................ byť špetka soudnosti by jedné i druhé straně neškodila - neb NEEXISTUJE dokonalé zařízení, jde jen o jistý druh kompromisu a subjektivní výběr jednotlivce.

P.S. každý z nás si kupuje hračky, menší větší dražší levnější, ale proto se tu není potřeba hadrkovat ja báby na trhu, a napadat se tvrzeními o EGU, prostě a jednoduše, BEECHER je DELL maniak, a OLCIT je LOOX maniak - tak pánové, buď Vás čeká válka, anebo smíření se s tím, že Váš "protivník" má v některém ohledu i lepší PDA, ale Vy by jste to své nedali ani za NIC NA SVĚTĚ :D / použijte kus nadhledu na mé porýpnutí, prosím /

P.P.S - až dojdete k mému podpisu, tak si řeknete no to je jasné, ale věřte mi nic není jasné, prostě a jednoduše teď používám DELL, ale snažil jsem se mu ve svých "mrzkých" zkušenostech nestranit ani jednomu a být objektivní - a já jsem například více spokojen s DELL, ale dokáži si předsatvit ve své ruce i LOOX, ale maličko více inklinuji k DELLu neb je hezčí a je tam pro mne dosti podstatný rozdíl v display, který se mi hodí :yes:

díky a zkuste se maličko zamyslet nad tím FLAME co vytváříte, víte ono když si nováček chce koupit PDA, a čte že vlastně "všechno špatně" tak se mu opravdu špatně rozhoduje .................
jen maličko se oprostit od osobního zaujetí ......... opravdu maličko :yes:
karlic (707)|5.5.2005 08:17
Má cenu kupovat X50v?

Asi má, jinak bych si ho přeci nekoupil když mám ED3 :D :D :D
Pro mě je to momentálně nejlepší hračka, co jsem kdy měl v ruce a že jsem jich už pár měl :))
vahač.x (67)|5.5.2005 12:36
Ahoj všem

Dovolím si jen jednu poznámku - diskutuje se zde na téma zda koupit Axim nebo ne. Nejsem příznivcem (majitelem) žádné značky - právě řeším otázku jaké PDA si koupit ... ale zrovna Dell ? ? ?

Asi ne! A proč? Jednoduše - jsem přesvědčen o tom, že v ČR bude velmi výrazně chybět podpora. A proč? Při tvorbě tabulky parametrů jednotlivých PDA pro srovnání jsem se snažil rovněž u různých prodejců získávat informace o aktuálních cenách - a narazil jsem - Dell Axim X50v jsem prostě v nabídce prodejců NENAŠEL ! ! !

Takže když není zájem na trhu v ČR prodávat - asi nebude ani dostatečná podpora. (iPAQy, ASUSy, FS LOOXe - má v nabídce téměř každý obchod).

Takže i když mně některé parametry zaujaly - a i kdybych nakonec našel místo, kde se dá koupit - do DELLa bych nešel.

PS. Nemám šéfa, který by mi ho přivez z "Emeriky"
:D ;)
dort (1212)|5.5.2005 12:45
podpora jako taková nevychází z dané země, ale od společnosti, a v tom je DELL absolutně v pohodě :yes:, takře naopak tento důvod bych vypustil z hlavy

jediné co mu stále chybí je jak píšete lepší prodejní politika z ČR :((, :mad:
boto_ce4you (65)|5.5.2005 13:33
po tydnu prace na nem
bych rek ze ma :yes:
display je spica a kdyz ho koupis v usa nebo na ebay je to nejlevnejsi vga pocket :)
beecher (9270)|5.5.2005 13:42
[QUOTE="Vahač.X"]Asi ne! A proč? Jednoduše - jsem přesvědčen o tom, že v ČR bude velmi výrazně chybět podpora. A proč? Při tvorbě tabulky parametrů jednotlivých PDA pro srovnání jsem se snažil rovněž u různých prodejců získávat informace o aktuálních cenách - a narazil jsem - Dell Axim X50v jsem prostě v nabídce prodejců NENAŠEL ! ! !

Takže když není zájem na trhu v ČR prodávat - asi nebude ani dostatečná podpora. (iPAQy, ASUSy, FS LOOXe - má v nabídce téměř každý obchod).

