Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Fólie v balení MDA Compact !!!

Pavlucha (1496)|5.4.2005 00:02
Právě jsem instaloval fólii Javo na Compacta. Předtím jsem měl nalepenou tu původní (gumovou), která byla v krabici. Kdo jste ji ještě nenalepil, NEDĚLEJTE TO, pokud ji tam nehodláte nechat navždy. Raději si rovnou kupte fólii pořádnou.
Po odlepení na displeji zůstane skoro všechno lepidlo a drží fakt dobře. Čistil jsem displej snad půl hodiny .... :sarcastic:
jval (453)|5.4.2005 07:18
jj, přesně takhle jsem dopadl, když jsem na MDA2 nalepil tu co byla přibalená v krabici.

Krám jeden. Nakonec jsem ji taky sundal a všehcno lepidlo bylo na displeji.
xcrack (24)|5.4.2005 07:42
Pozdě!:(( Už ji tam mám, takže je mi jasné, že se tomu drolení lepidla časem nevyhnu. Ale tahám Compacta v kapse a ne v pouzdře a když jiná folie zatím nebyla po ruce.....
Wuffi (1599)|5.4.2005 08:30
Pozde:( Ceka mne na chlup stejna situace - taky koupene Javo.
Kazdopadne je to muj subjektivni dojem nebo ta folie z baleni ma celkem dost spatnou pruhlednost a zhorsuje pohled na displej...
Tugof (79)|5.4.2005 12:39
taky pozdě...
a čím jde to lepidlo nejlíp dolů abych display nijak neublížil??
jval (453)|5.4.2005 12:50
já na to použil takovej tan spray co se používají na čištění monitorů, brýlí a pod.

šlo to docela dobře (ale nestříkat moc, ať to nezateče).

spíš stříknout na hadřík a lehce otírat
Wuffi (1599)|5.4.2005 12:54
Super ten patri do me bezne vybavy. Jestli se neco poskodi vyrazim houfne do GSDebilu...
Jarouš_ce4you_oldd (1206)|5.4.2005 12:56
[QUOTE="Tugof"]taky pozdě...
a čím jde to lepidlo nejlíp dolů abych display nijak neublížil??[/QUOTE]
Při odstraňování samolepících fólií z aut, resp. lepidla, které zůstane na karoserii, používám vlastní směs, tzv. "LBT sajrajt" (líh, benzín, toluen), to ale v tomto případě nedoporučuju :D . Nejšetrnější je propylalkohol, ale můžete otestovat i Clin Windows, který je na bázi alkoholu, tzn. na smotek vatičky či na tzv. nopek (uchovrt pro dětičky) jen nakapat, ne to chrstnout na plochu, má to dobrou vzlínavost, tak ať to nezateče za okraj displeje...

PS: jval byl o 6 minut rychlejší :D
Orloj_ce4you (299)|5.4.2005 14:02
kua taky uz ji mam nalepenou.. no zatim staci, ale az se zacne odlepovat na okrajich, ceka me tahle anabaze taky..
Miloš Strouhal (3997)|5.4.2005 15:02
Taky jsem naletěl, ale mě šla dolu celkem snadno, jestli si dobře vybavuji.. Pro svou neskutečnou hnusnost a nepoužitelnost jsem ji totiž sundával hned druhý den po nalepení..;)
Merlin_CZ (108)|6.4.2005 22:03
mozna jeste nestacilo to lepidlo vytvrdnout... :c)
jinak je fakt ze je to uzasne drzici ... :)
Tugof (79)|7.4.2005 10:25
Mě jde dolů dobře a lepidlo tam nezůstává. Měl jsem ji tam asi měsíc.
Roonwild (24)|7.4.2005 12:24
Zdravím vespolek, tak jakou folii doporučujete místo té původní? Díky
Miloš Strouhal (3997)|7.4.2005 12:32
Tuhle. ;)
Falco_ce4you (311)|13.4.2005 13:04
Hm, taky pozdě. :mad:
Nalepil jsem, zděsil jsem se, objednal jsem Brando a systémem Shrek (kdo neví co to je - v půlhodinových intervalech voláte dodavateli s otázkou "Už to přišlo? :D ) jsem fólii druhý den dostal. Display se po nalepení Branda změnil z Popelky v kráznou princeznu.