Takže i když mně některé parametry zaujaly - a i kdybych nakonec našel místo, kde se dá koupit - do DELLa bych nešel.[/QUOTE] No jo, tady je problem trochu jiny... Normalne se Dell u prodejcu moc neobjevi, protoze obchodni politika Dellu je prodavat na primo, tedy obchazet ten klasicky retezec vyrobce -> distributor -> prodejce... Je sice par integratoru/VARu, ale vetsina obchodu Dellu se odehraje na jejich webu, pro CR plati Dell.cz...
Ale jiz jsem tady nekolikrat doporucoval nakup na www.expansys.cz, Dell X50v vyjde i s dopravou na nejakych 16.000 Kc...
Tech 19.000 na Dell.cz je opravdu silenych...
dort (1212)|5.5.2005 14:25
jenže s rukou na srdci, bych DELL CZ kopnul do oněch míst, kde záda přechází v nohy, neb obešli všechny "marže" ostatních "prodejců a distributorů" a jsou nejdražší na trhu - TO JE HNUS

i když pravděpodobně při platech managerů v DELL jim asi ta cena nevadí a v ČR prostě prodávat NECHTĚJÍ a to je NAŠE smůla, neb i to príslušenství bude za ránu, anebo nezbyde než si ho objednat venku a pak by to chtělo .....

ale o tom Už raději tady
vahač.x (67)|5.5.2005 14:54
[QUOTE="beecher"]Ale jiz jsem tady nekolikrat doporucoval nakup na www.expansys.cz, Dell X50v vyjde i s dopravou na nejakych 16.000 Kc...
Tech 19.000 na Dell.cz je opravdu silenych... [/QUOTE]

No nevím - možná blbě vidím, ale expansys Czech Republic - sídlo - Manchester celé stránky v anglické hatmatilce a ceny v UK librách ... k tomu doprava do ČR ...

Fakt takhle vypadá ČESKÝ internetový obchod???????????????????????????? :?

Nechci sem cpát žádný flame .... ale pro mně fakt DELL nee ...
beecher (9270)|5.5.2005 15:00
[QUOTE="Vahač.X"]No nevím - možná blbě vidím, ale expansys Czech Republic - sídlo - Manchester celé stránky v anglické hatmatilce a ceny v UK librách ... k tomu doprava do ČR ...

Fakt takhle vypadá ČESKÝ internetový obchod???????????????????????????? :? [/QUOTE]Ja jsem nerekl, ze Expansys je ceska firma a ze provozuji cesky obchod (to ze maji .cz domenu je snad nezavazuje ten obchod mit v cestine, nebo se mylim?), ale maji jej tam za prijatelnou cenu s dodavkou i do CR...
Pokud byste chtel realne nakoupit Della v cestine za ceske penize tak pouze tady: Dell.cz
karlic (707)|5.5.2005 21:32
[QUOTE="Vahač.X"]Ahoj všem

jsem přesvědčen o tom, že v ČR bude velmi výrazně chybět podpora. [/QUOTE]

Zásadně nesouhlasím, že by u Dellu chyběla podpora. Naopak si myslím, že má nejdokonalejší podporu ze všech. Má snad taky někdo tohle? :

Complete Care
CompleteCare chrání Váš AXIM na cestách nebo při používání po celém světě a zajišťuje, podle potřeby, opravu nebo výměnu Aximu při náhodném poškození způsobeném např.:pádem, politím, elektrickým rázem, extrémními teplotami. Complete Care 2 roky (+819 Kč) Complete Care 3 roky (+1.099 Kč) :yes:

Takže za malinký příplatek se můžeš spolehnout na to, že kdekoliv do 24 hodin za tebou přijedou a bez keců ti vymění kus za nový kus :yes: (max. 3x aby se to nezneužívalo)
Zdenek Malinsky (9781)|5.5.2005 23:43
:!: :!: :!: Velký souboj - Sorac, Oltcit vs. Beecher, Dort:!: :!: :!:

Prosím výše jmenované pány, aby si své off topic výpotky vyměňovali v této speciální diskuzi. Ostatní se mohou samozřejmě také připojit. ;)

Edit: Většina OT příspěvků tam byla přesunuta, takže pokud si myslíte, že by tam něco důležitého mohlo být, koukněte tam.

vahač.x (67)|6.5.2005 09:14
[QUOTE="beecher"]Pokud byste chtel realne nakoupit Della v cestine za ceske penize tak pouze tady: Dell.cz[/QUOTE]

Hmm díky za radu, ale nechám DELLa jeho příznivcům - už jsem se rozhodl jinak a včera večer objednal jiné PDA.

Možná dobře, možná špatně ... ale je to mé rozhodnutí (tak se s tím budu muset naučit žít :D ).

Takže ukončím diskuze jaké PDA koupit a budu se spíš zapojovat do diskusí co že s tím PDA vlastně dělat :-)
1979 (21)|18.5.2005 23:03
[QUOTE="beecher"]...ale vetsina obchodu Dellu se odehraje na jejich webu, pro CR plati Dell.cz...
Ale jiz jsem tady nekolikrat doporucoval nakup na www.expansys.cz, Dell X50v vyjde i s dopravou na nejakych 16.000 Kc...
Tech 19.000 na Dell.cz je opravdu silenych... [/QUOTE]

nevím ale proč se někdo z vás nepodívá na
www.geizhals.net,
tam mají dva obchody nezávisle na sobě Dell za 400 euro. Je to v německu, kde známe snad každej někoho, kdo tam dělá nebo jezdí...
Cena je jeden z důvodů, proč si asi Della letos o prázdninách koupím a přivezu...ač mně mrzí že nemá USB host...
beecher (9270)|18.5.2005 23:19
[QUOTE="1979"]nevím ale proč se někdo z vás nepodívá na
www.geizhals.net,
tam mají dva obchody nezávisle na sobě Dell za 400 euro. Je to v německu, kde známe snad každej někoho, kdo tam dělá nebo jezdí...
Cena je jeden z důvodů, proč si asi Della letos o prázdninách koupím a přivezu...ač mně mrzí že nemá USB host...[/QUOTE]Problem asi bude v tom, ze ja osobne nemcinu nemam moc rad a jsem na prasky, kdyz na nejakou nemeckou stranku musim, takze na nemeckych strankach po Dellu nepatram, nemluve o tom, ze o te strance vim az od vas...
Ale diky za info. :yes:

Jenom upozornuji, abyste nekoupil Della s nemeckou ROMkou, jak jsem si vsimnul v popiscich...
1979 (21)|18.5.2005 23:23
[QUOTE="beecher"]
...Jenom upozornuji, abyste nekoupil Della s nemeckou ROMkou, jak jsem si vsimnul v popiscich...[/QUOTE]

proč???
PiTRiS_ce4you (257)|18.5.2005 23:26
[QUOTE="1979"][QUOTE="beecher"]...ale vetsina obchodu Dellu se odehraje na jejich webu, pro CR plati Dell.cz...
Ale jiz jsem tady nekolikrat doporucoval nakup na www.expansys.cz, Dell X50v vyjde i s dopravou na nejakych 16.000 Kc...
Tech 19.000 na Dell.cz je opravdu silenych... [/QUOTE]

nevím ale proč se někdo z vás nepodívá na
www.geizhals.net,
tam mají dva obchody nezávisle na sobě Dell za 400 euro. Je to v německu, kde známe snad každej někoho, kdo tam dělá nebo jezdí...
Cena je jeden z důvodů, proč si asi Della letos o prázdninách koupím a přivezu...ač mně mrzí že nemá USB host...[/QUOTE]


Já upřímně řečeno doufám, že vyjde v brzký době něco s těma WM 5.0, že to bude mít větší paměť (256 nebo 512MB rom by neuškodilo, když v tom sou i appy, navíc cena by nebyla o tolik větší), USB host, možná i lepší grafiku...

A k tý německý rom: protože bys měl německý winy :))
1979 (21)|18.5.2005 23:30
[QUOTE="PiTRiS"]

Já upřímně řečeno doufám, že vyjde v brzký době něco s těma WM 5.0, že to bude mít větší paměť (256 nebo 512MB rom by neuškodilo, když v tom sou i appy, navíc cena by nebyla o tolik větší), USB host, možná i lepší grafiku...