Originál folii opravdu NENALEPOVAT!!! To je snad lepší ten igelit co je standardně při koupi PDA připlácnutý na displayi. :?

Jinak se mi skvěle osvědčil způsob lepení - systém koupelna. :D
Miloš Strouhal (3997)|13.4.2005 13:12
[QUOTE="Falco"]a systémem Shrek (kdo neví co to je - v půlhodinových intervalech voláte dodavateli s otázkou "Už to přišlo? :D )[/QUOTE]Jo, tak tento systém pravidelně uplatňuji na Milana Hrušku z AH Mobilu, a podotýkám že to funguje! :D :D :D Chudák malej..
Martin Ráž Hoch (1832)|2.5.2005 15:20
Jo presne tak, nenalepovat... strhnul jsem ji asi po minute, lepidlo nebylo.
MultiTricker (112)|18.7.2005 21:27
No nic no...já jdu čistit a hned potom tam půjde Brando fólie... :?
kidoolb (31)|19.7.2005 10:45
Ano Brando urcite nejsou spatne, ale zkuste se take podivat na Martin Fields Screen Protector ... pouzival jsem tyto folie uz na P900, normalni PDA a ted na Compact ... uznavam, ze jsou trosku drazsi, ale myslim si, ze to za to stoji. Rozhodne nechci nijak hanit Brando, proste mi jen tyto folie (po zkusenostech s obema znackami) pripadaji lepsi ...
http://www.overlayplus.com/dis_product.asp?model=xda2mi+...+eln=Qtek%20S100 (budete muset vybrat CR, sorry, primy odkaz nejak ne e ...)

jeste jeden odkaz, trosku srovnavaci ... ale neni to az tak uplne cerstve (vlastne vubec ne), takze u obou vyrobcu jiste doslo k posunu ... ale presto ... http://www.mindw0rk.de/p800folien.html
MultiTricker (112)|19.7.2005 10:54
No momentálně si ponechám Brando,ale až půjde pryč, tak se porozhlédnu jaké fólie kde nabízejí.

Ale zpátky k tématu: Ono lepidlo se mi podařilo odstranit asi po 10ti minutách jemným třením displaye navlhčenou švédskou útěrkou a potom stačilo přejet suchou částí švédské útěrky několikrát po displayi a vypadá OK. Teď se mi ale nedaří nalepit Brando fólii tak, aby pod ní nebyl žádný prach. Napoprvé tam samozřejmě šla úplně křivě (moje první nalepování fólie) a teď když ji opláchnu tak nevím jak z ní dostat vodu tak, aby tam zase nenapadal prach a svojí šikovností jsem tam nedostal otisky prstů. Tudíž se přesunu na toto téma: Fólie a jak ji bezpečně nasadit? :)
HA.CE (45)|25.7.2005 12:08
Me by zajimalo jestli je poznat rozdil mezi odleskama od folie ktera je k MDAc standartne a kdyz si koupim nejakou kvalitni....... celkem me stvou ty odlesky pokud se divam na tmavši film :o(
Pavlucha (1496)|25.7.2005 13:06
Ten rozdíl je obrovskej, je potřeba to vidět, do tý doby tomu nebudeš věřit.
Jestli jsi z Prahy, zajeď si třeba do AH Mobile, ať ti jí ukážou. Nejsem si jistý, jestli jí už pro Compacta mají, ale kdyžtak se dá zastřihnout jiná.
HA.CE (45)|25.7.2005 13:11
UUUU do Prahy to mam daleko ale novou folii bych rad protoze ty odlesky me celkem stvou nemohli by ste mi poradit nejakou kvalitni za rozumne penize :o)
Pavlucha (1496)|25.7.2005 13:12
Zavolej si do AHMobile.
Je to tahle fólie
Pošlou ti jí poštou.
HA.CE (45)|25.7.2005 13:20
A zatim nez mi prijde si muzu vydrhnout ten display po te puvodni :o))))
Mam si ji tam obednat teda??
Pavlucha (1496)|25.7.2005 13:44
No, jestli nemas jinej kram vede baráku - co ti zbejvá, že jo ... :D
S matnou fólií jsem (a nejen já) naprosto spokojenej. Do jiný už nepůjdu.
HA.CE (45)|25.7.2005 13:49
Nu že dobra teda :o)) du to obednat ... kram veldle baraku zrovna nemam bydlim na samote :o)