A k tý německý rom: protože bys měl německý winy :))[/QUOTE]


to je moc pěkný ale to něco novýho určo nebude stát kolem 12000,- a víc se mi jako studentovi bez ztrvalýho příjmu dávat nechce...
s němčinou nemám problém...
to tam ale nejde nahrát čeština???
beecher (9270)|19.5.2005 09:30
[QUOTE="1979"]s němčinou nemám problém...
to tam ale nejde nahrát čeština???[/QUOTE] No, vsechny lokalizace, co se tady prodavaj (coz je v pripade Dell Axim X50v pouze InterWrite od SunnySoftu), funguji pouze s anglickymi verzemi.
PiTRiS_ce4you (257)|19.5.2005 23:24
[QUOTE="1979"][QUOTE="PiTRiS"]

Já upřímně řečeno doufám, že vyjde v brzký době něco s těma WM 5.0, že to bude mít větší paměť (256 nebo 512MB rom by neuškodilo, když v tom sou i appy, navíc cena by nebyla o tolik větší), USB host, možná i lepší grafiku...

A k tý německý rom: protože bys měl německý winy :))[/QUOTE]


to je moc pěkný ale to něco novýho určo nebude stát kolem 12000,- a víc se mi jako studentovi bez ztrvalýho příjmu dávat nechce...
s němčinou nemám problém...
to tam ale nejde nahrát čeština???[/QUOTE]

No já na to mám tak maximálně do 15000 bez daně... (v týdle ceně sem vybíral kolem vánoc looxe 720ku), takže doufám, že vyšší cena nebude, s čímž moc nepočítám, když si vemu, že ten dell se dá novej sehnat za 12000 (USA, něm, nebo jiný civilizovaný krajiny)... takže ramka a OS zas tolik navíc stát nemůže... :)
1979 (21)|22.5.2005 12:50
[QUOTE="beecher"]No, vsechny lokalizace, co se tady prodavaj (coz je v pripade Dell Axim X50v pouze InterWrite od SunnySoftu), funguji pouze s anglickymi verzemi.[/QUOTE]


Mně by nevadilo kdyby byly winy v němčině, stačilo by kdyby to rozeznávalo český znaky...pro psaní na klavce a ve wordu a při čtení knížek a tak...
to jde?
Dzejkob (286)|22.5.2005 13:30
Jasne ze jde, to nema s lokalizaci co delat. Staci mit program, ktery to umi a je to. Taky nemam lokalizaci a knihy mam v cestine a samozrejme mam i ceskou klavesnici na psani.
pdq (380)|23.5.2005 13:17
když si vemu, že ten dell se dá novej sehnat za 12000 (USA, něm, nebo jiný civilizovaný krajiny)...

To važne nemusim vycestovat do USA?:)) Da sa zohnat za 12 tis aj v nemecku? A kde?
beecher (9270)|23.5.2005 14:26
[QUOTE="pdq"]...To važne nemusim vycestovat do USA?:)) Da sa zohnat za 12 tis aj v nemecku? A kde?[/QUOTE]Vycestovat do USA muzete, ale musel byste tam mit nejakou adresu, kam by vam to poslali...
V Nemecku se to da koupit, vzdyt tady kolega 1979 uvadel adresu se seznamem prodejcu (e-shopu), kde se da kopit Dell... Nejlevnejsi, podle toho seznamu, za 417 Euro (s anglickou ROMkou) je tady...
1979 (21)|25.5.2005 22:34
[QUOTE="beecher"][QUOTE="pdq"]...To važne nemusim vycestovat do USA?:)) Da sa zohnat za 12 tis aj v nemecku? A kde?[/QUOTE]
...V Nemecku se to da koupit, vzdyt tady kolega 1979 uvadel adresu se seznamem prodejcu (e-shopu), kde se da kopit Dell... Nejlevnejsi, podle toho seznamu, za 417 Euro (s anglickou ROMkou) je tady...[/QUOTE]

děkuju za odpověď...už jsem si myslel že budu muset kolegovi PDQ citovat svůj příspěvek o malinko řádků výš...neměl jsem ale sil.